İki yüzlülük !!!

Yukarıdaki gruplar haricindeki genel bilgilendirme mesajlarınızı bu başlık altında yazabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
huseyin.ozdemir
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Re: İki yüzlülük !!!

Mesaj gönderen huseyin.ozdemir » Prş Mar 12, 2009 6:09 pm

Saygı değer OTTOMAN kardeşime, ilginize teşekkür ederim. soruya soru ile cevap vermeniz'de benim ilgimi cekti.

Konuya matuf yapacagınız acıklamalarınızı merakla bekliyorum. En derin saygılarımı sunarım. Hüseyin ÖZDEMİR.
İnsanı etkili kılan,düşüncelerindeki haklılık değil, bu haklılığa yaptığı katkıdır

ottomon
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ottomon » Cmt Mar 14, 2009 4:35 am

Sayın hüseyin bey size anlatacagım şekilde nasıl bir örnek verecegimi bilmedigim için anladıgım şekilde bir iki örnek verdim ama yeterli olmadı heralde ikiyüzlülügün yanlış bir şey oldugunu biliyorum ama günümüz koşullarında normalleştiginide biliyorum
en azından birinci sayfada verdigim örneklerden yola çıkarak fikrinizi almak isterdim ama olmadı heralde
Tam dogru insanlarız vesselam
yazarken aklıma geldi bazen bireyleri anlamakta zorluk çekerim bazende bu hatalara bende düşerim aslında. Peki neden diye kendime sordugumda cevabı kendime bile söylemekten tiksinirim

bir topluluk düşün oturuyor kapıdan 60 yaşında bir adam giriyor selam veriyor oturuyor kimsede gık yok beş dakika sonra 60 yaşlarında bir adam daha giriyor selam veriyor çogunluk ayakta
işin ilginç tarafı ikiside 60 yaşında birinin parası var birinin yok şimdi parası olanda menfaatimi var bu toplumun yada beklentilermi oluşuyor bu nekadar etik

yada bu konuyu okudugumda ya bu tekyüzlülük ne olaki dedim
ya bu nasıl birşey dedim şimdi sevmedigim bir insana gidip ulan :P benlen muhatap olma ben tekyüzlüyüm SENİ SEVMİYORUM diyebilecek kadar cesaretli olmakmı acep

Kullanıcı avatarı
huseyin.ozdemir
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen huseyin.ozdemir » Pzr Mar 15, 2009 10:24 pm

Sagı değer OTTOMAN kelimelerinizin arasında söylemek istedikleriniz her şeyi anlatıyor.Benimde vurgu yapmak istedigimde bu.

''İKİ yüzlülük'' sehtakarların ve menfatcıların, cıkarkarı'nın üzerine örtülen bir bez gibidir,altında kac yüz vardır bilinmez.

Saygı Selamlarla. Hüseyin ÖZDEMİR.
İnsanı etkili kılan,düşüncelerindeki haklılık değil, bu haklılığa yaptığı katkıdır

Kullanıcı avatarı
iskesurlu60
Destekleyen
Destekleyen

Mesaj gönderen iskesurlu60 » Pzt Mar 16, 2009 2:21 pm

ottomon yazdı:Konuyu açan arkadaşa teşekkürler
Bu sitede ne var ne yok diye bir bakmak istedim bu başlıga takıldım biraz
Yorumlara baktım ilginç geldi
Sevmedigim bir insanı kırmamak için sahte gülücük dagıtırım
Bu ikiyüzlülüktür bana göre
çalıştıgım yerdeki yöneticiyi sevmem ama seviyormuş gibi görünürüm menfaatim öyle gerektirir çünkü
Bu ikiyüzlülüktür bana göre
Unutmayalımki hedefi olan insanlar şartlar gerektirdiginde ikiyüzlü davranmak zorunda kalabilirler
işte asıl sorun da bu ya.zaten her hata yapana ,toplumda sıradışı işler yapanlara ,gülücük attıkça biraz daha körükledik yangını . o zaman da arsızlık ve pişkinlik aldı başını gitti.birilerini düzeltmeye ne pahasına olursa olsun ,kendimizden ve ailemizden başlamalıyız.ipin ucu o kadar kaçmış ki gördüklerim ve yaşadıklarım beni olumsuz ve ümitsiz düşündürüyor.doğrunun ,mert in dostu az olsa da hatta hiç olmasada bence bırakmamalı dürüstlüğü.ne insanlar tanıdım ,ne tecrübeler edindim ,belki daha da tanıyacağım .yalnız başıma kalmayı bile göze aldımsa bu bir fedakarlık olsa gerek insanlık adına.ikiyüzlülüğün mutlaka sebepleri vardır.kimisi aman bana bi düşmanlık yapmasın der,kimi para ve menfaat için ki (artık kronikleşti)kimisi işini yaptırmak için,kimisi de desinlere oynar.inadına dürüstlük ...inadına doğruluk...yaşasın dürüstlük ve dürüst olanlar...
*** PAYLAŞMANIN ASALETİNİ ,BENCİLLİĞİN ÇİRKİNLİĞİNE DEĞİŞMEM ! ***

ottomon
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ottomon » Pzt Mar 16, 2009 10:51 pm

iskesurlu60 objektif bir bakış yaptıgın için teşekkürler konuyu kenardan dolaşmadan zumlayarak anlattıgın için teşekkürler iyi bir anlatım yapmışsın tek yüzlü :) bir anlatım semimi ve içten
Daha dorusu bizim anlayacagımız şekilde anlatmışsın bazen insanlar birşeyler anlatıyor sadece kendi anlıyor biz cahal adamız arkadaşlar lütfen
iskesurlu60 inşallah anlattıgın kadar mert bir insansındır

NOTTE
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen NOTTE » Sal Mar 17, 2009 9:42 am

Değerli Dostlar;

Ben kısa birşey söylemek istiyorum;
Bazen ekmeğimiz için,bazen ailemiz için,bazen sevdiklerimizi kaybetmemek için,bazen inandığımız şeyler için,bazen de ideolojilerimiz için düşündüğümüzün aksini söyleyebilir veya düşündüğümüzün aksine davranabiliriz.
Bunu inkar etmek anlamsız,
Elbetteki ideal olanlar vardır ama bunlar utopyalardır,
ben ailem için yalan söylerim çünkü babayım ya siz?
ben ekmeğim için haysiyetim için yalan söylerim ya siz?
o halde aslında ottomanınen başından beri anlatmaya çalıştığı gibi
insanız ve fıtrartımız acizlik hamurundan yuğrulmuş olduğu için malesef mükemmel değiliz!

ottomon
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ottomon » Çrş Mar 18, 2009 2:12 am

Sayın notte kesinlikle haklısın
Maaşlı bir elemanın ikiyüzlülügünü ben geçtim
Birde para babası ne insanlar gördüm nokta kadar menfaati için virgül gibi egilen

Kalbiyle dili aynı olan kaç kişi vardır

Biz büyürken kirlendi dünya
Ya biz kirlettik
Ya kirlenmişlige ortak olduk
Ne farkederki İkiside aynı şey degilmi

Titrer oldu it gibi dogruluk
Ya biz titrettik
Ya toplum titretti
Ne fark ederki ikiside aynı şey degilmi...

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Çrş Mar 18, 2009 9:51 pm

Bugün aile içi iletişim ile ilgili bir yazarımız öğrencilere konferans verdi.Ramazan Varol:Gerçekten son derece önemli bir bilimadamı,yayınlamış olan 900 adet eserinin olduğunu beyan etti.Kitaplarını günül rahatlığı ile tavsiye edebilirim.Konferan da bir sözü konumuzla alaklı olarak gerçekten çok etkili idi,

''Varlığınızı kendi varlığınız üzerine inşa edin,başkalarının varlığının üzerine değil,başkaları bitince sizinde varlığınız sona erer.''

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Pzt Nis 06, 2009 11:48 pm

Değerli arkadaşlar,

İki yüzlü insanların en büyük özelliği kendi kişilik ve kimliklerini saklamalardır.Bu sayede kendi kişiliklerini unutup diğer insanlara iftira atmak onlara son derece haz verir.Yoksa iftiranın kökeninide müfterinin bizzat kendisi vardır.

Kendi kişiliklerini kaybedip insanlara asılsız suçlamalarda bulunmak,onları zedelemek çok çirkin bir davranıştır.Bir kişi eğer kendini gizleyerek diğer insanlara asılssız iftiralar atıyorsa o insanın bilinç altında kendisinin bile farkında olmadığı,aklı dengesinin yeterli seviyede olmadığı,psikoloğa ihtiyacının olduğunun farkında değildir.

İftiranın ve ikiyüzlülüğün kökeninde bilinçaltındaki intikam duygusu yatar.Halbuki bunlar intikamda alamazlar, İftiracı kendisini inciteceğini umduğu suçlamaları, özellikleri, ithamları iftira attığı kişiye yakıştırır daha doğru bir tabirle yapıştırır. ''çamur at izi kalsın'' mantığıyla karalamaya çalışır. İftira atmak bir insanı incitmenin, onun inandırıcılığını ortadan kaldırmanın en sinsi ve çirkin yoludur. Üstelik atılan iftira bir ayna gibi kişinin bilinçaltını yansıtır. Bastırdığı duygularını, gizlediği suçlarını, günahlarını, hırslarını ve hayallerini yansıtır. Evet iftiralar hayalleri yansıtır çünkü bunlar karşıdaki insanı görmek istediğiniz şekilde tasvir eden asılsız suçlamalar başka bir deyişle hayallerdir.

Kuşkusuz iftira atmak insanoğlunun sahip olabileceği en kötü alışkanlıktır. Evet iftira bir tür alışkanlıktır.İki yüzlülüğün daniskasıdır. Bazı insanlar iftira atmaktan tarifsiz bir zevk alırlar. İftira, bastırılmış duygularının dışavurumu gibidir, onları zehir akıtır gibi rahatlatır.

Değerli arkadaşlar,

Unutulmamalıdır ki;''güneş balçıkla sıvanmaz'', yalan ve iftira ile kurgulanmış bir hayat mutlaka açık verir, çelişkilerin ve detayların içinde boğulur ve bu çirkin sözler iftira atanın kendisine döner, ayağına dolanır. İftirayı atmak kadar, bu asılsız sözleri yaymak ve şahit olmadan, hiçbir bilgiye dayanmadan bir yalana çanak tutmak çok büyük bir suçtur.

Son zamanlarda toplumumuzda sayıları azda olsa öyle bir karalama kampanyası ve öylesine bir ikiyüklülük var ki?Allah muafaza !Bizler bunlara sadece zavallılar diyebiliriz.Yarın yada bir sn sonra kimin nerede ne olacağı belli değildir.Bunları düşünmeyip geleceğin hesabını yapanlar büyük yanılgı içerisindedirler.Bu tip iki yüzlü insanların genede Allah yardımcısı olsun..
.
.
..

Kullanıcı avatarı
esmer_jojuk
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen esmer_jojuk » Pzt Nis 06, 2009 11:58 pm

Bu konu hala tartisiliyor mu? tartismaya gerek yok arkadaslar iki yuzluluk diyince demirciliyi hatirlamak yeter bence!!!!!!!!!!!
Ben hayati NEDENSIZ ve TARIFSIZ yasarim,,,,,,

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Sal Nis 07, 2009 12:39 am

Eveeet :) tartışılmayada devam edecek gibi görünüyor. Aslında Bizim kasabamızda iki yüzlü insanların kimler olduğu artık herkes tarafından gayet iyi biliniyor...Birkaç gündür kod adı kullanılarak foruma mesajlar bırakılıyor seviyesiz bir uslub kullandığından mesajı arşife kaldırmak durumunda kaldık. tekrardan mesajı gözden geçirdiğimde birçok noktada haklı olduğunu gördüm.

Hee beni hayrete düşüren bildikleri halde, hala onların etrafında dolananlara ne demeli acaba yüzsüzler :)
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
huseyin.ozdemir
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen huseyin.ozdemir » Çrş Nis 08, 2009 12:15 am

esmer_jojuk yazdı:Bu konu hala tartisiliyor mu? tartismaya gerek yok arkadaslar iki yuzluluk diyince demirciliyi hatirlamak yeter bence!!!!!!!!!!!

Sevgili esmer jocuk ''DEMİRCİLİ'de'' yaşanan bir takım nahoş olaylar bence tüm DEMİRCİLİ'yi kapsamasa gerek.

Zaten iki yüzlülerin maskesi düştü seninde dedigin gibi tartışmaya gerek yok sevgilerimle. Hüseyin ÖZDEMİR.

huseyni
Destekleyen
Destekleyen

Mesaj gönderen huseyni » Çrş Nis 08, 2009 4:34 pm

ya arkadaşlar

siz iki yüzlülüğümü tartışıyorsunuz

iki yüzlülerimi

iki yüzlülükten maksat sahtekarlıksa falanca filanca gibi derken aman kendimizi unutmayalım

bir çoğunu ikiyüzlüler safına katarken kendimizinde kaçyüzlü olduğumuzu bi araştırsak mı acaba?

sanırım en zoru kendi yüzlerimizle yüzleşmemizdir
oysa ne kadarda görmezden gelsekte birileri görmüyormu ki

bi arkadaşımız ikiyüzlülük(sahtekarlık) deyince demircililiyi hatırlamak yeter demiş.!
ben bu yoruma üzüldüm
şayet dediğinin doğruluk payı yüksekse çok vahim bir durum
yok eğer doğruluk payı yoksa böyle bir yanılgıyı genellemek ayrı bir vahamet

evet hastalıklar vardır
marazlar kaşındıkça cerahat çoğalır
esasen tedavi şarttır

eğer ki ciddi bir teşhis konulmuşssa
bu işin bir uzman hekimini bulmak lazım eğer gerçekçi isek
yoksa laf olsun torba dolsun ise bırakın dağınık kalsın

Kullanıcı avatarı
esmer_jojuk
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen esmer_jojuk » Çrş Nis 08, 2009 4:56 pm

(o bi arkadas)benim huseyni bey evet bel ki de yazdigim kelime ile haddimi astim belki gereginden fazla ileriye gittim.Ancak susarak bir yerlere varilmiyor ustunu kapatarak bu gunlere geldik artik inceldigi yerden kopsun diyorum.Birileri dogrulari yazmakdan cekiniyor tepki alacagim diye ama benim icin verilen tepkiler bazen faydali oldugunu dusunuyorum.Neyse yapmis oldugunuz aciklama da kendinizce haklisiniz belki ama sizi tanimiyorum sahsen ama egerki demircilinin arasinda ne kadar kaldiniz bilmiyorum eger kalmadiysaniz bu konuda yapacaginiz yoprumlar bence etkisiz kalacakdir.Ama herkez dusuncelerini yazmakda ozgur tabii.size karsi bir saygisizlik icinde bulunmak istemiyorum.

saygilarimla,,,,,,,,

huseyni
Destekleyen
Destekleyen

Mesaj gönderen huseyni » Çrş Nis 08, 2009 5:27 pm

esmer_jojuk

teşekkür ederim
maksadımız birbirimizi kırmak üzmek veya ezmek değildir
evet doğruları söyleyeceğiz ancak inceldiği yerden kopartarak değil belki çatlakları izole ederek kopan parçaları yerine monte ederek vede incelen yerleri tamir ederek olmalı diye düşünüyorum özgürce
eğerki söyleyeceğimiz doğrular kutuplaşmaya ,ayrılıkçılığa,husumete ,kine ve öfkeye sebebiyet verecekse söylerken çok dikkatli ve rikkatli olmamız gerekmektedir çünkü maksadımız bağları koparmak değil marazları kaldırmak olmalı yani bir çıban var diye komple bir kol kesilir mi ?
tartışacağımız şahıslar değil sıfatlar olmalı ve yanlış gördüğümüz durumlara müdahale ederken fiile yönelik olmalı fail yaşatılmalı
insanların düzelmesi için sıfatların düzelmesi gereklidir buda ciddi bir ıslahı gerektirir bunu yapacak olanlarda mütehassıs ve alanında uzmanlaşmış dinamiklerdir
yoksa bizim ki körün misaline döner (hani sarma hikayesi..)
hoş görü ,sabır,tahammül iyi taraftan bakmak iyidir

bilesinki
kim ne yapar ; kendine yapar

sağlıcakla

Kullanıcı avatarı
esmer_jojuk
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen esmer_jojuk » Prş Nis 09, 2009 7:15 pm

huseyni bey bel ki yazdiklarinizin geneleinde haklisiniz.Dediginiz gibi kimseyi uzmek gibi bir sey soz konusu degil umárim sizi uzmemisimdir yazdiklarimla bazen kendimi kontrol altina alamiyorum(ama bazen) Ancak sizin kadar iyimser olamiyorum cunki bu zaman kadar yeterince iyimser yaklastim her konuya ver her olusan duruma ne var ki bundan sonrasina yaklasmam biraz zor. Cunki bende iyimserligimi sattim!!!!!!NAsilsa satmak gelenek haline geldi.(anlayan anlamisdir)

ottomon
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ottomon » Cmt Nis 11, 2009 7:37 pm

Sayın esmer_jojuk Demirciliye evet agır bir ithamda bulunmuşsunuz size göre hakkınız olabilir bana göre yok
çünkü ben sizin yapmış oldugunuz ithamı demircili olarak kabul etmiyorum çünkü demircilinin içinden biriyim ha ettigimi varsayalım sizde demircili oldugunuza göre sizdemi ikiyüzlüsünüz yada kaç yüzlüsünüz söyleyin bilelim lütfen bu yazınızı bir özürle düzeltiniz yada yönetici arkadaşlar bu kısmı alsınlar

Kullanıcı avatarı
esmer_jojuk
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen esmer_jojuk » Sal Nis 14, 2009 2:24 am

Sayin ottomon bey eger iki yuzlu degilseniz nicin boyle bir yazi birakiyorsunuz.Iki yuzlu olmadiginiz dusunuyorsaniz hic uzerinize alinmadan okuyup gecebilirdiniz.Evet genelleme yaptim ben ayirmakta zorluk cekiyorum eger ki siz ayirabilyirosaniz bilemem.Daha sonra benim kac yuzlu oldugumu gelince benim yuzum nickim anltinda gozukuyor sizde yuzunuzu gosterinden sizin kac yuzlu oldugunuz gorelim!

Özur dilemek bir erdemlikdir.Bunu iyi bilyiorum ve ozur dileyecebilecek akdar erdemli oldugumuda bilyiorum ancak bir fark var hata yaptigim zaman ozur dilemesini seviyorum.

Sizede daha fazla saygisizlik etmek istemiyorum..

Muzhabbetle kalinn.

ottomon
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ottomon » Cum Nis 17, 2009 9:05 pm

he ben ikiyüzlüyüm ama adamına göre ikiyüzlüyüm
özür olayına gelince yada yazınızı şöyle düzeltebilirsiniz demirclinin içinde ikiyüzlü iansanlar var diyebilirsiniz tüm insanları suçlayacak şekilde yazı yazmanız yanlış buna hakkınız yok demirciliye ikiyüzlü diyen bir insan yüzsüzün tekidir zaten
Böylesi ortamlarda demirciliye yüzsüz dedirtende yüzsüzün tekidir
kimliginde demircili yazıpta susanda yüzsüzün tekidir

Kullanıcı avatarı
esmer_jojuk
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen esmer_jojuk » Cmt Nis 18, 2009 2:14 am

Sayin ottomon bey yazdikalrinizda kendinize gore haklisiniz ama bana gore degil ve simdiye kadar sitede kimseye saygisizlikda bulunmadim bulnamyida dusunmuyorum her ne kadar be size hakaret de bulunmasam bile bana yuzsuz demenize ragmen sizede saygisizlik yapmaycagim cunki ikimizin arasinda gerginlik yaratip bu guzel siteni ortamini bozmaya hic niyetim yok,istediginizi yazabilirsinz ama sinirlari zorlamayalim.

“DİĞER - GENEL - ANONİM - AKLINIZA GELENLER” sayfasına dön