Ne amaçlı bu yürüyüşler, siyasi mi sosyal amaçlı mı?

Yukarıdaki gruplar haricindeki genel bilgilendirme mesajlarınızı bu başlık altında yazabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Ne amaçlı bu yürüyüşler, siyasi mi sosyal amaçlı mı?

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Cmt Nis 14, 2007 8:40 pm

14 Nisan Ankara Tandoğan Meydanı'na ADD (Atatürk'çü düşünce derneği), solcu kesimin organize ettiği yürüyüş bugün yapıldı.Yaklaşık [100.000 - 120.000 katılım]

15 Nisan'da da sağ kesimin 1. sine geçen sene bugünlerde [150.000-200.000 katılımla] katıldığı ve bu sene 2. cisine yine gönüllü olarak katılacağı Ankara Kocatepe Camiinde düzenlenecek Turgut Özal Mevlüt'ü. Bu toplumsal mesajlar hakkında görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz...

Bakalım bu forumun üyeleri bu konulara ne kadar yakın ya da farkındalar?
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

tabiki siyasi

Mesaj gönderen zeynep » Pzr Nis 15, 2007 12:36 am

bu eyleme distan bakildigindan göz alici, icine ve icerigine bakildiginda ise can yakici. keske bu kadar eforlarini sokakta degilde, masa basinda oturup bu vatanin vede milletin refahi icin harcasaydilar. yürümek bedende degil beyinde olmali.

Muhabbetle kalin.
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
nefretim
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen nefretim » Pzr Nis 15, 2007 1:07 am

hah konu bu ya

valla dostum ben bu yürüyüşü destekliyorum aslında güçlü bi hükümet olması gerekir tamam istigrarda olmas gerekir oda tamam ama türkiye tek bi düşünce yumugına bırakılmayacak kadar önemli 50 yıl sonraki oy dagılımınıda düşünürsek yani tayyip erdoganın eziyetler çekerek geldigi noktaya bakalım bide sonrasını düşünelim :?: :?: bu bakımdan şu anki yürüyüşü destekliyorum

uyum yasalarıyla birlikte orduyuda susturduk

firensiz araba sonunda biyere toslar yani hükümetin güçlü oldugu kadar muhalefetinde güçlü olması gerekir eee bizde muhalefet olmadıgı için cumhurbaşkanlıgı önemli yani bütün önemli atamaları cumhurbaşkanı yapar hem cumhurbaşkanı hem hükümet ne demek tehlikeli olur zaten bu hükümetin sayesinde kafaya torbada geçti bi takım gurplarda güçlendi artık zarar veriyor artı ortadirek bitti fakir daha fakir oldu zengin daha zengin oldu sonra vergide toplayamıyor bazı bölgelerde elektirik kacagından dogan zararları yani özel şirketler zara etmesin diye benim vergimden 3 milyardolar aktarım yapılıyor ehh biz zaten enayiyiz ya veririz vergiyi kısaca özetlersek her telden açıklamaya çalıştım bu düşüncem

yürüyüşün ne amaçlı olduguna gelince şu anki hükümet hariç herkesim var
şimdi senin oyun nereye diye soracak olursanız cumhurbaşkanına baglı ve şu anki hükümetin secime kadar ortadogudaki politikasına baglı

Ayla
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Ayla » Pzr Nis 15, 2007 1:02 pm

tamam iyi hos.
muhalefet olsun, tek yönetim olmasin.

ama ben bu yürüyüse baktigim zaman birazda tüylerim ürperdi.

bu ne icindi???

biz neyden bu kadar korkuyoruz.

yürüyüs esnasinda tasinan bazi pankartlar dikkatinizi cektimi?

"Cumhuriyetimize sahip çıkıyoruz" mitingi için yüzbinlerce kişi, Tandoğan Meydanı'nı tamamen doldurdu. Anıtkabir dolup taştı. Yüzbinlerce vatandaş Ata'sına koştu.

normalda tek bir yumruk olmayi beceremeyiz, bir olmayda beraber hareket etmeyi.
ama bakin demekki insan cok korkunca, cok isteyince oluyormus.

neyse gelelim benim dikkatimi ceken pankarta.

"Yaşasın Demokratik Laik Sosyal Hukuk Devleti",

laikligin tam olarak karsiligi nedir?

"Tehlikenin Farkındayız Buradayız",

neyin farkindayiz? tehlike olan nedir?

"Demokrasi Gericiliğe Hoşgörü Değildir",

bu nedemek ya???
biz nereye vatanim diyoruz? her inancli olan gericimi demek?
islam bukadarmi korkutucu?

"İnançlara Saygılıyız İrticaya Hayır"

bunun yorumunu size birakiyorum.

ya inanmiycaksiniz ama gecenler bi konusmaya sahit oldum.

gazeteye bi haber geldi..
haber yazildi hersey hazirlandi sira haberin resimlerine geldi...
resimde iyi bir is yapmis örnek davranista bulunmus iki bayan vardi.
haber aslinda genis girecekti ama editör resimdeki iki bayanin basinin kapali oldugunu görünce resmen´"bu ne ya bunlar kapali, bu haberi ufak bir köseye gireriz fazla büyütmeye gerek yok.
ya bu memleketin hali ne olacak, bunlar nekadar cogaldi" diye bir tepki ve karsisindaki, "evet sormayin nereye baksan hep bunlardan var bu isin sonu ne olacak, baya yayilmaya basladi bunlari nasil durdurmali" idi.

yani bu konusmalar tek o ortama aid degil, böyle düsünen cok var.
halimiz nereye gidiyor?
simdide ben size soruyorum.

Bu vatanin hali ne?
ne oluyor bize?
biz neye karsi duruyoruz?
Neyden bu kadar korkuyoruz?
söyledigin söz, karsindakinin anladigi kadardir.

hakan.erol
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

mrb

Mesaj gönderen hakan.erol » Pzr Nis 15, 2007 2:53 pm

tabi bu konda belkide sayfalar dolusu yorum yapılabilir.Ama bence uzatmaya gerek yok bu meclisi sonucta biz yani halk secti ve büyük oy aldı yani bence uzatmaya hiç luzum yok demekki halk akpartiyi secmis cumhurbaskanınıda bu hükümet secmeli.benim kişisel ve özetle yorumu budur. 8)

"Tehlikenin Farkındayız Buradayız",

ayla arkadasımız bu baslığı yazmıs ve cok doğru yorum yapmıs tehlikede olan gercekten ne.merak ediyorum ve yine üstüne basarak yineliyorum bu meclisi kim secti halk tek basına iktidar olacak kadar oy alındımı aldı.sorun ne olay bitmiştir 8)

bide sunu sölemek istiyorum bu yürüyüş ne içinmiydi cumhuriyt yürüsü falan değildi akpartiye karsı Tayyip erdoğana karsı bir yürüyüstü.Cumhuriyet yürüsü altında yapmasalardı keske akpartiye karsıyız istemiyoruz adlı olsaydı sonucta hepimiz cumhuriyetçiyiz,milliyetciyiz,laiklik yanlısıyız vatanseveriz

Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Pzr Nis 15, 2007 5:46 pm

Yilmaz kardes istersen hic yorum yapmayayim,benim fikriyatimi sen iyi bilirsin,

Ama yalniz bir kac sorum olacak güzelim memleketimde yasayan sizlere;
Halinizden memnunmusunuz,ekonomik,sosyal.... olarak
Ic Politikadan,yolsuzluk,adam kayirma,Terör,Türban,ciftcinin bugdayi,Findigi,Cayi,köylü Mehmet amcanin hayvanlari vs...

Dis Politikadan,Kibris,Kuzey Irak,teslimiyetci(!) Avrupa(AB) ve Amerika politikasindan...

Örnekleri cogaltabiliriz,kisacasi o cografyada yasayan sizler hayatinizdan memnunsaniz diyecek birsey yok,ha beni burdan uzaktanda olsada rahatsiz eden kanima dokunan cok sey var, ama herkesin görüsüne saygi duyuyorum.

Hayatimda en cok Aziz Nesine heralda küfr etmisimdir affedersiniz ama ona simdi haksizlik ettigimi düsünüyorum,
Dünyada esi benzeri olmayan bir Milletiz olup biteni bir anda unutmak,aksamki yedigini hatirlamamak bize mahsus heralde.

Acikcasi bu yürüyüste iste öyle,amaci herkesin nasil anlamak istedigi gibi nasil görmek istedigi gibi farkli yorumlanabilir.

Güzelim Ülkemde,kimin Dindar,kimin Laik,kimin Kemalist,kimin Atatürkcü,kimin Milliyetci oldugu belli degil,
Kafasi kizan Anitkabre sikayete gidiyor,kafasi atan bacimin basörtüsüne catiyor,cani SIKIlan bu ülkede alt kimlik üst kimlik,Türkiyelilik kavramlarindan bahsediyor valla ne desek bos..

Onun icin ben gelecekten ülkem adina cokta ümitli degilim,Insallah yanilian ben olurum,sisirilmis ekonomi politikalariyla,yanasma bir AB politikasiyla cok zor.

Ülkeyi germeye hic gerek yoktur,''hakan'' kardesin yorumunda var halk secmis madem sizi neden korkarsiniz 40-50 gündür ülkede mesele kalmamis gibi,köy bakkalindan ekonomi prof.nu kadar herkes Cumhurbaskanini tartisiyor,aciklarsin adayini isteyen kabul eder isteyen etmez,nede olsa biraz dayilik(Kasimpasalilik)ta var hükümette.

Haa veya madem her iki günde bir Anket acikliyorsunuz akp 35-40% diye gidersin secime madem okadar oy alicak sorun yok,olursun iktidar 5 Yil icin Basbakaninida seeec Cumhurbaskaninida bilmem yanlismi dedim arkadaslar..........

Topluluklar neye layiksa onunla yönetilecektir müsterih olun.

Simdi diyebilirsiniz iyiki yorum yapmamissin diye :) birde yapsam birkac sayfa yazardim heralde :(

Allah'a emanet olun.

Kullanıcı avatarı
nefretim
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen nefretim » Pzr Nis 15, 2007 10:43 pm

ugurun dedigi gibi arife tarif gerekmez gerçi ama o kasımpaşalılıgı halka yapmasın gitsin yapması gerekenleri o iyi biliyor ama sıkıyor yapamıyor yapamassa yapan gelir hemde öyle bi gelirki gelen kasımpaşa dayısı gibi gelmez ortadogunun dayısı gibi gelir

ha bu arada geçen seçim bende başbakan adayı olarak ak partiye oy vermiştim yani hakanın bahsettigi o çogunlugun içinde bende varım ama şimdi yokum ve benim gibi çokları yok ve bunu tayyip görüyor ve oy avı olarakta bi takım bölgelere agılık veriyor ve oraları konuşturuyor

aylanın sorusuna gelince başörtü falan diyor ayla ben başörtü sorununu bi şekilde bu zamana kadar aştık ama türkiyenin aşşagılandıgı bi sorunu aşamayız ve bu hükümet artık türkiyenin aşşagılanmasına destek veriyor gibi geldi bana yürüyüşü bu bakımdan destekliyorum pankartlar falan onlar traş yani benim için

ha şu yazdıklarımdan ortaya çıkan ben partici bi insan degilim demekki
orduyu susturmaya çalışan her partini karşısındayım çünkü şu anda ortadoguda ordumuz çok önemli ve sahip çıkmamız gerekir
eleştirmedigim taraflarıda yok degil

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Milletin iradesi ve .....

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Pzt Nis 16, 2007 1:03 am

Anlaşılan konu tutmuş bu forum için iyi :)
Üyelerin konuya yaptığı yorumlar gayet güzel. Ülkem insanı durumun 3 aşağı 5 yukarı farkında bu hepsinden iyi :)

Büyükanıt Paşa'nın toplantıdaki duruşu gayet müspet ve bazı kartel medya kuklalarının soruları ise gayet saçma idi.

Milletin iradesine saygı çok önemli bir nokta bu konuyla ilgili. Türkiyenini % 99 u müslüman gibi yanlış bir istatistiğin içinden % 30 küsürlük bir iradenin varolan sistemde hükmeti seçmesi ve yine "kanunlara göre" cumhurbaşkanını bu hükümetin seçecek olması bazılarının sindiremediği bir gerçek. Tayyip Erdoğan aday olsa da olmasa da bu bir oylamadır. İtiraz yolu açıktır. Önümüzdeki 15 gün her şeyi sonuçlandıracaktır. RTE adaysa AK Parti kime emanet edilecek? RTE aday değilse adayı kuklasımı olacak ve herkesin kabul edebileceği bir kişi olursa ki bence olacaktır o zaman bu Ankara meydanını dolduranlar ağızlarını hangi laflarla dolduracaklar. Allah ülkem ve milletimiz için hayırlı insan evladı, imanı olan ya da en azından ADALET duygusunu yitirmemiş biri olur inşallah. Hakkımızda hayırlısı...
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
nefretim
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen nefretim » Pzt Nis 16, 2007 2:50 am

nasıl olsa secimlerden sol bi başbakan çıkmayacagı kesin bu bizim için müsbet ve yeterli bi sebeb ama cumhurbaşkanı olucagım diye hırs yapmanında bi anlamı yok boş yere gerginliginde bi anlamı yok eger hem cumhurbaşkanı hem başkbakan olursa çok tehlikeli memleket boş yere gerilecek demektir torba meselesini halletmedende bu adamların başbakan olmalarını ben onaylamıyorum bunun üstünede geçenlerde amerikalı bi komutanın üstü kapalı tehdit etmesi ve bu meseleyi örnek göstermesi bu konuda amerika tarafından bi düzeltmede yapılmaması bu adamların gitmesi gerek demektir büyük anıt ne dedi konuşana degil konuşturana bak diyerek resmen amerikayı gösterdiki bu benim için çok önemli adam diyecegini dedi hükümet adam olsun bize yetki versin dedi geregi yapılır dedimi dedi demekki bu adamlar gitmeli nereyemi sokak kabadayısı olan kasımpaşaya memleket kabadayılıgı yürek ister

birazda beyin jimlastigi yapalım :D amerika bu hükümeti sevmiyor ve oy çogunlugunun dogudan gelecegini biliyor bildigi içinde bi takım gurupları konuşturarak ak partiyi bu konuda sert konuşmaya itiyor kışkırtıyor ak partide sert konuşursa dogudaki oy çogunlugu bitecek ve seçimlerde zayıf kalacak diye umuyor olamazmı ve bu hataya bizde düşmüş olamazmıyız
çünkü bunu bi takım ülkelerde yaptı
dur bakalım şu cumhurbaşkanı bi seçilsinde

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Sal Nis 17, 2007 1:02 am

memleket kabadayılıgı yürek ister demis nefretim:

ne güzel ifade etmisin kardesim, RTE`da yüregini koydu. sanildigi kadar gerginlik olmayacak. Hannover sanayi fuarinda gazetecilerin sorularinin icinde seninde endise ettigin soru vardi ( Basbakan/Cumhurbaskani) bir koltukta iki karpuzun tasinmayacagini kendiside iyi biliyor.
hem hic bir sey imkansiz degil Amerikada kovboy`dan basbakan oluyorda varsin bizimde kasimpasali kabadayi Cumhurbaskanimiz olsun.
birde inan bana lacivert elbiseliler bizler kadar kendilerini germiyorlar. bekleyelim görelim sandik`tan ne cikacak.
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

hakan.erol
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

mrb

Mesaj gönderen hakan.erol » Prş Nis 19, 2007 1:38 pm

su anda tek bir gercek var biz ne kadar cabalasak da o olsa bu olsa desekte cumhurbaskanlığı için bir ise yaramayacak tek bir kişinin elinde oda su anki basbakan bekleyip görecez.Nefretim cok güzel bir söz söylemiş ve cok hosuma gitti orduya karsı olana karsıyım!! böyle düşünmesi çok hosuma gitti.Aynı sekilde bende öyle düşünüyorum. su kaos ortamında (bir taraftan ortadoğu,bir taraftam kuzey ırak bir taraftan pkk) ve kürt propogandolarına karsı ve dıs tehditlere karsı tek bir dayanağımız var oda ordumuz inanın ordumuz olmasa bizi dünya yüzeyinden argo tabirle.Ordumuz ne zaman nerde nasıl karar alacağını herzaman bilmiştir ve bilecektirde Kuzey ırağa girilecekse girilir gecen basın toplasında büyükanıtın söylediği söz.Yani olay bu kadardır.:) 8)

“DİĞER - GENEL - ANONİM - AKLINIZA GELENLER” sayfasına dön