Alttaki üyeye soru!!!

Mizah eğlence ve fıkra gibi okuyucuları en azından tebessüm ettirecek mesajlarınızı bu bölümde paylaşabilirsiniz.
mavi_prens
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mavi_prens » Pzt Haz 30, 2008 1:48 pm

Şimdiye kadar Forum yetkililerinin bana modluk vermelerını umdum ama kımse oralı bıle olmadı :(

Hey alttaki ezilecen cekiil oradan :D
Sence ask nedir ??
[font=Times New Roman]İyi Bir Lider Yol Gösteren Değil Çıkış Yolu bulandır...[/font]

- Hayat yalniz geriye dogru anlasilabilir, ve yalnizca ileriye dogru yasanabilir.

Kullanıcı avatarı
merkez_60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

slm

Mesaj gönderen merkez_60 » Pzt Haz 30, 2008 1:54 pm

Ask Bir Muz Kabugudur Tek Farki Bastiginda Ayaginin Degil Hayatinin Kaymasidir..

senin yorumun ne alttaki bakalım aşk nedir ?

[font=Arial] [/font]
Resim

huseyni
Destekleyen
Destekleyen

Mesaj gönderen huseyni » Çrş Tem 02, 2008 8:25 pm

aşkolsun size

aşkı bilmiyomusunuz da ikide bir soruyosunuz

benim bildiğim aşk

köydeki ekmek fırını varya onun gibi bişey

bi şekilde içine girersin

başlarsın pişmeye

piştikçe kızarırsın

eğer fırıncı kıvamında çıkarmazsa

yanar gidersin

dikkat et fırıncının kontrolünde gir pişersen tadına doyum olmaz

yok kendi başına girersen ya fırını gümletirsin yada yanar kül olursun

dedikya bunun adı aşk

çok tehlikeli bişey

yani muz kabuğu gibi dimi merkez60

benden sonraki şanslı kardeşim sen de söyle aşktan ne anlıyorsun

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Cmt Ağu 30, 2008 9:47 pm

Hmmm şans ve ben :) sorunuza gelince: :?

Benden sonraki peki söyle bakayım,

Akşam ne yediğini hatırlıyormusun :D :D 3 saniye içinde cevap vereceksin tamammı. :D
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
merkez_60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

slm

Mesaj gönderen merkez_60 » Pzt Eyl 01, 2008 10:06 am

aksam deyince ablacım sahuru yazcam sana ..... ben kahvaltı türü yedim domates zeytin bal peynir gibi atıstırdım....taaaa aksamı sorma valla ne yediğimi hatırlamıyorum....

peki alttakı bu seneki oruç kaç gün?
[font=Arial] [/font]
Resim

EM-re
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen EM-re » Pzt Eyl 01, 2008 1:14 pm

29

alttaki daha aksam olmadı ama oruçla aran nasıl ?
Söz; agizdan cikincaya kadar senin esirin, agizdan ciktiktan sonra sen onun esirisin...!

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Pzt Eyl 01, 2008 3:59 pm

EM-re yazdı:29

alttaki daha aksam olmadı ama oruçla aran nasıl ?
Sanki 11 aydır durması gereken şeyler şu an görevlerini yapıyorlar. Akşamı bekliyorlar, 1 bardak su için. Allah rızası için :)

- Ramazan Bayramı günü en çok ne hoşuna gider ?
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
3S
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen 3S » Pzt Eyl 01, 2008 4:42 pm

Artık Bayramların eski tadı yok,hele ailenızdende uzaksanız vede en sevdiğiniz varlıgınızı tamamen kaybetmışseniz.
Gerideki sevdiklerimle bayramlaşmak hoşuma gider.Oğluma bugun bayram elimi öp demek....(yaşı müsait bu bayram anlar herhalde)

Soru:Bayramlarda bayramlık alınırdı.önceden heyecanla beklerdı o gıysı o günü....Bu bayramda alacakmısın bayramlık ...?
"Ölümün bizi nerde beklediği belli değil, iyisi mi biz onu her yerde bekleyelim" [MONTAIGNE]

Kullanıcı avatarı
KIYMET_OZDEMIR
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen KIYMET_OZDEMIR » Pzt Eyl 01, 2008 5:38 pm

Eveetttttt bızde alınır her bayram babamın bayram namazından gelmesı beklenır eller öpülür en güzel tarafı harclıklar alınır

BABAM derkı nedense bırtek su bayramlarda hersene su yasın bügmüyor ..... hmmm bırde su ANNEMİN bayram kahvaltısı görülmeye deger.

Alttaki üye bayram tatılınde ne yapmayı düsünüyorsun
Güzel konuşmanın sırrı, lüzumsuz sözleri terk etmektir

Cevizi kırıp özüne inmeyen,hepsini kabuk zanneder.

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Pzt Eyl 01, 2008 5:48 pm

İnşallah Kasabaya(köye)gitmeyi düşünüyorum.

Soru:Alttaki üye söyle bakalım,iftar sorfaları nasıl olmalı?

Kullanıcı avatarı
volt60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen volt60 » Pzt Eyl 01, 2008 6:00 pm

Ramazan ayında yemek saatlerinin değişmesine rağmen dengeli ve yeterli Beslenmek mümkün. Oruç tutan kişilerin her besin gurubundan (et,süt, Tahıl , sebze, meyve, yağ ve şeker) gereksinimleri kadar tüketmeleri gerektiği şartı yerine getirilirse tabi. Oruç tutan kişiler Ramazan ayında en az 12 Saat veya daha fazla açlık ile karşı karşıya kalıyorlar. Bu açlık süresi içinde kan şekeri düşüyor. İftarda birden fazla miktarda yemek yenildiğinde kan şekeri yükseliyor. Eğer kişiler sahura da kalkmıyor ise kan şekerinin düşüşü günün erken saatlerinde başlıyor ve daha düşük değerlere ulaşıyor. Bu nedenle az ve sık Beslenme ilkesi iftar sonrasında da uygulanmalı ve kişiler mutlaka hafif bir sahur yemeği yiyerek oruç tutmalı. İftarda çorba, hafif bir et yemeği, yoğurt, salata ve 1-2 dilim Ekmek yenilebilir. Saat 19.00 gibi 1-2 porsiyon meyve, 21.00 gibi 1 porsiyon sebze yemeği ve yoğurt veya süt, 23.00 gibi 1 porsiyon meyve, sahurda da peynir ekmek ve Zeytin Domates salatalıktan oluşan bir kahvaltı tercih edilmesi öneriliyor. Tabii Hamur tatlıları yerine sütlü ve meyve tatlıları tercih edilmeli, kızartılmış kavrulmuş besinler ve yağlı gıdalar tüketilmemeli. Yemekler iyi çiğnenmeli, bol Su içilmeli ve posalı besinler bol tüketilmel.
İftar sofrasını kontrolünüz Altına alın
V Bu Ramazan iftar sofranızı zenginleştirmek için yeni yemek tariflerini okumak yerine ’Muhammedü’l-Emin’i okuyun. Hz. Muhammed’in peygamberlik öncesi nasıl yaşadığını ayrıntılarıyla öğrenmek için... Okuduysanız eğer, örnek almalısınız. Artık sofraya oturduğunuzda 10 çeşit yemek aramamalı gözleriniz. Varsa eğer baş köşede vicdan... İşte o zaman sofradan gerçekten hafiflemiş, huzur içinde kalkacaksınız...

Baskı yoluyla gelen imandan hayır yoktur

Örnek insanın peşinde bir araştırmacı

‘Kurtarıcı’ beklemeye ihtiyaç yok, çünkü Hz. Muhammed var!
ALTTAKİ ÜYEYE SORU : DENİZLER MÜREKKEP , AĞAÇLAR KALEM , YERYÜZÜ KAĞIT OLSAYDI HANGİSİ ÖNCE BİTERDİ :???
YoksuLLuk KorkusuyLa Ömrü Sérvét Peşindé Harcayanda Gördüm FakirLigin Özünü .. Çévirdim Yüzümü ( ! )
aklım çok uzaklarda türkiye sınırları içinde istanbul sınırları dışında

GERÇEKLER ACIDIR GERÇEĞİM ACITIRIM....(İSTANBULUM)

huseyni
Destekleyen
Destekleyen

Mesaj gönderen huseyni » Pzt Eyl 01, 2008 7:11 pm

volt 60
iyi bir soru
ancak şu an iftarı beklemekteyiz
yani onu hesap edecek kadar sabır kalmadı
ama yinede cevap vereyim sanırım yer yüzü biterdi tabiki ne yazacağına bağlı olarak

soru : dostum ! malum ,oruç başlamış bulunuyor bu kutlu vazifenin sana kazandırmış olduğu en güzel ve etkili oluşum nedir?

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Cum Eyl 05, 2008 12:24 am

soru : dostum ! malum ,oruç başlamış bulunuyor bu kutlu vazifenin sana kazandırmış olduğu en güzel ve etkili oluşum nedir? demiş: Hüseyni

Yaa Mübarek hepte soruları çalışmadığımız yerden soruyorsun, cevap: Ruhsal arınmışlık. :)

Sahura kalkan arkadaşım soru: Senmi oruç tutuyorsun yoksa oruçmu seni tutuyor?
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
demet.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen demet.sahin » Cum Eyl 05, 2008 4:36 am

[font=Arial][hr]

Ama oldu mu şimdi Zeynep abla, sana çalışmadığın yerden soruldu diye sende çalışmadığımız yerden soruyorsun. :D şaka şaka... ben soruyu aslında çözemedim tam olarak. Ben oruç tutuyorum inşallah allahın izni ile çünkü hz.Allah bize o iradeyi vermiş. Oruç beni tutuyor çünkü oruç tuttuğumuz için elimizi, gözümüzü, dilimizi vb. normal bir zamandan daha çok sakınıyoruz haramdan ...

hani yemek duasında geçiyor ya ....Ruhumuzu cesedimize,kalbimizi nefsimize,aklımızı midemize hakim eyle... Burdan bakarsam ben oruç tutuyorum inşallah. Neyse ya inşallah anlatabildim meramımı. hayırlı sahurlar :oops: :roll: :)

Soru : Şevval Ayının önemi nedir? (Gelmeden öğrenelim de ... :wink: )

[hr][/font]
Ne kadar okursan oku; bilgine yakışır şekilde davranmadığın müddetçe cahilsin demektir...

Kullanıcı avatarı
merkez_60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

slm

Mesaj gönderen merkez_60 » Cum Eyl 05, 2008 8:11 am

Şevval Ayı

Ramazan-ı Şerif'ten sonraki şevval ayında oruç tutmak öteden beri sevimli bir adet olarak gelmiştir.

Bir ay boyunca oruca alışmış olan insanlar, şevval ayında da altı gün oruç tutmaya büyük bir ilgi göstermiş, hatta teravih gibi sıcak bir ilgiyle şevval ayı orucunu sürdüre gelmişlerdir... Elbette bu sıcak ilgi sebepsiz değildir. Nitekim Efendimiz (sas) Hazretleri, şevval ayı orucunun bir sene oruç tutmuş gibi sevaba vesile olacağını duyurmuş, bu yüzden de bir ay Ramazan orucu tutanlar, şevvalde altı gün oruç tutmakla bütün seneyi oruçlu geçirmiş olma sevabını kaçırmak istememişlerdir. Bu konudaki hadisi ve yorumunu şöyle ifade edebiliriz:
"Kim oruçla geçirdiği Ramazan ayından sonraki şevvâl ayında altı gün oruç tutarsa, bütün seneyi oruçla geçirmiş gibi olur!."

Demek ki, bir aylık Ramazan orucundan sonra şevvâlde de altı gün oruç tutarak orucunu otuz altıya çıkaran kimse, bütün seneyi oruçlu geçirmiş gibi sevap almaktadır.

ELİMDEN GELDİKÇE HER YIL BU ORUCU GÜNÜNÜ GEÇİRMEDEN TUTMAYA ÇALISIYORUM...TUTMAYANLARADA TAVSİYE EDİYORUM..TUTUN BENCE...NE YAPARSAK KENDİMİZ İÇİN ÖBÜR DÜNYA İÇİN YAPIYORUZ...İYİLİĞİYLEDE ORAYA ZEMİN ATIYORUZ KÖTÜLÜĞÜYLEDE....

SİMDİ ALTTAKI SÖYLE BAKALIM BU MÜBAREK AYDA MAĞDEM BÖYLE ŞEYLER SORUYORUZ Esmaü'l Hüsna' da - Allah'ın 17. İSMİ NEDİR?
[font=Arial] [/font]
Resim

EM-re
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen EM-re » Cmt Eyl 06, 2008 10:28 pm

El-Mütekebbir

alttaki İSLAMİYETTEKİ EN KESKİN KILIÇ KİMİNDİR ?
Söz; agizdan cikincaya kadar senin esirin, agizdan ciktiktan sonra sen onun esirisin...!

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Pzr Eyl 07, 2008 2:09 am

alttaki İSLAMİYETTEKİ EN KESKİN KILIÇ KİMİNDİR ?

Hz Ömer' mi desem, Hz. Ali' mi

Benden sonraki: yardım et lütfen hangisi. :oops: :)

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Pzr Eyl 07, 2008 6:45 am

En keskin kılıç Hz Ali(r.a)"ın kılıcı.........

Alttaki üyü peki neden Hz Ali(r.a)"ın kılıcı keskindir?

EM-re
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen EM-re » Pzr Eyl 07, 2008 1:47 pm

Hz ALİ (r.a) kılıcıyla bedir uhud ve islamiyetteki birçok savaşta göstermiş oldugu azim ve büyük başarıdır bu yürekliliginden ve kılıcının keskin olmasindan dolayıda ona ALLAHIN ARSLANI lakabı verildi

peki islamiyetteki kahramanlarimızla devam edelim ASLAN AVCISI olarak bilinen peygamberimiz kimdir ?

EM-re
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen EM-re » Cmt Eyl 20, 2008 12:55 am

müslümanların ve insanların gözleriyle görüpte ibret alacagı yer neresidir ?

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Cmt Eyl 20, 2008 1:00 am

EM-re yazdı:müslümanların ve insanların gözleriyle görüpte ibret alacagı yer neresidir ?
Kabristan

Aslan avcısı kim

EM-re
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen EM-re » Pzr Eyl 21, 2008 3:30 pm

Hz.Hamza(a.s)

sabah ezanlarinda hayvanlar uğlamaya baslarlar bu uğlamalarının en büyük nedeni nedir ?

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Pzr Eyl 21, 2008 4:17 pm

Allahu-Tealayı tenbih ve tesbih etmeleridir.

Seherde ellerini kaldırıp rabbine münacaat' ta bulundunmu. :)

Kullanıcı avatarı
dogus2008
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

SLM

Mesaj gönderen dogus2008 » Pzt Eyl 22, 2008 10:22 am

BULUNDUM ......

PEKİ SEN ALTTAKI HİÇ ÇARESİZ KALDIĞINDA SUSTUN MU?
Bin zulme uğrasan da, bir zulüm yapma. (Hz. Ali (r.a))
Kibir, bele bağlanmış taş gibidir. Onunla ne yüzülür ne de uçulur. (Hacı Bayram-ı Veli)

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Pzt Eyl 22, 2008 10:58 am

ÇARESİZSENİZ, ÇARE SİZSİNİZ... NE SUSULSUN Kİ, EN AZINDAN DUA EDİLİP, GEREĞİ YAPILIR...

Hey Alttaki : İçten ve samimi bir şekilde, "her şeye" rağmen babanı en son ne zaman kucakladın...
"Söz uçar yazı kalır"

“MİZAH, EĞLENCE, KOMEDİ, FIKRA vb KONULAR” sayfasına dön