ILGINC KONULAR

Yukarıdaki gruplar haricindeki genel bilgilendirme mesajlarınızı bu başlık altında yazabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
esmer_jojuk
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

ILGINC KONULAR

Mesaj gönderen esmer_jojuk » Sal Eyl 16, 2008 12:12 am

Boyle bir konu ac,ayi dusundum can sikintisinda vallahi.internet sayfalarinda yada rastladigniz ilginc konulari burda paylasabilirsiniz isterseniz.ben basliyorum devami sizden olsun.

Eger dünyâmizi, oranlarini degistirmeden 100 kisilik küçük bir kasaba boyutuna düsürebilseydik ne olurdu?
57 kisi Asya'li
21 kisi Avrupa'li
14 kisi Amerika'li
8 kiþi Afrika'li

52 kadin, 48 erkek
30 beyaz renkli, 70 diger renklerden
30 Hiristiyan, 70 diger dinlerden

Ve...

80 kisi standartlarin altinda evlerde yasardi.
70 kisi okuma yazma bilmezdi.
50 kisi kötü beslenirdi.

1 kisi dogmak üzere, 1 kisi de ölmek üzere olurdu.
Sadece 1 kisi üniversite egitimi alir, sadece 1 kisinin bilgisayari olurdu.
Ben hayati NEDENSIZ ve TARIFSIZ yasarim,,,,,,

Kullanıcı avatarı
volt60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen volt60 » Sal Eyl 16, 2008 1:24 am

Resim
YoksuLLuk KorkusuyLa Ömrü Sérvét Peşindé Harcayanda Gördüm FakirLigin Özünü .. Çévirdim Yüzümü ( ! )
aklım çok uzaklarda türkiye sınırları içinde istanbul sınırları dışında

GERÇEKLER ACIDIR GERÇEĞİM ACITIRIM....(İSTANBULUM)

Kullanıcı avatarı
dogus2008
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

slm

Mesaj gönderen dogus2008 » Sal Eyl 16, 2008 8:59 am

gerçektende ikinizin konusu da çok ilginç ilk defa duydum emeğine sağlık bilgiler güzel...
devamınıda bekleriz...
Bin zulme uğrasan da, bir zulüm yapma. (Hz. Ali (r.a))
Kibir, bele bağlanmış taş gibidir. Onunla ne yüzülür ne de uçulur. (Hacı Bayram-ı Veli)

Kullanıcı avatarı
esmer_jojuk
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen esmer_jojuk » Sal Eyl 16, 2008 3:55 pm

GORUSLERINIZ ICIN TSK EDERIM AMA HERKES PAYALASIRSA DAHA GUZEL OLUR:

BIR BASKA ILGINC KONU:Erkekler daha mi akilli?

Bir beynin digerinden farki ne? Önce iki cinsiyet arasindaki farka deginelim. Danimarka'da yapilan bir arastirmaya göre erkek beyni kadininkinden ortalama 120 gr daha agir ve ortalama 4 milyar daha fazla nörona sahip. Ancak hemen bundan "Yani erkekler daha akilli!" sonucu çikartmayin. Çünkü agirligin beynin kapasitesine herhangi bir etkisi yok. inandirici bulmuyor musunuz? Örnekleyelim: Einstein'ýn beyni özel izinle çikartilip incelendiginde agirliginin ve büyüklügünün herhangi bir insanin beyninden farkli olmadigi (Ayni durum nöronlar için de sözkonusu is sunu ortaya koyuyor: Önemli olan bunlarin sayisi degil, nasil kullanildigi!

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Sal Eyl 16, 2008 11:27 pm

Hüseyin bey,

Gerçekten' de ilginç konular. Birinci konuda ne anlatılmak istenmiş pek anlayamdım. 2.ci konu süper.3. konu evet erkekler kadınlardan daha zeki olduğunu bilim adamları söylüyor Einstein örneği kıstas alınamaz.

Her ikinizede teşekkür ederim.Klavyenize sağlık. :) devamını bekleriz.
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

EM-re
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen EM-re » Çrş Eyl 17, 2008 12:01 am

fatih helal olsun kardesim paylasımın cok harika ilk defa gördüm bu arada hüseyin seninde emegine saglık
Söz; agizdan cikincaya kadar senin esirin, agizdan ciktiktan sonra sen onun esirisin...!

Kullanıcı avatarı
esmer_jojuk
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen esmer_jojuk » Çrş Eyl 17, 2008 12:39 am

elimden geldiigi kadar siteye katki yapmaya calisiyorum dusunceleriniz icin tesekkeur ederim.devami gelecek bundan supeniz olmasin ancak zam,aninm oldugu surece birakacagim sizden destek bekliyorum ama bu konu benim kisisel konusm degil hepimiz bir seyler birakirsak anlami olur.tsekkurler.

Kullanıcı avatarı
esmer_jojuk
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen esmer_jojuk » Çrş Eyl 17, 2008 1:30 am

ZAMANIMIZIN PARADOKSU

Daha yüksek binalarimiz var, ama daha küçük tapinaklarimiz.

Daha genis otoyollarimiz var, ama daha dar ufuklarimiz.

Daha çok harciyoruz, ama daha az sahip oluyoruz.

Daha çok satin aliyoruz, ancak aldiklarimiz bizi daha az mutlu ediyor.

Daha büyük evlerimiz ve daha küçük ailelerimiz var.

Daha fazla konfora sahibiz, ama daha az zamanimiz var.

Daha çok bilgiye ama daha az yargiya sahibiz.

Daha çok uzmanimiz var, ama bir o kadar fazla da sorunumuz.

Daha çok tedaviye, ama daha az sagliga sahibiz.

Daha pervasizca harciyor, daha az gülüyor, daha hizli ulasim yapiyor, daha çok ve daha çabuk sinirleniyor, daha geç uyaniyor, daha çabuk yoruluyoruz.

Daha az okuyor, daha fazla televizyon seyrediyoruz.

Sahip olduklarimizin sayisini katladik, ama deðerlerimizi azalttik.

Daha fazla konusuyor, daha nadir seviyor ve daha çok yalan söylüyoruz.

Bir yasanti kurmayi öðrendik, ama hayati degil; hayata seneler ekledik ama senelere hayat degil...

Aya gidip geldik, ama yeni komsumuza ziyarete gitmek için caddenin karsisina geçmekte zorlaniyoruz.

Dis uzayi fethettik, ama iç uzayi degil; daha büyük isler yaptik, ama daha iyi degil;

Havayi temizledik, ama ruhlari kirlettik; atomu parçaladik, ama önyargilarimizi kiramadik.

Daha çok yaziyoruz, ancak daha az ögreniyoruz; daha çok plan yapiyoruz, ama gerçeklestirdiklerimizin sayisi daha az...

Hizla hücum etmeyi öðrendik, ama beklemeyi degil.

Daha fazla gelirimiz, ama daha düsük ahlakimiz var; daha çok yiyecek, ama daha az tatmin, daha çok tanidigimiz var, ama daha az dostumuz; daha fazla çaba, ama daha az basari.

Daha fazla bilgi depolamak, simdiye kadarkinden de fazla kopya üretmek için daha çok bilgisayar yaptik, ama iletisimimiz daha az; sayica çoðaldik, ama kalitede azaldik

sizcede dogru degilmi ben okuyunca bir kendimi sorguladim nediyim yani...

Kullanıcı avatarı
dogus2008
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen dogus2008 » Çrş Eyl 17, 2008 8:30 am

EVET DOĞRU BENDE OKURKEN CVPLADIM KENDİ KENDİME EMEĞİN SAĞLIK GÜZEL PAYLASIM....BUDA BENDEN OLSUN;

BU KADAR OLUR MU DEME OLDU

*Dostum, bana bir tane Yüzüklerin Efendisi'nin çocuk versiyonundan verir misin? (Adam korsan VCD'dden Harry Potter'ı isterken)

* SSK gözlüğü yazılır. Tansiyona, şekere bakılır. Kurban kesilir! (Gebze'de bir eczanenin camından)

*Windovslu âletle rot balansi yapıyoruz! (Aksaray'da bir lastikçinin vitrininden)

* Kartuş ve kolonya doldurulur! (Eskişehirde bir dükkânın camından)

* Burada adam olana, edebiyle konuşana hizmet verilir. (Eminönünde bir bakkalın camından) * Patlayan top geldi! (Bir kırtasiyenin camından)

* Penguen yemi bulunur! (Kocaeli Hereke'de kendi halinde bir bakkalın camından)

* Reşat, lütfen buraya park yapma! (Kadıköy'de bir duvar)

* The Anatolian child does not eat these feet! (Kaş'ta Doğan görünümlü bir Şahin'in arka camından)

* Geçmiş olsun, buraya kadar frensiz geldik! (işe gelmek için bindiğim dolmuşun şoförü, son durağa geldiğimizde sırıtarak)

* Yaşlı teyze: Evlâdım, sağda mübarek bir yerde indirir misin? M. şoförü: Az ileride camii var, seni orada bırakayım teyze...

Kibir, bele bağlanmış taş gibidir. Onunla ne yüzülür ne de uçulur. (Hacı Bayram-ı Veli)

Kullanıcı avatarı
esmer_jojuk
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen esmer_jojuk » Prş Eyl 18, 2008 3:33 pm

Sofistike Afrikali der ki...

Sevgili Beyaz Adam, bilmen gereken birtakim seyler:

Dogarim, siyahim

Buyurum, siyahim

Guneslenirim, siyahim

Usurum, siyahim

Korkarim, siyahim

Hastalanirim, siyahim

Ve olurum, hala siyahim

Ve sen Beyaz Adam,

Dogarsin, pembesin

Buyursun, beyazsin

Guneslenirsin, kizarirsin

Korkarsin, sararirsin

Hastalanirsin, yesilsin

ve olursun, grisin.

Ve hala bana renkli dersin...

Kullanıcı avatarı
volt60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen volt60 » Cum Eyl 19, 2008 9:02 pm

bence en ilginç konu insan oğludur .... paylaşımlar güzel ellerinize sağlık
YoksuLLuk KorkusuyLa Ömrü Sérvét Peşindé Harcayanda Gördüm FakirLigin Özünü .. Çévirdim Yüzümü ( ! )

Kullanıcı avatarı
esmer_jojuk
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen esmer_jojuk » Pzr Eyl 21, 2008 4:04 pm

ZENGÝNÝN ÇORABI

Çok zengin bir adamcaðýz, ölümünün yaklaþtýðýný hissedince, oðlunu yanýna çaðýrmýþ. Evvelâ en mühim vasiyetini bildirmiþ. Demiþ ki : “Beni mezara çoraplarýmla gömün.” Anlamamakla berâber kabul etmiþ oðlu. Adam bir de mektup tutuþturmuþ oðlunun eline. “Ölümümden sonra, ilk baþýn sýkýþtýðýnda bu mektubu açarsýn” demiþ sonra. Ona da “Peki” demiþ çocukcaðýz.
Neyse hak vâkî olmuþ, adam rûhunu teslim etmiþ. Eþ dost toplanýp aðýt yakarken, oðlaný almýþ bir düþünce. “Ben þimdi bu adamý çoraplarýyla nasýl gömerim” diye. Bir hoca bulup sormuþ acele tarafýndan. Ama müspet cevap alamamýþ. “Olmaz” demiþ hoca, “Dinimizce uygun deðil böyle bir þey.” Baþka hocaya sormuþ, o da “Olmaz” demiþ. Çoçuk çâresiz, ölüyü de artýk bekletmeden gömmek lâzým. Aklýna birden babasýnýn “Ýlk baþýn sýkýþtýðýnda aç” diyerek býraktýðý mektup gelmiþ. Hemen mektubu arayýp, bulmuþ. Mektupta þunlar yazýlýymýþ. “Oðlum, gördüðün gibi ben bunca zenginliðime raðmen yanýmda bir çorap bile götüremiyorum. Sen düþün gerisini...”

Kullanıcı avatarı
dogus2008
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

SLM

Mesaj gönderen dogus2008 » Pzt Eyl 22, 2008 10:27 am

OKUMUSTUM BUNU SAĞOL EMEĞİNE SAĞLIK...GÜZEL PAYLASIM...

BUDA BENDEN OLSUN....

Ünlü besteci Beethoven'in son bestesini, sağır olarak yaptığını...
İbni Sina'nın göz ameliyatı yaptığını...
Paris'teki Versailles Sarayı'nın 1300 odası olduğunu ve hiç tuvaletinin olmadığını...
Bir çift sineğin sadece nisan-mayıs aylarında bıraktıkları yumurtaların tamamından sinek çıksa idi,dünyayı 14 metre kalınlığında bir sinek tabakası kaplayacağını...
Eyfel kulesinin yapımında toplam 6400 ton ağırlığında 18.100 adet demir parçası kullanıldığını...
Süleymaniye camiinin 4 minaresi olmasının sebebinin,Kanuni' nin İstanbul'un fethinden sonraki dördüncü padişah; bu dört minaredeki on şerefenin de Osmanlının onuncu padişahı olduğunun bir işareti anlamına geldiğini...
Bir insandaki toplam damar uzunluğunun 150 bin km. ve dünya ile güneş arasındaki mesafenin de 150 milyon km. olduğunu...
Bir futbolcunun topa her kafa vuruşunda, beyninden 1000(bin) hücrenin öldüğünü...
Ortalama bir insanda 30.000-100.000 adet saç olduğunu, hergün yaklaşık 100 tanesinin döküldüğünü...
İnsan vücudunun her 7 yılda -ölen hücrelerin yerine yenisi gelerek tamamen yenilendiğini...
Amerikan halkının %60'ının ülkelerini, dünya haritasında bulamadıklarını...
Dünyaya her yıl düşen yağış miktarının eşit olduğunu...
Beşiktaş kulübünün kuruluşundaki Kırmızı-Beyaz renklerinin, Başkan savaşındaki malubiyetten sonra Siyah-Beyaz olarak değiştirildiğini...
Galatasaray kulübünden, yıllar önce bir grubun ayrılıp 'Güneşspor' u kurduğunu...
Fenerbahçe Kulübünün ilk adının 'Siyah Çoraplılar' olduğunu..

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Pzt Eyl 22, 2008 11:59 pm

Amerikan halkının %60'ının ülkelerini, dünya haritasında bulamadıklarını...Alıntı doğuş2008

eeh sonradan keşf ettikleri için bulamamaları gayet dogal. :)
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
esmer_jojuk
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen esmer_jojuk » Sal Eyl 23, 2008 1:26 am

60 yasinda okumaya karar verdi,

90 yasinda rektör oldu, 120 yasinda öldü!

EI-Ezher Üniversitesi'nin kapisina Zekeriya EJ-Ensdrî adinda 60 yasinda bir ihtiyar gelmis ve "Burayi kim yönetiyor?" diye sormus. Bekçi, "Rektör!" demis, ihtiyar "Ben rektör olmak istiyorum, bana bunun yolunu anlatir misin?" deyince bekçi alayli tavirla ona egitim durumunu sormus, ihtiyar, ilkokul mezunu oldugunu söylediginde bekçi gülmüs ve "Amca! Rektör olabilmek için önce ortaokul, sonra lise, ardindan da üniversite okuyacaksin; daha sonra doktora yapip doçent ve profesör olacaksin; fakat senin yasin 60'a dayanmis, bunlari basarabilmen mümkün degil!" demis, ihtiyar yine de ümidini kaybetmemis, yalvara yakara idare amiriyle görüsme izni almis ve sonuçta hizmetçi olarak üniversitede göreve baslamis. Çalisirken bir taraftan da ilkokulu, liseyi, disaridan bitirmis. Sinavlara girip kendi üniversitesinde okumaya hakkazanmis. Bu arada büyük kültür hizmetlerinde bulunuyor, sosyal faaliyetlere, çalismalara öncülük ediyormus. Üniversiteyi bitirdikten sonra yüksek lisansini, doçentlik çalismalarini yapip 90 yasinda profesör olmus. Üniversite heyeti büyük basari ve çalismalarindan duyduklari memnuniyetten dolayi bu 90'lik ihtiyari üniversiteye rektör seçmisler. Birkaç sene görevini titizlikle yaptiktan ve nice talebeler yetistirdikten sonra görevinden ayrilmis. Yasama azmi, basarma askiyla dolu hayati 120 yasindayken noktalanmis.
Eger ne istediginizi bilir ve yilmadan çalisirsaniz, en gizli isteklere cevap veren Yaratici sizi duyacak ve mutlaka cevap verecektir. Zaten vermek istemeseydi, istemek duygusunu vermezdi. Öyle degil mi? O halde ne duruyorsun? Haydi is basina!

ebruli
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ebruli » Sal Eyl 23, 2008 1:31 am

bunun gerceklik payı varmı yoksa hikayemi 60 yasından sonra cok zor

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Sal Eyl 23, 2008 1:32 am

Eger ne istediginizi bilir ve yilmadan çalisirsaniz, en gizli isteklere cevap veren Yaratici sizi duyacak ve mutlaka cevap verecektir. Zaten vermek istemeseydi, istemek duygusunu vermezdi. Öyle degil mi? O halde ne duruyorsun? Haydi is basina! Alıntı Esmer

valla kardeşim ellerine ve yüreğine sağlık .Yazıyı okuyunca bir kere daha motovısyonum arttı.

Teşekkürler ESMER :)

Kullanıcı avatarı
esmer_jojuk
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen esmer_jojuk » Sal Eyl 23, 2008 1:33 am

bu sadece bir paylasim aslinda ne kadar gercekci oldugunu bende merak ettim ama sonucuna ulasamdim ama neden olmasin yas 60 70 far etmez ki istemek onemli olan ornegin:kemal sunal bile universiteyi disardan 52 yasinda bitirdi ve oldu.

Kullanıcı avatarı
demet.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen demet.sahin » Sal Eyl 23, 2008 1:37 am

[hr]

Ben üniversite 3'teyim. Bizim sınıfta bi ablamız var 32 yaşında ilkokula giden kızı var evli valla süper okuyor. Çokta başarılı. :)
Paylaşım için teşekkürler esmer. :wink:

[hr]
Ne kadar okursan oku; bilgine yakışır şekilde davranmadığın müddetçe cahilsin demektir...

Kullanıcı avatarı
esmer_jojuk
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen esmer_jojuk » Sal Eyl 23, 2008 1:40 am

eger size yardimci olabildiysem ne mutlu bana ancak bence tsk kiymet`e edin cunku o esinlendirdi boyle bir yaziyi birakmama beni.

Kullanıcı avatarı
KIYMET_OZDEMIR
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen KIYMET_OZDEMIR » Sal Eyl 23, 2008 2:22 pm

Çok cok güzel bır paylasım bende öyle ınanırım ıstemek basarmanın yarısıdır dıye ınsl. Mevlam nasıp eder.

esmer_jojuk yazıyı bıraktıgın ıcın sana esınlendırdıgım ıcın kendıme tsk edıyorum.

:) :) :wink:
Güzel konuşmanın sırrı, lüzumsuz sözleri terk etmektir

Cevizi kırıp özüne inmeyen,hepsini kabuk zanneder.

ebruli
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ebruli » Çrş Eyl 24, 2008 12:55 am

10 şey İçin Daima Zaman Ayır!

1- Çalışmak için zaman ayır. Bu başarının bedelidir.

2- Düşünmek için zaman ayır. Bu kudret ve kuvvetin kaynağıdır.

3- Eğlenmek için zaman ayır. Bu genç kalmanın sırrıdır.

4- Okumak için zaman ayır. Bu bilginin temelidir.

5- ibadet için zaman ayır. Bu yücelmenin yolu, gözler den ve ruhtan dünyevî kirlerin ve tozların yıkanmasıdır.

6- Başkalarına yardım ve arkadaşlarınla sohbet için zaman ayır. Bu saadetin kaynağıdır.

7- Sevmek için zaman ayır. Bu hayatın kudsiyetierinden biridir.

8- Hayal için zaman ayır. Bu ruhu yıldızlara eriştirir.

9- Gülmek için zaman ayır. Bu hayatın yükünü hafifleten bir bo-şalıştır.

10- Plân için zaman ayır. Bu ilk dokuz şeyi yapabilmek için lüzumlu zamana sahip olmanın sırrıdır

necmi
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen necmi » Çrş Eyl 24, 2008 1:13 am

sacma ne zamanı hayatın her zamanı işler
sorunlar neyaparsan yap yazmayla olmuyor

Kullanıcı avatarı
esmer_jojuk
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Ne güzel demis Mevlana...

Mesaj gönderen esmer_jojuk » Çrş Eyl 24, 2008 2:23 am

Ne güzel demis Mevlana...

Dost dedigin; radikal olmali; Sevilecek biri olmadigin zamanlarda bile seni sevmeli...
Sarilinacak biri olmadigin zamanlarda bile sana sarilmali...
Dayanilmaz oldugun zamanlarda bile sana dayanmali...
Dost dedigin; fanatik olmali; bütün dünya seni üzdügünde sana moral vermeli,
Güzel haberler aldiginda seninle dans etmeli,
Ve agladiginda, seninle aglamali...
Ama hepsinden daha çok; dost matematiksel olmali;
Sevinci çarpmali...
Üzüntüyü bölmeli...
Geçmisi çikarmali...
Yarini toplamali...
Kalbinin derinliklerinde ihtiyaci hesaplamali...
Ve her zaman bütün parçalardan daha büyük olmali...
isi bitince seni bir tarafa atmamali.............''

Hz. Mevlana'nin Hayati

Allaha sukur benim boyle bir dostum var

Kullanıcı avatarı
volt60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen volt60 » Çrş Eyl 24, 2008 9:01 pm

SİGARA İÇİYORSANIZ SOL TARAFTAKİ İÇMİYORSANIZ SAĞ TARAFTAKİ CİĞER SİZİN SEÇ BEĞEN AL

Resim
ABD’nin Minnesota eyaletinde yapılan ve sonuçları İngiltere'de yayımlanan Cancer adlı tıp dergisinde açıklanan bir araştırma, akciğer filminin sonuçlarını gören sigara tiryakilerinin hiçbir destekleyici uygulamaya gerek duyulmadan sigarayı bırakabildiklerini ortaya koydu. Araştırmaya göre akciğerde röntgen filmiyle yapılan kanser taraması sırasında, film sonuçları kendilerine gösterilen 901 hastadan, 14'ünün hiçbir etkiye ve desteğe gerek kalmadan bir yıl içinde sigarayı bıraktığı belirtiliyor. Bu oran, normal koşullarda sigarayı bırakma oranının tam iki katı.

“DİĞER - GENEL - ANONİM - AKLINIZA GELENLER” sayfasına dön