HEBİR NEBİR (Domuz Gribi) VİRÜSÜ

Sağlık konuları, tıp ve alternatif sağlık tedavileri hakkındaki konularınız için.
Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

HEBİR NEBİR (Domuz Gribi) VİRÜSÜ

Mesaj gönderen zeynep » Prş Kas 26, 2009 1:11 pm

H1 N1 Virüsünden korunmak için ne gibi tedbirler alıyorsunuz?Gerçekten medyanın abarttığı kadar ölümcül ve tehlikeli bir grip mi? Sağlık bakanlığından verilen bilgilere göre hayatını kayıp eden vatandaşlarımızın büyük bir çoğunluğunun kronik rahasızlıkları yada bağışıklık sisteminde her hangi bir bozukluk olduğunu H1 N1 virüsününde bunu tetiklediği biliinmektedir.

Bu konu hakkında yurtdışında yaşayan arkadaşlarımın görüşlerini bekliyorum orda uygulamalar nasıl ordaki halk bizim kadar tedirginmi.

Hmmm birde toptan cözüm arayanlar var :) Domuzlar ortadan kaldırılsın diyenler.... Nasıl kuş Gribinde tavuklar yakıldı ... Delidana hastalığında süpheli sığırlar yakıldı yok edildi diyenler var.

Sağlıklı Sıhhatli nice günlere. :)
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Re: HEBİR NEBİR (Domuz Gribi) VİRÜSÜ

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Prş Kas 26, 2009 4:06 pm

Zeynep hanim yurtdisinda o kadarda panik yok,ev doktoru ve cocuk doktorumuzun tavsiyesine
uyarak bu asiyi yaptirmadik Insallah yaptirmiyacagizda,Avusturya,Almanya ve Isvicrede bu asinin yan etkileri
konusunda cok büyük tartismalar var, tabi memleket Türkiyede asilamaya karsi cikmak bazi kesimleri rahatsiz ediyor
veya bu kisiler sirf karsi ciktiklari icin nerdeyse vatan haini ilan edildiler.

Toptan cözüme gelince bu biraz zor,burada bir rant olmadigi icin domuzlari ortadan kaldirmazlar
tavuk gribinde bazi bakan cocuklari ciftlik yumurtasindan vurgunu vurmasi icin tavuklarimiz yakilmisti :(

Aslinda islanlari bilerek bir panik havasina sokuyorlar, Almanyada yilda 20 bine yakin kisi normal grip vakalarindan
hayatini kaybediyor kimsede bir panik yok, üc bes kisi herhangi bir hayvan gribinden ölüyor dünyayi birbirine katiyorlar
bana cok anlamli geliyor....

Mevlam su arefe günü cümlemizi tüm hastaliklardan ve kötülüklerden muhafaza eylesin, daha nice arefe ve bayramlara
eristirsin.

Allah'a emanet olun.

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Re: H1N1 (Domuz Gribi) VİRÜSÜ

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Cum Kas 27, 2009 1:41 pm

Bir de şu islam kültürü düşmanları yok mu, "aman ha bayramda sakın tokalaşmayın" diyenler. Yuh dedirtiyor insana. Tokalaşmaktan zarar yok malum. Ha tereddütü ya da hijyenik hassasiyeti olanlar tokalaşmalar sonrası elini yıkar ya da siler olur biter.

Bu tür musibetleri insanoğlu kendi elleriyle kendi başına açıyor sonra debelenip duruyorlar, yok aşı olmalı yok olmamalı. Ben konuyu asıl buraya getirmek istiyorum. Aşı olan var mı içinizde? Şahsen hiç aklımdan geçmedi ama bu konuda tereddüde itilmiş çok sayıda kişi var.
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Pzt Kas 30, 2009 11:43 pm

Yılmaz bey,

Konu başlığını bilerek HEBİR NEBİR virüsü diye açmiştim neden değiştirdiniz anlam veremedim dikkat ettiyseniz konunun içinde H1 N1 diye vurgu yaptım :) ... neyse can sağlığı olsun
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Sal Ara 01, 2009 1:09 am

Sayın forum yöneticim, kusura bakmayın. Medyada olduğu gibi bizde polemik olmasın da. Düzeltildi efendim. :)

HEEEbir NEEEEbir
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Sal Ara 01, 2009 3:04 pm

Arkadaşlar,

benim kafam iyice karıştı,sonuçta yaptırmadım.Kimin ne dediği belli değil ki....

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Çrş Ara 02, 2009 1:10 am

Bir de şu islam kültürü düşmanları yok mu, "aman ha bayramda sakın tokalaşmayın" diyenler. Yuh dedirtiyor insana. Tokalaşmaktan zarar yok malum. Ha tereddütü ya da hijyenik hassasiyeti olanlar tokalaşmalar sonrası elini yıkar ya da siler olur biter.Demiş: Yılmaz.şahin

Tokalaşmakta bir sakınca yok,fakat millet olarak şu sarılmaktan bir vazgecebilsek daha sağlılıklı olur. Bu sarılmak neyin göstergesi onuda anlamış değilim. Helede güreş tutar gibi erkeler birbirlerine sarılmazlarmı yaw karşıdan elini sıkı tut tokalaş yeterde artar bile.

Erkan Özdemir demiş ki; Arkadaşlar,

benim kafam iyice karıştı,sonuçta yaptırmadım.Kimin ne dediği belli değil ki....
müsterih olun siz risk kategorisine girmiyorsunuz... :) Virüs mutasyona uğradı eeee şimdi ne olacak..

Arkadaşlar yorum yapmaktan korkmayın Forum dezenfekte edilmiştir sterildir... :) GDO sitelerle karıştırmayın :) onlar hibrit forumlar...genleride bozuk... İsim benzerliğinden başka ortak yanımız yok.Bir vatandaş olarak hatırlatmayı görev bildim.

Kullanıcı avatarı
Demircili_kiz
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Demircili_kiz » Çrş Ara 02, 2009 3:28 pm

Vallah bu hastalik bizimlede alakali olan bir seydir, disari cikip eve geri geldigimizde bol köpüklü sabunlan elimizi yikamamiz lazim..öyle her yere ellerimizi sürmememiz lazim.disarda bir tanidigimizi gördügümüzde uzakdanda merhaba desek olur ilan öpmeye gerek yok...hem bu hastalik en cok böbrek ve ic hastalikli olan hastalarda daha cok cikan bir virusdur... tabiki herseyin hayirlisi ben olmam demiyecegiz herkese vurabilir bu virus...

hem ugur abinin demesi gibi yurt disinda okadar panik yok bence türkiye cok abartiyor.... vatandaslar kendilerine iyi bakarlarsa kendilerini virusdan korurlarsa bir sey olmaz...

zeynep abla herkes düsüncesini yazsin demis buda benim düsüncem ;)
Kendim qurßet eLde qönLüm SiLada !!!

“SAĞLIK, TIP, ALTERNATİF TEDAVİLER” sayfasına dön