Alttaki üyeye soru!!!

Mizah eğlence ve fıkra gibi okuyucuları en azından tebessüm ettirecek mesajlarınızı bu bölümde paylaşabilirsiniz.
huseyni
Destekleyen
Destekleyen

Mesaj gönderen huseyni » Cmt Kas 15, 2008 1:26 pm

uyy!!!
yaktın beni

tamda bam telime bastın

derin bir aaaaaaahhhh!!! çekerim
gözümü sabitler gönül dünyamı açarım
kulaklarım açıktır fakat duymaz zahiri
batınıma etki etmez içirselerde zehiri
her tezeneyi vuruşta çağlatır dereyi nehiri
koparım bu alemden uçarım gayrı hayale
efsunlu bir hal alırımki gelmez hayale
gök gümbürder yağmur boşalır delice
ıslanırım şükrederim sabrederim velice
alır gider beni bir bilinmeze savurur
kah güldürür kah ateşlerde kavurur
yandıkça sinem dökülür ince ince nameler
açılır kilitler çözülür paslı düğmeler
bazen hüzün ile karışıktır sevgiler
bazen yanık yırtık bestelenir ezgiler
derken ruhumu saran dağılır bulutlar
yeşerir çiçekler açar taze umutlar
işte ondan sonra kalbime iner sekinet
ancak İlahi Rahmet ile bulurum sukunet
lütfen dikkat edin dokunurken tellere
sırrı ifşa etmeyin dosttan gayrı ellere
eğer muştak isen gonca gonca güllere
sitem edemezsin feryat eden bülbüllere
diyorum ve susuyorum

alttaki arkadaş

hüzünle sevinç nasıl bir şeydir açıklarmısın ?

Kullanıcı avatarı
selemenlihamza
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen selemenlihamza » Cmt Ara 27, 2008 9:21 pm

Hüzün:KİŞİNİN MUTSUZ ,UMUTSUZ ,KEDERLİ VE DURGUN BİR HALİ OLARAK DÜŞÜNÜYORUM

Sevinç İse:İSTEĞİNİN YERİNE GELMESİ,KEYİFLİ ,MUTLU VE KİŞİ İÇİN GÜZEL BİR GÜN OLDUĞUNU DÜŞÜNMEKTEYİM.

alttaki:seni en çok sevindiren bir gün ve bir anı
Radyo ISGESUR _Dj_SeLeMeNLiHaMzA

Kullanıcı avatarı
esmer_jojuk
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen esmer_jojuk » Pzr Ara 28, 2008 2:03 am

Universite diplomasini aldigim en sevincli gun ve animdi.

alttaki arkadasim;seni en cok ne mutlu ve mutsuz edebilir?
Ben hayati NEDENSIZ ve TARIFSIZ yasarim,,,,,,

Kullanıcı avatarı
GENC_HAFIZ
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen GENC_HAFIZ » Pzt Oca 05, 2009 10:47 pm

hüseyin abi beni en çok 2009 un 7.inci ayında gireceğim hafızlık sınavım sevindiricek yani onun sonucu ii olursa cok mutlu olurum eğer kötü olursa çokta mutsuz olurum. altaki üye kardeşim 2009 senin için nası geçer iyi yönlerini anlatırmısın?

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Pzt Oca 12, 2009 10:49 pm

genç_hafız yazdı:hüseyin abi beni en çok 2009 un 7.inci ayında gireceğim hafızlık sınavım sevindiricek yani onun sonucu ii olursa cok mutlu olurum eğer kötü olursa çokta mutsuz olurum. altaki üye kardeşim 2009 senin için nası geçer iyi yönlerini anlatırmısın?
.

Doğan, sana gireceğin sınavda başarılar diliyorum,İnşallah kazanırsın.2009 yılına henüz yeni girdik ve iyi girmedik,filistin'deki yaşanan katliamlara içimiz sızlıyor.

Alttaki üye sen ne dersin bu hususta?...
..
...
..

c.selvi
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen c.selvi » Sal Oca 13, 2009 10:47 pm

Allah Filistin halkının yardımcısı olsun.elimizden maalesef hiçbirşey gelmiyor.mazlum insanlar birgün feraha erişir İnşaallah.Zalimin zulmü varsa mazlumun da Allah'ı vardır.

Altatki elimizden dua etmekten başka bişey gelmiyor.ancak israil malların boykot edebiliriz.ne dersin ha?

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

boykot

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Sal Oca 13, 2009 11:28 pm

c.selvi yazdı:Allah Filistin halkının yardımcısı olsun.elimizden maalesef hiçbirşey gelmiyor.mazlum insanlar birgün feraha erişir İnşaallah.Zalimin zulmü varsa mazlumun da Allah'ı vardır.

Altatki elimizden dua etmekten başka bişey gelmiyor.ancak israil malların boykot edebiliriz.ne dersin ha?
Tabiki Cafer Bey. Ederiz helbet. Bu yüzden üyelerimiz ve nasıl boykot yapılacağı konusunda hem sitemiz hem de bu forumumuzun sağ üst köşesine İSRAİL'İ BOYKOT diye çok anlamlı bir çarpaz resim ekledik. Ona tıklayıp açılan sitede boykot edeceğimiz ürünleri ve markaları görebiliriz. Yeri gelmişken israiliboykot.com u yöneten ve gönül veren insanlara teşekkürler.

Hey alttaki üye, bu forumun sağ üst köşesindeki İSRAİL i BOYKOT resmine tıkladın mı?
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
selemenlihamza
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen selemenlihamza » Çrş Oca 14, 2009 4:18 pm

Evet Yılmaz Abi;

tıkladım ve gereken cevabımı da verdim.

alttaki: filistine yardım hakkında düşüncelerin nelerdir ?
Radyo ISGESUR _Dj_SeLeMeNLiHaMzA

Kullanıcı avatarı
huseyin.ozdemir
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen huseyin.ozdemir » Cum Oca 23, 2009 12:15 am

zeynep yazdı:Valla insanoğlu "İçi kan dışı gön" demişler.. en iyi kendimi bilirim.. karşıdan baktığım zaman en çok hatası ve kusuru olan yine benim.

Alltaki sen söyle,

Bam teline basılınca ne yaparsın :)

Bam telime basanlar bilirler :D :D :D dedim :wink: denemeye calışmasınlar :tos: olurmu :D :D :D şakaaaaaaaaaaa
İnsanı etkili kılan,düşüncelerindeki haklılık değil, bu haklılığa yaptığı katkıdır

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Cum Oca 23, 2009 12:23 am

huseyin.ozdemir yazdı:
zeynep yazdı:Valla insanoğlu "İçi kan dışı gön" demişler.. en iyi kendimi bilirim.. karşıdan baktığım zaman en çok hatası ve kusuru olan yine benim.

Alltaki sen söyle,

Bam teline basılınca ne yaparsın :)

Bam telime basanlar bilirler :D :D :D dedim :wink: denemeye calışmasınlar :tos: olurmu :D :D :D şakaaaaaaaaaaa

(Hüseyin Abi, konu başlığı gereği, alttaki üyeye soruyu unutmuşsun?)

Benim sorumda bu olsun bari...:)
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
huseyin.ozdemir
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen huseyin.ozdemir » Cum Oca 23, 2009 10:32 pm

Teşekkur ederim, Yılmaz bey kardeşim sahsında tüm Forumdaki arkadaşlara saygı veselamlarımı iletirim.
İnsanı etkili kılan,düşüncelerindeki haklılık değil, bu haklılığa yaptığı katkıdır

Kullanıcı avatarı
emrahyildiz
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen emrahyildiz » Cmt Oca 24, 2009 2:57 pm

hüseyin abi slmını aldım VE ALEYKÜM SELAM BU NE GÜZEL KELAM YAŞAŞIN İSLAM KAHROLSUN DÜŞMAN DİYORUM

eyyy alttaki sende bu konuda yani filistin konusunda düşüncelerini paylaşırsan çok müteşşekkir oluruz kendinize iyi davranın görüşmek üzere a.e.o
kız dedigin İSTANBUL gibi olmalı fetihi zor ama fatihi tek olmalı

Kullanıcı avatarı
huseyin.ozdemir
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen huseyin.ozdemir » Pzr Oca 25, 2009 5:11 pm

emrahyildiz yazdı:hüseyin abi slmını aldım VE ALEYKÜM SELAM BU NE GÜZEL KELAM YAŞAŞIN İSLAM KAHROLSUN DÜŞMAN DİYORUM

eyyy alttaki sende bu konuda yani filistin konusunda düşüncelerini paylaşırsan çok müteşşekkir oluruz kendinize iyi davranın görüşmek üzere a.e.o

Selamların engüzeli ile söze başlamak isterim. (FİLİSTİN, KEŞMİR,BOSNA,vb örnekleri cogaltabiliriz.)

Ateş bugün ( FİLİSTİNDE GAZZEDE) yanıyor alınan son haberler hicde iç acıcı değil, burada şu konuya dikkat cekmek gerekir.

biz müslumanlar tek bir yumruk olmadan daha cok masum insanların kanı akacağa benziyor.

Küfür tek millettir,yaşadık vede gördük. bu vahşeti görmezden gelen (BATI) iki yüzlülügünü göstermekten geri kalmıyor.

biz inanan insanlar, (DÜNYA MÜSLÜMANLARININ) hala olaya kayıtsız kalmalarını anlamakta zorluk cekiyoruz.

bu kopukluk dagılmışlık umursamazlık müsluman ülkelerin başındakı desbot idarecilerin iş başında olmasından kaynaklanıyor,kimisine KRAL,EMİR, SULTAN,ŞEYH,

gibi isimlerle taltıf ederek, doğal kaynaklarını sömürmüşken bunu silaha dönüştürerek müslümanların kanını akıtmaktan büyük zevk alarak alay ediyorlar.

Elhamdürüllah MÜSLÜMANLAR arasında maddi manevi gücler yenide ruh buluyor o ( İHTİŞAMLI) günlerimize yeniden kavuşmak dilegiyle.

Hüseyin ÖZDEMİR

Saygı ve selamlarla.

FİLİSTİNLE,LE ALAKALI DÜŞÜNCELERİNİZ altaki üyemize

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Pzr Oca 25, 2009 5:54 pm

Sultan İkinci Abdülhamid , Siyonizm tehlikesini çok iyi gören bir devlet adamıdır. Osmanlı tahtına çıkınca, ilk icraatı, Filistin’in bütün topraklarını, sarayın (Osmanlı Hanedanının) mülkü haline getirmek olmuştur. Böylece, Filistin’de toprak satışı, kesin olarak önlendi. Ayrıca, Filistin’e, 33 senelik saltanatı esnasında tek bir Yahudi'nin girmesine izin vermedi. Siyonizm teşkilâtının lideri Dr. Theodor Herzl birçok defa, saraya ve Bâbıâli’ye mektup yazdı. İngiltere’nin aracılığı ile Theodor Herzl ve Haham Moşe Levi, Sultan Abdülhamid Han ile görüştüler. Dr. Theodor Herzl, Sultan İkinci Abdülhamid Hana şu teklifleri sundu. Filistin’de altın para karşılığı toprak sattığı takdirde:

1. Yahudiler, Osmanlı Devletinin bütün borçlarını ödeyecekler.

2. Osmanlı Devletine büyük malî yardımda bulunacaklar.

3. Sultan Abdülhamid Hanın siyasetini Avrupa’da destekleyecekler.

4. Yahudiler, Osmanlı Devletinde inşa edilecek savaş üslerinin parasını ödeyecekler.

5. Sultan Abdülhamid Han'a şahsı için büyük servet verecekler.

6. Filistin’de kurulacak büyük üniversitede aynı zamanda Türk talebeleri de okuyacak. Tahsil için Avrupa’ya gitmeye lüzum kalmayacak.

Bizim ecdadımızın 400 yıl kadar hüküm sürdüğü ve dünyaya insanlık dersi verdiği topraklarda bugüm katliam yapılmaktadır.Osmanlı İmparatorluğunu yıkıp parçalayan batı toplumu bugün aynı intikamı Ortadoğa toprakları için oynamaktadır.Seçmiş oldukları liderlerle bunu en iyi bir şekilde başarmaktadırlar.Hatta bu toplumlarda zaman zaman dünya listesine giren zalim liderler bile olmuştur.Mesela Suriye devlet başkanı Hafıs Esat gibi,Saddam Hüseyin gibi,bunlar binlerce insanı katledip zalim lideler olarak anılmışlardır.

Alltaki üye konuya sen nasıl bakıyorsun?

Kullanıcı avatarı
huseyin.ozdemir
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen huseyin.ozdemir » Pzt Oca 26, 2009 12:32 am

Erkan bey kardeşim. Tarihin derinliklerindeki son derece hassas olan konuları öyle güzel izah etmişsinizki yüreginize gönlünüze sağlık

(SU) kaynagından icilirse sağlıklı ve güzel olur,sevgi ve Selamlarla.Hüseyin ÖZDEMİR.

FİLİSTİNE ve benzeri konular hakkında fikirleriniz

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Sal Oca 27, 2009 6:22 pm

Sevgili Hüseyin Abi,

İnanını müslüman toplumu olarak aynı noktadayız.Okuma alışkanlığımız olmadığı için ecdadımızın bile dünya tarihinde neler yaptığını üzülerek ifade ediyorum bilmiyoruz.Dolayısıyla yarım asırdır batı toplumlarına muhtaç olmuşuz.Allah yardımcımız olsun.

Saygılarımla.

Alttaki üye sizin düşünceleriniz nelerdir?

Kullanıcı avatarı
3S
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Re: Alttaki üyeye soru!!!

Mesaj gönderen 3S » Çrş Şub 18, 2009 2:18 pm

Kesinlikle haklısınız Erkan Bey,okumuyoruz,bilmiyoruz bunun içinde başkalarının düşüncelerini kabullenmekte üstümüze yok.
Alttaki üye;sen en son tarihimizle ilgili hangi kitapı okudun.neyi tavsıye edersin?
"Ölümün bizi nerde beklediği belli değil, iyisi mi biz onu her yerde bekleyelim" [MONTAIGNE]

Kullanıcı avatarı
huseyin.ozdemir
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen huseyin.ozdemir » Prş Şub 19, 2009 12:12 am

3S yazdı:Kesinlikle haklısınız Erkan Bey,okumuyoruz,bilmiyoruz bunun içinde başkalarının düşüncelerini kabullenmekte üstümüze yok.
Alttaki üye;sen en son tarihimizle ilgili hangi kitapı okudun.neyi tavsıye edersin?

Her iki düşünceyede katılıyor,benim size önerebilecegim (CUMHURİYET DÖNEMİ DİN VE DEVLET İLİŞKİLERİ) eserini,

tavsiye ederim. Araştırmacı yazar (HASAN HÜSEYİN CEYLAN) bakın yakın tarıhimizde neler yapılmış vede neler yaşanmış.

Saygı ve Selamlarla Hüseyin ÖZDEMİİR.

Alttaki üyemize en son (TARİHİMİZLE) Alakalı okudugunuz Kitap hangisidir, tavsiyeniz.

Kullanıcı avatarı
naci-tasyurek
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen naci-tasyurek » Cum Şub 20, 2009 2:38 am

Teşekkür ederim hüseyin bey
Tüm yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim :)

Kitap:İKİNCİ ABDÜLHAMİD HANIN'IN LİDERLİK SIRLARI
Yazar:mehmet AYDIN

Kapak resim:
Resim

Alttaki üyemize soru: İkinci Abdülhamid i tahtan indirmek için yıldız sarayına gelen heyette kimler vardı soyları nereye dayanıyordu ve birinci dünya savaşına neden girdik

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Cum Şub 20, 2009 6:10 pm

Osmanlı İmparatorluğunun kuruluşundan yıkılışına kadar ve Cumhuriyetimizin kuruluşundan bu güne kadar ki geçen zaman zarfında'Türk'ün Türk'ten başka dostu olmamıştır.Çağ açıp çağ kapatan ecdadımızın üzerinde her türlü oyunlar oynanmış oynanmaya da devam edilmektedir.

Sultan Abdul Hamit Han,dünyanın gelmiş geçmiş en saygın liderlerinden bir tanesidir.30 yıl hükümdarlığı boyunca bir karış toprak kaybetmemiştir.Bunu her zaman akıl ve zekası ile başarmıştır.

Necmi Bey'in sorusuna gelince,kimi tarihçilere göre bu sayfa Türk islam alemi için çok acı bir sayfadır.Bir çok tarihçide bu konu üzerinde fikir birliğine varmışlardır.Sultan Abdul Hamit Han kendisi bizzat bu kararı bildirecek ''Ermeni ve Yahudilerden''başka biri yok mu diye sitemini dile getirmiştir.

Alttaki üye birinci dünya savaşına neden girdik?..

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Cmt Mar 07, 2009 3:55 pm

ERKAN_OZDEMIR yazdı:
Alttaki üye birinci dünya savaşına neden girdik?..
Neredeyse girmese idik de savaşın içinde olacaktık, biraz mecburi olmuş sanki.
İngilizler ittifaklık tekflimizi kabul etmeyince karşı tarafta Almanlar'la oluverdik. Kaybedilmiş topraklarımızla birlikte kaybedilmiş itibarımızı geri alma umuduyla Enver, Talat ve Cemal Paşa'ların Alman hayranlığıda katarsak Rusya'yı geçip büyük Turan'ı kurmak için girdik.

Alttaki üye: Sence hangi sorun daha büyük : Alevi sorumu, Kürt Sorunumu, Su sorunumu?
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
Demircili_kiz
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Demircili_kiz » Cmt Mar 07, 2009 5:05 pm

Bence en büyük sorun Su, neden diyeceksiniz bence alevilikmis kürtlükmüs ayni bayragin altindayiz, tamam bazi sorunlar olur herkesin arasinda ama susuzda olmaz diyorum ben, bi insan susuz ne kadar yasar, su olmazsa ormandaki veya bahcelerimizdeki agaclar yesilenmes, eh tabiki yesilenmesede, ortam güzellesmes, ozaman ben ne anladim hayatdan... diyorum bence yani siz ne düsünüyorsunuz bilemiyorum:)

alttaki üye sen ne düsünüyorsun bu soru hakkinda?
Kendim qurßet eLde qönLüm SiLada !!!

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Cmt Mar 07, 2009 6:39 pm

Bence olmayan ve her zaman birileri tarafından uydurulan ve önümüze konulmaya çalışılan sorunlar daha önemlidir ve bizlere de ekonumik ve mali alanda büyük sıkıntılar açmaktadır.Misak'ı Milli ile çizilen sınırlarımız içerisinde yaşayan her birey Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıdır.Çünkü bu Millet Kurucusu Gazi Mustafa Kemal'ın önderliğinde Çanakkale'de Sakarya'da,Dumlupınar'da,Kütahya'da tek amaç uğruna mücadele verdi.Bu mücadele verilirken Ülkemizin bir karış toprağından dahi taviz verilmedi,Milli mücadele uğruna ve bu vatan içinTürküyle,lazıyla,çerkeziyle,abzasıyla,kürdüyle binlerce şehit verdik.600 yıl dünyaya hükmetmiş olan bir neslin devamı olarak topraklarımızda yaşayan ve bizden olmaya gayri müslümlere bile etnik kökeninden dolayı hiç bir ayrımcalık yapılmamıştır.

Bugün Kürt sorunu diye önümüze getirilen mesele Türkiyemiz üzerinde oynanan oyundan ibarettir.Devletimiz etnik kimliğinden dolayı hiç bir vatandaşına ayrımcalık yapmamaktadır.Anayasamızda belirtilen bireysel ve sosyal haklar bu memlekette yaşayan her birey için geçerlidir.Bir memlekette üniversite imtihanına,kaymakamlık imtihanına,devlet memurluğu imtahanına,öğretmenlik imtihanına müracat yapılırken sen şucusun sen bucusun deniyor mu?seçme ve seçilme hakları engelleniyor mu?Hayır asla böyle bir konu yok,şartları tutan herkes ülkemizde eşit bir şekilde yarışın içerisine girebiliyor.

Bugün ülkemizin en hucra köşesinde bile devletimizin her türlü imkanı mevcuttur.Fakat bu memleketin imkanlarından faydalanarak ve bu memleketin ekmeğini yiyerek ihanet içerisinde olanlar unutmasınlarki bu memleket kolay kolay kurulmadı.Bu bayrağın uğruna binlerce şehit verildi gerekirse yine verilir,ama bu memleketi bölmeye kimsenin gücü asla yetmez yetmeyecektirde.

Alttaki üye sence hangisi?..
.
.
..

ottomon
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ottomon » Cmt Mar 07, 2009 9:31 pm

Bencede su sorunu gelecekte ugrunda savaşların olacagı bir sorun

Alttaki üyeye soru
israille filistin arasındaki temel sorun nedir

huseyni
Destekleyen
Destekleyen

Mesaj gönderen huseyni » Prş Mar 12, 2009 11:35 am

sevgili kardeş !!!

israille filistin arasındaki temel sorun

nefsi emmare ile nefsi mutmainne arasındaki uyuşmazlıktır

imanla kibrin arasındaki uçurumdur

karun ile İSA as arasındaki dünya sevgisi kıyasıdır

ebu cehille EBU BEKİR arasındaki bakış farkıdır

yani içimizde bir iyi duygular bide kötü duygular vardır
işte o duyguların çatışması gibi bi şey birisi diğerine tahammül edemiyor

huseynice bir cevap

soru

arkadaş ! kabil habili neden öldürmüştü biliyormusun ?

“MİZAH, EĞLENCE, KOMEDİ, FIKRA vb KONULAR” sayfasına dön