Ezurum baybur ve erzincan fıkraları

Mizah eğlence ve fıkra gibi okuyucuları en azından tebessüm ettirecek mesajlarınızı bu bölümde paylaşabilirsiniz.
erdal coşar
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Ezurum baybur ve erzincan fıkraları

Mesaj gönderen erdal coşar » Sal Haz 05, 2007 7:56 am

Erzurumlunun biri istanbulda bir berbere gider tıraş olmaya berber de çok uyanık biriymiş bakar erzurumlunun konuşmasından yani şivesinden erzurumlu olduğunu anlar başlar erzurumluları metetmeye ya arkadaşlar geçende burya bir erzurumlu dadaş geldi tıraş ettim ama adam dadaş kesinlikle su ve sabun kulanmazlarmış erzurumlular herkes hayret eder ya nasıl olur susuz sabunsuz nasıl dayandı berber derki kardeşim dadaşlar hep böyle çok yiyit adamlar tabi bu arada bizim erzurumlu çok gururlanır havaya girer bu arada sıra erzurumluya gelir erzurumlu koltuğa oturur berber fırçayı alır tam sabunlayacak ken erzurumlu eliyle iter gardaş ben erzürümliyem dadaşam sabun istemez tabi bizim uyanık berber kuru kuruya başlar tıraşa başlar başlamasınada erzurumlu dadaşında gözlerinden yaşlar akmaya başlamış biraz daha dayanmış bakmışki olmuyor hemen berbere dömüş demiş gardaş sen beni sabunla da tıraş et ben erzürümün içinden değilem ben oltuluyam :lol: :lol: :lol:

Kullanıcı avatarı
ByUkaLa

Mesaj gönderen ByUkaLa » Sal Haz 05, 2007 9:05 am

Hehehe güzel, emeğine sağlık..

saygılar...

erdal coşar
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen erdal coşar » Çrş Haz 06, 2007 8:27 am

deveyle serçe arkadaş olmuşlar bir gün otururken serçe demişki ya deve kardeş çok dertliyim çok hergün ikikilo yağım eriyor deve gülmüş ya senin kendin ne kadar sınki iki kilo yağın erisin demiş ve gülmüş serçe demiş deve kardeş yine develiğin tutmasın herkesin kendine göre tartısı var terazisi var develiğin tutmasın senin terazin başka benimki başka demiş. :lol: :lol:

Kullanıcı avatarı
ByUkaLa

Mesaj gönderen ByUkaLa » Çrş Haz 06, 2007 8:57 am

Haklı yani :D :) deve işte ne anlar :D,

paylaşımın için sağol.

SaygıLar...

Kullanıcı avatarı
salih.cinar
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen salih.cinar » Çrş Haz 06, 2007 2:04 pm

Erzurum Belediyesinin kuruluş yıllarında fahri olarak her işe koşuşturan Cafer Ağa'nın bu gayretkeşliğini ödüllendirmek için Ankara'ya gidecek heyete onu da yazmışlar.
Cafer Ağa bu haberden çok memnun olmuş. Öyle ya ekabir-i memleketten olmasa heyete adını yazarlar mı?
Cafer Ağa o akşam eve hergünkünden farklı bir havayla gelince hanımı merak edip sormuş:
-Cefer, o gözel sufatın niye ele töhmüş, mosolun asmışsan, bişeye mi sinirlendin?
-Ben sinirlenmim kim sinirlensin! Bıhdım usandım. Sohahlar mi temizlenecah, gel Cefer Ağa, çölpühler mi payhlanacah, gel Cefer Ağa. Şindi de Engere'de hökümatın işi bozulmuş, gel Cefer Ağa!
HERŞEYİ BİLMENE GEREK YOK, HADDİNİ BİL YETER...

Kullanıcı avatarı
salih.cinar
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen salih.cinar » Çrş Haz 06, 2007 2:05 pm

Bir Mülkiye müfettişi doğuya teftişe giderken ihtiyar bir Erzurum'lu köylüye misafir olmuştu. Sohbet sırasında sordu:
-Baba, memlekette kaç vali gördün?
-On, onbeş vali hetirimdedir...
-Peki bunlardan kaçı hizmet etti, kaçından memnunsunuz?
-Allah geni geni rehmet etsin, Mustafa Paşa'dan çoh memnunduh!
-Bu Mustafa Paşa ne hizmetler etti ki onbeş valinin içinde ona rahmet okudun?
-Beg, o vali Erzürüm'e varmadan yoldayken vefat etmişdi. Gerisini sen anna

Kullanıcı avatarı
salih.cinar
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen salih.cinar » Çrş Haz 06, 2007 2:08 pm

TEYO EMMİ....

Teyo Kore Harbindedir. Kurşunlar havada vızır vızır ederken: "Hele bahim nevolir?" der ve başını siperden çıkarır. Çıkarır çıkarmaz da bir kurşun kulağının dibinden "vız" diye geçer. Teyo sinirlenir:
-İtoğlitler! Vola demiller atar herifin gözüni kor ederih!

Kullanıcı avatarı
salih.cinar
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen salih.cinar » Çrş Haz 06, 2007 2:11 pm

Ağa Emerika'ya Kılay'nan güleşmiye çağırdılar. Haman Keveng'in gölüne bir dumdum Ağdenizden çıhdım. İki gulaçda Cebelitarığı geşdim. Ohyanusda yüzirem bir bahdım arhamdan "hav hav" sesleri... Bir de ne dönim ağa, it balıhlari!

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Çrş Haz 06, 2007 10:52 pm

:D :D :D

Arkadaslar ellerinize saglik. birde o yörelerin agziyla yazmissiniz cok hos olmus.
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

“MİZAH, EĞLENCE, KOMEDİ, FIKRA vb KONULAR” sayfasına dön