BERAT KANDİLİ

Gecelerin gecesi Kadir Gecesi ve diğer kandil ve mübarek geceler hakkındaki kutlama, duygu ve düşüncelerinizi paylaşmak için...
Kullanıcı avatarı
FORUM YONETIM
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

BERAT KANDİLİ

Mesaj gönderen FORUM YONETIM » Çrş Tem 04, 2012 12:43 pm

""Berat Kandili, her türlü kötülükten beri olmayı öğretir." Her yıl gelen Berat Kandili, bizlere her türlü şer, kötülük, zulüm, haksızlık ve adaletsizlikten beri olmayı, onlardan teberra ederek uzak kalmayı öğretir.“Berat Kandili, Allah katındaki beratımızın yollarını öğretir”. “Berat Kandili, Yüce Rabbimiz nezdinde beratımıza vesile olduğu, Rabbimizin affediciliğine ve bağışlayıcılığına sığınmayı öğrettiği gibi, kendimize, ailemize, din kardeşlerimize, yaratılıştan kardeşlerimize ve tüm kâinata karşı affedici, onarıcı ve bağışlayıcı olmayı öğretir.” “Berat Kandili, gerçek özgürlük beratını öğretir”
“Berat Kandili, arzularımızın, tutkularımızın, heva ve heveslerimizin, bencilliklerimizin egemenliğinden, nefsimizin esaretinden kurtularak gerçek özgürlük beratımıza nasıl kavuşacağımızı öğretir.” “Beratımızı almanın yolu, Kur’an’ı Kerim’i ve Hz. Peygamberin (sas) sünnetini yaşamaktan geçer”.“Bu kandil, beratımızı almamızın ancak, hayat rehberimiz olan Kur’an-ı Kerim’i anlamakla, yaşamakla, Sevgili Peygamberimiz (sas)’in bizlere miras bırakmış olduğu sünnetini ve evrensel ahlâkî erdemleri hayatımıza yansıtmakla mümkün olacağını öğretir.”.

Bu vesileyle tüm müslümanlığın, yurtiçi ve yurtdışında hemşehrilerimizin ve forumumuzun siz değerli üyelerinin 2012 BERAT kandilini en içten dileklerimizle kutlar, hiç olmazsa dualarda buluşmayı temenni ederiz."

"FORUM YÖNETİMİ"
DemirciliSelemen.Com Forum ve Site Yönetimi

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Re: 2012 BERAT KANDİLİ

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Çrş Tem 04, 2012 4:25 pm

Bir sonraki mübarek berat gecesinde buluşmak dileği ili Demirciliselemen.com üyelerine hayırlı kandiller diliyorum.

Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Prş Tem 05, 2012 6:39 am

Kandiliniz mübarek olsun, Insallah Mevla beratini alan kullarindan eylesin.

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Cmt Tem 07, 2012 4:03 pm

Vefalı forum yöneticilerimiz, bende öncelikle sizlerin ve tüm hemşehrilerimizin mübarek berat kandilini en içten dileklerimle kutlarım. Dua ile kalın..
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
FORUM YONETIM
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Re: BERAT KANDİLİ

Mesaj gönderen FORUM YONETIM » Prş Haz 12, 2014 10:19 pm

"Değerli forum üyemiz,
Yüce mevlanın nasip etmesiyle 2014 yılında da Berat gecesine kavuştuk, Mevla ramazan, kadir gecesi ve kurbana da çıkmayı nasip etsin inşallah. Her sene, Şaban ayının on beşinci Berat gecesinde, o senede olacak şeyler, ameller, ömürler, ölüm sebepleri, yükselmeler, alçalmalar, yani her şey Levh-i mahfuzda yazılır. Resulullah efendimiz, bu gece, çok ibadet, çok dua ederdi.
Bu sebeple gecenin bereketi feyzi üzerimize olsun, Berat kandilimiz beraatımız olsun inşallah.
Yurt içinde ve yurt dışında hasılı tüm kainattaki Müslümanların hemşehrilerimizin Berat Kandili mübarek olsun."

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Cum Haz 13, 2014 3:24 am

Berat gecesi duaları kabul olanlardan olmak dileğiyle Berat kandilimiz mübarek olsun.
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Pzt Haz 01, 2015 3:47 pm

Kandiliniz mübarek olsun, Insallah Mevla beratini alan kullarindan eylesin.

Kullanıcı avatarı
FORUM YONETIM
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen FORUM YONETIM » Pzt Haz 01, 2015 6:02 pm

Sevgili DemirciliSelemen.com Forum Üyesi,
Ramazan’ın mübarek iklimine adım adım yaklaştığımız şu günlerde, Rabbimizin bir lûtfuna daha erişecek, Berat Kandilini idrak edeceğiz. Ruha ağır gelen her türlü sıkıntıdan, mümini inciten her türlü hatadan, insana yakışmayan her türlü kötülükten kurtulmak, “berat etmek” için eşsiz bir fırsat daha yakalayacağız.
Bu Berat Kandilinde hep birlikte Allah’ın evlerine misafir olalım ve topyekûn tevbeye durarak İslam ümmetinin beraati için dua edelim.
Berat, öyle bir özgürlük gecesidir ki, bizi bitmek bilmeyen heves ve arzulardan, benliğimizi esir alan hırs ve tutkulardan, kardeşliğimizi zedeleyen bencilliklerden uzaklaşmaya çağırır.
Bu Berat Kandilinde silkelenme ve yenilenme ümidiyle hep birlikte tevbe edelim. Bu vesilelerle tüm hemşehrilerimizin ve İslam Alemi'nin Berat'ını kutlar, nice kandiller dileriz.

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Pzt Haz 01, 2015 6:04 pm

Mevla bu gecenin feyzi bereketinden bolca istifade etmeyi, günahlardan en iyi şekilde arınmayı ve bolca ibadet etmeyi nasib etsin. Tüm insalığın Berat'ı olsun inşallah, kandiliniz mübarek olsun. Uzaklardaki tüm dostlara da selamlar, dualarda da buluşalım inşallah.
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
HAMZA_YILDIZ
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen HAMZA_YILDIZ » Pzt Haz 01, 2015 6:05 pm

Kandilimiz Mübarek Olsun Cümleden.

AKIN

Mesaj gönderen AKIN » Pzt Haz 01, 2015 7:22 pm

Müslümanlık aleminin birlik ve kardeşliğine vesile olması duasıyla. Hayırlı kandiller. Yurt içinde ve dışında yaşayan tüm hemşerilerimize selamlar.

“MÜBAREK ZAMANLAR (Regaip, Miraç, Berat,Kadir, Kutlu Doğum) HAKKINDA” sayfasına dön