>> KADINLARIN BOŞANMA KRİTERLERİ<<

Yukarıdaki gruplar haricindeki genel bilgilendirme mesajlarınızı bu başlık altında yazabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
mehtap25_60
Aktif üye
Aktif üye
İletişim:

>> KADINLARIN BOŞANMA KRİTERLERİ<<

Mesaj gönderen mehtap25_60 » Sal Nis 08, 2008 11:08 am

Aile ve Sosyal Araştırmalar Genel Müdürlüğü'nce 2006 yılında yapılan Aile Yapısı Araştırması'nın ileri analizine göre, eğitimli kadınlar aldatılma ve şiddete maruz kalma, eğitimsiz kadınlar ise çocuk sahibi olmama ve eşinin ailesiyle geçinememe gibi nedenlerle boşanıyor.

İşte araştırmada öne çıkan sonuçlar:
* Erkekler için ortalama ilk evlenme yaşı 1990'da 26.1 iken 2000'de 26.9 oldu. Kadınlarda, ilk evlenme yaşı eğitimsiz kadınlarda 18 yaş altı ve 18-24 yaş, eğitimli kadınlarda ise 18-24 ile 25-29.
* Eğitimli kadınlar aldatılma, şiddete maruz kalma ve madde bağımlılığı gibi nedenlerle evliliklerini bitiriyor. Eğitimsiz kadınlar ise çocuk sahibi olmamak, eşinin ailesi ile geçinememek, eşinin evin geçimini sağlayamaması gibi sebeplerden boşanıyor.
* Boş zamanlarında eğitimli kadınlar, kitap ve gazete okuyup, spor yaparken eğitimsiz kadınlar, sosyal eğlence olarak nitelendirilecek etkinliklerde bulunuyor.
* Eğitimli kadınların kişisel gelirleri 400- 1200 YTL arasında değişirken, eğitimsiz kadınlar 400 YTL'den az kazanıyor. Ancak eğitimsiz kadınların, müstakil ev sahibi olma oranı eğitimli kadınlardan daha fazla.
* Eğitimsiz kadının hemen hemen hiç otomobili bulunmazken, eğitimli kadınlar da eğitimli erkelerle karşılaştırıldığında çok az miktarda otomobil alıyor.
* Günlük, yiyecek, içecek alışverişini eğitimsiz kadının ailesinde erkek yaparken, eğitimli kadın bu işleri de üzerine alıyor.
* Kayınvalide ve kayınpederle en sık eğitimsiz kadınlar görüşüyor. Komşularıyla en fazla görüşenler de yine eğitimsiz kadınlar.

TABİ BU ARAŞTIRMANIN YAPILDIĞI TOPLULUKDA ÇOK ÖNEMLİ BİZ BUNLARA BAŞKA MADDELER DE EKLEYEBİLİRİZ
Resim

Kullanıcı avatarı
iskesurlu60
Destekleyen
Destekleyen

Mesaj gönderen iskesurlu60 » Sal Nis 08, 2008 11:41 am

DEMEK Kİ EĞİTİMLİ KADINLAR DAHA FAZLA YIPRANIYOR.EĞİTİMSİZ KADINLAR , NE DÜNYADAKİ SAVAŞLAR, NE ÜLKE GÜNDEMİ,NE GELECEK KORKUSU,NEDE ENFLASYON.DOĞRU ;ONLAR SADECE HANGİ KOMŞUYA GİTSEM,İKİ LAFIN BELİNİ KIRSAM YADA SADECE EV İŞLERİ .NE KAFASINA TAKACAK.PEHHH.BEN BUNU DAHA ÖNCE OKUMUŞTUM ,EN FAZLA ŞİDDET GÖREN ÜNİVERSİTE MEZUNLARI, SONRA LİSE VE BÖYLE GİDER.OKUMAMIŞ OLAN KONUŞMAZ, DUYMAZ, HATTA GÖRMEZ BAZI GERÇEKLERİ.BU DA ERKEKLERİN İŞİNE GELİR.OOOHH NE GÜZEL .ASLINDA BU KADINLAR DAHA RAHAT ÇÜNKÜ,ATMIŞLAR ADMLARIN ÜSTÜNE HER ŞEYİ=BEN BİLMEM BEYİM BİLİR = AYAKLARI YANİ....

DÜŞÜNÜN Kİ KAYNANALAR BİLE SEVİYOMUŞ EĞİTİMSİZ GELİNİ.DOĞRUDUR NE DİYELİM.
KOMŞULUKTA DA AYNI ÖYLE . AYNEN KATILIYORUM. DEMEK Kİ SEBEP BUYMUŞ.
En son iskesurlu60 tarafından Prş May 22, 2008 12:46 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

necmi
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen necmi » Sal Nis 08, 2008 5:19 pm

SALAKLARI HERKES SEVER

Kullanıcı avatarı
mehtap25_60
Aktif üye
Aktif üye
İletişim:

Mesaj gönderen mehtap25_60 » Sal Nis 08, 2008 5:24 pm

necmı yazdı:SALAKLARI HERKES SEVER
bence bu sitede herkez kapasitesine göre cevaplar veriyor konulara....
Resim

Kullanıcı avatarı
meltem25+60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen meltem25+60 » Sal Nis 08, 2008 10:58 pm

DEMMEKKİ HER İŞİN BAŞI EĞİTİM.BOŞANMALARA EĞİTİMDE ETKİSİNİ GÖSTERİYOR....
BİZİM KÖYÜMÜZDEKİ BOŞANMALARIN SEBEBİDE BU OLSA GEREK?

Kullanıcı avatarı
iskesurlu60
Destekleyen
Destekleyen

Mesaj gönderen iskesurlu60 » Sal Nis 08, 2008 11:06 pm

AMAN KIZLAR, KAYNANA SEVMİYOR DİYE EĞİTİMİ BIRAKMAYIN.ZAMAN SONRA YANINIZDA KİMSE KALMIYOR,HAYAT MÜCADELESİ DEVAM EDİYOR.HİÇ BİR ŞEY OLMASANIZDA BİLİNÇLİ VE SORUMLU VATANDAŞ OLURSUNUZ........ :wink:

KÖYÜMÜZ MESELESİNE GELİNCE BENİM KANAATİM, EVLİLİKLER TİCARİ MÜESSESE YE DÖNÜŞMEYE BAŞLADI.

ZAMAN SONRA MUTSUZ OLUNCA BAHANELER ÇOĞALIYOR.KÖYÜMÜZDE ALMIŞ BAŞINI GİDİYO BİR ALMANYA MERAKI,ÖZELLİKLE ERKEKLERDE.AMA HAKLI TARAFLARI OLABİLİR ,GEÇİM DAVASI FALAN . FAKAT SONUNU GETİREMİYOLAR.

BEN BUNA KADER DE DERİM.KÖYÜMÜZÜN KADERİ. YAŞANACAKSA YAŞANIR.ÇARE YOK........

Kullanıcı avatarı
meltem25+60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen meltem25+60 » Çrş Nis 16, 2008 11:56 pm

iskesürlü60 yazdı:AMAN KIZLAR, KAYNANA SEVMİYOR DİYE EĞİTİMİ BIRAKMAYIN.ZAMAN SONRA YANINIZDA KİMSE KALMIYOR,HAYAT MÜCADELESİ DEVAM EDİYOR.HİÇ BİR ŞEY OLMASANIZDA BİLİNÇLİ VE SORUMLU VATANDAŞ OLURSUNUZ........ :wink:

KÖYÜMÜZ MESELESİNE GELİNCE BENİM KANAATİM, EVLİLİKLER TİCARİ MÜESSESE YE DÖNÜŞMEYE BAŞLADI.

ZAMAN SONRA MUTSUZ OLUNCA BAHANELER ÇOĞALIYOR.KÖYÜMÜZDE ALMIŞ BAŞINI GİDİYO BİR ALMANYA MERAKI,ÖZELLİKLE ERKEKLERDE.AMA HAKLI TARAFLARI OLABİLİR ,GEÇİM DAVASI FALAN . FAKAT SONUNU GETİREMİYOLAR.

BEN BUNA KADER DE DERİM.KÖYÜMÜZÜN KADERİ. YAŞANACAKSA YAŞANIR.ÇARE YOK........
[font=Comic Sans MS]iskesürlü 60 " katılmayan varmı bu sitede merak ediyorum?[/font]

engin.kaya
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen engin.kaya » Çrş Nis 16, 2008 11:59 pm

boşanmalar bence egitim yada egitimsizlik degil bunun nedeni her şeyi cok bilmek tir köyümüze gelince rekore koşuyor köyümüzün adı bundan sonra ŞENDULAR KÖYÜ olacak gibi

“DİĞER - GENEL - ANONİM - AKLINIZA GELENLER” sayfasına dön