YAPARKEN YIKMAMALI

Yeni doğan Demircili'liler, öbür dünyaya gidenlerimiz, nişanlar, tedavi için hastanede yatanlarımız, düğünlerimiz vb duyurularımız ve üye doğum günü kutlama mesajları bu başlık altında yayınlanacaktır.
mekan_60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

YAPARKEN YIKMAMALI

Mesaj gönderen mekan_60 » Cmt Nis 19, 2008 10:48 pm

BU AÇTIĞIMIZ KONU GENEL OLUP ,EMİNİM HERKESİN DE SORUNUDUR.

NEDEN BİR YUVA KURULURKEN ,DİĞER TARAFTAN DİĞER AİLE ALTINDAN KALKAMAYACAĞI BORÇLARA MARUZ KALIYOR.BÖYLE HAYIR İŞİNDE SADECE ZARURİ İHTİYAÇTAN ZİYADE ,ALMIŞ BAŞINI GİDİYOR BİR GÖSTERİŞ MERAKI.

BU GENÇLERİN HER İHTİYACI ALINIRSA, BUNLAR NASIL HAYAT ÖĞRENECEK NASIL KANAATİ ÖĞRENECEK. ALMIŞ BAŞINI GİDİYOR LÜKS MERAKI .SİZ ONU BİRDE ERKEK TARAFINA SORUN.PEYGAMBERİMİZ BİLE KOLAYLAŞTIRMAYI TAVSİYE ETMİŞTİR.

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Pzr Nis 20, 2008 1:24 am

mekan_60,

toplumsal bir yaraya dikkat çekmissin. Düşüncelerine aynen katılıyorum. herşey nekadar maddiyatla ölçülür olmuş. bir tezattır gidiyor.
Malesef genç delikanlılarında hatalılar. yapamadıkları seyleri vaad ediyorlar,dolaysıyla hem kendi aileri ile catışıyorlar aynı zamanada' da karşı tarafa mahcup olmama sıkıntısını yaşıyorlar. öyle veya böyle o nişan,nikah,düğün maddi ve manevi sıkıntılara rağmen yapılıyor.

Tüm bunca olumlu ve olumsuz gargaşadan sonra hayata yeni adım atan iki çiftin arasında bir ömür boyu bitmeyecek en küçük bir huzursuzlukta dahi senin ailen benim ailem kavgası başlıyor. Annem babam nur içinde yatsınlar " evladım ata dörttür" diye nasihatta bulunurlardı.

Lütfen biz anneler erkek cocuklarımızı güzel yetiştirelim.eşlerimizden beklediğimiz özellikleri güzellikleri erkek evlatlarımıza aşılıyalım ki... ilerde hem biz hemde onlar mutlu ve huzurlu olasunlar..

Teşekkürler.
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
iskesurlu60
Destekleyen
Destekleyen

Mesaj gönderen iskesurlu60 » Pzt Nis 21, 2008 3:20 pm

GÜZEL Bİ KONU .TOPLUMUMUZDA GERÇEKTEN İÇ ACITAN SORUN. GENÇLER EVLENEMİYOR ,NİYE ÇÜNKÜ ARDI ARKASI KESİLMEYEN İSTEKLER.GENÇLER EVLENEMEYİNCE TOPLUM AHLAKI YOZLAŞTI.ARTIK GÖNÜL EĞLENDİRME ,ONUR KIRMA ,VB.

BİZLER EVİ 4*4LÜK DONATANLARIDA GÖRDÜK .HERŞEYLERİ TAM [DÜNYALIK] AMA MUTLULUK YOK. PEKİ BU DOĞRU MU .? EVLENMEK ,=BEN =DEĞİL BİZ OLMAKTIR.OMUZ OMUZA VERMEKTİR.SEVGİ ;PAYLAŞMADIR,FEDAKARLIKTIR,EVİNE EŞİNLE ALDIĞIN BİR PARÇA EŞYANIN HUZURUDUR.AMA BUGÜN Bİ DÜĞÜN KAÇA MALOLUR?YAPAMAYANLAR NE YAPSIN .

EĞER BİR TOPLUMDA AHLAK DEĞERLERİ YİTİYORSA ,KİMSE KENDİNİ KENARA ÇEKMESİN.HERKESİN ÜSTÜNE DÜŞEN Bİ GÖREV VARDIR.

Kullanıcı avatarı
salih.cinar
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen salih.cinar » Pzt Nis 21, 2008 4:46 pm

gerçekten konu güzel yorum yapanların ellerine sağlık ama artık şuda var

" aileler öncen birine kız verirken yada erkek çocuklarını kı seçerken annesine babasına ahlak yapısına önem veriyolardı ama şuanda tam tersi bi durum var oğlunuz napiyo ne kadar kazanıyo ewiniz arabanız varmı diye soruyorlar.. yanlış anlaşılmasın yada isteyen istediği gibi anlasın bizim köyde bu çok bariz belli..

bi kızı 2 aile istiyosa önce nerde olduğuna bakılıyo, yurt dışıysa garanti oluyo ha yok yurt içindeyse bu iki taraf hangisini durumu daha iyi.. varlıklı olana direkt veriliyo kız..

alakası yok saçmalıyosunuz dediğinizi duyar gibiyim ama sonuçta hepimiz aynı köylüyüz ne ne olduğunu çok iyi biliyoruz...
HERŞEYİ BİLMENE GEREK YOK, HADDİNİ BİL YETER...

Kullanıcı avatarı
merkez_60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

SLM

Mesaj gönderen merkez_60 » Pzt Nis 21, 2008 5:21 pm

PlayerBoys yazdı:gerçekten konu güzel yorum yapanların ellerine sağlık ama artık şuda var

" aileler öncen birine kız verirken yada erkek çocuklarını kı seçerken annesine babasına ahlak yapısına önem veriyolardı ama şuanda tam tersi bi durum var oğlunuz napiyo ne kadar kazanıyo ewiniz arabanız varmı diye soruyorlar.. yanlış anlaşılmasın yada isteyen istediği gibi anlasın bizim köyde bu çok bariz belli..

bi kızı 2 aile istiyosa önce nerde olduğuna bakılıyo, yurt dışıysa garanti oluyo ha yok yurt içindeyse bu iki taraf hangisini durumu daha iyi.. varlıklı olana direkt veriliyo kız..

alakası yok saçmalıyosunuz dediğinizi duyar gibiyim ama sonuçta hepimiz aynı köylüyüz ne ne olduğunu çok iyi biliyoruz...
[font=Arial Black]KATILIYORUM SALİH SANA..YURT DISI PLAKASI DİYEYİM VARSA KESİN OLUYO BU İS..YOK EĞER TÜRKİYEDEYSE DÜSÜNÜLÜYO..KİSİDEN KİSİYE DEĞİSİR TABİ BU HERKESİ ANI KEFEYE KOYAMAYIZ.KİMİ HARBİ GELİN DEĞİL KIZ ALIO EVİNE KİMİ TUTSAK..KİMİ HARBI DAMAT EDİNİYO KİMİ KÖLE...NEREYE KADAR BİLİNMİYO..KİMİNİN PARASI VARDIR MUTLULUĞU YOKTUR. KİMİNİNSE PARASI YOKTUR MUTLULUĞU ÇOKTUR..GÜNÜMÜZDE GENÇLERİMİZ PARASIZLIKTAN AYRILANLARI İSE ÇOK SAÇMA BULURUM ELİN AYAĞIN TUTTUĞU SÜRECE ZENGİNSİN DEMEKTİR...ÖNEMLE OLAN DEĞERLENDİREBİLMEKTİR BUNU KONUYU AÇAN ARKADASA TESEKKÜRLER GÜZEL GÜNCEL Bİ KONU..SİTEDE KONUSULAN KONULARDAN BİRİ...SAĞOL.[/font]
Resim

Kullanıcı avatarı
mehtap25_60
Aktif üye
Aktif üye
İletişim:

Mesaj gönderen mehtap25_60 » Pzt Nis 21, 2008 7:51 pm

İLK OLARAK KONUYU AÇAN ARKADAŞIMIZA TŞK EDİYORUM.....(toplumsal yara denilecek bii konu çünkü)

sevgili salih ve nurhan düşüncelerinize yürekten katılıyorum fakat aslında bu işin avrupası türkiyesi yok...ben okadar çok karşılaşıyorum ki böyle vakalarla...mesela dün iki aile geldi kız tarafı erkek tarafı eşya bakacaklar...kız 106 plazma istiyor..erkek tarafını görmeniz lazım ama ateş atıyorlar... :) gülermisin ağlarmısın :?:
hayır oturduğumuz muhit belli daireler standart büyüklükde nerdeyse...hani kaba tabiriylede söyliyim BABANİN EVİNDE 106 plazmamı vardı be kızım :roll: :D

işin espirisi bi yana böyle şeyler iki tarafıda zedeler (aileler için) konuşuyorum..biraz daha anlayış bence çözüm....herşey MADİYET DEĞİL....
Resim

necmi
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen necmi » Pzt Nis 21, 2008 8:02 pm

SALIH KIZLAR ZENGINLE EVLENMEK ISTER SEN OLSAN FAKIRLE EVLENIRMISIN SIMDI DOGRUYA DOGRU DEMEK LAZIM

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Pzt Nis 21, 2008 9:28 pm

mehtap25_60 yazdı:İLK OLARAK KONUYU AÇAN ARKADAŞIMIZA TŞK EDİYORUM.....(toplumsal yara denilecek bii konu çünkü)

sevgili salih ve nurhan düşüncelerinize yürekten katılıyorum fakat aslında bu işin avrupası türkiyesi yok...ben okadar çok karşılaşıyorum ki böyle vakalarla...mesela dün iki aile geldi kız tarafı erkek tarafı eşya bakacaklar...kız 106 plazma istiyor..erkek tarafını görmeniz lazım ama ateş atıyorlar... :) gülermisin ağlarmısın :?:
hayır oturduğumuz muhit belli daireler standart büyüklükde nerdeyse...hani kaba tabiriylede söyliyim BABANİN EVİNDE 106 plazmamı vardı be kızım :roll: :D

işin espirisi bi yana böyle şeyler iki tarafıda zedeler (aileler için) konuşuyorum..biraz daha anlayış bence çözüm....herşey MADİYET DEĞİL....
Konuyu yorumlamaya bu mesajdan devam arkadaşlar...(yaparken yıkmamalı)
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
merkez_60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

SLM

Mesaj gönderen merkez_60 » Pzt Nis 21, 2008 10:13 pm

mehtap25_60 yazdı:
mesela dün iki aile geldi kız tarafı erkek tarafı eşya bakacaklar...kız 106 plazma istiyor..erkek tarafını görmeniz lazım ama ateş atıyorlar... :) gülermisin ağlarmısın :?:

[font=Arial Black]EVET MADDIYAT BI YERE KADAR..ANLAYIŞ GEREKLI IKI TARAFINDA BIRBIRINI ANLAMASI GEREKLI...BUNLAR HEPSI ILLA OLCAK DIYE BISEDE YOK..EVLENDIKTEN SONRADA OLABILCEK SEYLER..ONEMLI OLAN ANLASABILMEK..EVLENDIM DEMEK ICIN EVLENILMEMELI...AILELER ARASINDADA SOMURULMEMELI DIYE DUSUNUYORUM BEN....[/font]
Resim

Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Pzt Nis 21, 2008 11:31 pm

Degerli dostlar, Allah Resulu sevgili Peygamberimizin s.a.v biricik kizi Hz. Fâtıma annemizin ceyizinin toplami heralde 106 lik plazma degilde kaba bir hesapla bugünün parasiyla birkac yüz yeni TL yapar heralde.Onun icin evlenirken taraflar altindan kalkilamiyacak isler yapmamali,daha hemen evliligin basinda maddi sorunlarla bogusmamalidirlar.

Hz. Fatima annemizin ceyizi;

1- Yedi dirhemlik beyaz bir gömlek.
2- Dört dirhemlik büyük bir baş örtüsü.
3- Hayber malı siyah bir elbise.
4- Hurma lifinden örülen bir yatak tahtı.
5- Biri koyun yünü, diğeri de hurma lifiyle doldurulmuş olan ketenden iki adet döşek.
6- İçi ezhar ismindeki bitki ile doldurulmuş olan koyun derisinden dört adet yastık.
7- Bir adet hasır-ı hicri.
8- Bir adet el değirmeni.
9- Bir bakır kap.
10- Su içmek için deriden yapılan bir kırba.
11- Elbise yıkamak için bir leğen.
12-Süt için bir adet kâse.
13- Bir su kabı.
14- Bir yün perde.
15- Bir ibrik.
16- Bir çömlek maşrapa.
17- Sergi olarak kullanılan bir adet deri.
18- İki çömlek testi.
19- Bir aba (Kufe dokunmalı bir çarşaf).

iskesürlü60 size aynen katiliyorum ,insanlar illa evlenmek icin evlenmemeli,bu konuyu önceleri tekrar islemistik,
Karsilikli sevgi ve sayginin olmadigi,dünyalik cikar iliskilerine bina edilen evliliklerin akibeti hepimizce malum.
Kasabamizda yaygin olan illa yurtdisindan birisiyle oglunu veya kizini evlendirmeye calisan aileler bunlarin aci sonuclarinada katlanmak zorunda kaliyorlar.
Insanimiz artik bu zoraki evlilikerden kesinlikle vaz gecip daha mantikli,eslerin birbirini tamamladigi,anlayabildigi,sevip mutlu olabilecegi evlilikler yapmalidir.
Herseyin madde ile olmadigini anlayip,ufak seylerden mutluluk duyabilinecegi,taraflarin evlilik asamasinda bolca dünyalik talepleriyle yipratmadan aza kanaat edip Kur'an ve Sünneti kendilerine rehber alip mutlu olmalaridir.

Hadisi Serifte,Kadın, ya malı için veya güzelliği için, yahut da dindarlığı için alınır. Siz dindar olanını alın buyrulur,bu kadin icinde gecerlidir yani kadinda salih,dindar bir beyle evlenmeyi öncelikli görmelidir.

Bu vesileyle evlenecek kardeslerimize simdiden hayirli,mutlu güzel evlilikler diliyorum,Mevlam Insallah bizleri altindan kalkamayacagimiz seylerle imtihan etmesin.

zafer selvi
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen zafer selvi » Pzt Nis 21, 2008 11:55 pm

Yuva kurarken Allah rızasını düşünsek herşey daha güzel olacak.Yaptıgımız her iş bizim kazancımız olacak.Her iki taraf aileleri yetiştirdigi canlarını seviyorlarsa kurulacak olan yuvayı dinin edebine uygunlugunu gözetmeleri gerekmektedir.Böyle olursa aile reisinin çoluk çocuguna yaptıgı bütün harcamalar kendisine sevap getirir.

Resulullah(s.a.v)Efendimiz şöyle buyurmuştur:

''Allah rızasını gözeterek yaptıgın her harcamaya karşı sevap alırsın.Hatta hanımının ağzına koydugun lokmadan bile''

Aile reisi sabahleyin evinden işine giderken'Ya Rabbi,Sen rızkıma kefilsin,aslen rızkı veren Sensin.Senin emrin üzere helalinden rızkımı aramak için çıkıyorum.Bana emanet ettigin aileminde rızkını onlara ulaştırmak için çalışacagım'diye niyet etmelidir.

Böyle bir niyetle yapılan bütün meşru çalışmalar,hem günahlara kefaret olur hemde insanın amel defterine sevap olarak kaydolur.

Bizim başta yapmamız gereken gençlerimize, erkek olsun kız olsun hakkı hukuku ögretebilirsek,Allah için istesinler,her şey kolay olur.

Zorluk bilmemekten dogar diye düşünüyorum.Allah yar ve yardımcınız olsun.Haklarınızı helal ediniz.

İnsanın harcadıgı malın en hayırlısı,ailesine,Allah yolunda kullandıgı binegine ve Allah için beraber oldugu arkadaşlarına harcadıgı maldır''

Kullanıcı avatarı
iskesurlu60
Destekleyen
Destekleyen

Mesaj gönderen iskesurlu60 » Sal Nis 22, 2008 2:19 am

Efendiler Efendisi ,en hayırlısı külfeti az olan evliliktir.BUYURMUŞTUR.

ALLAH [ CC] KİMSEYE KALDIRAMAYACAĞI YÜKÜ VERMEMİŞTİR.

İNSANLAR MAKUL ÖLÇÜLERDE , ELİNDEN GELDİĞİ KADARINI YAPMALILAR. GENÇLERİN HER EKSİĞİ TAMAMLAMAK , YERİNE ONLARA DA AİLE SORUMLULUĞUNU VERMEK LAZIM . KOLAY ELDE EDİLEN HİÇ BİŞEYİN DEĞERİ OLMAZ.BİRAZ DA ONLARA EV OLMANIN ,HANE OLMANIN DEĞERİNİ ÖĞRETMEK LAZIM.
SAĞDUYULU ANNE VE BABALAR ZATEN BUNU BİLİR.BİZİM ANLATMAK İSTEDİĞİMİZ LÜKS MERAKI YÜZÜNDEN TOPLUMUN DEĞERLERİNİN KAYBOLMASINI İSTEMEYİŞİMİZDİR.AİLE KAVRAMI TOPLUMUN TEMEL TAŞIDIR.
ZATEN BAZI MİHRAKLAR ÖZELİKLE BİZİM ÇEKİRDEK AİLE DEĞERİMİZİ BOZMAK İÇİN TÜRLÜ TUZAKLARI VAR.

BUNLARIN BU OYUNLARINI BOZMAK İÇİN AİLELERİMİZİ UYARMALIYIZ.HERKES ÜSTÜNE DÜŞENİ YAPMALI.

necmi
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen necmi » Sal Nis 22, 2008 2:21 pm

burada bu sıtede bulunan arkadaslar o kadar güzel yazılar yazıyorlarki muhtesem ashabı kıram.dan acaba böyle yasıyorlarmı bu yazmıs oldukları konulara az birsey uyan varmı yoksa ben luxsü benmi sevıyorum evlenirken kız tarafı bu söylediginiz gibi cok az bir esyayla kız verirmi günümüzde müslüman zengin yasamalı yasatmalı tabıkı haram yiyerek degıl calısarak üreterek ımkan olsada daha lüx seyler alsak daha lüx arabalara binsek allah benden isteyin diyor biz fakir yasayalım hristitanlarda zenginmmi yasasın en güzeli yasamak müslümanın hakkıdır bir bayan ne istersede fazla degildir insan bir kere evleniyor

Kullanıcı avatarı
nbt.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

YAPARKEN YIKMAMALI

Mesaj gönderen nbt.sahin » Sal Nis 22, 2008 2:39 pm

Güncel ve onemli bır konu, malesef genclerimiz israf batağındalar. Allah korusun ülkemiz yokluk icine girse genclerımızın
halını düşünmek bile istemiyorum. Üzgünüm ama hepimiz cocuklarımızı yanlış yetıştırıyoruz. Dolaplar kıyafetle tıklım tıklım,
ayakkabılık ta yer bulamassın, zamanın gençliğı ben çalışıyorum istedıgımı almak ıstıyorum gıbı sözler, birbirlerine gösteriş
yapar gibi her düğün, nişan icin ağustos ayına (köye) yatırım yapılır.

Şu zamanda evlenecek geclerımıze Allah yardım etsin ve cumlesıne hıdayet versin. Bugün parasızlıktan evlenemeyen
geclerımızın vebali bütün müslümanlırın üzerinedır.Rızkı veren Allahtır,bugünün dar gelirli insan yarının zengini olur. Yeterki
evlilikte Allah rızası gözetilsin. Bunları idrak edecek geçlik çok azdır. Geçliğimize bol bol dua edelim.

Kullanıcı avatarı
iskesurlu60
Destekleyen
Destekleyen

Mesaj gönderen iskesurlu60 » Sal Nis 22, 2008 3:14 pm

necmı yazdı:burada bu sıtede bulunan arkadaslar o kadar güzel yazılar yazıyorlarki muhtesem ashabı kıram.dan acaba böyle yasıyorlarmı bu yazmıs oldukları konulara az birsey uyan varmı yoksa ben luxsü benmi sevıyorum evlenirken kız tarafı bu söylediginiz gibi cok az bir esyayla kız verirmi günümüzde müslüman zengin yasamalı yasatmalı tabıkı haram yiyerek degıl calısarak üreterek ımkan olsada daha lüx seyler alsak daha lüx arabalara binsek allah benden isteyin diyor biz fakir yasayalım hristitanlarda zenginmmi yasasın en güzeli yasamak müslümanın hakkıdır bir bayan ne istersede fazla degildir insan bir kere evleniyor
ALLAH GAYRI MÜSLİMLERE BU DÜNYAYI VERMİŞTİR.ONLARIN CENNETİ DÜNYADIR,MÜSLÜMANIN CENNETİ SONSUZDUR.

Bİ KERE EVLENİNCE DAHA HİÇ Bİ ŞEY ALINMIYOR MU?EKSİĞİN BİTTİĞİ Mİ VAR.YAVAŞ YAVAŞ ALSINLAR KOVALAYAN MI VAR....AMA OLMAAAAZ .NİYE? ÇÜNKÜ DOSTLAR BİZİ ÇARŞIDA GÖRSÜN.SİZ BİLE ERKEK OLARAK BUNU SÖYLERSENİZ
OZAMAN VEBAL ALTINDA KALIRSINIZ.SENİN TUZUN KURU OLABİLİR.BİZ BURDA TOPLUM SORUNU TARTIŞIYORUZ.
NİCE ANADOLUNUN İÇİNDE MAĞDUR İNSANLAR VAR .NİCE BOYNU BÜKÜK ANA BABALAR VAR.İSTİSNALAR ZATEN KONUMUZ BİLE DEĞİL.
NECMİ BEY İNANMADIĞIM HİÇ BİRŞEYİ SAVUNMAM. UYAN VARMI DİYOSUNUZ ,BİZ BU KÜLTÜRLE BÜYÜDÜK.SİZE ÇOK ACAYİP GELEBİLİR. :!: BİRŞEYİ SAVUNURKEN ÖNCE KENDİM İNANMALIYIM. AYRICA İNANMASAM ,İNSANLARI KANDIRMIŞ OLMUYOR MUYUM.?
BİKERE EVLENİLİYO HERŞEY ALINSIN ,İKİ SENE SONRA ;ÜFFFF SIKILDIM BUNLARIN MODALARI GEÇTİ .HADİ HAYATIM ŞUNLARI DEĞİŞTİRELİM. DERLER.ADAMLAR BU DEVİRDE EV GEÇİNDİRME DERDİNDE BAZI VARDAN YOKTAN HABERSİZ OLANLAR MARKA PEŞİNDE.AYRICA BU MARKA MERAKINI DA GENÇLERLE KONUŞMAK LAZIM.BU KONUYA DİKKAT ÇEKTİĞİNİZ İÇİN AYRICA HEPİNİZE TEŞEKKÜR EDERİM.

necmi
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen necmi » Sal Nis 22, 2008 4:37 pm

ALLAH GAYRI MÜSLİMLERE BU DÜNYAYI VERMİŞTİR.ONLARIN CENNETİ DÜNYADIR,MÜSLÜMANIN CENNETİ SONSUZDUR.
ıskesür 60 cevap

allah müslümanlara oturun demiyor calısmayın demiyor dünra piyasasına girmeyen müslümanlar gayrimüslimlerin sömürgesi altına girmistir müslüman gayrimüslimden daha fazla calısması gerek müslümana özenmesi gerekirken biz onlara özeniyoruz
iskesür 60 yazıları mükemmel yazılarını genelde okuyorum fakat her ne olursa olsun müslümanlar olarak daha cok calısmaqmız gerek

Kullanıcı avatarı
iskesurlu60
Destekleyen
Destekleyen

Mesaj gönderen iskesurlu60 » Sal Nis 22, 2008 5:26 pm

teşekkürler. haklısın .Mehtap senin verdiğin örnek, net bi şekilde içinde bulunduğumuz yaşamı yansıtıyor...yorumun çok güzel.seni de Nurhanıda duyarlılığınızdan dolayı tebrik ederim.

mekan_60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen mekan_60 » Sal Nis 22, 2008 8:12 pm

bilgileriniz için hepinize teşekkürler.hepsi de güzel ve değerli....

Kullanıcı avatarı
meltem25+60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen meltem25+60 » Çrş Nis 23, 2008 8:27 pm

bizlere özlü sözlerinizle örnek olan herkeze tşkler...inşallah herkez üzerine düşün payı almıştır bu konudan
umarım

culeser
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen culeser » Cum May 09, 2008 12:14 am

bizleri aydınlattığınız için çok teşekkürederim

“VEFATLARIMIZ, YENİ DOĞANLARIMIZ, HASTALARIMIZ ve DİĞER DUYURULAR” sayfasına dön