Kürtçe eğitim seçmeli ders olarak okullarda yapılmalı mıdır?

Yukarıdaki gruplar haricindeki genel bilgilendirme mesajlarınızı bu başlık altında yazabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
mehtap25_60
Aktif üye
Aktif üye
İletişim:

Mesaj gönderen mehtap25_60 » Cum Mar 07, 2008 10:28 am

yapılmalıysa neden_?

yapılmamalıysa neden_?
Resim

Kullanıcı avatarı
merkez_60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

slm

Mesaj gönderen merkez_60 » Cum Mar 07, 2008 11:15 am

[font=Arial Black]tabikide hayır benim düsüncem bu:
Kürkçeden önce neden Türkçemizi tam anlamıyla öğretmiyoruz. ben merak ediyorum. neden bu didişmeniz, uğraşınız.... PKK ya zemin mi hazırlıyoruz? yada BÖLÜNMEYE?

hatta bi amca oğluna su sözleri kullanmıstı "Oğlum öğrensen ne olacak? Türkçeden Geçerli bir değil ki!!!"

ÖNCE TÜRKÇE

Bu ülkede ekonomi dili de TÜRKÇE, İş dili de TÜRKÇE, anlaşma dili de TÜRKÇE, Kız isteme dili bile TÜRKÇE....[/font]
Resim

Kullanıcı avatarı
mehtap25_60
Aktif üye
Aktif üye
İletişim:

Mesaj gönderen mehtap25_60 » Cum Mar 07, 2008 11:35 am

nurhancım sana katılıyorum bendece kürtçe eğitim seçmeli ders olmamalı niyesi şuki;

kendi dilimize bile yeterince yakın değilken, ve birçok ingilizce vesaire kelimeleri dilimize katıp saygısızlık yaparken kürtçenin işin içine girmesi iyice ortalığı bulandırır...

TÜRKİYE kozmopolit bir yapıya sahip bi ülke yani çeşitli ırkdan dinden insan mevcut.kürtler var diye kürtçe ders çıkarılacaksa
lazlar içinde laz dersi çerkezler içinde çerkez dersleri çıkarılmalı.....zaten herkeze diline göre ders vermeye kalkarsak MİLLET olmanın hiçbi anlamı kalmaz.
Resim

Kullanıcı avatarı
5YAGMUR5
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen 5YAGMUR5 » Cum Mar 07, 2008 1:50 pm

KESİNLİKLE HAYIR DİYORUM.ÖNCE KENDİ DİLİMİZ OLAN TÜRKÇE DÜZGÜN ÖGRENİLMELİ.

cyildiz
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen cyildiz » Cum Mar 07, 2008 1:53 pm

ne mutluyum ( türküm ) diyene kürdüm diyene değil bu yüzden kesinlikle hayır
[font=Comic Sans MS]EğEr kÜçÜkKeN bİlgİ AğAcInI DiKmSsEnİz BüYüyÜnCe GöLgEsİnE SıĞıNaCAğInIz biR AğAcInIz oLmAyAcAkTıR[/font]

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Cum Mar 07, 2008 8:37 pm

Sevgili Meltem-Mehtap;

Bir dilin dil olabilmesi için çeşitli özellikleri yansıtması gerekir.Dil canlı bir varlıktır.İşaretler sistemidir.Dil bireylerin üstünde sosyal bir kurum olup ulusal kimliği temsil eder.Dünya literatüründe kürtçe diye geçerli olan bir dil yoktur.Bunuda her Türk gencinin bilmesi gerekir.Ne işi var kürt dilinin bizim eğitim sistemimiz içerisinde.Bunun tartışılması bile bana göre saçmalık.Biz asıl kendi dilimize sahip çıkalım.
saygılar.

Kullanıcı avatarı
yusuf_daldal
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen yusuf_daldal » Cum Mar 07, 2008 10:31 pm

Sevgilí kardeim bir dil demek bir millet demektir,bizler bu ülkede türk,cerkez laz,vede
kürtler ayni bayran altinda yasiyoz.ayri bir dil ayri bir millet demek,bundan dolayi
böyle bir durum söz konusu bile olamaz.
Saygilarimla.

Kullanıcı avatarı
emrahyildiz
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen emrahyildiz » Cum Mar 07, 2008 11:52 pm

evet yusuf_daldala katılıyorum

Resim
kız dedigin İSTANBUL gibi olmalı fetihi zor ama fatihi tek olmalı

ENSSHN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ENSSHN » Cmt Mar 08, 2008 11:09 pm

ne gerek var..nie işin kolayına kacılıyo..bunn yerıne dogudakı egıtım kalıtesı yukseltılsın turkcemız oralarda ogretılsın..yasam sevıyesı artsın..ki kurtce dıe kabul gormus bı dılmıvar
düşünmek taraf olmaktır..

Kullanıcı avatarı
volt60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen volt60 » Pzr Mar 09, 2008 2:29 am

kürtçe okudunuz diyelim üniversitede kürtçe okudunuz pekiiiiiiiii kürtçe nerede iş bulacaksınız ... kürtçe ne iş yapacaksınız........ çok saçma ....... burası türkiye cumhuriyeti ... bu ülkenin ekmeğini yiyen suyunu içip bu ülkeye ihanet edenler zamanı gelince bu ülkenin kurşununuda yer ..............
YoksuLLuk KorkusuyLa Ömrü Sérvét Peşindé Harcayanda Gördüm FakirLigin Özünü .. Çévirdim Yüzümü ( ! )
aklım çok uzaklarda türkiye sınırları içinde istanbul sınırları dışında

GERÇEKLER ACIDIR GERÇEĞİM ACITIRIM....(İSTANBULUM)

Kullanıcı avatarı
uA_HELL
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen uA_HELL » Pzr Mar 09, 2008 1:27 pm

volt60 yazdı:kürtçe okudunuz diyelim üniversitede kürtçe okudunuz pekiiiiiiiii kürtçe nerede iş bulacaksınız ... kürtçe ne iş yapacaksınız........ çok saçma ....... burası türkiye cumhuriyeti ... bu ülkenin ekmeğini yiyen suyunu içip bu ülkeye ihanet edenler zamanı gelince bu ülkenin kurşununuda yer ..............
volt60a katılıyorum ve şu mısraları dile getirmek istiyorum

Bastığın yerleri toprak diyerek geçme tanı
Düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı
sen ŞEHİT oğlusun incitme yazıktır atanı
VERME DÜNYALARI ALSANDA BU CENNET VATANI......İSTİKLAL MARŞI 6.KITASI MEHMET AKİF ERSOY

bu mısralar herşei anlatıyo zaten TÜRK OLMANIN GURURUNU YAŞIYOSAK TÜRKİYE SINIRLARI İÇİNDEDE ANA DİL TÜRKÇEMİZSE TÜRKÇE OLARAKTA MAHŞERE KADAR KALACAK

çerkez,laz,kürt,gürcü,türk bu vatan için hepimiz düşmanlarla çarpıştık
DELİKANLI ADAMIN AYNAYA GEREKSİNİMİ YOKTUR!!!

mrt-7
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen mrt-7 » Çrş Mar 26, 2008 10:37 pm

böyle bir soru sorulduğuna inanamıyorum... eğer seçmeli ders olarak girerse okullara iice amaçlarına ulaşacaklar. Anti kürtçü bir insan oarak kesinlikle bu konuyu çok saçma buluyorum...

Kullanıcı avatarı
mehtap25_60
Aktif üye
Aktif üye
İletişim:

Mesaj gönderen mehtap25_60 » Prş Mar 27, 2008 10:44 am

Mevcut Anayasa’nın 42. maddesinde yer alan “Türkçe’den başka hiçbir dil, eğitim ve öğretim kurumlarında Türk vatandaşlarına ana dilleri olarak okutulamaz ve öğretilemez” hükmü Kürtçe’nin okullarda okutulmasını yasaklıyor. ((((()Taslakta))))))) ise bunun yerine “Eğitim ve öğretim dili Türkçe’dir. Türkçe’den başka dillerde eğitim demokratik toplum düzeninin gereklerine uygun olarak kanunla düzenlenir” hükmü yer alıyor. Böylece TBMM’nin Anayasal bir engelle karşılaşmadan çıkaracağı yasa ile Kürtçe’nin okullarda seçmeli ders olarak okutulmasını sağlamasının yolu açılıyor.

leyla zana diyorki bu istikrarla 2010 bölücü terör örgütü lideri (apo) dışarda....
sizce bizim anayasamıza kadar girdiklerine göre, meclisimizde yer aldıklarına göre... neden olmasın ki bu teori_?
Resim

Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Prş Mar 27, 2008 12:37 pm

Mehtap kardesim, korkararim bir gün o da gerceklesecektir.

Bebek katilinin 2010 da disari cikarilacagi konusulan bir yerde,kürtce cok hafif kalsa sanirim....

Mevlam suurlar versin.

Bir gün Insallah ''Türk'' titreyip kendine gelir.

Mevlam yar ve yardimcimiz olsun.

Kullanıcı avatarı
iskesurlu60
Destekleyen
Destekleyen

Mesaj gönderen iskesurlu60 » Prş Mar 27, 2008 2:44 pm

ASLAAAAAAAA...........DÜNYA ÜZERİNDE MÜSLÜMAN_TÜRK OLMAK AYRICALIKTIR, ŞEREFTİR.ATATÜRK NE DEMİŞ ;BİR TÜRK BİR DÜNYAYA BEDELDİR.MİLLİ DUYGULARIM KABARDI BİRDEN.

SaF4K
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen SaF4K » Prş Mar 27, 2008 3:01 pm

kürtçe öğrense ne olcak ki?Kimliğinde Tc Cumhuriyeti Yazıyor Mu Ona Bakın :D
[align=center][font=Arial Black]www.demirciligenclik.org[/font][/align]

Kullanıcı avatarı
mehtap25_60
Aktif üye
Aktif üye
İletişim:

Mesaj gönderen mehtap25_60 » Prş Mar 27, 2008 6:46 pm

SaF4K yazdı:kürtçe öğrense ne olcak ki?Kimliğinde Tc Cumhuriyeti Yazıyor Mu Ona Bakın :D
bir ülkenin olmazsa olmaz değerleri, sembolleri vardır
bayrağı gibi
istiklalmarşı gibi..dil bir ülkenin sembolüdür temel taşıdır...o zaman herkez kafasına göre takılsın sırf kimliğinde Tc Cumhuriyeti yazıyor diye_?

kürtçe eğiteme yol açan şu anki iktidar sonuçlarına tabiki katlanacaktır....
Resim

SaF4K
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen SaF4K » Cum Mar 28, 2008 12:54 pm

ben olsun demiyorum ki :oops: sadece ogrensede ogrenmesede tc cumhuriyeti yazdığını söleyorum :wink: :mrgreen:
[align=center][font=Arial Black]www.demirciligenclik.org[/font][/align]

Kullanıcı avatarı
meltem25+60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen meltem25+60 » Cum Mar 28, 2008 4:45 pm

SaF4K yazdı:kürtçe öğrense ne olcak ki?Kimliğinde Tc Cumhuriyeti Yazıyor Mu Ona Bakın :D
ben olsun demiyorum ki ?????

:shock: :shock: :shock: :arrow: :arrow: :?: :?: :idea: :roll:

SaF4K
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen SaF4K » Cum Mar 28, 2008 5:14 pm

meltem25+60 yazdı:
ben olsun demiyorum ki ?????

:shock: :shock: :shock: :arrow: :arrow: :?: :?: :idea: :roll:
kürtçe ders olmasın diyorum yani :oops: :lol: :wink:

Kullanıcı avatarı
MATRAX:)
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen MATRAX:) » Prş Nis 24, 2008 6:04 pm

Cok hassas bir konu kesinlik karsiyIm karsi olmayaninda karsisindayi :twisted: m
MUTLU IKEN HERKEZ IYI OLUR ADAM KAVGADA BELLI OLUR[font=Arial Black][/font]

engin.kaya
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen engin.kaya » Cum Nis 25, 2008 12:05 am

BÖYLE BÖLÜCÜ BİR KONU ACILMAZ MEHTAP DAHA DİKATLİ OL KONULARI SECERKEN BURASI TÜRKİYE CUMHURİYETİDİR:BU NASIL BİR SORU .LÜTFEN PKK:YI.CESARETLENDİRMEYELİM :BENİM ELİMDE OLSA ONLARA SU BİLE VERMEM BENİM ÜLKEME DİL UZATAN EL KALDIRAN PÖLİSİME TAŞ ATAN ASKERİMİ ŞEHİT EDEN BİR TOPLUMUN SÖZCÜSÜ OLMAYALIM UNUTMAYINKİ BURASI TÜRKİYE ANA DİLİMİZ NEYSE ODUR BU KONUYU KAPATIN SİTE YÖNETİCİLERİNE SESLENİYORUM NE İŞİ VAR BU KONUNUN BURDA DERHAL KALDIRIN BU KONUYU

Kullanıcı avatarı
mehtap25_60
Aktif üye
Aktif üye
İletişim:

Mesaj gönderen mehtap25_60 » Cum Nis 25, 2008 10:29 am

[font=Comic Sans MS]SADECE GÜLERİM SANA ARTIK.... (MUHATAP ALMADIKLARIMA YAPTIĞIM TEK ŞEY BU)[/font]
:D :D :D :D :D

8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
En son mehtap25_60 tarafından Cum Nis 25, 2008 11:00 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim

Kullanıcı avatarı
merkez_60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

SLM

Mesaj gönderen merkez_60 » Cum Nis 25, 2008 10:45 am

[font=Arial Black]ARKADASLAR Bİ KONU AÇILIR O KONU TARTISILIR GÜZEL GÜZEL TARTISILARAK Bİ SONUCA VARILIR...TÜRKİYEDE YAPILAN ÇOĞU GELİSMELER ANKET SONUCU İSLEME GEÇMEKTEDİR...HALKIN İSTEĞİ NE KADAR DOĞRU DURUYO NE KADAR YANLIS OLUYO HALKIN BÜNYESİNDE ÖLÇÜLÜYO...DOLAYISIYLA DAVASINDA HERKES KENDİNCE HAKLIDIR...AMAKI BUNU BİRBİRİMİZİ KIRMADAN İNCİTMEDEN KİSİLİĞİNİ ZEDELEMEDEN HALLEDEBİLECEĞİMİZİ SANIYORUM BUNADA İNANIYORUM...
HEPİMİZ GENİS BAKISLI ANELAYISLI İNSANLARIZ..ORTAK NOKTAMIZ HEPİMİZİN KÜRTÇE EĞİTİME HAYIR...
GÜZELİ KONUSMA KURALLARI....İYİ BİR ORTAM İÇİN UYULMASI GEREKEN KURALLARDAN BİRİDİR...
İnsanın kişiliğini yansıtan sesin konuşmada önemli bir unsur olduğu unutulmamalıdır. Zira ses dalgınlık, korkaklık, aptallık, mahcupluk, kibirlilik, tatsızlık, bünyece zayıflık vb. birçok özellikleri ortaya koyar. Kaba, pürüzlü, sert, haşin, hım hım, genizden gelen, ince sesler dinleyenler üzerinde iyi bir etki bırakmaz.Bir güzel söz söyleme sanatı varsa, bir de güzel anlama ve dinleme sanatı vardır.

v[/font]
Resim

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Cum Nis 25, 2008 11:08 am

engin.kaya yazdı:BÖYLE BÖLÜCÜ BİR KONU ACILMAZ MEHTAP DAHA DİKATLİ OL KONULARI SECERKEN BURASI TÜRKİYE CUMHURİYETİDİR:BU NASIL BİR SORU .LÜTFEN PKK:YI.CESARETLENDİRMEYELİM :BENİM ELİMDE OLSA ONLARA SU BİLE VERMEM BENİM ÜLKEME DİL UZATAN EL KALDIRAN PÖLİSİME TAŞ ATAN ASKERİMİ ŞEHİT EDEN BİR TOPLUMUN SÖZCÜSÜ OLMAYALIM UNUTMAYINKİ BURASI TÜRKİYE ANA DİLİMİZ NEYSE ODUR BU KONUYU KAPATIN SİTE YÖNETİCİLERİNE SESLENİYORUM NE İŞİ VAR BU KONUNUN BURDA DERHAL KALDIRIN BU KONUYU
Bu forumda kurallara uymak şartı ile her konu tartışılabilir Engin. İsmin gibi olamayacaksan kimseyi rahatsız etme. Bu foumda hangi konu açılır hangi konu kapanır buna karar vericiler bellidir. Sana, illa bu foruma girip bu konularda yorum yapacaksın diyen mi var? Güzelce adam gibi abilerin ablaların kardeşlerin "hemşehrilerin" insanlar burada fikir beyan ediyorlar, yazışıyorlar. Saygı ve seviyeyi düşürmeden. Lütfen ortama ayak uyduralım...

NOT: Bu bölümdeki son mesajın için bu konuya daha önce yorum yapan diğer kişilerden özür dilemen icab eder
"Söz uçar yazı kalır"

“DİĞER - GENEL - ANONİM - AKLINIZA GELENLER” sayfasına dön