Dünyaca Ünlü Bilim adamı (DNA) Genleri Çözdü İmana Geldi

Sağlık konuları, tıp ve alternatif sağlık tedavileri hakkındaki konularınız için.
Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Dünyaca Ünlü Bilim adamı (DNA) Genleri Çözdü İmana Geldi

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Sal Nis 08, 2008 5:07 pm

[08 Nisan 2008 Salı 14:43] Bizim naylon medyamız alttaki gibi özel haberleri pek gündeme getirmez, biz üzerimize düşeni yapalım ve duyuralım..

Dünyanın en ünlü genetik bilimcisi Ateistlikten imana geldi. Bunu sağlayan ise ona şöhreti getiren genler oldu.
Dünyanın en büyük genetik uzmanlarından biri olarak gösterilen ve sekiz yıl önce çalışma arkadaşı Craig Venter’le birlikte insan DNA’sının şifresini çözerek büyük şöhret yakalayan Dr. Francis Collins, “imana geldi.”

Venter, bilim dünyasında büyük ses getiren buluşlarının ardından çalışmalarını ilerleterek, laboratuvarda “yapay canlı” üretmeye çalışırken, Collins ise yeni kitabıyla bilim ve din arasında yeni bir tartışma yaratacak gibi gözüküyor.

Eylül’de piyasaya çıkaracağı “Tanrı’nın Dili” adlı kitabıyla ilgili İngiliz The Times gazetesine konuşan 56 yaşındaki Collins, 30 yıl öncesine kadar ateist olduğunu ancak artık Tanrı’ya inandığını söyleyerek, “Tanrı’nın var olduğuna dair rasyonel bir temel var ve bilimsel gelişmeler insanı Tanrı’ya daha da yaklaştırıyor” dedi.

Amerikalı bilim adamı artık mucizelere ve meleklere inandığını belirterek, “Laboratuvarda çalışırken Tanrı’yı hissettim. Kesinlikle bizden daha büyük bir güç var ve ben ona inanıyorum. DNA’nın şifresini çözmek beni Tanrı’ya biraz daha yakınlaştırdı. Hastalıktan kırılan insanlar gördüm. Bilim onlardan umudunu kesmişti. Ama mucizevi olarak hayata döndüklerini gördüm. Bu da Tanrı’nın işidir” diye konuştu.

İnsan genini çözmenin de kendisine Tanrı’nın eserini görme fırsatı verdiğini söyleyen Collins, “Önemli bir buluş yaptığınızda o bilimsel coşku anını yaşarsınız, çünkü onu araştırmış ve keşfetmişsinizdir. Keşfettiğim şey öyle bir şeydi ki, bu bilgiye daha önce hiçbir insan sahip olamamıştı. Fakat Tanrı onu her zaman biliyordu” dedi.

TARİHE GEÇTİLER

İnsan vücudunun genetik kodları olan DNA’nın şifresini çözen iki bilim adamı, bu çalışmalarıyla bilim tarihine geçmişlerdi. DNA’nın dizilimi ve kodlarının çözülmesi dönemin ABD Başkanı Bill Clinton ve İngiltere Başbakanı Tony Blair’in eş zamanlı açıklamalarıyla dünyaya duyurulmuştu.
(Kaynak: www.internethaber.com)[right]http://www.internethaber.com/images/news/60007.jpg[/right]

Kullanıcı avatarı
emrahyildiz
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen emrahyildiz » Sal Nis 08, 2008 10:05 pm

bundan şunu cıkarttım araştırcaz araştırcaz ki sonucun ne oldugunu anlıycaz nitekim bilim adamlarıda öle yapmışlar sonunda allah(c.c.) onların degimiyle tanrının olduguna kanaat getirmişler.sonunda anlamışlarsa ne mutlu onlara.
kız dedigin İSTANBUL gibi olmalı fetihi zor ama fatihi tek olmalı

Kullanıcı avatarı
iskesurlu60
Destekleyen
Destekleyen

Mesaj gönderen iskesurlu60 » Sal Nis 08, 2008 10:30 pm

KİMYAGERLERİN ZATEN ÇOĞU GİZLİDE OLSA MÜSLÜMAN OLUYOLAR.KİMYAGERLER ATEİSTTE OLSALAR SONUNDA ALLAHA İNANIYORLAR.

ASTRONOTUN BİRİ ADINI UNUTTUM UZAYDA EZAN SESİ DUYUYOR,Bİ ANLAM VEREMİYO,HAYLİ ZAMAN SONRA MÜSLÜMAN BİR ÜLKEYE TURİST OLARAK GİTTİĞİNDE EZAN SESİNİ DUYUP SORUYOR. İNSANLARDA ANLATIYORLAR

DİNİMİZDE EZANIN ÖNEMİNİ.ASTRONOT ÜLKESİNE DÖNMEDEN MÜSLÜMAN OLUYOR.

ANLATMAK İSTEDİĞİM = FEZA DA Kİ EZAN.=

BEN BU KISSAYI TÜRKİYE GAZETESİNDE OKUMUŞTUM ,BİLMEM KAÇ SENE OLDU. PAYLAŞMAK İSTEDİM.

“SAĞLIK, TIP, ALTERNATİF TEDAVİLER” sayfasına dön