SILA-İ RAHİM biraz tebessüm iyi gelir ilk yazılan sayfalarda

Yukarıdaki gruplar haricindeki genel bilgilendirme mesajlarınızı bu başlık altında yazabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Pzt Kas 20, 2006 11:07 am

Insallah Yilmaz kardesim,
Yüregine duygularina saglik beni taa bizim evin üslerine Agallar agilina cikardin bir an kendimi catak deresinde sandim.
Sagol.
Allah'a emanet olun.

asilkartal
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen asilkartal » Pzt Kas 20, 2006 6:24 pm

yani yılmaz yapı olarak duygusal bi insan degilim ama yazdıkların etkileyici olmuş inşallah hep ellerin tutarda bu siteyi sen yönetirsin allah uzun ömürler ve saglıklı günler versin
Resim

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

amin

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Pzt Kas 20, 2006 10:59 pm

Insallah asilkartal. Hep beraber . Kambersiz düğün olmazı hatırlarsın...
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
MATRAX:)
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

EMEĞE SAYGI

Mesaj gönderen MATRAX:) » Prş Ara 27, 2007 11:38 pm

ASİL KARTAL NAMI DİGER NACİ ABİ GERCEKTEN TAM TEDAYLI BİR ACIKLAMA YAPMIŞIN BU HAKKINDA BENDE BİR RİVAYET DUYUM YILDA 40 GÜN MEMLEKET YANİ SILA İ RAHİM YAPARSANIZ KAN DEĞİŞMİŞ NEYSEN ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Re: EMEĞE SAYGI

Mesaj gönderen zeynep » Cum Ara 28, 2007 9:09 pm

MATRAX:) yazdı:ASİL KARTAL NAMI DİGER NACİ ABİ GERCEKTEN TAM TEDAYLI BİR ACIKLAMA YAPMIŞIN BU HAKKINDA BENDE BİR RİVAYET DUYUM YILDA 40 GÜN MEMLEKET YANİ SILA İ RAHİM YAPARSANIZ KAN DEĞİŞMİŞ NEYSEN ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN
Hangi anlamda, nasıl kan değişmiş oluyor. aydınlatırmısın.
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
iskesurlu60
Destekleyen
Destekleyen

Mesaj gönderen iskesurlu60 » Cmt Şub 23, 2008 2:42 pm

SELAMLAR...SILA_İ RAHİM KONUSUNDAKİ BİLGİLERİNİZE TAMAMEN KATILIYORUM...ALLAH RAZI OLSUN.. ŞİMDİDEN ÖZLEDİM DAĞLARI TAŞLARI UÇAN KUŞLARI TEMİZ HAVASINI VE SUYUNU .....MİS GİBİ ORMAN KOKUSUNU....RABBİM NE GÜZEL NİMETLER VERMİŞ ...ÇOK ŞÜKÜR....

Kullanıcı avatarı
volt60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen volt60 » Cmt Şub 23, 2008 9:18 pm

güzel paylaşım .............
YoksuLLuk KorkusuyLa Ömrü Sérvét Peşindé Harcayanda Gördüm FakirLigin Özünü .. Çévirdim Yüzümü ( ! )
aklım çok uzaklarda türkiye sınırları içinde istanbul sınırları dışında

GERÇEKLER ACIDIR GERÇEĞİM ACITIRIM....(İSTANBULUM)

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Re: SILA-İ RAHİM biraz tebessüm iyi gelir ilk yazılan sayfalarda

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Pzt Nis 07, 2008 11:11 pm

asilkartal yazdı:sıla-i rahim nedir diye sorulmuş ve burada olurmu denmiş

SILA-İ RAHİM

Akraba ve yakınları ziyaret etme, hallerini ve hatırlarını sorma, gönüllerini alma anlamında bir İslam ahlâkı terimi.

İslam'da insanlar arası ilişkilere önem verildiği gibi özellikle yakınlardan başlayarak anne ve babanın ve sırayla diğer akrabaların ziyaret edilip gözetilmesi prensibi son derece önemlidir.
Aynı şehirde hatta aynı apartmanda olup görüşümemek olur mu? Akrabaları ziyaret ediyor muyuz? Sudan sebeplerden dolayı gönlünü kırdığımız kişilerle barışmayı düşünmüyor muyuz ? O zaman kendimizde ciddi bir problem var ve biz Sılai Rahim'i bilmiyoruz demektir. En son ne zaman biri ile barıştınız?

NOT : Bu mesajı okuyupta bir kişi bile eski küskünü ile barışırsa niyet hasıl olmuş olur hesabıyla yeniden açılmış bir konudur.
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
iskesurlu60
Destekleyen
Destekleyen

Re: EMEĞE SAYGI

Mesaj gönderen iskesurlu60 » Pzt Nis 07, 2008 11:18 pm

zeynep yazdı:
MATRAX:) yazdı:ASİL KARTAL NAMI DİGER NACİ ABİ GERCEKTEN TAM TEDAYLI BİR ACIKLAMA YAPMIŞIN BU HAKKINDA BENDE BİR RİVAYET DUYUM YILDA 40 GÜN MEMLEKET YANİ SILA İ RAHİM YAPARSANIZ KAN DEĞİŞMİŞ NEYSEN ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN
Hangi anlamda, nasıl kan değişmiş oluyor. aydınlatırmısın.

tebdil'i mekanda ferah vardır. can da , kan da tazelenir.

zafer selvi
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen zafer selvi » Sal May 13, 2008 11:16 pm

Kıymetli kardeşler sitede dolaşırken gözüme çarptı SILA-İRAHİM başlıklı konu.Önce dedim yaz gelirken herkes bir bahane ile ebe ecdadının yerini yurdunu ziyarete gider ve böylece rahmettende istifade eder.Baktım konuyu açan kardeşimiz güzel ifade etmiş emegine saglık,lakin sonra takip ettikce başka konuyamı geçtim diye düşünmeye başladım tekrar başa geldim dogru yerdeyim.

Konunun tekrar gündeme gelmesi için hatırlatma babından önce kendime sonra hasretle yanan gönüllere bir kıvılcım atam dedim.
Mevlam,o güzelim memlekete gitmek görmek isteyen kardeşlere fırsat versin,imkan versin. Gurbetciler hasret bitsin artık.Gelin dostları akrabaları görün,halleşin,geçmişlerimizede yanı başında bir fatiha okuyalım onlarıda sevindirelim Allah'da sizleri sevsin sevindirsin.

Kullanıcı avatarı
iskesurlu60
Destekleyen
Destekleyen

Mesaj gönderen iskesurlu60 » Çrş May 14, 2008 3:28 pm

İNSAN EVİNDEN ; ÇARŞIYA, PAZARA ,KOMŞUYA,HASTAYA,AKRABAYA GİDERKEN VEYA YEMEK YAPARKEN ,SOFRA

KURARKEN İŞE GİDERKEN V.B İŞLERDE ALLAHIN RIZASINA UYARAK :ALLAHIM SENİN RIZAN İÇİN YAPIYORUM

,SENİN RIZAN İÇİN GİDİYORUM ,HAYIRLA GİDİP HAYIRLA DÖNMEYİ NASİP ET . DİYE DUA EDERSE DAHA FAZLA

MÜKAFATINI GÖRÜR.HAYIR DA ŞER DE ALLAHTANDIR.ŞER GÖRDÜĞÜMÜZ OLAYLARDA HAYIR OLABİLİR.

HAYIR GÖRDÜKLERİMİZDE ŞER OLABİLİR.YAŞADIĞIM ÇOK KISA BİR İBRETLİK OLAYI PAYLAŞMAK İSTERİM.

MİSAFİRLİĞE GİTTİĞİM BİR EVDE ORTAM BOZULDU .BİANDA BİR ANLAŞMAZLIK ÇIKTI.DEDİM Kİ :YA ŞURAYA

ALLAH RIZASI İÇİN GELDİK ,BIRAKIN BU MEVZULARI. DEDİM .CEVAP OLARAK TA SIKI DURUN CEVABA BAKIN:

SEN BURAYA ALLAH RIZASI İÇİN GELDİNSE HİÇ GELME.

ALLAH'IMIN RAZI OLMADIĞI HER YERDEN YİNE ALLAHA SIĞINIRIM.BU İBRETTİR ,BİLDİĞİNİ PAYLAŞMAKTIR,HATTA

YANYANA GELİPTE KONUŞMA ANLAŞMA İMKANLARIMIZIN OLMADIĞI DÖNEMDE BU GİBİ PAYLAŞIMLARLA

KARDEŞLERİMİZE TAVSİYE , NAÇİZANE BİR NASİHAT BAĞLAMINDA HİZMET OLARAK GÖRMEKTEYİM.

BU FORUMDA , EĞİTİM ADINA HİZMET VERENLERDEN ALLAH RAZI OLSUN.

ALLAH İÇİN BİLDİĞİNİ SÖYLEMEYENLERİN AĞZINA ATEŞTEN MÜHÜR VURULACAKTIR .(S.A.V )

İMTİHANLAR ÇETİN VE ZOR ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN.

necmi
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen necmi » Çrş May 14, 2008 6:00 pm

asil kartal senın konularını inceledim gördümki müthis konular buluyorsun bir tanesıde son osmanlıydı herhalde sılai rahim konusuda cok güzel olmus fakat akrabalıgın ne kadar kutsal oldugunu sende fark etmissin 36 yıldır aynı binada oturuyoruz bir gün cay icmeye beklerim sılai rahim konusunda ne diyor akrabasını ziyaret etmeyen cennete giremeyecek

hayat internet degildir neyse

Kullanıcı avatarı
iskesurlu60
Destekleyen
Destekleyen

Mesaj gönderen iskesurlu60 » Çrş May 14, 2008 7:20 pm

ÜZÜLDÜM...

necmi
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen necmi » Çrş May 14, 2008 8:05 pm

ÜZÜLME ASIL KARTAL BENIM BİRADER OLUR

Kullanıcı avatarı
iskesurlu60
Destekleyen
Destekleyen

Mesaj gönderen iskesurlu60 » Çrş May 14, 2008 8:08 pm

biliyorum .onun için üzüldüm .acaba gerçekten mi görüşemiyonuz.

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Sılayı Rahim

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Sal Ağu 19, 2008 1:40 am

Her iznimizde memleketimize yönelmemizin gizli bir sebebidir sılayı rahim. Sadece doğasını değil, akrabalarımızı görüp ayak üstüde olsa hal hatır sormak, selamlaşmak bile güzel. Hele kırgın olduklarımızla yıllara meydan okurcasına sohbet etmek beni hep mutlu etmiştir.

Bu sene izinde en çok beni mutlu eden şey bu konu olmuştur. Bu sebeple tekrar irdelemek istedim. Ben insanlarımızın yıllar geçtikçe husumetleri yıktığı inancında olan bir Demircili'liyim. Neden mi çünkü kimse ayrılıktan, küskünlükten bir şey elde edemez. Kan bağıdır aslolan.

Hele kabir ziyareti ayrı bir olay. Bir dahaki seneye görüşememek de var. Hiç birimiz kazık çakmadık bu dünyaya. Hepimiz öleceğiz.
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
iskesurlu60
Destekleyen
Destekleyen

Re: SILA-İ RAHİM biraz tebessüm iyi gelir ilk yazılan sayfalarda

Mesaj gönderen iskesurlu60 » Cum Şub 13, 2009 10:25 pm

(Ben insanlarımızın yıllar geçtikçe husumetleri yıktığı inancında olan bir Demircili'liyim. Neden mi çünkü kimse ayrılıktan, küskünlükten bir şey elde edemez.)

sizin görüşünüz öyle ama yıllanmış husumetler biter doğru.fakat taze ve yeni olan husumetler
devreye girer .yeni husumetler güncellenir. ::angard::
*** PAYLAŞMANIN ASALETİNİ ,BENCİLLİĞİN ÇİRKİNLİĞİNE DEĞİŞMEM ! ***

“DİĞER - GENEL - ANONİM - AKLINIZA GELENLER” sayfasına dön