03 Ağustos 2007 Festival Alanından Haberler

Her yıl düzenlenen Yavuz Sultan Selim Han Festivali hakkındaki görüşleriniz ile ilgili konular.
Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

03 Ağustos 2007 Festival Alanından Haberler

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Cum Ağu 03, 2007 8:55 am

Saat 08:30 :

Canik dağları istikametindeki yoğun sis nedeni ile görüş mesafesi kısıtlı. Kısa kollular titremekten kurtulmak için uzunları giyse de hava açık ve güneşli. Sis dağılıyor. İnsanlar 7 sinden 70 ine Selim Han Yaylası'na akın ediyor. Herkeste yılda bir günü eda etmenin heyecanı ve coşkusu var. Kimisi çadırlarında ailecek kahvaltılarını yapıyorlar, kimisi henüz yeni uyanıyor. DemirciliSelemen.Com çadırında ise her şey hazır :). Daha şimdiden 10 a yakın kişi ziyarette bulunup çaylarını içip muhabbeti kaynatmışlar bile.(Şimdi orada olmak vardı, peeh)

[hr]
Saat 10:00 :

Aydoğan Tepesindeki vericinin gözükmemesi dışında festival alanında sis tamamen dağıldı. Hava güllü gülistanlık. Çok kalabalık. Festival alanında tahsis edilen sahnede saz ekibi elektro saz çalmaya başladı. Diğer davetli sanatçı ve kişiler hazırlıklarını yapıyorlar. Pazar alanına her üç koldan gel git yapan araç trafiği yoğun. Ortalık şenlenmeye başladı diyebiliriz.
[hr]
Saat 11:30 :

Festival alanında Belde idareceleri ve davetliler konuşma yapıyorlar, konuşma sonrasında Cuma namazı eda edilecek.Sonrasında da Şenliklere devam edilecek.

[hr]
Saat 12:45 :

Selemen Camiinde cuma namazı eda ediliyor. Cuma hutbesinin sesi selemen kırına yayılıyor.
[hr]
Saat 13:30 :

Belediye yetkilileri belediyeye katkı anlamında halktan para topluyorlar. Biraz sonrada ağalık seçimine geçilecek.
[hr]
Saat 15:00 :

Murat Akkaya sahne aldı, yöresel müziğiyle içtenlikle döktürüyor. Bu arada hava biraz bulutlandı, yağarsa bak sen cümbüşe.
[hr]
Saat:16:00 :

Çadırda üyelerimizde ugur.ozdemir,matrax, meltem_mehtap, karayel ve diğer misafirler çayın ve muhabbetin keyfini çatıyorlar. Çadır defterine mesajlar bırakılıyor. Fotoğraflar çekiliyor. Festival merasim alanında ise ağalık seçimi yapılıyor.
[hr]
Saat 17:00

Ağalık seçimi sonuçlandı. 105 milyar lira karşılığında yeni ağa Abdullah Yıldız seçildi, hayırlı olsun diyoruz. Bu esnada yaşanan küçük bir münakaşa jandarma tarafından yatıştırıldı. Hava gitgide kapanıyor. Selemen alanı dışındaki her taraf bulutlu ve sisli.

NOT: Kesin olmamakla birlikte beldemizin Avrupa'daki gündemini uzun süre meşgul eden Edingen Camii mevzusu da aynı saatlerde karara bağlanmış. Camii arazisi problemini yeni ağanın çözdüğü söyleniyor.

[hr]
Saat 18:30 :

Artık insanlar yavaş yavaş toparlanmaya başladı. Kimi evlerine dönüşte, kimileri de çadırlarını sökme telaşesinde. Ama bir kesimse hiç gitmek istemezcesine bekliyor. Bu ambeansı sonuna kadar yaşamayı kim istemez ki.

[hr]
[Haberler devam edecek...]
En son yilmaz.sahin tarafından Cmt Ağu 04, 2007 3:24 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Cum Ağu 03, 2007 7:33 pm

uzak diyarlardan merhabalar

Uzaklarda olsakta gönlümüz bügün selemdeydi . mutlaka orda olamanin heyacani birbaskadir. Yilmaz beye yürekten tesekkür ediyorum. hemen hemen her saat basi bizleri DEMIRCILISELEMEN com. araciligili ile haberdar etti.

burdan Belediye baskanimiza,belediye üyelerine, Festivali organizede emegi gecen herkese tesekkür ediyorum. yeni seclilen Abdül yildiz beyede Agaligi hayirli olsun .

bir dahaki Festivalde bulusmak ümidi ile.

NOT: DEMIRCILISELEMEN.com cadirindaki arkadaslarada selamlar. festival ve cadir hakkindaki yorumlarinizi bekliyorum arti güzel fotograflari.
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
nefretim
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen nefretim » Pzr Ağu 05, 2007 2:11 am

demek çadırda çalışmalar iyi gidiyor (maşşallah)

Abdül yildiz beyede Agaligi hayirli olsun da kim bu aga ben tanımadım :)

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Pzr Ağu 05, 2007 3:29 am

bende tanimiyorum, :) hmmm 105 milyar lira -> 65 bin € büyük para bu mebla belediyeye`mi veriliyor.

birde önümüzdeki Festivalde aga secilen sahis 105 milyarin üstünemi cikmasi lazim? agalik secimi hangi kriterlere göre yapiliyor.

Turizim bakanligi tarafindan senet imzalatildigi nekadar dogru.

Muhabbetle kalin.
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
nefretim
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen nefretim » Pzt Ağu 06, 2007 12:47 am

evet bu para belediyeye gidiyor

105 milyarın üstüne çıkılacak diye bi durum yok ama bu meblanın üstüne çıkılması gerekir çünkü bidaha ki dönemde agalıga soyunucak kişi 105 milyarın üstüne çıkılması gerekecek diye ceketi çıkaracaktır :) sonuçta bu bir yarış

turizim bakanlıgından senet imzalandıgı konusunda bilgim yok

“YAVUZ SULTAN SELİMHAN FESTİVALİ” sayfasına dön