BİLMEDİKLERİMİZZZZZZ...(yada bilip unuttuklarımız)

Yukarıdaki gruplar haricindeki genel bilgilendirme mesajlarınızı bu başlık altında yazabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
merkez_60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

BİLMEDİKLERİMİZZZZZZ...(yada bilip unuttuklarımız)

Mesaj gönderen merkez_60 » Pzt Mar 03, 2008 9:46 am

[font=Arial Black]İnsan korkunca niçin dişleri birbirine vurur? Bir insan büyük bir tehlike veya korku verici olayla karşılaşınca vücudu otomatikman savunmaya geçer. Diğer canlılarda olduğu gibi dişler ve çene savunmanın ana mekanizmalarıdır.İşte bu nedenle ilk insanlardan gelen kalıtımsal yapıdan dolayı önce çene ve dişler harekete geçer. Çenedeki kaslar titrer, bu da sanki dişler birbirine vuruyormuş gibi görüntü verir.

Akıl ile zeka arasında fark nedir? Akıl yalanla gerçeği, doğruile yanlışı ayırabilme, bir konuda düşünce yürütebilme ve görüş bildirme yeteneğidir. İnsan olgunlaştıkça aklı gelişir. Zeka ise bir olayı önce anlama, ilişkileri kavrama, yargılama ve açıklayarak çözme yataneğidir. Genel olarak 12 yaşına kadar gelişir, 20 yaşına kadar sürer sonra sabit kalır. Zeka bir insanın her türlü olay karşısında aynı yeteneği gösterebileceği anlamına gelmez. Bir besteci müzik yapıtını aklıyla değil zekasıyla yaratır. Fakat en basit matematik problemini çözemeyebilir. Sonuç olarak zeka, ruhsal olaylara, algı ve hafıza yeteneğine, tutkulara, eğilimlere göre farlılıklar gösterir. Akıl somut olarak ölçülemez, zeka IQ denilen testle ölçülebilir.

Dolunay insan davranışlarını etkiler mi? İnsanlar arasında bu inanç oldukça yaygındır. Eskilerin Ay'ın dönemlerine bağladıkları boş bir inancın günümüze uzanan bir varsayımıdır. Bilim adamlarının yaptıkları bütün çalışmalar bu görüşün boş olduğunu kanıtlamıştır. Ay, dünyadaki okyanusların gel-git denilen suların alçalması ve yükselmesi olayı üzerinde doğrudan etkisi vardır. Vücudumuzdaki suyun oranı , okyanuslardaki su miktarıyla kıyaslanamaz. Yani Ay'ın çekim gücü insanı etkileseydi yalnız dolunayda değil her gün olması gerekirdi. Dolunayda ayın parlaklığı da pek önemli bir etken değildir. Çünkü gönderdiği ışık miktarı Güneş'in gönderdiğinin 600 binde biri kadardır

Niçin gözyaşı dökeriz? Dünyadaki canlılardan sadece insan ruhsal nedenlerle ağlar. İnsanı farklı kılan bu durum şüphesiz yaşam tarihindeki evrimin bir sonucudur. Aslında gözlerimize sürekli gözyaşı koruma amaçlı olarak salgılanmaktadır. Fakat ağlama ruhsal bir boşalmadır. Bu konuyu ilk inceleyer Darwin'dir. Daha sonra yapılan deneyler sonucu görüldü ki soğan doğrarken akan gözyaşlarının kimyasal yapıları farklıdır. Ruhsal gözyaşları daha çok protein içermektedir. Fakat henüz bu farkın nedeni açıklanamamıştır [/font]
Resim

Kullanıcı avatarı
5YAGMUR5
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen 5YAGMUR5 » Pzt Mar 03, 2008 1:52 pm

[font=Comic Sans MS]TEŞEKKÜR EDERİM CANIM ÇOK GÜZEL BİLGİLER VERMİŞSİN.[/font]

Kullanıcı avatarı
uA_HELL
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen uA_HELL » Pzt Mar 03, 2008 7:04 pm

insanoğlu sinirlenince o sinirden bile ağlıyabiliyo bence bazen ağlamakta güzel bişi merkez ....thank you....
DELİKANLI ADAMIN AYNAYA GEREKSİNİMİ YOKTUR!!!

Kullanıcı avatarı
emrahyildiz
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen emrahyildiz » Pzt Mar 03, 2008 7:50 pm

nurhan benim bildigim sen bu knuyu önceden açmıştın ama yinede sagol bilgi tazeledik :wink: :wink:
kız dedigin İSTANBUL gibi olmalı fetihi zor ama fatihi tek olmalı

Kullanıcı avatarı
merkez_60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

slm

Mesaj gönderen merkez_60 » Pzt Mar 03, 2008 7:59 pm

[font=Arial Black]kusura bakma emrah ya benim en çok dikkat ettiysen taktığım konu budur yanı baslık varken konu varken konu açmak özür bi an okadar çok yoğunumki anlatamam tek kaldım bide burda dalgınlığıma gelmis....[/font]
Resim

Kullanıcı avatarı
emrahyildiz
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen emrahyildiz » Pzt Mar 03, 2008 9:23 pm

ben untmuştum yine hatırladım kötü bişeymi her zamn hatırlatmak güzel bişeydir eline saglık yinee sagoll :wink:
kız dedigin İSTANBUL gibi olmalı fetihi zor ama fatihi tek olmalı

“DİĞER - GENEL - ANONİM - AKLINIZA GELENLER” sayfasına dön