2008 FESTİVALİN tam tarihi belli mi? Belediyelik gidince festivallerimiz ne olacak?

Her yıl düzenlenen Yavuz Sultan Selim Han Festivali hakkındaki görüşleriniz ile ilgili konular.
Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

2008 FESTİVALİN tam tarihi belli mi? Belediyelik gidince festivallerimiz ne olacak?

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Prş May 08, 2008 2:08 pm

Birçok üyemiz izin tarihini festival tarihine göre düzenliyor. Bazı üyelerimizden aldığım bilgiye göre festival tarihinin önceden net olarak duyurulamaması bazı aksaklıklara yol açıyor. En azından bu sene için bu işi düzenleyen yetkililerden tam tarih rica ediyoruz. Ya da ne zaman belli olur?

Yeri gelmişken Resmi olarak belediyeliğimiz düşünce festivallerimizde mi düşecek?

Bu konuda net fikri ve düşüncesi olanların paylaşımı için konu bilglierinize sunulmuştur.
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
iskesurlu60
Destekleyen
Destekleyen

Mesaj gönderen iskesurlu60 » Prş May 08, 2008 3:05 pm

teşekkürler YILMAZ BEY .İYİ BİR KONUYA DEĞİNMİŞSİNİZ.BU ASLINDA BENİMDE KAFAMDAKİ SORU AMA BAKALIM

BU SENE NE OLACAK.....?

Kullanıcı avatarı
ismbasoglu
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ismbasoglu » Prş May 08, 2008 10:22 pm

2008 YILI FESTİVALİ :

Degerli forum üyeleri,
Dogaldır tabiki hepimiz festivallerde belediyenin gitmesi ile bittimi acaba. Bu soruyu kendi kendimize soruyoruz.
Reşadiyenin yaklaşık 105 pare köyü var bu köyler her sene düzenli olarak festival türü şenlikleri yapıyorlar. Bunların belediyesimi var. Birlik ve beraberlik içerisinde derneklerine destek olarak köy dernekleri bu tür organizasyonları yapmaktadır.
Endişe etmenize gerek yok, demircilinin belediyesi düştü ise, geleneksel olan SELEMEN YAYLA ŞENLİKLERİ DEKADER tarafından aksatılmadan devam ettirilecektir. Dernegimiz bilgi ve tecrubesi ile bu organizasyonları yapacak güçtedir.
Belediye Başkanı ve Belediye muhasibi ile yapmış oldugum görüşmeler sonucu, 2008 yılı FESTİVAL Müractı mayıs ayı içerisinde yapılacaktır. Belediye Başkanımızın bizlere sundugu öneri 2008 yılı festivalini DEKADER!in organize etmesidir. Bizlerde Dekader Yönetim Kurulu ile konuyu görüşüp yine mayıs ayı içerisinde bir karara varacagız. Büyük bir ihtimalle 2008 yılı SELEMEN YAYLA ŞENLİKLERİ dekaderin organizasyonu ile yapılacaktır. Gelişmeleri DEKADER FORUM bölümünden takip edebilirsiniz. Festival ile ilgili olarak almış oldugumuz kararları halkımızla paylaşacagız. DEKADER FORUM'dan dernegimizin faaliyetlerini ve çalışmalarını takip etmenizi rica ediyorum. Fikir ve görüşlerinizide bizlere yön verecek şekilde bizlerle paylaşırsanız mutlu oluruz.
___________________________________________________________________________________________________
2008 YILI FESTİVAL TARİHİ KESİN OLMAMAKLA BERABER MUHTEMELEN 08 AGUSTOS 2008 OLARAK DÜŞÜNÜLMEKTEDİR.
____________________________________________________________________________________________________

Halkımıza ve forum üyelerine saygıyla duyurulur,

İSMET ŞAHİN
DEKADER YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Pzr May 11, 2008 2:16 pm

Teşekkürler Sayın Başkan. O zaman bizde "kesin olmamakla birlikte" tarih olarak 8 Ağustos 2008 i baz alacağız. Detayları forumda Dekader bölümünde sizden netleştiği zaman bekliyoruz.
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Pzr May 11, 2008 9:02 pm

Sayın Dekader Yönetim Kurulu Başkanı;

Festivallerin amacı sadece müzük etkinliği değil,yapıldığı yörenin tarihi ve kültürel değerlerini bugüne taşımak,yarınlara geçişini sağlamaktır.Anadolu’nun birçok bölgesinde özellikle yaz aylarında geleneksel festivaller yapılır. 2-3 günlük şenlik havasında yapılan bu festivallerin bazıları güzel ve amacı kapsamında geçerken, bazıları da sorunlu olabilmektedir.Anadolunun hemen her yöresindeki festivellere baktığımızda,Belediyeler ve Dernekler tarafından yörenin bir ürününü tanıtmak,yöre halkını değişik aktivitelerle kaynaştırmak,özellikle yöresel sanatçılarla buluşturmak,işçisiyle,köylüsüyle,gurbetçisiyle,memuruyla yan yana toplamak ve böylece yörenin soyal yaşamına katkıda bulunmaktır.

Henüz kesin olmamakla birlikte Demircilinin bundan sonraki yükü Dernek yönetiminin üzerinde olacaktır.Eskiden olduğu gibi.Eskiden yaşanmış konulara burada değinmekte istemiyorum.Bunları zaten siz ve yönetiminiz bizlerden daha iyi biliyorsunuz.Bizim festivallerimiz son zamanlarda sorunlu geçmeye başladı.Özellikle Festival ağalığı konusu çok abartıldı.Son festivalde yaşanan hadiselerlede bunu açık bir şekilde gördük.Ben burada şu haklı veya bu haksız demiyorum,Demircili festivalinin uçuk rakamlara çıkması zaten saçmalık,bu şaçmalıklara bundan sonrada devam edilecek mi?bunu merak ediyorum.Bu konu bana göre çok önemli bir konu,çözüm bulacak olanlarda festivali düzenleyecek olan liderlerdir.Çün kü o meblaların ödenemeyeceğini kendileride biliyor.Siz bu konuya Dernek yönetimi olarak festiveli organize ederseniz bir düzenleme getirmeyi düşünüyor musunuz.En azında orada festival ağalığına aday olacak insanllarımız bir ay önceden Dernek hesabına duyuru yapın 5000 ytl yatırsınlar,bu şekilde festivale sponsorda olurlar,birlik ve beraberlik içerisinde bu iş götürülür.

Yapmış olduğunuz çalışmalardan dolayı şahsınızda yönetim kurulunuzu kutluyorum.Sizi izlemeye devam edeceğiz.

Saygılar sunarım.
Erkan Özdemir.

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Pzt May 12, 2008 11:06 am

En azında orada festival ağalığına aday olacak insanllarımız bir ay önceden Dernek hesabına duyuru yapın 5000 ytl yatırsınlar,bu şekilde festivale sponsorda olurlar,birlik ve beraberlik içerisinde bu iş götürülür.
demiş: ERKAN ÖZDEMİR

Teşekkürler Erkan bey, harika bir öneri.
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

EM-re
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen EM-re » Pzt May 12, 2008 1:26 pm

[font=Arial]festivaller yanlız kasabalara belediye olan köylere mahsus bişi değil çok iyi biliyoruzki köylerdede yapıyolar eymür kenger vb. gibi yeterki birlik beraberlik olsun[/font]
Söz; agizdan cikincaya kadar senin esirin, agizdan ciktiktan sonra sen onun esirisin...!

engin.kaya
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen engin.kaya » Pzt May 12, 2008 2:12 pm

FESTİVALİN BELEDİYEYLE ALAKASI YOK SADECE PROTOKOL YAPIYODU ONUDA DEKADER EN İYİ ŞEKİLDE YAPAR BİZ BELEDİYESİZDE FESTİVALER YAPARIZ RAHAT OLUN

Kullanıcı avatarı
merkez_60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

SLM

Mesaj gönderen merkez_60 » Pzt May 12, 2008 2:22 pm

[font=Arial Black]SENE 1999 TARİH VE 2008 TARİHİNE KADAR FESTİVALLE BİLDİĞİM KADARIYLA BELEDİYE ÇATISI ALTINDA YÜRÜTÜLÜYODU BELEDİYE GİDERİ İÇERSİNDE YAPILIP ORTAYA ÇIKIYORDU.MUHAKKI BU BELEDİYE DÜSTÜ DİYE FESTİVAL DE OLMAYACAK DİYE Bİ VAKA OLMAZ.EN GÜZEL SEKİLDE DEKADER BUNU YAPIP YÜRÜTECEKTE...[/font]
Resim

EM-re
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen EM-re » Pzr Eyl 07, 2008 3:52 pm

cok sükür festivalimiz sis çise ve duman eşliginde biraz soguk oldu ama bana göre çok süper oldu çok begendim belediye personelimizden ve emegi gecenlerden allah razı olsun
Söz; agizdan cikincaya kadar senin esirin, agizdan ciktiktan sonra sen onun esirisin...!

“YAVUZ SULTAN SELİMHAN FESTİVALİ” sayfasına dön