GÖK KUŞAĞI

Yukarıdaki gruplar haricindeki genel bilgilendirme mesajlarınızı bu başlık altında yazabilirsiniz...
ebruli
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

GÖK KUŞAĞI

Mesaj gönderen ebruli » Cum Eki 10, 2008 6:02 pm

:wink: Gök Kuşağı

Dünyanın bütün renkleri bir gün bir araya toplanmışlar ve hangi rengin en önemli en özel olduğunu tartışmaya başlamışlar:

YEŞİL demiş ki:

- “Elbette en önemli renk benim..ben hayatın ve umudun rengiyim..çimenler,ağaçlar,yapraklar için seçilmişim… Şöyle bir yeryüzüne bakın, her taraf benim rengimle kaplı…”

MAVİ hemen atılmış:

- “Sen sadece yeryüzünün rengisin… ya ben? Ben hem gökyüzünün hem denizin rengiyim. Gökyüzünün mavisi insanlara huzur verir, ve huzur olmadan siz hiçbir işe yaramazsınız”
SARI söz almış:

- “Siz dalga mı geçiyorsunuz? Ben bu dünyaya sıcaklık veren rengim..güneşin rengiyim.. ben olmazsam soğuktan donarsınız hepiniz”
TURUNCU onun sözünü kesmiş:

- “Ya ben?? Ben sağlık ve direncin rengiyim…insan yaşamı için gerekli vitaminler hep benim rengimde
bulunur..portakalı, havucu düşünün.. ben pek ortalarda görünen bir renk olmayabilirim ama güneş doğarken ve batarken gökyüzüne o güzel rengi veren de benim unutmayın”
KIRMIZI daha fazla dayanamamış:

- “Ben hepinizden üstünüm!!! Ben kan rengiyim!! Kan olmadan hayat olur mu!! Ben tehlike ve cesaretin
rengiyim!!! Savaşın ve ateşin rengiyim!! Aşkın ve tutkunun rengiyim!.. Bensiz bu dünya bomboş olurdu!..”
MOR ayağa kalkmış:

- “Hepinizden üstün benim.. ben asalet ve gücün rengiyim. Bütün krallar, liderler beni seçmişlerdir.. ben otorite ve bilgeliğin rengiyim, insanlar beni sorgulamaz… Dinler ve itaat ederler”

Ve bütün renkler hep bir ağızdan kavgaya tutuşmuşlar… her biri diğerini itip kakıyor “en büyük benim” diyormuş… Derken… Bir anda şimşekler çakmış ve yağmur damlacıkları gökten düşmeye başlamış…
Bütün renkler neye uğradıklarını şaşırmış, korkuyla birbirlerine sarılmışlar…

Ve YAĞMUR’un sesi duyulmuş…

- “Sizi aptal renkler..bu kavganızın anlamı ne, bu üstünlük çabanız neden? Siz bilmiyor musunuz ki her biriniz farklı bir görev için yaratıldınız, birbirinizden farklısınız ve her biriniz kendinize özelsiniz… Şimdi el ele tutuşun ve bana gelin”
Renkler bunun üzerine kendilerinden çok utanmışlar.. el ele tutuşup birlikte gökyüzüne havalanmışlar ve bir yay seklini almışlar..

Yağmur onlara “bundan böyle…” demiş..”her yağmur yadığında siz
birleşip bir renk cümbüşü halinde gökyüzünden yeryüzüne
uzanacaksınız ve insanlar sizi gördükçe huzur duyacaklar, güç
bulacaklar..insanlara yarınlar için umut olacaksınız…..gökyüzünü
bir kuşak gibi saracaksınız ve size G Ö K K U Ş A Ğ I diyecekler..
anlaştık mı?”

Bu yüzden ne zaman dünyamız yağmurla yıkansa, ardından gökyüzünde G Ö K K U Ş A Ğ I belirir…

Biz de gökkuşağındaki o renkler gibi birbirimizden farklıyız ve
hepimiz özeliz… Bunu bilerek etrafımızla uyum içinde yaşamalıyız.

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Cmt Eki 11, 2008 1:36 pm

Ebruli demiş ki,

''Bu yüzden ne zaman dünyamız yağmurla yıkansa, ardından gökyüzünde G Ö K K U Ş A Ğ I belirir…

hepimiz özeliz… Bunu bilerek etrafımızla uyum içinde yaşamalıyız.''''

Verilmesi ve söylenmesi gereken en anlamlı mesaj,yani sözün bittiği yer.TŞK' ler,

necmi
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen necmi » Cmt Eki 11, 2008 7:18 pm

nerden buldun bu konuyu renklerim savaşı kazanan yagmur. sa günes ne demiiş? güneside anlat

neyse güzel bir renkler savasıydı :D

Kullanıcı avatarı
dogus2008
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen dogus2008 » Cmt Eki 11, 2008 11:38 pm

ERKAN_ÖZDEMİR yazdı:Ebruli demiş ki,

''Bu yüzden ne zaman dünyamız yağmurla yıkansa, ardından gökyüzünde G Ö K K U Ş A Ğ I belirir…

hepimiz özeliz… Bunu bilerek etrafımızla uyum içinde yaşamalıyız.''''

Verilmesi ve söylenmesi gereken en anlamlı mesaj,yani sözün bittiği yer.TŞK' ler,
AYNEN KATILIYORUM ERKAN ABIME SUPER BI PAYLAŞIM EMEGINE YUREGINE SAGLIK.....
Bin zulme uğrasan da, bir zulüm yapma. (Hz. Ali (r.a))
Kibir, bele bağlanmış taş gibidir. Onunla ne yüzülür ne de uçulur. (Hacı Bayram-ı Veli)

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Pzr Eki 12, 2008 3:16 pm

Eda Hn.

Güzel paylaşım..

DEMİRCİLİSELEMEN.com. yağmur..üyeleride gökkuşaindaki renkler.. alla Allaaah son zamanlar çokmu iddalı mesajlar bırakıyorum.. huyum husum değişmeye başladı :)

Muhabbetle kalınız. :D
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

“DİĞER - GENEL - ANONİM - AKLINIZA GELENLER” sayfasına dön