öyle içimsin ki sevgili...

Yukarıdaki gruplar haricindeki genel bilgilendirme mesajlarınızı bu başlık altında yazabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
gulesevdali
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

öyle içimsin ki sevgili...

Mesaj gönderen gulesevdali » Sal Şub 13, 2007 9:37 pm

Tamirci çırağı, tulumunu giymiş, yüzü gözü motor yağına, egzoz kirine ve kaporta çamuruna bulanmış vaziyette, altına yattığı arabanın fettan, sarışın, burjuva güzeli, yüksek topuklu, naylon çoraplı şuh sahibesinin aşkıyla yanıp tutuşuyordu.

İşi bitince arabayı arapsabunuyla köpürtüyor, az kullanılmış süngeri ile okşarcasına siliyor, paspasları şişenin dibindeki limon kolonyası damlaları ile tütsülüyordu...

Nihai hamle kalmıştı. Sevdalısı neredeyse arabayı almaya gelmek üzereydi. Helaya girip kırık aynasını kullanarak, gres yağından mamul jölesini kullanarak saçlarına sürdü. Şimdi de sıra tükürüğü ile kaşlarını düzeltmeye, egzoz isi dudaklarını diliyle temizlemeye gelmişti.

Kirli tulumlarını çıkardı, gömleğini çekiştirerek düzeltti ve pabucunu ÜSTÜBÜ ile sildi...

Bildik, sert ve kırıcı bir sesle;

-GİY DEDİ TULUMLARI” ustası, İŞÇİSİN SEN, İŞÇİ KAL! BURADA BEN (yani ustan) VARKEN SANA MI KALMIŞ ELİN DİLBERİNE AŞIK OLMAK!

Artısı var eksiği yok 30 sene evvel ziyaret için geldiğim İstanbul’da bir bulvar kahvesinde Şubat’ın 14’ünde kahvecinin teybinden yükselen bir şarkıydı. İstanbul bahara durmuş her köşesini, her kişisine aşık ediyor, bense İstanbul’un her dönemecine aşık, büyülü Bizans matmazelini, soylu Osmanlı hanımefendisiyle topluyor, tuttuğum aşkları çıkarıyor, Yeditepe ile çarpıyor, atımı alıp ÜSKÜDAR’ı geçiyorum. İçim burkuluyor tamirci çırağına. Hâlâ öldüğüne inanamadığım Cem Karaca ustaya “bir görsem soracağım” derim hep. “N’oldu o çırak, kalfa ya da usta oldu mu? O kadınla evlendi mi?”

Onun arabası var

Güzel mi güzel,

Bastı mı gaza

Gider mi gider

Aman gizli tutalım

Ustam duyarsa ne der? (hesabı)

Şimdiki sevgililer öyle mi ya?..

- Bana NİCK’ini verir misin seni arıcam.

- E-mail gönderdim ulaşmadı. MESİNCIR adresin var mı?

- Bana 2 dk. izin ver. MeSaNe’den görüştüğümüzden olsa gerek tuvalete gidip gelicem. Sık sık gidiyorum.

- Sana sevgili.com’dan gül gönderdim aldın mı?

- Evet teşekkürler. Çok güzel kokuyor.

- Senin server’ına girdim oradaki Ali, Veli, Ahmet kim?

- Ben de geçen gün senin mesajlarını okudum. Yazıklar olsun sana. Hale, Lale, Jale’yi biliyorum artık. Hain.

- Haydi kızım başka kapıya.

- Hüngür...

Ya da kullanılan cümleler biraz farklı:

- Su-i zan etme lütfen. Ne babanın zenginliği ne de senin güzelliğin. Ben senin ruhunu sevdim. İmanını. Başörtünü...

- Ben de hep takva sahibi, içkisi kumarı olmayan, insanlığa hizmet aşkında bir beyle evlenmek istemişimdir. Burçlar da uygun.

- Her gün Cevşen okuyorum. Bir de Cevşen astım boynuma. Seninle cennete uzanan beraberliğimiz için...

- Ben de nazar boncuklu bilekliğimi hiç çıkarmıyom. Annem de muska yazdırmış. Aşkımıza kurşun da döktürcem inşallah.

- İnternetten gönderdiğin fotoğrafın çok güzeldi. Yüzünden nur akıyo. Sen peygamber sülalesinden misin?

- Senin fotoğrafın da çok hoş. Annemler şüphelenmesinler diye okuduğum hadis kitabının arasına koydum. Adın da Enes ya, görürlerse bile Hz. Enes (ra) zannederler.

- Diyosun sen? Bak ne dicem artık görüşsek bi yerlerde...

- Caiz mi? Zaten babam duyarsa öldürür beni.

- Bişi olmaz. İmam nikahı yaparız tamamdır.

3 AY SONRA -bir mektup-

- Dr. Can abi… Hüngür + HÜSRAN + DEPRESYON!..

Hamburgerim NETTEN

SEVGİLİM CHAT’TEN

Hazlarım İNTERNETTEN

Bir elimde fare, bir elimde klavye

İnsan mıyım ben kemikten ETTEN?..

Bugün Sevgililer Günü diye,

İki kontörü mesaj çektim CEPTEN…

Bu devirde böyle kutlanır aşklar

Olsa da dijital, olmasa da KALPTEN! (hesabı)

AŞKTA İHLAS VAR

İhlasla aşkın çok benzerlikleri mevcut. Mesela “Bugün ihlaslı olmaya karar verdim. Saat 14.20 sularında ihlaslı olucam” denmez. Riyasız, galatsız, samimi, duru, iyi niyetli ve Rıza için bir iş yapılırsa ihlaslı olur. Aşık olmaya da karar verilmez. Aşk ne zaman, nerede kimin kalbine geleceğine kendisi karar verir. Yani ilahi bir rast gelme ile Allah kalpleri rezonans ettirir ve duygu frekansları girişime uğrarsa (elektrik aldım diyorlar ya) aşk doğar. Aşk, baştan aşağı samimiyet kokar, ihlas gamzelidir. Durudur. Duyguların incelmesini, hislerin keskinleşmesini, zihnin yükselmesini, kalbin gözlerinin açılmasını ve duyarlılığı getirir.

AŞKTA KUTSALLIK VAR Evet, keskinleşen duygular, incelen kalp, yükselen zihin ve olgunlaşan ruhunla hayata farklı bakmaya başlarsın. Ağzından, burnundan ve tüm hücrelerinden SEROTONİN, DOPAMİN, ENDORFİN vs. fışkırmaya başlar. Aşk, mutluluk, şevk, bağışıklık hormonların sular seller gibi akar. Yaprakların hışırtısı, cırcır böceğinin tespihatı, yıldızlar, seni duygulandırmaya başlar. Her bir yağmur tanesiyle inen melekleri bir bir görürsün. Hayalen asırlar öncesine gider, vazife başındaki elçiyle görüşür, konuşursun. Kur’an okunurken gözlerin dolar, kıyamda ağlar, rükuda hıçkırır, secdede inlersin. Sevgi dürbünüyle yitirilmiş cennetleri buradan seyredersin. Yani AŞK ALLAH’I KALBİNE DAVET ETMEKTİR. BİRİNE AŞIK OLAN KİŞİ ONUN YÜZÜNDE ALLAH’IN YÜZÜNÜ (Cemal) GÖRÜR... KISACASI BİRİNE AŞIK OLAN ALLAH’A DA AŞIK OLMUŞ DEMEKTİR...

HER GÜN ŞUBAT 14

Böylece ihlaslı, temiz, odaları paklanmış ve sahibi davet edilen KALBE ALLAH yerleşir. Böyle bir kalbe vesile olan SEVGİLİ de oradadır. Artık her gün 14 Şubat’tır. Her an bir elinde GÜL, diğer elinde çikolata, içinde Yaratıcı’yı barındıracak kadar geniş olan kalbinizde SEVGİLİLER GÜNÜ kutlanır, uçsuz bucaksız derinliklerde muhteşemlikler yaşanır. Ailelere haber verilir, söz, nişan yapılır ve cennetteki köşklerin projesine uygun, pembe panjurlu yuvanın tasarımları yapılır.

Bir bahar akşamı rastladım size,

Melekler alkış tuttu ikimize,

Annemler istemeye geldi evinize,

Çikolata, gül getirdik hepinize

Mani yoktu mübarek evliliğimize

14 Şubat’ta karar verdik gelinliğimize... (hesabı)

Evet, AŞK ilahi endeksli, samimi, katıksız duygu yoğunluğunu ifade eder. Aşık olunan kişi, insanın SEVGİLİSİDİR. Nezahet çerçevesinde, ciddi evlilik niyetiyle, kırmızı çizgilere riayetle, iyi niyetli, kibar, soylu ve onurlu bir ilişki başlamıştır. Evlilikten sonra da AŞK ve SEVGİLİLİK devam eder, gerçek aşklar da... Yoksa, kenar mahalle aşkı da diyebileceğimiz, cismaniyete dayalı, şartlara, fiziksel ölçülere, fallara ve burçlara dayanan, seviyesiz, günah kokulu, “arka sokaklarda neler oluyor?” ya da “cebine gelen mesajlar kimden?” sorularıyla yıkılan kumdan şatolar, kartondan evler değil 14 Şubat’ta kutlanan...

HERKESE VE HER ŞEYE AŞK

Yazının başında İstanbul’a olan aşkımı yazmıştım. İnsan yaratılan canlı, cansız neye aşık olursa olsun onun özündeki muhteşem ESMA’yı görüp, önce ve sonra, zahir ve batın her şey ve herkesle beraber önce Allah’a aşık olur. Onun dışında her ANNE bir sevgilidir. Tabii ki baba da. Kurda-kuşa, börtüye-böceğe, dağa-taşa hatta SEVGİLİ ALİ ÇOLAK’ın dediği gibi, bize AŞKI anlatan ŞAİRLERİN aşık olduğu KELİMELERE de aşık olur insan. Kimisi işine kimisi kendine aşıktır. Önemli olan bu aşkları baki kılmak, ebediyete, sonsuza taşımak ve asla PUTLAŞTIRMAMAKTIR. Zira kalbe putlaştırılmış sevgi girince Allah uzaklaşır.

UNUTTUM SANMAYIN

“Doktorlar ilk hastalarına aşık olur” derler, ama bende olmadı. Fakat mektuplara verdiğim cevaplarda gördüğünüz “Sevgili Ali, sevgili Veli, sevgili Ayşe, Fatma”dan anlayacağınız üzre tüm okurlarım benim “sevgili” oğullarım ve “sevgili” kızlarımdır. UNUTTUĞUM İÇİN DEĞİL

HİÇ UNUTMADIĞIMI

HATIRLATMAK İÇİN

YAZIYORUM.

İÇİNİZDEKİ SEVGİ VE SEVGİLİ

SONSUZA DEK SÜRSÜN... (hesabı)

Dr.Can
[font=Verdana]Ya İslamda yükselirsin, Ya inkarda çürürsün, Yol mezarda bitmiyor, Gittiğinde görürsün....

-söylenen söz kalmaz muallakta, ya sağa yazılır ya sola-
[/font]

Kullanıcı avatarı
murat_efe
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen murat_efe » Sal Şub 13, 2007 9:57 pm

güzel bi yazı tebrik ederim.
bu doktor can kim oluyo öğrenebilirmiyim...

Kullanıcı avatarı
gulesevdali
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen gulesevdali » Prş Şub 15, 2007 3:33 pm

murat_efe yazdı:güzel bi yazı tebrik ederim.
bu doktor can kim oluyo öğrenebilirmiyim...
teşekkür ederim..bilmiyorum kim olduğuyla ilgilenmedim..
[font=Verdana]Ya İslamda yükselirsin, Ya inkarda çürürsün, Yol mezarda bitmiyor, Gittiğinde görürsün....

[/font]

Kullanıcı avatarı
murat_efe
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen murat_efe » Cmt Şub 17, 2007 11:58 am

güle sevdalı kim peki.

Kullanıcı avatarı
gulesevdali
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen gulesevdali » Pzr Şub 18, 2007 3:43 pm

murat_efe yazdı:güle sevdalı kim peki.
kendinizi bu kadar yormayın kim olduğumu öğrenmek üstünüze enzam değil...

[/font]

Kullanıcı avatarı
MATRAX:)
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

mechul

Mesaj gönderen MATRAX:) » Pzr Şub 18, 2007 3:58 pm

ANLAŞILAN BU SİTEDEKİ ARKADAŞLAR SIRLAR DÜNYASINDAN GELMİŞ :)ŞİMDİ HEMEN CEVAP YAZAR BEN BİR BAYANIM BUNU SÖYLEMEM SİZCE NORMALMİ DİYE EVT YOKSA YANILIYORMUYUM
MUTLU IKEN HERKEZ IYI OLUR ADAM KAVGADA BELLI OLUR[font=Arial Black][/font]

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

biraz kizacaksin ??????

Mesaj gönderen zeynep » Pzt Şub 19, 2007 2:40 am

murat_efe yazdı:güle sevdalı kim peki.

:) EFE kardesim bir zamanlar buna benzer bir baslikta bu soruyu biz sormustuk. senin cevabin aynen söyledi merak edilecek okadar konu varki diye.

haklisin merak edilecek okadar konu varki.biliyorum biraz ukalaca davrandim :D seninle tertisma ortami hazirlamssam valla kardes siteye ugruyacagin yok. :) :)

Muhabbetle kal.
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
gulesevdali
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Re: mechul

Mesaj gönderen gulesevdali » Çrş Şub 21, 2007 11:07 pm

yanılıyorsunuz...
ben kendimi tannıtmak zorunda değilim...siz koca koca resimler koyuyorsunuz ben bu resimleri görmek zorunda değilim ama rahatsız olduğum halde dile getirmiyorum çünkü hakkım yok...
tıpkı şu konuşmayı yaptırmaya hakkınız olmadığı gibi...
üzgünüm ama nezaketimiz bu kadar memleketce...böyle herkesi hakkımız olmadığı şekilde eleştirelim sonra siteler boş niye boş buyrun cevabı!!

[/font]

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Prş Şub 22, 2007 8:46 am

toprak ol ki gül bitsin sende,topraktan başka kavuşan olmadı güle...

Sevgili gülesevdalı. Internette Forum anlamında bu kadar samimi ve seviyeli bir ortam bulmak çok zordur. Hele bu forumun insanlarının bizim topraklarımızın gülü olması bence senin en azında bu foruma sevdalı olman için yeterli bir sebep ne dersin ? Ki kaldıki sen sitenin belkide en özel üyelerinden birisin. Bundan dolayı üstteki mesajını biraz sert buldum.
"Söz uçar yazı kalır"

Ayla
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Ayla » Prş Şub 22, 2007 2:49 pm

Selam.
aslinda ben özellikle karismak istemedim ama bencede admin bey hakli.
Güle sevdali foruma okadar güzel yazilar yaziyorsunki arkasini bekler oluyoruz ve dolayisiyla (insaniz, yapi olarak merakliyiz) sitemize böyle renk katan birini merak ediyoruz.

Bende senin kim oldugunu merak ettim.
ama dogrusu üstteki mesajindan sonra sormaya cekindim.

Ama illada sizi ilgilendirmez dersen bunada saygi duymak zorundayiz.

ama bencede uslubun biraz sert olmus.

sen niyede bizi yazilarindan mahrum etme. :)
söyledigin söz, karsindakinin anladigi kadardir.

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Prş Şub 22, 2007 6:51 pm

üzgünüm ama nezaketimiz bu kadar memleketce...böyle herkesi hakkımız olmadığı şekilde eleştirelim sonra siteler boş niye boş buyrun cevabı!! demis: gülesevdali

gülesevdali dogrusu yazmis oldugunuz su son cümleleriniz beni hayrete düsürdü. (memleketce nezaketimiz bukadar) diye. her memlekette kaba ,nezaketsizsiz,dengesiz insanlar illaki vardir. kaldiki bizim oralarin insani gercekten iletisim kurmakta zorluk cekmiyorlar. (hmmm nekadar samimidirler ) o tartisilir.

sende kesin forumda yazilan ve yapilan yorumlardan anlamistirsin ufakta olsa hepsinin bir esprili yönü var . buda cok güzel bence siteye renk geliyor.

gülesevdali kendini desifre etmeye bilirsin, tabiki saygimiz var. ben böyle bir ihtiyac duymadim sebebi: burasi bizim sitemiz ,benim sitem benim insanlarim. belkide en yabanci benim kasbadan 3 yasinda ayrilmisim, siteyi acizane düsünce,fikir yazi ve yorumlarimla katkida bulunmaya calisiyorum. yaa burayi evimiz gibi düsünün insan evinde misafir gibi hareket edermi? ayni siveyi konusuyoruz,ayni yemeklerden tad aliyoruz.

gülesevdali yukardaki yazinin yüreginden döküldügüne inanmiyorum,gercekten arkadaslarinda dedigi gibi senin bu sitede ayri bir yerin var. :wink:
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
gulesevdali
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen gulesevdali » Cmt Şub 24, 2007 4:22 pm

teşekkür ediyorum ince eleştirileriniz için..
ben sitede var olduğumdan bu yana gündemde olan bir konu güle sevdalı kim??
kimse kim bunun ne önemi varki burdayım ve köyümü heryerden çok seviyorum köylümüde..
ama kimliğimi deşifre etmekten rahatsız olurum ve bu hakkımdır hakkım olan bir şeyde neden demek tersdir öğrendiklerimde,bu sorudan olabildiğince yumuşak cevaplarla uzak kalmaya çalıştım olmadı...şu konuşma bile o kadar yersiz geliyorki...
bende bu tavrın hoş durmadığını hissettiniz peki bu konuda cidden kırıldığımıda hissettiniz mi?şayet öyleyse birazda olsa hak verirsiniz....
hakkınızı helal edin dostluk niyetiyle oluşturulan bir ortamda tartışmayla var olmak istemezdim...

[/font]

Ayla
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Ayla » Cmt Şub 24, 2007 8:34 pm

gülesavdali,
seni elistirirken kirmak istemedik buna inan. Tabii ki senin hakkindir ve biz senin bu kadarin karsisinda saygi göstermeliyiz.
ama bana sorarsan senin vermis oldugun yanit biraz sert olmustu diye yorum yapmistim.
keske bütün tartismalar böyle karsilikli anlayis ve seviye icerisinde olsa.
benden yana helal olsun. Lütfen sende hakkini helal et.
ve kusura bakma.
söyledigin söz, karsindakinin anladigi kadardir.

Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Sal Şub 27, 2007 12:23 pm

Aslinda ben hic merak etmedim gülesevdali kim diye,
sitenin degerli üyeleri,topragimin güzel insanlari o kadar nazik ve ince elestirmislerki gülesevdali kardesimin o hakaretvari sözlerini hic haketmemisler,coktandir yorumlari okuyordum yazmiyordum ama gülesavdali ''memleketce nezaketimiz bukadar'' deyince yazmak zorunda kaldim.
Gülesevdalinin kendini desifre etmek istememesi dogal hakki,yalniz kardesimizin kim oldugunu merak edenlerden niye bu kadar alindigini pek anlamadim,ama olsun bir gün kendisi zeynep bacinin dedigi gibi müsafirlikten cikicaktir cünkü o da bu evin bir ferdi.

Allah'a emanet olun.

Kullanıcı avatarı
MATRAX:)
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

memleketçe

Mesaj gönderen MATRAX:) » Sal Şub 27, 2007 9:19 pm

eve memleketçe denildiği zaman insan otamatikmen kendini bu ortama atmak zorunda buluyor ama her insanın elinde beş parmak vardır ve hepsi farklıdır kimlik konusunda ise yorum yapmıcam gerekeni site sakinleri yapmış zaten :)
MUTLU IKEN HERKEZ IYI OLUR ADAM KAVGADA BELLI OLUR[font=Arial Black][/font]

“DİĞER - GENEL - ANONİM - AKLINIZA GELENLER” sayfasına dön