Kürtçe eğitim seçmeli ders olarak okullarda yapılmalı mıdır?

Yukarıdaki gruplar haricindeki genel bilgilendirme mesajlarınızı bu başlık altında yazabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
esmer_jojuk
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Re: Kürtçe eğitim seçmeli ders olarak okullarda yapılmalı mıdır?

Mesaj gönderen esmer_jojuk » Çrş Nis 29, 2009 10:50 pm

"En iyi kürt,olü kürt" ibaresi yanlissa bunu soyleyen buyuk kisilerde yanlis kisiler o zaman!!!!Dogru egitim olmadigi icin kürt sorunu var diyoruz bu gun bilken universitesinde canli bomba ihbari aliniyor ve canli bombayi yapan kisiler ozel olarak ne hikmetse yunanistanda egitimini aliyorlar.# vayy beeee ne okumagi istegi ama ne icin...eger ne istersen onu yaparsin kusurabakmayinda egitim falan filan fiso adamlar isteidigi gibi egitim almak isteyince istedigi yonlerde aliyor.Her gun benim mehmetim dahda can verdikce benim vicdanim canim sizliyor sizin ki sizlamiyorsa siz hala kurtce ogrenilsin diyin kurtler kendini savunsun diyin.Siz merak etmeyin onla zaten cok iyi ifade ediyorlar kendilerini
Ben hayati NEDENSIZ ve TARIFSIZ yasarim,,,,,,

Kullanıcı avatarı
esmer_jojuk
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen esmer_jojuk » Çrş Nis 29, 2009 11:02 pm

Guzel kardesim ben kolaycilik dusuncesinde degilim beni o dusunceye sizin aciklamalriniz goturuyor:Biriniz diyor kürtce konuslsun birniz dyor kendilerini ifade etsinler bende diyorum ki birakin adamlar kendi ulkelrini kursunlar ya bu kadar yormayalim kendimizi ne gerek var zaten Dtp milletvekili cikiyor aciklama yapiyor ne guzel biz 29 mart secimelrinde kurtisdan sinirlarini belirledik,adamlar kendi sinirlari icinde kendilerini ifade de ederler kendi dillerini de bi guzel konusurlar hic oneml degil sanirim..Benim mehmetcigim dahda olsun yeter silah dogrutanalrin pkk ya pkk demeyenlerin elini sikalim parlemontada bu da guzel bir duygu herlade dusenenler icin.ama benim icin degil....

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Çrş Nis 29, 2009 11:26 pm

esmer_jojuk ve ENSSHN :

Arkadaşlar, gelin bu konuyu sadece bir bir yorumlarınıza bakarak değil de daha geniş perspektif ile ve diğer yorumlarıda değerlendirerek ele alalım lütfen. Teşekkürler.
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
esmer_jojuk
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen esmer_jojuk » Prş Nis 30, 2009 1:14 am

Sanirim haklisiniz yilmaz bey,biz gencligin vermis oldugu atesi fazla yaktk saniirm birbir aramizda konuya sizin soylediginiz gibi devam edilecekti hic supheniz olmasin,.

ENSSHN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ENSSHN » Cum May 01, 2009 2:47 pm

''Kim bir zimmiye eziyet ederse,onun hasmı benim.'' diyor Peygamberimiz.

Hz.Ömer sinesinden hancerlendigi an etrafındakilere söyle diyor;
''Sakın ola,zimmilerin hukukuna tecavüz etmeyiniz.İcinizde yasayan Hristiyan ve Yahudilerin hakkını mutlak gözetiniz.''

Hz.Muhammed(s.a.s) ,Hz.Ömer(r.a) böyle buyurmus iseler.Biz de aynı vatan evladı oldugumuz Kürtlere en iyileri ölüleridir diyemeyiz herhalde.Biz eline silah almayan tüm Kürtleri dost bilmeliyiz.Daga cıkabilecek olanlarıda bir sekilde önlemeliyiz Devlet olarak.Toplum olarakda görüslerimizi sabitlememeliyiz.
düşünmek taraf olmaktır..

“DİĞER - GENEL - ANONİM - AKLINIZA GELENLER” sayfasına dön