Demircili 2009 Resmi Nüfusu

Yukarıdaki gruplar haricindeki genel bilgilendirme mesajlarınızı bu başlık altında yazabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Demircili 2009 Resmi Nüfusu

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Çrş Oca 27, 2010 1:21 am

DemirciliSelemen.Com haberler bölümündeki 26.01.2010 tarihli haber içeriği :

"Türkiye Istatistik Kurumu (TUIK) resmi verilerine göre son yapilan adrese dayali nüfus sayimina göre Tokat - Resadiye - Demircili Kasabasi'nin resmi nüfusunu yine ayni kurumun resmi web sitesinden aldigimiz bilgilerle sizlere paylasmak istiyoruz. Ilgili tabloya ulasmak için BURAYA tiklayabilirsiniz. Yeri geldiginde güncel olan bu bilgiyi kullanmak üzere bilgilerinize."

Habere konu olan belge alttadır :

Resim

Haberin Linki : http://www.demirciliselemen.com/Anahaber.asp?catid=151
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Re: Demircili 2009 Resmi Nüfusu

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Çrş Oca 27, 2010 7:39 pm

Nüfüsu 2000'in altında kalan beldelerin köy haline dönüştürülmesi için 2004 yılında yasa çıkarıldığını sanırım hepimiz bilmekteyiz.Hatırlayacağınız üzerine 2000 nufusun altına düşen belediyelerin 29 Mart yerel seçimlerine giremeyeceği beklenirken,Danıştay'ın kapatma işleminin yasalara uygun yapılmadığı gerekçesiyle bu kararın ertelenmesi beldelerin tekrar seçimlere girmesine olanak sağladı.

Bu konuyla alakalı olarak elimizden geldiği ölçüde bundan sonra sürecin nasıl işleyeceğini,neler yapmamız gerektiğini hemen herkesle paylaşmaya çalıştık.Fakat ne yazıkki öyle bir toplum yapısına sahibiz ki hiç bir şeyden ders çıkarmasını beceremiyoruz.İnsanlarımızın kafasında hala Demircili yerine şahıslar dolaşıyor.Aman efendim benim dediğim olmadı,ben nufusumu aldırıyorum,ama efendim bundan sonra işim olmaz,falancı,filancı varken olmaz gibi söylemleri hala duymaktayız.

Bu konu bundan sonraki süreçlerde Demircili'nin en önemli konusudur.Bir kez daha ifade ediyorum,bu yasa sadece ertelendi,yine gelecek onun için bireyler olarak memleketimiz adına hepimize sorumluluklar düşmektedir.Makamlar ve mevkiler gelip geçicidir.Fakat Demircili baki kalacaktır.İşte bu kalış sürecine Demircili insanlarının tutum ve davranışları yön verecektir.

Reşadiye'nin 13 tane beldenin içerisinde nufusunu tamamlayamayan 3 belde var.İçlerinden biriside Demircili.Bu durum bizler için hiç mi bir anlam ifade etmiyor.Aynı beldelerin 2008 rakamlarına baktığımız zaman bizim çok altımızda.Halbuki Demircili'nin nufus sorunu olmaması gerektiğini hepimiz biliyoruz.

Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Prş Oca 28, 2010 12:30 pm

Malesef Erkan bey bu kadar hassas bir konuda bile bir birliktelik sagliyamiyoruz,Demircilinin en önemli konusu olan
Nüfus meselesini mutlaka bir sekilde halletmeliyiz, sizinde dediginiz gibi bu yasa bir gün yine bizim önümüze gelecektir
ve o zaman hayiflanmak bir ise yaramayacaktir.

Hele bir takim insanlarin birilerine kizip nüfusunu bilerek köyden almak istemeleride söyleyecek birsey bulamiyorum ''Tavsan daga
küsmüs dagin haberi olmamis''....

Onun icin ne gerekiyorsa yapmamiz lazim, bir dönem bende Avusturyadan nüfus cüzdanlarinin kopyasini Belediyeye ulastirmistim
yinede burdan bir istek olursa seve seve yapariz.

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Çrş Şub 03, 2010 12:17 am

Dert etmeyin zamanı ve saati gelince bir çaresi bulunur :) Demircilide çareler tükenmez.
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

“DİĞER - GENEL - ANONİM - AKLINIZA GELENLER” sayfasına dön