sahi siz nasil okumustunuz?

Mizah eğlence ve fıkra gibi okuyucuları en azından tebessüm ettirecek mesajlarınızı bu bölümde paylaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

sahi siz nasil okumustunuz?

Mesaj gönderen zeynep » Cum Eki 19, 2007 1:43 am

"THEGODISNOWHERE"

Büyük gazetelerimizin birinde yönetici semineri veren uzman,
Türklerin dünyada en kötümser milletlerden biri oldugunu iddia etmis.
Pesinden kücük bir test yapmis.Bitisik sözcüklerden olusan asagidaki cümleyi
birkac saniyeligine gosterip yöneticilerden okumalarini istemis:

"THEGODISNOWHERE"

Katilimcilarin hepsi bu cuümleyi: "THE GOD IS NO WHERE" diye okumus.
Yani "Tanri hicbir yerde degildir" seklinde.
Uzman aci aci gülümsemis... "Tam bekledigim gibi" diye mirildanmis.
Bati ülkelerindeki seminerlerde katilimcilar bu cümleyi söyle okurlarmis:
"THE GOD IS NOW HERE" Yani: "Tanri simdi burada"...

SAHI SIZ NASIL OKUMUSTUNUZ???
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Cum Eki 19, 2007 11:55 am

Sosyal hadiseler, kişileri zaman zaman daraltır bunaltır. Aile, iş ve çevre ilişkilerinde karşılaştığı olumsuzluklar, ümit ettiği şeyleri elde edememesi, beklemediği olaylarla karşılaşması, kişinin kararlılığı ve istikrarı üzerinde menfi tesirler yapabilir. Ancak inancı ve kişiliği sağlam olanlar, olumsuzluklar ne derece yoğun olursa olsun, sular ne derece tersine akıtılmaya çalışılırsa çalışılsın, ölçüler ve dengeler ne derece tahrip edilirse edilsin, zamane çarkı fazilet adına ne varsa hepsini ne derece öğütmeye çabalarsa çabalasın yapması gerekeni yapar, durması gereken yerde durur. Değişen şartlarda değişik düşünce ve fikirlerin, değişik ölçü ve değerlerin oluşması ve dayatılması karşısında dünyevî mülahazalara dalıp çıkar ve menfaat hesapları yaparak veya hayâlî engeller üretip, korku çemberi oluşturarak kararlı ve istikrarlı tavrını ve yürüyüşünü değiştirmez. “İnsanlar iyi olursa ben de iyi olurum. İnsanlar kötü olursa ben de kötü olurum diyen şahsiyetsiz” bir kişilik sergileyerek kendini zamane selinin akışına kaptırıp çör-çöp konumuna düşmez.

İnsanı insan yapan, onun insanlık onurunu koruyan, hiçbir zaman değişmeyen değerler vardır. Bu değerler İMANî ve AHLAKî değerlerdir. İmanımızın gereği olarak yapmamız gereken AMELLER’dir. Bu değerleri muhafaza etmek, değişim adına BAŞKALAŞMIŞ kişiliğini ve kimliğini kaybetmiş kişi veya kişilerin kınamasına aldırış etmeden o değerleri hayatımıza yansıtmak, savunmak insanlığımızın ve kulluğumuzun bir vecibesidir.

Allah Teâlâ her an yaratma halindedir. Kainat sürekli bir değişim içindedir. İnsanda fizikî, psikolojik ve sosyolojik olarak sürekli değişim yaşamaktadır. Dolayısıyla toplum hayatında da devamlı bir değişim vardır. Bütün bu gerçekler gözardı edilerek bir hayat tarzı sürdürülemez. Bu tabii değişimin önünde durmak akıllıca bir iş değildir.

Ancak imanî ve ahlakî sapmaları, bir kul olarak yapmamız gereken amelleri küçümsemeyi veya terketmeyi bir değişim farzederek bu telakkiye, bu sapıklığa uyum sağlamaya çalışmak fert, toplum ve medeniyetlerin ölümü demektir. Çünkü bu sapmalar bir değişim değil, insaniyetten behimiyete çarkeden bir BAŞKALAŞIM’dır.

“Zamanın gereklerine uymak lâzım. Filan zamanda yaşamıyoruz ki.” gibi düşüncelerle hareket edenler, bu düşüncelerinin arka planındaki niyetlerine ciddi bir şekilde baksınlar. Tabii olan değişimi mi kasdediyorlar. Yoksa dünyevî çıkar ve menfaatlerinin zarar görmemesi, bir kısım sıkıntılara düşmemeleri için BAŞKALAŞIM’a göz mü kırpıyorlar?

İMANî, AHLAKî ve AMELî yönden sapıtıp başkalaşanlar kendilerini güya YARATICI’NIN gözetiminden çıkarıp nefsi emmarelerinin istediği şekilde yaşamayı çağdaşlık zannederler.

“Tenha bir yerde Allah’a isyan ettiğinde eğer O’nun seni gördüğüne inanarak yapmışsan büyük bir işe cüret etmişsin. Eğer seni görmediğini sanmışsan muhakkak kâfir olmuş olursun.” demektedir. “Nerede olursanız olunuz, Allah sizinledir.” “Biz insana şah damarından daha yakınız.” ayeti kerimeleri ışığında hareket etmeyen, niyetini, sözünü, amelini bu gerçeğe göre tashih etmeyen kişi ve toplumlar ERDEMLİ bir toplum, ÜSTÜN BİR MEDENİYET oluşturamazlar. İLAHİ KAYNAKLI olmayan yani İMAN ikliminden nasibi bulunmayan düşünce, fikir, iş ve hareketlerin insanlığa verecekleri hiçbir şeyleri yoktur. İnançsızlığın getirdiği başkalaşım yani imanî, ahlakî ve amelî sapıklık bir toplumun başına gelebilecek en büyük musibettir. Toplumun ilkelleşmesi, yozlaşması tüm erdemlerini kaybetmesi, özünü ve değerlerini kaybedip BAŞKALAŞMASIYLA olur.

--------------------------------------------------------------------------------

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Cum Eki 19, 2007 12:22 pm

Sahi erkan bey ilk bakista siz nasil okudunuz? :)

ben The God is now here: "ALLAH simdi burda" diye okudum
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
demet.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen demet.sahin » Cum Eki 19, 2007 1:00 pm

Bende The GOD is now here diye okudum. Çok şükür . ilk bakışda Öbürünü okusa idim üzülürdüm. Endise ederdim. Allah(C.C) korusun bir kelime bir sözcük insanı dinden cıkarır. ALLAH(C.C) KORUSUN... :cry:
Ne kadar okursan oku; bilgine yakışır şekilde davranmadığın müddetçe cahilsin demektir...

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Cum Eki 19, 2007 2:49 pm

Zeynep Hanım:

Bu konu daha önce tartışıldığı için biliyorum.Yazımdada belirttiğim gibi bu tür konular günümüzde o kadar çok ki anlatmakla bizmez Allah muhafaza.

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Cum Eki 19, 2007 5:41 pm

pomemerkan yazdı:Zeynep Hanım:

Bu konu daha önce tartışıldığı için biliyorum.Yazımdada belirttiğim gibi bu tür konular günümüzde o kadar çok ki anlatmakla bizmez Allah muhafaza.

sakincali bulduysaniz Admin beyden rica edelim konuyu kilitlesin veyahutta silsin. konuyu cok ciddiye almadigimdan yada iyi algilayamadigimdan olabilir onun icin Mizah bölümüne acmistim. faydali seyleri paylasmak icin burdayiz.

teskr. ederim

Kullanıcı avatarı
KIYMET_OZDEMIR
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen KIYMET_OZDEMIR » Cum Eki 19, 2007 8:39 pm

:? kötülük bunun neresınde anlayamadım
Güzel konuşmanın sırrı, lüzumsuz sözleri terk etmektir

Cevizi kırıp özüne inmeyen,hepsini kabuk zanneder.

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Cmt Eki 20, 2007 3:59 am

Zeynep demiş ki?

"THEGODISNOWHERE"

Büyük gazetelerimizin birinde yönetici semineri veren uzman,
Türklerin dünyada en kötümser milletlerden biri oldugunu iddia etmis.
Pesinden kücük bir test yapmis.Bitisik sözcüklerden olusan asagidaki cümleyi
birkac saniyeligine gosterip yöneticilerden okumalarini istemis:

"THEGODISNOWHERE"

Katilimcilarin hepsi bu cuümleyi: "THE GOD IS NO WHERE" diye okumus.
Yani "Tanri hicbir yerde degildir" seklinde.
Uzman aci aci gülümsemis... "Tam bekledigim gibi" diye mirildanmis.
Bati ülkelerindeki seminerlerde katilimcilar bu cümleyi söyle okurlarmis:
"THE GOD IS NOW HERE" Yani: "Tanri simdi burada"...

Zeynep HANIM:

Eğer bizlerin bu platformlarda oluşu rahatsızlık veriyorsa veya yazdıklarımız anlaşılmıyorsa aynı sayfada kıymet kardeşimin dediği gibi ''kötülük bunun neresinde diye algılanıyorsa sizde buna sebep oluyorsanız ben kendi adıma kararımı alırım.Hem paylaşmak için buradayız diyorsunuz hemde yalnış algılamalara sebebiyet veriyorsunuz.

Bu konuya en ince uslupla zaten katıldım.THEGODISNOWHERE bu kelimesinin anlamı ''tanrı baba demektir''.Bana göre küfür anlamındadır.Yukarıda geçen''TANRI HİÇ BİR YERDE DEĞİLDİR'' ''TANRI ŞİMDİ BURADA'' kelimeleri
bizim dinimizde hiç bir anlam ifade etmez.ALLAHIN 99 tane ismi vardır TANRI diye bir ismi yoktur.

ALLAH gökte demek küfürdür.Zira ALLAHU Tealaya mekan isnat edilmiş olur.ALLAHU Teala mekandan beridir.ALLAHU Tealaya baba diyen kafir olur.(İslam ahlakı)

Hiristiyanlar,necdi ve selefiler gibi ALLAHI gökte saydıkları için,ALLAHIN her yerde olduğuna inanırlar.Bazı gafillerde Hiristiyanların bu yalnış inancını yaymaya çalışırlar.Sakınha siz yalnış anlamayın

Bu konunun daha önce gündeme gelip tartışıldığını yazdım.Bu yüzden ALLAH muhafaza dedim.Neden bu kadar alındığınızıda anlayamadım.Benim burada size karşı herhangi bir tepkim mi olduki Adminden konunun silinmesini istiyorsunuz.Yada yazdıklarım size saçmamı geliyor.Düşüncelerimi sizinle paylaşmak istedim.

Bu testleri yapanların zaten imanları zayıftır.Kelimeyi ''NO WHERE- NOW HERE'' de okusanız hiç bir şey değişmez.''Tanrı şimdi burada-Tanrı hiç bir yerde değildir'' kelimeleri küfürdür.O yüzden bu konuya ALLAH muhafaza dedim.iki kelimeninde bizim dinimizde yeri yok,yada biz dinimizi yalnış öğrendik.Birilerinin bizlere uyguladığı saçma sapan testleri gündemde tutuyoruz.

Benim bu konudaki düşüncelerim bunlar eğer yalnış bir şey söylediysem affınıza sığınırım.Tabiki kıymet'e de cevap hakkı doğuyor.Tabiki sizin iyi niyetinizden zerre kadar şüphe duymam.Ama gördüğünüz gibi insamlarımız aynı anlamı taşıyan bu iki kelimeyi okuyorlar bile.Arada sadece NO-NOW farkı var ama içerikleri aynı.Bunu algılama,dikkat,vs başka anlamlarda değerlendirdiyseniz bilemem,onada saygı duyarım.Benim değerlendirmem bu şakilde kelimeleri içeriğini bilmesekte kullanmamaktan yana.

Zeynep hanım

En son yazdığınız ''faydalı şeyleri paylaşmak için buradayız''cümlenizede hiç bir anlam veremedim ve yadırgadım.Yazdığım yazıyı on defa okudum acaba faydasız ne yazdım diye.......

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Cmt Eki 20, 2007 7:41 am

Demet hanım:

THE GOD IS NOW HERE-''Tanrı şimdi burada'' okuduğunuzu söylüyorsunuz.Bu cümle bizim inancımıza göre doğrumu?

İNGİLİZCEDE

GOD:ALLAH
god :mabut-put-tapı-anlamlarına gelir.Bakın baştaki bir harf neleri değiştiriyor.

Burada Cenabı ALLAHA mekan yüklenmiştir.Allahu Teala mekandan münezzehtir.Benim anlatmak istedğim bu.Benim öğrendiğim Cenabı Allah her yerde hazır ve nazırdır.Tabiki sizlerinde bu anlamda algılamadığınızı biliyorum.Ben bunun örnekleri çoktur derken yalnış anlaşılıyorum,bunuda bir türlü çözemiyorum.Takdir senin.
selamlar herkese.....

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Cmt Eki 20, 2007 10:40 am

Zeynep hanım

En son yazdığınız ''faydalı şeyleri paylaşmak için buradayız''cümlenizede hiç bir anlam veremedim ve yadırgadım.Yazdığım yazıyı on defa okudum acaba faydasız ne yazdım diye....... demis: Erkan Özdemir

Erkan bey

Siteye katiliminizdan büne kadar tüm samimiyetimle söylüyorum faydasiz hic bir yazisiniz olmadi . Bilakis bilgilendirici, yönlendirici, kaynastirici, birlik ve beraberlige dostluga cagri mesajlari birakiyorsunuz.Bilmiyorum yaniliyormuyum yazi karekterinizden anladigima göre gercek hayatta mizajiniz biraz sert gibi geldi bana, burda bizlerle düsüncelerinizi paylasirken kelimelerinizi dikkatli kullaniyorsunuzki... bunu fark etmemek mümkün degil

yukardaki mesajimi birakirken cok samimi duygularimla birakmistim. bilmedigim birseyi BILMIYORUM demekten cekinmem.Anlamdigim / Algilayamdigim bir konu olursada rahatlikla sorarim taki.. anlayana kadar.

Malum insan kendini yazili olarak tam manasi ile ifade edemiyor.bunu ben daha önceki konulara birakmis oldugumuz mesajlarda fark ettim. hatirlarmisiniz insanlar arasindaki Egitim ve Seviye farkinda fikir alisverisi yapmistik.tamamen sizin düsüncelerine katildigimi yazdiklarinizi teyit etmek anlaminda`da bir örnek vermistim ( Cebrail a.s ilk vahy) getirmesi. sizin 2.ci mesajinizda insanlari hakir ve hor görmüyoruz diye gayet güzel örneklerle aciklamisiniz. böyle düsündügünüzdn zerre kadar süphem yok.
Bense zamana birakmistim beni uslubumdan ve yazi karekterimden ilerleynen zaman icinde neyi nasil kast ettigimi anlarsiniz diye düsünmüstüm.

Erkan bey, dikkat etiyseniz bilerek büyük harflarla (ALLAH) diye yazdim. bazen arkadaslarimiz farkinda olmadan TANRi kelimesini kullanirlar. kasitli olmayarak islami hafife alan esprili yazilar birakirlar. mutlaka güzel bir dille uyarmaya calismistirim.cokta hassastirim müsama göstermem.

sizi ve arkadaslarimin basini agritmak ve bunatmak istemiyorum. acmis oldugumuz konular insanlara zararli yönde etkiliyecekse yönlendiriyorsa bundan dolayi kaldirilmasini istemistim.bilmiyerek böyle birseye sebebiyet vermek istemem. yine söylüyorum faydali seyleri paylasmak icin burdayiz.

Biliyorum cok uzun oldu ama bunuda anlatmadan gecemiyecegim:

Günün birinde,okuma yazma bilmeyen bir köylü,elinde bir mektup, Nasretin hocaya gelerek:.
-"Hoca Efendi, babana rahmet sunu bana bir okuyuver,ne yazmislar?" demis.

Merhum, mektuba söyle bir göz gezdirmis, ne imla var, ne mana!... evirmis cevirmis bir kelimesini dahi okuyamamis. sonunda ölüm yokya mektubu adama iade etdip:

"Oglum, Allaìn bildigini kuldan ne saklayayim; ben bunu sökemedim. baskalarina göster,belki okuyabilen cikar!" demis.

Adam hayel kirikligina ugrayinca: " Bende senikavuguna bakip, Alim bir adam sandiydim. Insan o koca alameti kafasina kor da, iki satir yaziyi okuyamazmi? " deyince hoca cikarip ,adamin kafasina gecirmisve:

" Keramet kavukta ise,al sen oku bakalim demis".

Muhabbetle kalin.

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Cmt Eki 20, 2007 5:43 pm

Zeynep Hanım:

Hiç kalp kırdınız mı veya kalbinizi kıran oldu mu?Sanıyorum insan oğluna özgü duygular bunlar.Zira başka hiçbir canlı da böyle bir duygunun var olduğuna inanmıyorum. Evinizde beslediğiniz bir köpeğe kızarsınız,söylenirsiniz hatta yeri gelir bir tekme atarsınız, fakat yine de o size asla darılmaz.Kısa bir süre sonra sizi gördüğünde sevgiyle kuyruğunu sallar,sevgi dolu gözlerle bakar.
Biz insanlarda durum başka.Kalbimiz kırıldığında tüm herşeyi unutursunuz,o olay sanki dünyanın en kötü olayıdır.Dünya başınıza yıkılmıştır.O insanı bir daha affetmemeyi düşünürsünüz.Onunla olan tüm iyi anılar birden bire silinmiştir hafızalardan.Belki şok olmuşsunuzdur,böyle bir hareket beklememişsinizdir ondan.Ama olan olmuş,kırılan kırılmıştır.

Sizin açmış olduğunuz konuya değişik şekillerde katıldım.Anladığıma göre konuyu sürekli değiştiriyoruz ve değiştirirkende farkında olmadan değişik yorumlar yapıyoruz.Benim yazılarımdan sert mizaçlı olduğumu çıkartıyorsunuz,görüşlere saygılı olduğumu söylemiştim.Ama bir müslüman olarak Peygamber Efendimizin tavsiyeleri arasında sert mizac yoktur,bizde buna biraz dikkat etmeye çalışıyoruz.

Bu konuyu sizin iyi niyetle aştığınızı zaten biliyorum.Yazmış olduğum bir ALLAH korusun kelimesi başıma neler açtı.Bende bu konuya anladığım kadarıyla izah ederek cevap yazmaya çalıştım.Bu kelimeyide kendi inanışıma göre söylemek zorundada değilim.Tabiki sizin ALLAH lafsını yazışınıza dikkat ettim.Ama bana göre buradaki konu farklı.Paylaşım için tabiki buradayız,öyle olmasa burada işimiz ne?

Ben bu siteye hepinizden daha sonra üye oldum.İnsanlarımızı inciltecek,hakir görecek,hor görecek vs herhangi bir şey yazmadım,tabiki yazdıklarımız herkesi memnun etmeyebilir,nasıl ki bizimde memnun olmadığımız şeylerin olduğu gibi.Demircili adına her zaman her yerde bunları savundum.Yalana,iftiraya,dedikoduya,küfre karşı çıkmaya çalıştım.Böyle olduğu içindir ki Demirciliye ait olduğu söylenen sitelerde takip ederseniz yazılarım yayınlanmıyor.

Açmış olduğunuz THEGODISNOWHERE konulu başlığı insanlara okutmakta ki amacı,bunun ne anlam taşıdığı,neden böyle bir teste ihtiyaç duyulduğu vs sizden yorumlamanızı rice ediyorum.En çok merak ettiğim bu faydalı mı faydasız mı?

Nasrettin Hoca ile ilgili yazınızı yorumlayacağım ama yalnış anlaşılır diye yorumlayamıyorum.Lütfen siz yorumlarsanız bande anlamış olurum.
Sağlıcakla kalın.

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Pzr Eki 21, 2007 4:12 pm

:) ya galiba ben kas yapayim derken göz cikariyorum.

neyse sirasi ile cevap vermeye calisayim. Yarabbi kulunun kalbine günde 70 kere nazar eden sensin.düsüncelerimi altmakta bana kolayliklar ihsan et.

Erkan bey

mutlaka kalp kirmisimdir(farkinda olmadan), kirilmadimmi? tabiki.. kirildim. dediginiz gibi insan özgü duygular. son cümlelerinizde ifade ettiginiz gibi; artik dünya basima yikilmiyor, sok`ta olmuyorum, o insanida kolaylikla af edebiliyorum. ögrendim: hatayi karsimdakinde degil, kendimde aramayi.hmmm birde suclu aramam.sayet bir kötü olayla karsilasmissam kücükte olsa benimde sucum vardir diye düsünürüm. ögrendim;insanoglunun icinin kan,disinin gön oldugunu. ögrendim; haksizliga ugradigimda hakkimi arayanin HAk oldugunu. iste böyle ins. anlasilir sekilde anlatabilmisimdir.

(ALLAH korusun ) kelimesi basiniza hic bir sey acmadi. aksine muhabbeti artirdiniz.bana göre konuya farkli cevaplar vermiyoruz. su anakadar disinada tasmis degiliyiz.bir konuyu tartisirken farkli seyler cikar, önemli olan bastaki konu unutulmamali oraya baglanmalidir bence bu bir zenginliktir. bir müslüman olarak dogru bildiginizi söylememek degil,söylemek zorundasiz.konuya aciklik getirdiniz.

Siteye iyikide üye olmussunuz...bence üylerin yeni veya eski olmasi hic önemli degil, birakmis olduklari mesajlari dikkatmi ceker.. muhabbetin tadi ayni degil ayri fikirlerde olupta bunu seviyeli bir sekilde sürdürebilirsek güzel ve faydali olur.kattiyen recide etmeyi birakin inciltmekten bile sakiniyorsunuz bunun bilincinde ve suurunda bir insansiniz birakmis oldugunuz mesajlar bunun ispatidir.

hmmm sert mizaca gelince: yanilabilirimde`de demistim.gördügüm kadari ile yanilmisim. hem sert mizcazli olmak okadar kötüde degildir. Rabbimin Cemal sifatin`dan kullari vardir birde Celal sifatindan..tabi dengeyi kurmak cooook önemli.

gelelim cevabini en cok merak ettiginiz soruya: FAYDASIZ müslümanlara sorulan tuzak sorulardan bir tanesi. müslümanlar arasina nifak ve fitne tohumlarini serpistiren ustalikla hazirlanmis bir soru.. dikkat etmeden acmis oldugum bu konuyu sizin yorumlarinizdan sonra sizde uygun görürseniz diye adimin beye diyelim kaldirsin istemistim. arti teskr. bile etmistim halisane bir niyyetle..

Fikrayi yorum yapmaktan kacinmisiniz :) simdi bende yorum yapmayacagim.. :) eh fikranin yorumunuda diger arkadaslar yapsin.

Muhabbetle kalin. :)

Kullanıcı avatarı
KIYMET_OZDEMIR
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen KIYMET_OZDEMIR » Sal Eki 23, 2007 5:39 pm

slm..

Erkan bey

ben bunun kötülük neresınde derken konunun kılıtlencek kadar kötü olmadıgını ifade etmek ıstedım tabıkıde TANRI kelımesı cok yanlıs bır kelıme bende cok karsıyım bırde belırtmek ıstıyorumkı oda asla sevmedıgım bır kelıme haşa YARATMAK bu kelımede gönümüzde cok kulanılıyor tabıkı konuda türklerın kötümser oldugundan bahsedılıyor ama sonucta ben mılletımden emınım her mılletınde iyisi kötüsü vardır

neşeli yazişmalar :wink:
Güzel konuşmanın sırrı, lüzumsuz sözleri terk etmektir

Cevizi kırıp özüne inmeyen,hepsini kabuk zanneder.

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Sal Eki 23, 2007 6:27 pm

Açıklayıcı bilgileriniz için teşekkür ederim.Size katılıyorum benimde anlatmak istediğm buydu.Herkese selamlar.

Kullanıcı avatarı
demet.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen demet.sahin » Çrş Eki 24, 2007 4:12 pm

Erkan Bey;

Üzgünüm ama benim ingilizcem okulda öğretilen kadar. Gerci lisede hazırlık vardı ama gelir gecer bir ingilizce gördüm bir yıl. mailinizi okuyunca gercekten sasırdım hatta dehsete kapıldım. TAbiki -haşa ve kella- Yüce Allah(c.c) mekanlardan münezzehdir. Sizinde söylediğiniz gibi. Yanlış anlaşılmak istemem. Ama ben tanrı hiçbir yerde değildir anlamının ateistik bir düşünce digeri yani tanrı simdi burada yı ise daha makbul gördüğüm için onu öyle okudum ve öyle düşündüm. Aslında tanrı kelimeside yanlış bir kullanım. Allah(c.c) Yüce Rabbimizin 99 isminden Kur'anda en çok gecen ismidir. Ve her baktığım yerde bu ismi görür (c.c) nu sık sık tekrarlamaya calışırım. Allah(c.c)'ın izni ile.

Bu tür anketlerin altında ben hep birşey ararım. Sonucta din dogmatik bir düşünce sistemidir. Ama bu anketi yapan kimse insanları yozlaştırmak amacı ile yapılmış olabilir. Çok şükür ki böyle seviyeli ve düzgün insanlar ile fikir alış-verişinin olduğu bir ortamdayız. Ne güzel. Birde Allah razı olsun. Yanlışımı gösterdiniz. Daha dikkatli davranacağım inşallah... Tesekkürler... :oops:

ALLAH(c.c) HER YERDEDİR.... :!:
Ne kadar okursan oku; bilgine yakışır şekilde davranmadığın müddetçe cahilsin demektir...

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Çrş Eki 24, 2007 7:41 pm

Demet,paylaşımın için teşekkür ederim.Bu konu iyi niyetle açılmış bir konu ama içeriğinide bilmemiz lazım.Neresinden okursanız okuyun bizim inanışımıza göre bir anlam ifade etmiyor.Önemli olan burayı kavramak.
Hayri ağabey'e selamımı iletin.

Kullanıcı avatarı
selemenlihakan
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen selemenlihakan » Çrş Eki 24, 2007 9:43 pm

vala bunugönderen buyuk gunaha girdi haberi olsun .....yeri belli öteki tarafta :twisted: :wink:
S•Ãª•N•Ã®••••K•Ã¢••L•b•Ã®•M•Ãª••••G•ö•M•ü•Y•Ã´•R•Ã»•M••••

Kullanıcı avatarı
demet.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen demet.sahin » Cmt Eki 27, 2007 12:09 am

Erkan abi selamın başım gözüm üstüne ilettim bile maili görür görmez. :wink: ...

“MİZAH, EĞLENCE, KOMEDİ, FIKRA vb KONULAR” sayfasına dön