Sevmek icin Güzellik Sartmi...???

Mizah eğlence ve fıkra gibi okuyucuları en azından tebessüm ettirecek mesajlarınızı bu bölümde paylaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Demircili_kiz
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Sevmek icin Güzellik Sartmi...???

Mesaj gönderen Demircili_kiz » Pzt Haz 29, 2009 7:44 pm

Sizce ne dersiniz güzellik sart midir sevmek icin?

Bence Güzzelik gelip gecicidir önemli olan ic güzeligidir tamam sevmek icin güzellik sart ama dis güzellik degil ic güzelligi,kalp güzelligi sart.

>>>ben güzele güzel demem güzel benim olmadica'' (oda ic güzelli olunca)

insallah sizlerdende gelir bir kac cevap ...!!!!
Kendim qurßet eLde qönLüm SiLada !!!

EM-re
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Re: Sevmek icin Güzellik Sartmi...???

Mesaj gönderen EM-re » Sal Haz 30, 2009 3:56 am

konuya baska boyuttan gircem bu devirde güzelligin önemi yok bir insanın parasi varsa zenginse dünyanın en cirkinide olsa sevilir bu devirde zaten sevmekde oyuncak oldu seni seviyorum laflari iyice agıza sakız oldu mesela bizim köyde bile avrupada kalan neyse örnegi vermiyim aslında cok örnek varda dedigim zaman yanlıs anlasılırım aileler güzel olsun gencleri dinleyen sevgilerine ortak olan destek olucagına köstek olmayan kaynana var kayınpederler olsun burda genclerin önünü baltalayan aile büyüklerine idi lafım

her insan sevemez sevmek yürek ister cesaret ister

bir insan cirkindir ama onu güzellestiren parasıdır servetidir mesela :)
Söz; agizdan cikincaya kadar senin esirin, agizdan ciktiktan sonra sen onun esirisin...!

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Sal Haz 30, 2009 9:26 am

EM-re yazdı:konuya baska boyuttan gircem bu devirde güzelligin önemi yok bir insanın parasi varsa zenginse dünyanın en cirkinide olsa sevilir bu devirde zaten sevmekde oyuncak oldu seni seviyorum laflari iyice agıza sakız oldu mesela bizim köyde bile avrupada kalan neyse örnegi vermiyim aslında cok örnek varda dedigim zaman yanlıs anlasılırım aileler güzel olsun gencleri dinleyen sevgilerine ortak olan destek olucagına köstek olmayan kaynana var kayınpederler olsun burda genclerin önünü baltalayan aile büyüklerine idi lafım

Emre yorum için tşk. Net anlayabilmem için sana bir soru; 100 Trilyon mu, evlenilecek güzel bir bayan mı? Seç birini?

Çiğdem, bu konu Emre'nin de haklı bir şekilde bahsettiği Demircili'deki klasik ailesel everim yanlışlıklarına takılmazsa güzel yerlere gelebilir. Elbetteki manevi güzelliktir referans alınması gereken ama kim olsa dış güzelliğe hiç önem vermem diyemez her halde. O yüzden önce içimizi sonra dışımıza makyaj yapmalıyız. Ufku geniş ilgisi yüksek diğer üyelerimizin yorumları bize yol gösterecektir.
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
merkez_60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen merkez_60 » Sal Haz 30, 2009 9:46 am

tabikede değil çiğdemcim sevmek için güzellik gerekli değil erkek için olabilir ama bir yere kadar güzellik geçicidir kimsede bakı değildir.kalbi yüreği güzel olsun yeterlidir.
Resim

Kullanıcı avatarı
demet.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen demet.sahin » Sal Haz 30, 2009 9:51 am

Sevmek korkulu rüya, yanlızlık buruk acııı :)

Güzellik-Çirkinlik göreceli bi kavram. Çok çirkin bir yüzde tertemiz bir ruh; çok güzel bir yüzde çok çirkin bir ruh bulunabilir. Nası görmek istersen öyle görüyorsun. Ama herşeye rağmen çirkini de güzeli de yaratan Hz. Allah(c.c).

Aşk, sevgi hepsi geçici. Kalıcı olan saygı. Bence bir insan sevecekse Allah(c.c) için sevmeli.
Bu devirde bu düşünceyle bir beraberlik kuranda çok çok çok az maalesef. :sevgi:

Ne demiş Victor Hugo : Sevmek için güzele mi bakmalı? Çirkin bir tende güzel bir ruh, kalbi bağlayamaz mı? (Güzel söylemiş) :wink: ...
Ne kadar okursan oku; bilgine yakışır şekilde davranmadığın müddetçe cahilsin demektir...

Kullanıcı avatarı
Demircili_kiz
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Demircili_kiz » Sal Haz 30, 2009 10:12 am

yilmaz.sahin yazdı:
EM-re yazdı:konuya baska boyuttan gircem bu devirde güzelligin önemi yok bir insanın parasi varsa zenginse dünyanın en cirkinide olsa sevilir bu devirde zaten sevmekde oyuncak oldu seni seviyorum laflari iyice agıza sakız oldu mesela bizim köyde bile avrupada kalan neyse örnegi vermiyim aslında cok örnek varda dedigim zaman yanlıs anlasılırım aileler güzel olsun gencleri dinleyen sevgilerine ortak olan destek olucagına köstek olmayan kaynana var kayınpederler olsun burda genclerin önünü baltalayan aile büyüklerine idi lafım

Emre yorum için tşk. Net anlayabilmem için sana bir soru; 100 Trilyon mu, evlenilecek güzel bir bayan mı? Seç birini?

Çiğdem, bu konu Emre'nin de haklı bir şekilde bahsettiği Demircili'deki klasik ailesel everim yanlışlıklarına takılmazsa güzel yerlere gelebilir. Elbetteki manevi güzelliktir referans alınması gereken ama kim olsa dış güzelliğe hiç önem vermem diyemez her halde. O yüzden önce içimizi sonra dışımıza makyaj yapmalıyız. Ufku geniş ilgisi yüksek diğer üyelerimizin yorumları bize yol gösterecektir.
tabikide ben Emrenin dediklerine katiliyorum, bizim köyde yasaninlan cok klasik bir konu bunlardan biriside...
ve dedign gibi Emre sevmek yürek ister, cesaret ister...

Yilmaz abi o soruyu bana sormus olsan ?! benim cevabin söyle olur, güzel bir erkegi tamam dersem tamam dedikden sonra ruh hali karekteri bana uymuyorsa ozaman ne olcak ..? güzellik gelip gecicidir ...!!!

Nurhan sana Katiliyorum vallah Sonuna kAdar ...!!! :D bendensin :D

Demet sevmek korkulu bir rüya olabilir ama nasil sevilicene senin nasil sevdigine baglidir bence :?!

Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Sal Haz 30, 2009 12:22 pm

Olaya güzellik ve zenginlik penceresinden bakmamak lazim,herkesin hemfikir oldugu ruh güzelligi tabiki
öncelikli olmalidir.
Bir erkek olarak bizim penceremizden baktigimda ''Dünya nimetlerinin en hayirlisi,en güzeli saliha bir kadindir'' Hadisi Serifide aslinda bizim konumuzu cok güzel özetliyor.
Bir türlü alisamadim su bizim kasaba demeye,köyümüzde olan konulari muhtelif zamanlar konustuk
simdi girmiyecegim.

Bu vesileyle bekar olan kardeslerimize Mevlam hayirli esler nasip eylesin,evli kardeslerimizede güzel mutlu,huzurlu
bir aile ortami nasip eylesin.

Kullanıcı avatarı
Demircili_kiz
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Demircili_kiz » Sal Haz 30, 2009 2:11 pm

Ugur Ozdemir yazdı: Bir türlü alisamadim su bizim kasaba demeye,köyümüzde olan konulari muhtelif zamanlar konustuk
simdi girmiyecegim.

Bu vesileyle bekar olan kardeslerimize Mevlam hayirli esler nasip eylesin,evli kardeslerimizede güzel mutlu,huzurlu
bir aile ortami nasip eylesin.
:alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis:

EM-re
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen EM-re » Sal Haz 30, 2009 4:45 pm

yilmaz abi hicbirzaman trilyonum olsun istemedim sans oyunlarida oynamam zaten allaha sükür durumumuz iyi babamin hakkını ödeyemem allah bbamdan razı olsun 1 dedigimizi 2 etmedi buzamana kadar biz böylede mutluyuz tabiki her insan zengin olmak ister ama herseyin para olmadıgını siz büyüklerimiz bizden daha iyi bilirsiniz cünkü biz sizin arkanızdan gelen nesiliz ailem köyümüzden olsun der evlenecegin insan bende hayırlısı derim elhamdulillah müslümanız allah katında kalbiyle güzel olsun tabiki yani birazda olsun dıs güzellikte önemlidir insanlar acısından ama abartılmayacak sekilde yani evlenecegim insan fenerli olmasında gerisi kolay :P tabi busakaydı :D
Söz; agizdan cikincaya kadar senin esirin, agizdan ciktiktan sonra sen onun esirisin...!

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Sal Haz 30, 2009 4:58 pm

EM-re yazdı:evlenecegim insan fenerli olmasında gerisi kolay :P
:) :!:

Konuya dönelim arkadaşlar,
Uğur Bey'in hadisli yorumu üzerine ancak başka bir hadisle bu konuyu istikamete sokarız. Hadi biri konuyla ilgili en mantıklı gördüğü başka bir hadisi paylaşsın bakalım ...
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
demet.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen demet.sahin » Sal Haz 30, 2009 8:28 pm

Güzellikle ilgili birkaç hadis :

- Allahü teâlâ, kime güzel yüz ve isim verir, o da bunları küçültecek duruma düşürmezse, seçilmişlerden olur.

- Geceleri çok namaz kılanın yüzü güzel olur.

- Güzelin güzeli güzel ahlâktır.

- İslâm, ahlâk güzelliğidir.

- Hayâ güzeldir, kadında daha güzeldir.
Ne kadar okursan oku; bilgine yakışır şekilde davranmadığın müddetçe cahilsin demektir...

Kullanıcı avatarı
merkez_60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen merkez_60 » Çrş Tem 01, 2009 8:40 am

ya aslında su değilmidir bay yada bayan açısından söyleyim her ikiside içinde
bi bayanı kuaföre götürmeden önceki farkla kuaförden sonrakı farkı hepimiz ayırt edebiliriz demi.aynısı bay içinde bazen güzellik bakım kisi elinde olan bise bazende imkanı olmadığından kaynaklanan bise aslında bunlar bir insanı tanıma asamasında gidilecek saygı sevgi dürüstlükten sonra gelebilen bi zaman zarfı olmalı.görüoruz ki çok güzelller bi ise yaramayacak tavırları sergilio ama öle bi kalbi güzeller varkı insanın ağzını açık bıraktırıo.diyeceğim su eğer bir hayat kurucaksa biriyle bir ömür geçirecek bunu kayıtsız sartsız tipine bakmayaraktan kalbini yüreğini içindeki güzelliğini seçmeli ki saten herkesin bakış penceresi farklıdır belkide bu yüzden öle oluyor. her zaman derim yinede derim birini sevmek yada sevilmek için tipini dikkate alanlarla fikirlerim uyuşmaz.tamam göz aşınalığı vardır ama yargısız infaza geçer buda demi.çok uzun yazdım az buçuk erkan abim gibi ama olsun :):):) içimden geldi sabah sabah :):):)

ben sunu söyleyim hep derim hep yaparım uygularımda ;

"Güzel gören, güzel düşünür; güzel düşünen hayatından lezzet alır."
Resim

Kullanıcı avatarı
Demircili_kiz
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Demircili_kiz » Çrş Tem 01, 2009 10:27 am

vallah ben daha ne diyim nurhahcigim ,benim ifade etmek istediklerimi sen etmissin zaten ;)
birde söyle bir sey var herkes esini/sevgilisini sevdigine cirkin olsa bile gözünde güzel görüyor ) :D :D :D dimi yani ?!

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Prş Tem 02, 2009 11:46 pm

Yaa Rabbimin hazinesi geniştir ondan isteyiniz. Yusuf (a.s) çoook yakışıklı idi artı güzel ahlaklı idi dahası mısıra Sultan oldu.Kısaca herbir özellik ve meziyet var idi...

Emre: Mahallemizde çok şişman bir bayan vardı Turan Abiğim (Hakkı amcamın oğlu) eğer onun gibi eşim olsun hemen boşarım derdi. Gelgörki abiğimin eşi o bayandan daha kilolu ilginç olan abiğim eşini mecnunun leylayı sevdiği gibi seviyor. Eşin fenerli olursa maç izlemek daha bir keyfli olur idda ya tutuşursunuz. :)

İlahi NURHAN:üzüm üzüme baka baka kararırmış tabi ki....bizlere benzemeniz gayet doğal :)
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

huseyni
Destekleyen
Destekleyen

Mesaj gönderen huseyni » Cum Tem 10, 2009 11:04 pm

evet
sevmek için güzellik şarttır

isterseniz sevginin kaynağına inin güzelliğe ulaşırsınız

sanki güzellik sevginin zuhuratı için yaratılmış

ve tarihe bakın

bütün sevgiler hatta aşklar

bir güzelin eseri olmuştur sebebi olmuştur