Buyrun ZEYNEP HANIM'ı Sorgulayalım :)

Mizah eğlence ve fıkra gibi okuyucuları en azından tebessüm ettirecek mesajlarınızı bu bölümde paylaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Buyrun ZEYNEP HANIM'ı Sorgulayalım :)

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Pzt Ara 15, 2008 3:26 pm

Evet, üyelerimizin isteği üzere bu kez sorgu odasına Zeynep Hanım'ı aldık. Diğer sorgu odası mesajlarında olduğu gibi, herkes istediğini sormakta, cevaplayanda istediğine cevap vermekte özgür. Buyrun Zeynep Hanım'ı sorgulayalım.

Kolay gele Zeynep abla :)
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
3S
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen 3S » Pzt Ara 15, 2008 4:23 pm

::iconx::yasaa::
"Ölümün bizi nerde beklediği belli değil, iyisi mi biz onu her yerde bekleyelim" [MONTAIGNE]

Kullanıcı avatarı
3S
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen 3S » Pzt Ara 15, 2008 4:37 pm

Merhabalar Zeynep Hanım;
Sorularım;
1-yaş-kilo-fiziksel tarif alalım lütfen(cevaplamama hakkın kesinlikle var)
2-kendinde sevdiğin,beğendiğin 3 özelliğin..
3-Kendinde beğenmediğin 3 özelliğin..
4-Şuana kadar unutamadığın ,hem zihninde yer eden bir olay varmıdır.nedir?
5-Cevrende hayranlık duydugun,örnek alamakta mutluluk duydugun bir şahsiyet varmıdır.anlatırmısın?;
-Her soru 20 puandır.cevaplama süren 15 dakikadır.
Başarılar
"Ölümün bizi nerde beklediği belli değil, iyisi mi biz onu her yerde bekleyelim" [MONTAIGNE]

Kullanıcı avatarı
KIYMET_OZDEMIR
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen KIYMET_OZDEMIR » Pzt Ara 15, 2008 7:26 pm

Zeynep Hanımmmm

ayyy cok sevındım hayırlı olsun cvplayın ben bırara ugrayıp sorumu sorarım

::ihappy:: ::kiki::
Güzel konuşmanın sırrı, lüzumsuz sözleri terk etmektir

Cevizi kırıp özüne inmeyen,hepsini kabuk zanneder.

Kullanıcı avatarı
demet.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen demet.sahin » Pzt Ara 15, 2008 9:54 pm

Zeynep Hanım;

Dersler başladı fakat bu yoğunluk bile size soru sormamı engellemeyecek :) Pek yakında sorularımla döneceğim :wink:

Saygılarımla...

Muhabbetle Kalın... :roll:
Ne kadar okursan oku; bilgine yakışır şekilde davranmadığın müddetçe cahilsin demektir...

Kullanıcı avatarı
yusuf_daldal
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen yusuf_daldal » Pzt Ara 15, 2008 11:22 pm

Sevgili zeynep abla müsaden olursa bir kac sualim olacak.
özel hayatinzla ilgili sormuycam mutlaka siz bu konuda bizlerin bilmesi gereken seyleri anlatirsiniz.
Öncelikle avrupayi görmüs vede yasamis bir insan olarak türkiye ve avrupadaki farki anlatirmisiniz?
Avrupadan yurda kesin dönüs yapan birisi olarak,yurda kesin dönüs yapmakistiyenler icin neleri önerirsiniz?
Türkiye neden kesin dönüs yaptiniz?
Türkiyeye iyiki gelmisim diyomusunuz,yada bu bir hatamiydi diyorsunuz?
Sizi bizler form sayesinde tanidik ve sizin görüslerinize ve hayata bakis aciniz bizlere yön verecek kadar
deyerli,formda daha etkin olmayi ve yenilikler yapmayi düsünüyormusunuz?
Zeynep abla bizlere yani avrupada yasayan yeni nesil genclere neler söylemek istersiniz.
Yaklasmakta olan belediye secimleri olarak neler düsünüyorsunuz,adaylar hakindaki düsünceniz deyilde,
kafanizdaki baskan profili nasil bir kisilik ?
Ve son olarak beni tanidiniz ve duydunuz kadar anlatirsanis sevinirim.

simdiden tesekür ederim

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Sal Ara 16, 2008 12:58 am

3S yazdı:Merhabalar Zeynep Hanım;
Sorularım;
1-yaş-kilo-fiziksel tarif alalım lütfen(cevaplamama hakkın kesinlikle var)
2-kendinde sevdiğin,beğendiğin 3 özelliğin..
3-Kendinde beğenmediğin 3 özelliğin..
4-Şuana kadar unutamadığın ,hem zihninde yer eden bir olay varmıdır.nedir?
5-Cevrende hayranlık duydugun,örnek alamakta mutluluk duydugun bir şahsiyet varmıdır.anlatırmısın?;
-Her soru 20 puandır.cevaplama süren 15 dakikadır.
Başarılar

Merhaba Elif,

Öncelikle tüm sorularınıza açık yüreklilikle cevaplamaya çalışacağım. Daha ziyada sorgulama değilde, karşılıklı sohbet eder gibi devam edeceğim İnşALLAH.

Cevap:

1-Yaş: Hmmm :D geceleri saymassam 22, Kilo: iki erkek çocuk annesi ve babaanne adayının kilosundayım, Fiziksel: çıtı pıtı TOKATLı desem yeterli cevap vermiş olurmuyum :)

2-3-Beğendiğim: Empati kurmak, Kıskanç değilim, iyi niyetliyim. Beğenmediğim: Muhalif, Çabuk bıkmak,aşırı iyimserim -> herkesi kendim gibi bilirim.

4- Zihnimde yer eden olay var :( şu kadarını söyleyeyim: "yara gider izi kalır, her baktığında acıtır ya" onun gibi bişey.

5- Ben Rabbimin yarattığı tüm insanlara hayranlık duyarım, mutlaka onların benden üstün yanları olduğunu düşünürüm.

Elifciğim sorular biraz özel olunca süremi aştım :D Artı ilk sorunun bir bayandan gelmesi beni mutlu etti :)
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Sal Ara 16, 2008 2:47 am

zeynep yazdı:Sevgili zeynep abla müsaden olursa bir kac sualim olacak.
Estfr.

özel hayatinzla ilgili sormuycam mutlaka siz bu konuda bizlerin bilmesi gereken seyleri anlatirsiniz.

Teşekkür ederim. :) çok şükür yüz kızartıcı bir hayatım olmadı.

Öncelikle avrupayi görmüs vede yasamis bir insan olarak türkiye ve avrupadaki farki anlatirmisiniz?

Güzel ve kapsamlı bir soru: Avrupa birliğine bizleri almazlar.Almasalarda haklılar. haaa çokta önemli değil.

Avrupadan yurda kesin dönüs yapan birisi olarak,yurda kesin dönüs yapmakistiyenler icin neleri önerirsiniz?

kesinlikle bir an önce tası tarağı, çolu çocuğu toplayıp hiç arkalarına bakmadan kendi vatanlarına dönmelerini şiddetle tavsiye ederim. Bana göre kayıp ettiğimiz değerlerimizin yanında kazandıklarımız devede kulak kalır maddi manevi her anlamda.

Türkiye neden kesin dönüs yaptiniz?

Horlanmaktan,ezilmekten yabancı düşmanlığından bıktığım ve bunaldığım için.

Türkiyeye iyiki gelmisim diyomusunuz,yada bu bir hatamiydi diyorsunuz?

Kesinlikle hata değil. Her geçen gün iyikide gelmişim diyorum. tabi... bu zorluklarla karşılaşmıyorum anlamına gelmez.

Sizi bizler form sayesinde tanidik ve sizin görüslerinize ve hayata bakis aciniz bizlere yön verecek kadar
deyerli,formda daha etkin olmayi ve yenilikler yapmayi düsünüyormusunuz?

İyikide Demircilinin bir sitesi var diyorum...Yoksa nasıl birbirimizden haberdar olacaktık....Forumda: Ben miyadımı doldurmak üzreyim. Sizler foruma yenilikler getirmelisiniz.. etkin ve aktif olmalısınız..sahiplenmelisiniz...Her konuda düşünce ve fikirleriniz hiç kimseden çekinmeden söylemelisiniz...

Zeynep abla bizlere yani avrupada yasayan yeni nesil genclere neler söylemek istersiniz.

En önemlisi özlerini kayıp etmemeliler, Milli ve manevi degerlerinden asla vazgeçmemeliler,Kendilerini doğru ifade edebilmeleri için anadillerine gereken özeni ve hassasiyeti göstermeliler.. zira anadilini iyi konuşamayan bir insan kendini başka bir dillede dogru ve düzgün ifade edemiyor. Kendi kabuklarından sıyrılıp sosyeleşmeliler. Entegre olmakta zorlanmamak için,İlk önce biz kendimiz olcağız( Türk, Müslüman).

Yaklasmakta olan belediye secimleri olarak neler düsünüyorsunuz,adaylar hakindaki düsünceniz deyilde,
kafanizdaki baskan profili nasil bir kisilik ?

Hmmm :) Demircilide beni çıldırtan konulardan bir tanesi. zaten düşüncelerimi forumda paylaşıyorum. Sadece benim kafamda değil, Dünyada Başkan adaylarının özellikleri bellidir.
Kendine özgüveni olan. -> Başkalarının aklıyla yönetilmeyen
Cesur -> Cahil cesareti değil.
Saygın
İkna kabiliyeti olan
konuştuğu dinlenen
Sözünün arkasında duran
kısaca Demirciliye yakışan bizi dişarda mahcup ve utandırmadan, kişiliğiyle duruşuyla Demircilileri en iyi bir şekilde temsil eden mert yürekli bir başkan hayal ediyorum.. tabi benimki hayal çünkü. bu profilde bir başkan adayı henüz yok.

Ve son olarak beni tanidiniz ve duydunuz kadar anlatirsanis sevinirim.

Sizi kurtgölü festivalinde çok kısa gördüm hatta göremedim bile diyebilirim. :) hmm birbaşkasından tanıma imkanımda olmadı.. Ancak forumdan tanıdığım kadarıyla anlatabilirim.

Saygılı,Edebli, biraz mahcup ve utangaç. Demirciliyi seven, İnandıgı bir davada kendisinden yardım istenince hiç teredüt etmeden hazır olan.Bir insansınız :) tahminlerim doğrumu.

simdiden tesekür ederim

Bu güzel soruların için ben teşekkür ederim.
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

turgay_aslanturk

Mesaj gönderen turgay_aslanturk » Sal Ara 16, 2008 10:35 am

Güzel insan ZEYNEP HANIM'a bir soruda ben sormadan önce belediye başkanında aradığı özellikleri okurken beni tarif ettiğini anladım:)bu seçimde yaş'dan dolayı kurtarmıyorum ama bidahaki seçimde adayım.Seçim vaadimde ; Demircili Kasabasına deniz getireceğim:)

Soru 1:İstanbulmu güzel Samsun mu?
Soru 2:Bukadar güzel ve genç olmanızı neye borçlusunuz?
Soru 3:Benim hakkımdaki düşünceleriniz?(çalıntı bir soru)

Saygılarımla...

Kullanıcı avatarı
yusuf_daldal
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen yusuf_daldal » Sal Ara 16, 2008 9:03 pm

Abla cevaplariniz icin tesekür eder,insallah imkan buldum ilk firsata sizinle sohbet etmek isterim.
Hayirli günler.

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Sal Ara 16, 2008 10:37 pm

Zeynep Hanım,

Sizce forumdaki özellikle bizlerin (belli yaşın)üzerindeki kişilerin hataları nelendir,genç kardeşlerimizle ve topluma mesajlar verirken örnek teşkil edebiliyor muyuz?

Demircili'deki eğitimli insanlar sizde toplumu birleştirmek adına üzerine düşen görevleri yerine getirebiliyorlar mı?

Toplumumuzu ve insanlarımızı tanıdığınız kadarı ile en çok rahatsızlık duydugunuz konular nelerdir?Ayrıca en çok memnuniyet duyduğunuz konular nelerdir?

Sizce Demirciliselemen.com birlik ve beraberlik adına yeterli üyeye sahip mi?Bu oluşumun neresinde?

Toplumumuzu ilgilendiren konularda üyelerimizin çekimser kalmasını yada aktif olarak konulara katılmamalarını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Gelecek ile ilgili yaşamış olduğumuz süreçleride değerlendirerek gidişatımızı nasıl buluyorsunuz?

Benim yazılarım sizce çok mu sert?

Tşk ederim,

huseyni
Destekleyen
Destekleyen

Mesaj gönderen huseyni » Çrş Ara 17, 2008 5:34 pm

MERHABALAR

Yeni bir sorgulamada daha bulunuyoruz

ancak gerçekten insan sizin gibi değerli ve iz'anlı birisinin karşısında neler soracağını düşünmeden edemiyor
heleki canlı yayında veya yüzyüze değiliz yoksa soruları sormadan taaa fındıcağın attutağına kadar kaçardım
yani maksat muhabbet olsun diye soramıyosunuz anlıyorum ki saygınlık böyle bi şey yani sizi eleştirende sorgulayanda sizin
haliniz ve davranışınıza göre tavır almak durumunda hissediyor kendini şimdiden özür diliyorum ZEYNEP hanım

1- hayatta acı tatlı tecrübeleriniz olmuştur 23 sene öncesi ile şu anki yaşadığınız dönem içersinde kendinizde bir değişim görüyormusunuz yani ozamanki çizginiz devam ediyormu bir değişim söz konusu ise durum ve hedef nedir ?

2- avrupada olmanız hasebiyle farklı kültürlerle içiçe oldunuz siz örfünüzden oraya veya oradan örfünüze ne katabildiniz yoksa mevcut örfünüzümü korumaya çalıştınız sizin şahsınızda genel olarak gurbetçilerimizin durumu nedir ?

3- avrupada yaşamak bir ayrıcalık olabilir mi

4- avrupada ki doğan güneşle anadoludaki doğan güneş aynı mı , yağmur aynı mı ,açan çiçekler aynı mı ,toprak aynı mı
şayet aynı ise değişiklik nedir ? aynı değilse farkı nedir ?

5- anlaşılan epeyce bir zaman avrupada kalmışsınız hiç anadoluya yönelipte bülbül misali ah ! vatanım dediniz mi dediyseniz size ah çektiren vatanın nesidir ? demediyseniz vatanı unutturan ve sizi oraya bağlayan şey nedir ? umum olarak

6- avrupa veya diğer değişik yerlere gidilmesi gereklimi yoksa herkes kendi köyündemi oturmalı gerçi hiç kimsenin sahip olduğu bir karış yer yoktur mülk Allah cc dur yer gök ve içindekiler hepsi onundur peki sizler nasıl yorumluyorsunuz ?

7- avrupadan dönüş kararınızı nasıl aldınız sizi dışlayan veya çeken şey neydi

8- avrupadan dönüşü niçin demirciliye düşünmedinizde istanbulu tercih ettiniz oysa bülbülün vatanı doğduğu topraklar değilmiydi yoksa bülbüllerde mi mega kentleri tercih eder oldu ?

9- avrupadan istanbula geldiniz (gerçi yine de avrupa yakasındasınız) peki geri dönüp baktığınızda ah be alamanya diye hayıflanıp hasret duyacağınız bir şeyler kaldı mı ? yoksa gönülede mi ecnebi idi

10- şükürler olsun kavuşturana artık gözüm açık gitmem ölsemde gam yemem gibi ifadeler kullandıracak olaylar yaşamışsınızdır peki o olayların akabinde yine sözünüzde sadıkmısınız yoksa şartlar zamanla değişiyor mu ?

11- sitenin hatırı sayılır bir hanımefendisi olarak ilk katıldığınız günden bu yana bir değişiklik var mı varsa bu değişim hangi yönde yoksa bu çalışmanın ne gibi bir kıymeti var ki bunca senedir devam ediyor

12- görüldüğü kadarıyla çok aktif ve sosyalitesi yüksek olan birisisiniz peki bu aktifliğiniz güncel hayatta hangi boyuttadır ne gibi sosyal faaliyetleriniz vardır "hizmet nimettir" size ne anlam veriyor?

13- köyünüz ve yöremizle ilgili gönlünüzde yatan bir proje varmıdır belediye başkanlığı hariç insana yatırım amaçlı ne önerebilirsiniz

14- bizim bir isgesür bölgesi tanışma kaynaşma dostluk ve kardeşlik platformu projemiz olsa desteklermisiniz katkınız olacaksa bunlar neler olabilir yoook ! istemezüüük! derseniz sebep olarak neyi öne sürersiniz ?

15- henüz daha sorulara başlayamadım baştan dediğim gibi insanın eli ayağı titriyor sanki soru sormuyoruz sorduğumuz sorudan biz hesaba çekileceğiz endişesi duyuyoruz peki sizde soruları okurken kendinizi nasıl hissediyorsunuz ya bu iş zormuş mu diyorsunuz yoksa sorun sorun size öyle cevaplar vereyim ki şaşında kalın mı diyorsunuz ?

siz bu sorularla meşgul olurken biz asıl sormak istediklerimizi düşünelim diyoruz müsade ederseniz

tabi ki ikinci soru sorma hakkımız var ise
eğer ikinci şansımız yok ise bizde soracaklarımızı bir çay muhabbetine bırakırız
sitede bu muhabbetten mahrum kalır
e tabi nasip olursa

hakkınızı helal edin

ahret sorularında buluşmak dileği ile

ebruli
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ebruli » Çrş Ara 17, 2008 7:58 pm

UUUUUUUUUUUFFFF ABLA İŞN ZOR GİBİ NEYSE BEN Bİ ARA UĞRARIM.... :)

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Çrş Ara 17, 2008 11:16 pm

turgay_aslanturk yazdı:Güzel insan ZEYNEP HANIM'a bir soruda ben sormadan önce belediye başkanında aradığı özellikleri okurken beni tarif ettiğini anladım:)bu seçimde yaş'dan dolayı kurtarmıyorum ama bidahaki seçimde adayım.Seçim vaadimde ; Demircili Kasabasına deniz getireceğim:)

Saygılarımla...

Sevgili Turgay, :)

1. Samsun güzel şimdi daha güzel oldu,çünkü: oraya canımızdan can bıraktık KIYMET 'ini bil :wink: Fakat İstanbulu tek geçerim.

2. soruyu es geçerim :)

3. soru: Hmm bu soruna cevap vermem için en za üç sene geçmesi lazım. :)

Herşey gönlüne göre olsun, tüm mutluluklar sizlerin olsun.

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Prş Ara 18, 2008 1:17 am

ERKAN_ÖZDEMİR yazdı:Zeynep Hanım,

Sizce forumdaki özellikle bizlerin (belli yaşın)üzerindeki kişilerin hataları nelendir,genç kardeşlerimizle ve topluma mesajlar verirken örnek teşkil edebiliyor muyuz?

Demircili'deki eğitimli insanlar sizde toplumu birleştirmek adına üzerine düşen görevleri yerine getirebiliyorlar mı?

Toplumumuzu ve insanlarımızı tanıdığınız kadarı ile en çok rahatsızlık duydugunuz konular nelerdir?Ayrıca en çok memnuniyet duyduğunuz konular nelerdir?

Sizce Demirciliselemen.com birlik ve beraberlik adına yeterli üyeye sahip mi?Bu oluşumun neresinde?

Toplumumuzu ilgilendiren konularda üyelerimizin çekimser kalmasını yada aktif olarak konulara katılmamalarını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Gelecek ile ilgili yaşamış olduğumuz süreçleride değerlendirerek gidişatımızı nasıl buluyorsunuz?

Benim yazılarım sizce çok mu sert?

Tşk ederim,

Merzifona selamlar...

1. İlahi belli yaş hee :) Mutlaka bizlerinde hataları illaki oluyordur. Forumdaki üyelerimize yaş sınıflandırması olarak değerlendirmiyorum. Bazen yaşı çok genç olan arkadaşlarımız öyle etkili mesajlar bırakıyorlarki...şöyle arkama yaslanıyorum işte bu diyorum. Bazende olgun üyelerimizizin bırakmış oldugu mesajlara baktığımda ,kafamı iki elimin arasına alıp aman Allahım olamaz dediğim olmuştur. "Akıl yaşta değil, başta" hesabı.
kesinlikle bırakmış olduğumuz mesajlarımızla örnek alındığımızı düşünüyorum. Zaten duyumlarımda olumlu yönde, niyetler halis olunca karşınızdakine aks ettirmek kendiliğinden oluyor.

2.Malesef üzülerek söyliyeyim. akademisyen ve yüksek/Orta eğitimli insanlar hiç bir şey yapmıyorlar,parmaklarını bile oynatmıyorlar.Makamlarında oturuken karşı duvarda asılı olan diplomalarına gözleri iliştiği zaman insanlara faydalı olmak acaba, sadece kendi meslekleriyle mi ilişkili zannediyorlar. Kendi insanlarına ve memleketlerine her anlamda faydası olmayan kariyer ve diploma ne anlam ifade eder diye sormaktan kendimi alamıyorum.

3.samimiyetsiz olmaları, Dost görünüp arkandan K.....çe vurmaları, İçi boş konuşmalar,Müslümanlıkla bağdaşmayan tutumlar, Saygıdan bi haber olmaları. bunlar benim gözlemlelerim. Daha fazlasına forumda değindik Mevla anlayıp idrak etmeyi ilk önce kendi nefsime daha sonrada mesajımı okuyanlara nasip etsin.

Sadece Demircililer değil genelde Tokatlılar sıcak ve sevecen insanlardır,Ticarette hırslılardır,Birde Hanımlarını sıkmazlar maddi olarak ellerinde varsa en iyisini yapmaya çalışırlar, heee unutmadan diriye değilde ölüye acayip sahip çıkarlar muhabbeti olsun olmasın mutlaka canazsinde bulunurlar -> garip bir davranış ama öyle :)

4.Birlik ve beraberlik konusunda yeterli üyeye sahip olduğunu düşünmüyorum .Hee oluşturulmaya çalışılan birlik ve beraberliği yıkmaya tahrip etmeye bozmaya gücü yeten üye/üyeler olursa muvaffak olurlarmı olamazlar. çünkü. Önemli olan nicelik değil nitelik.

5. Valla Kimi maddi olarak birine bağlı olduğu için eli mahküm. Kimi akraba olduğu için hatırı kırılır diye susuyor.Kimi yanlış anlaşırım kaykısı taşıyor. Kimi nemelazım diyordur. biride varki... oda (ben) üstüne elzem olamadığı halde konuşuyor. :)

6. Umutkarım :) gün geçtikçe zamanla daha iyi olacak İNŞEALLAH.

7.Siz tanımayanlar için evet derim. Fakat , Rabbimin CELAL ve CEMAL sıfatları vardır bazı kulları cemal sıfatından almıştır bazı kullarıda Celal sıfatından siz CELAL sıfatından alan kullarındansınız :) Hmm sevecen ve sempatik olacağız diyede doğru bildiklerimiz yazmaktan da vazgeçmeyeceğiz. değilmi???

NOT: Mümkün olduğu kadar kısa cevaplamaya çalıştım. Arkadaşlar ne yapayım bir cümlenin içinde 3 soru var.

Erkan bey. Ben teşekkür ederim. :)

Kullanıcı avatarı
KIYMET_OZDEMIR
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen KIYMET_OZDEMIR » Prş Ara 18, 2008 1:23 am

zeynep yazdı:
turgay_aslanturk yazdı:Güzel insan ZEYNEP HANIM'a bir soruda ben sormadan önce belediye başkanında aradığı özellikleri okurken beni tarif ettiğini anladım:)bu seçimde yaş'dan dolayı kurtarmıyorum ama bidahaki seçimde adayım.Seçim vaadimde ; Demircili Kasabasına deniz getireceğim:)

Saygılarımla...

Sevgili Turgay, :)

1. Samsun güzel şimdi daha güzel oldu,çünkü: oraya canımızdan can bıraktık KIYMET 'ini bil :wink: Fakat İstanbulu tek geçerim.

2. soruyu es geçerim :)

3. soru: Hmm bu soruna cevap vermem için en za üç sene geçmesi lazım. :)

Herşey gönlüne göre olsun, tüm mutluluklar sizlerin olsun.

Zeynep Hanım anlamdım hangı soruları es gecıyorsunuz lütfen Turgay Beyın 2.sorusuna cvp verırmısınız sız sorgu odasında oldunuzu unuttunuz galıba

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Prş Ara 18, 2008 1:36 am

Kıymet Hanım :)

Saygıszılık olmasın diye Arkadaşlarımın sorularına cevap vermeye çalıştım. vaktimin ne kadar az olduğunu sen çok iyi biliyorsun artı yorgun olduğumu.

Bak Hüseyin bey' in soruları dağ gibi omuzlarımda cevap bekliyor.

Hüseyin bey bu arada rahat olunuz daha sorunuz varsa sorun :) hani 3. 5 soru için klavyeyi elime almaya değmez :D

Benim sorgulanmam pazartesi bitiyor kurallar öyle! Ancak yetiştirebildklerimi cevaplarım. :)

Edacığım sıra sanada gelecek :)

Kullanıcı avatarı
KIYMET_OZDEMIR
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen KIYMET_OZDEMIR » Prş Ara 18, 2008 2:18 am

Slm...

Zeynep Hanımm

Simdi hıc aklımda soru yok bakalım baslıyorum neler sorucam

1.Forumla (demırcılıselemen.com) tanısmanız nasıl oldu

2.gecen ıkı gece evde yoktum senının gözlemınle evın tadı tuzu nasldı

3.Dıyelımkı Beledıye baskanlıgına adaylını koydunuz neyı vaad ederdınız

4.Cokk güzel yemekler yaptınızı bılıyorum hangısınde cok ıdalısınız ıclı köftedemı su böregındemı gerılerını saymıyorum :)

5.Benı sevıyormusun nekadar sevıyorsun
:D (yha az sımart nazla benı)6.Size Elzem desem ne derdınız

7.Hemsırelıkmi yada Elzemı ısletmekmı iyidi

8.Cuma günü mısafır kabul edermısın tubusla sana gelmeyı düsünüyoruz

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Prş Ara 18, 2008 10:59 pm

huseyni yazdı:MERHABALAR

Yeni bir sorgulamada daha bulunuyoruz

ancak gerçekten insan sizin gibi değerli ve iz'anlı birisinin karşısında neler soracağını düşünmeden edemiyor
heleki canlı yayında veya yüzyüze değiliz yoksa soruları sormadan taaa fındıcağın attutağına kadar kaçardım
yani maksat muhabbet olsun diye soramıyosunuz anlıyorum ki saygınlık böyle bi şey yani sizi eleştirende sorgulayanda sizin
haliniz ve davranışınıza göre tavır almak durumunda hissediyor kendini şimdiden özür diliyorum ZEYNEP hanım

hakkımdaki güzel düşünceleriniz için teşekkür ederim. :) Estfr. efendim saygı bizden.

Merhaba Hüseyin bey,

1- hayatta acı tatlı tecrübeleriniz olmuştur 23 sene öncesi ile şu anki yaşadığınız dönem içersinde kendinizde bir değişim görüyormusunuz yani ozamanki çizginiz devam ediyormu bir değişim söz konusu ise durum ve hedef nedir ?

-- Hepimizin hayatında inişler çıkışlar yaşamıştırız. Önemli olan dibe vurduğumuzda iyan etmemek, zirveye çıktığımızda şımarmamak. Manevi anlamda bir değişimden söz ediyorsanız, çok şükür mütasıp bir ailede yetiştim şuursuzluğa yönelmiyecek kadar dini eğitimimi ve islami terbiyeyi aldım. Belli bir hedefim yok.malum müslüman uzun emelli olmayacak. Ancak Mevlanın bana müsade ettiği süre zarfında yapabildiklerimin en iyisini yapmaya gayret gösteriyorum.

2- avrupada olmanız hasebiyle farklı kültürlerle içiçe oldunuz siz örfünüzden oraya veya oradan örfünüze ne katabildiniz yoksa mevcut örfünüzümü korumaya çalıştınız sizin şahsınızda genel olarak gurbetçilerimizin durumu nedir ?

--Farkı milletlerden insanlar uzun süre içiçe yaşayınca ister istemez birbirleri kültürlerinden alıyorlar. tabi bu etkileşim müsbette olabiyor menfide. Avrupa yaşayan gurbetcilerimiz gelişim ve düşünce bazında bilgi ve birikim açısından biraz eksikler.

3- avrupada yaşamak bir ayrıcalık olabilir mi

-- Kişiye göre değişir.İyi değerlendirebilinirse evet ayrıcalık.

4- avrupada ki doğan güneşle anadoludaki doğan güneş aynı mı , yağmur aynı mı ,açan çiçekler aynı mı ,toprak aynı mı
şayet aynı ise değişiklik nedir ? aynı değilse farkı nedir ?

-- Sade bir gözle baktığınızda aynı. Fakat, dokunduğunuzda,ellediğinizde hissettiğiniz kokular çok farklı. Toprağı güven vermiyor.Güneşi içinizi ısıtmıyor.

5- anlaşılan epeyce bir zaman avrupada kalmışsınız hiç anadoluya yönelipte bülbül misali ah ! vatanım dediniz mi dediyseniz size ah çektiren vatanın nesidir ? demediyseniz vatanı unutturan ve sizi oraya bağlayan şey nedir ? umum olarak

--çok küçük yaşlarda oraya gittiğim için, farkında olmadan oraya adapte olarak büyüyorsunuz.Dolaysıyla hasretle içim yanarak "aah" çekmedim. Herzaman oraya ait olmadığımın bilincindeydim tabi bunda ailemimde büyük payı var.

6- avrupa veya diğer değişik yerlere gidilmesi gereklimi yoksa herkes kendi köyündemi oturmalı gerçi hiç kimsenin sahip olduğu bir karış yer yoktur mülk Allah cc dur yer gök ve içindekiler hepsi onundur peki sizler nasıl yorumluyorsunuz ?

--Neden olmasın... İnsanların durumları buna müsaitse değişik Ülkeleri gezmek görmek bence insana zenginlik katar. İmkanım olsa ben her yeri görmek isterdim. Amenna hiç şüphesiz O Nizami Nazım.

7- avrupadan dönüş kararınızı nasıl aldınız sizi dışlayan veya çeken şey neydi

Özellikle şu veya bu sebeb diyemiyeceğim. hee ordanda kopmuş değilim biri Anavatım diğeri Babavatanım. :)

8- avrupadan dönüşü niçin demirciliye düşünmedinizde istanbulu tercih ettiniz oysa bülbülün vatanı doğduğu topraklar
değilmiydi yoksa bülbüllerde mi mega kentleri tercih eder oldu ?

--Yoook. Doğduğu değil, karnının doyduğu yer... Demircili olduğum doğru.. Lakin Demircilileri ve Demirciliyi tanımıyorum hiç bir geçmişim olmadı son bir kaç senedir tanımaya çalışıyorum Tabi Forumunda bunda çoook büyük etkisi var.

9- avrupadan istanbula geldiniz (gerçi yine de avrupa yakasındasınız) peki geri dönüp baktığınızda ah be alamanya diye hayıflanıp hasret duyacağınız bir şeyler kaldı mı ? yoksa gönülede mi ecnebi idi

--Şimdiye kadar hayıflanmadım. İnş. bundan sonrada hayıflanmam. Arkamda Dostlarım,arkadaşlarım, komşularım ve akrabalarım kaldı. hasretlik diye birşey kalmadı,çünkü ulaşım kolaylaştı,İletişim sorunu yok.

10- şükürler olsun kavuşturana artık gözüm açık gitmem ölsemde gam yemem gibi ifadeler kullandıracak olaylar yaşamışsınızdır peki o olayların akabinde yine sözünüzde sadıkmısınız yoksa şartlar zamanla değişiyor mu ?

-- "Şükür kavuşturana dediğim" oldu. Ben sadığım da karşımdaki kişinin sadık kalıp kalmayacağı mechul (tamamen aİlevi)"Ölsemde gam yemem " cümlesini kullanacak bir olay yaşamadım.

11- sitenin hatırı sayılır bir hanımefendisi olarak ilk katıldığınız günden bu yana bir değişiklik var mı varsa bu değişim hangi yönde yoksa bu çalışmanın ne gibi bir kıymeti var ki bunca senedir devam ediyor

--kesinlikle büyük değişiklik var.Bırakılan mesajlarla yapılan yorumlarla bazen gündemi değiştiriyoruz, artı insanlar üzerinde çok büyük etki ettiğimize inanıyorum ki.. öylede. Hmm kıymeti henüz anlaşılmış değil. İlerleyen süreç içinde kıymeti ve değeri daha iyi anlaşılacaktır. Çünkü samimiyet ve özveriyle harcanan bunca emeği Rabbim boşa çıkarmıyacak İNŞEALLAH.

12- görüldüğü kadarıyla çok aktif ve sosyalitesi yüksek olan birisisiniz peki bu aktifliğiniz güncel hayatta hangi boyuttadır ne gibi sosyal faaliyetleriniz vardır "hizmet nimettir" size ne anlam veriyor?

--Sosyal olmayı seviyorum. Fakat Tr.ye geldiğmden beri hiç bir etkinliğin içinde değilim. olmayacağım anlamında gelmez. Yurtdışında aktivitelerim vardı..Bazı şeyleri yerli yerine oturtayım, hayırlısıyla gerisi gelir.
"Hizmet" benim için: Nefsi terbiye etmek ,en azından törpülemek için bir geçit.

13- köyünüz ve yöremizle ilgili gönlünüzde yatan bir proje varmıdır belediye başkanlığı hariç insana yatırım amaçlı ne önerebilirsiniz.
Var, alt yapısını oluşturduk,plan ve projesini hazırladık gerekli yerlerle irtibata geçtik.İnş en kısa zamanda hayata geçirmeye hazırlanıyoruz. Tamamen Beldemize yatırım ve teşfik amaçlı bir eylem..Yanlış anlaşılmalraa mahal vermemek için. Önce icraat diyenlerdenim.

14- bizim bir isgesür bölgesi tanışma kaynaşma dostluk ve kardeşlik platformu projemiz olsa desteklermisiniz katkınız olacaksa bunlar neler olabilir yoook ! istemezüüük! derseniz sebep olarak neyi öne sürersiniz ?

Desteklerim. Hmm katkımın ne olacagını bilmiyorum hele bir projeyi önümüze koyun,sonra üzerinde düşünür konuşuruz.Varmı böyle hazırlığınız. :)

15- henüz daha sorulara başlayamadım baştan dediğim gibi insanın eli ayağı titriyor sanki soru sormuyoruz sorduğumuz sorudan biz hesaba çekileceğiz endişesi duyuyoruz peki sizde soruları okurken kendinizi nasıl hissediyorsunuz ya bu iş zormuş mu diyorsunuz yoksa sorun sorun size öyle cevaplar vereyim ki şaşında kalın mı diyorsunuz ?

Bana yönetilen tüm soruları büyük bir keyf ve zevkle okudum. Aynı haz içerisinde cevaplamaya calıştım. :) sizleri şaşkınlığa ve hayrete çeviririm gibi bir düşüncem ve iddam olmadı elhd. yaa şunun şurasında karşılıklı sohbet ediyoruz hepsi bu. Amaç: üyeleri biraz daha yakından tanımak.

siz bu sorularla meşgul olurken biz asıl sormak istediklerimizi düşünelim diyoruz müsade ederseniz

tabi ki ikinci soru sorma hakkımız var ise
eğer ikinci şansımız yok ise bizde soracaklarımızı bir çay muhabbetine bırakırız
sitede bu muhabbetten mahrum kalır
e tabi nasip olursa

Tabiki soru sorma hakkınız var mutmain olmadıgınız sorular varsa sorabilirsiniz veya şunuda sormayı unutmuşum dediğiniz varsa buyrun sorun.

hakkınızı helal edin

ahret sorularında buluşmak dileği ile

RAbbım cevabını veremiyeceğimiz sorularla İnşallah bizi karşı karşıya bırakmaz :) hakkım helal olsun.

Kullanıcı avatarı
esmer_jojuk
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen esmer_jojuk » Cum Ara 19, 2008 3:11 am

Ya soyle bir baktim da sorgu odasina diren arkadaslara ki sunu fark ettim en cok soru sorulan kisisiniz zeynep abla demek ki farkinizi yaratmissiniz abla sitede,tabii ki bu cok onemli en cok soru sorulan uye ve bizlerin sizii gibi tecrubelerden ogrmenmemiz gerkekn cok sey var daha da bu kadar soru talebi oldugunua gore,eeee ne diyelim sizin gibi tecrube sahibi bilgin insanlarda eksiksiz yanitliyorsunuz valla,bende soru sormak isterdim ama bana firsat kalmamis ki soracagim sorularin geneli sorulmus en iyisimi ben bu seferlik pas geciyorum.
Ben hayati NEDENSIZ ve TARIFSIZ yasarim,,,,,,

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

tsk

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Cum Ara 19, 2008 11:56 am

[font=Verdana]Üyelerimiz gerçekten güzel sorular sormuş, siz de güzel cevaplar vermişsiniz. Memleket, DemirciliSelemen.Com ve şahsınızla ilgili ilk akla gelecek tüm sorular sizin süzgecinizden güzelce geçmiş. Bende bir kardeşiniz ve forum yönetiminde kader ortağınız bir kişi olarak alttaki soruları sual ediyorum;

1- Memleketin iki tane Derneği var. Biri Yenibosna’da Dekader, diğeri Edingen’deki dernek. Her ikisinin kuruluş amacı, faaliyetleri ve yönetimi çok farklı. Edingen Derneği’nde bayanlar kolu ve yöneticisi var. Sizce aynısı yani kadın kolları “kapısı ayrı bir ofisle de olsa” İstanbul’da olabilir mi? Olsa faydalı olur mu?
2- Forumdaki Dekader başlığını Dekader’in sadece Yenibosna-Demircili arası değilde dünyanın her yerindeki insanlarımıza ulaşabilsin, tüm hemşerilerimizde Dekader ile rahatça iletişim sağlayabilsin diye açtığımızı biliyoruz. Sizce geçen süre içinde DEKADER başlığı insanımıza ve forumumuza ne kattı? Bu başlığın gidişatı hakkındaki yorumlarınızı alabilir miyiz?
3- DemirciliSelemen.Com olmasa idi, şu an ki Zeynep Özdemir neye sahip olamazdı? Yani Site ve Forumun size olan faydası nedir?
4- Demircili’likten önce“kul” olma yolunda memleketimiz insanı için neler yapabiliriz? (Bu soruyu bu şekilde kurmamın sebebi Demircili’linin iyi hemşehri ve birlik beraberliği için Eğitim dışında ihtiyacı olacak İslami yaşayış biçimini benimsemeye ,yaşamaya ihtiyacı olduğunu düşüncemdir.)
5- Yurtdışından geldikten sonra bir işte çalıştınız mı? Çalışmayı düşünüyor musunuz? Evet ise nasıl bir meslek düşünüyorsunuz?
6- Çocuklarımız geleceğimiz. Sizce bundan 20-30 sene sonra ölmezsek DemirciliSelemen.Com forum ne alemde olur? Bugün foruma yazılan her mesajın o günkü değeri ve önemi azalır mı, artar mı?
7- Belediyelik düşmezse ki inşallah öyle görünüyor, memlekette sizin adayınız olabilecek bir kişi/kişiler var mı?
8- Bunda 2-3 sene önceye gitseniz DemirciliSelemen.Com diye bir site görseniz, onun forumunda yine aynı emeği verir misiniz? NEDEN ?
9- Sorgu odasında "bu zamana kadar sorulmadı ama şu soruyu bekledim, cevabıda budur" dediğiniz bir soru var mı? Varsa buyurun..
10- Teşekkür ederim. Sorgu odamıza, forumumuza, insanımıza, insanlığa renk ve değer kattığınız, katkı sağladığınız için.

[/font]
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Cum Ara 19, 2008 6:50 pm

Abla ben soru hakkimdan feragat ettim,bu ne kadar soru ben okurken bunalima girdim :D :) :) :)
Valla sana kolay gelsin.

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Cmt Ara 20, 2008 9:24 pm

KIYMET_OZDEMIR yazdı:Slm...

Zeynep Hanımm

Simdi hıc aklımda soru yok bakalım baslıyorum neler sorucam

1.Forumla (demırcılıselemen.com) tanısmanız nasıl oldu

-- Tamaman tevafuk oldu. Google ' den buldum şaka değil. İlk sorduğum soru: İnternet üzerinden Sıla-ı Rahim olurmu? nerdeeeeen nereyeeee....

2.gecen ıkı gece evde yoktum senının gözlemınle evın tadı tuzu nasldı

--Kıymetciğim, biliyorum dugusal bir cevap bekliyorsun.. Fakat yapım gereği beklediğin cevabı veremiyorum. Evin içinde bir sesizlik hakimdi Bu huzur nerden kaynaklanıyor diye birbirimize sorduk... :D :D

3.Dıyelımkı Beledıye baskanlıgına adaylını koydunuz neyı vaad ederdınız

--Krıtık bir soru, Farazalarla konuşmam :) Hayat süprizlerle dolu. Kimin nerde ne olacağı hiç belli olmaz.

4.Cokk güzel yemekler yaptınızı bılıyorum hangısınde cok ıdalısınız ıclı köftedemı su böregındemı gerılerını saymıyorum :)

-- Ev işlerinde hanımlara sorarlar temizlikmi? mutfakmı? diye ben mutfak diyenlerdenim katiyyen iddalı değilim. Elimizin lezzeti sülalemizden gelir. Kasabamızda öyle derler.

5.Benı sevıyormusun nekadar sevıyorsun
:D (yha az sımart nazla benı)6.Size Elzem desem ne derdınız

Elzem: Anılarım arasında yer etmiş bir isim. Fotgrafalarda kalmış tatlı bir mazi.
Seni Turgaydan çok sevdiğime emin olabilirsin. :)

7.Hemsırelıkmi yada Elzemı ısletmekmı iyidi

-- Her ikiside çok büyük sorumluluklar isteyen meslekler. Her iksininde ortak bir yanı var insanlarla içiçe olmanız. İki mesleğin tek farkı biri emr edilen,diğeri emir veren konumda olmak. tercihim egitimini aldığım kendi mesleğimden yana.

8.Cuma günü mısafır kabul edermısın tubusla sana gelmeyı düsünüyoruz

--ee söyle bakayım sizi güzel ağırlabildimmi :)

Kıymetciğim teşekkür ederim. :) yüzündeki gülücük,gözlerindeki pırıltı hiç ama hiiiiç eksik olmasın.

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Cmt Ara 20, 2008 9:52 pm

Ugur Ozdemir yazdı:Abla ben soru hakkimdan feragat ettim,bu ne kadar soru ben okurken bunalima girdim :D :) :) :)
Valla sana kolay gelsin.
Ugur bey,

İnsan bir zaman sonra alışıyor.Sorgu adasında başka türlü vakit geçmiyor. bak buraya haps oldum kaldım Forumun diğer bölümleri ile ilgilenemiyorum. :) Burda düşünmek için çok zamanım oldu :) senin modluğu bir gözden geçirsek mi diyorum.yaw kardeş, yıktın tüm sorumluluğu üstüme ondan sonrada sana kolay gelsin diyorsun :)

Cevap hakkın doğdu hadi bakayım feragat ette göreyim. :D :D :D

Muhabbette kal.

Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Pzr Ara 21, 2008 12:40 am

Abla adaletin kestigi parmak acimazmis,nasil uygun görürsen. :) :)

Selamlar

Kilitli

“MİZAH, EĞLENCE, KOMEDİ, FIKRA vb KONULAR” sayfasına dön