TÜRK'Ü TÜRK yapan gercek değerler...

Yukarıdaki gruplar haricindeki genel bilgilendirme mesajlarınızı bu başlık altında yazabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
murat_efe
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

TÜRK'Ü TÜRK yapan gercek değerler...

Mesaj gönderen murat_efe » Sal Ara 11, 2007 11:04 pm

herkez buraya türklüğüyle gurur duyduğunu düşündüğü şeyleri yazsın lütfen...
bizi biz yapan gercek değerlerimiz sizce nelerdir...

mavi_prens
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mavi_prens » Sal Ara 11, 2007 11:39 pm

Önce senin bildiklerini görmek isterim nede olsa bizimkiler gerceklikle alakası yok onun için boşuna yazmayalım bence.....
[font=Times New Roman]İyi Bir Lider Yol Gösteren Değil Çıkış Yolu bulandır...[/font]

- Hayat yalniz geriye dogru anlasilabilir, ve yalnizca ileriye dogru yasanabilir.

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Çrş Ara 12, 2007 12:57 am

herhalde bir diğer özelliğimizde; bir baskasının acmış ve devamında güzel mesajlar bırakılmış bir konuyu baltalamak.

bana göre' de malesef arka sayafada yazılanlar biz türklere has özellikler.

Türk'ü Türk yapan en önemli ve belirgin değerlerden bir tanesi MİSAFİRPERVER olmamız (hic biryerde göremezsiniz)

Muhabbetle kalınız. :)
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

mavi_prens
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mavi_prens » Çrş Ara 12, 2007 1:13 am

zeynep yazdı:herhalde bir diğer özelliğimizde; bir baskasının acmış ve devamında güzel mesajlar bırakılmış bir konuyu baltalamak.

Türk'ü Türk yapan en önemli ve belirgin değerlerden bir tanesi MİSAFİRPERVER olmamız (hic biryerde göremezsiniz)

Zeynep hanım

Bu cevapı bana yazmadınız bılıyorum ama yazdıgınız onemlı bı mesaj oldugu ıcın yorum yapmak ısterım.
Eski baslık altında yazılanları gercek dısı bularak yenı bir baslık acan herkeze verılecek her zmn bı cvp ımız olmalıdır.
Bizim amacım konuyu baltalamak olmamalı acılmıs olan konuyu en guzel sekılde katkıda bulunmak olmalıdır.
Bu sekılde davrananlara yeterı kadar tepkımızı gosterırsek bence baslık sorununuda cozmus oluruz. tesk.

Saygılarımla...
En son mavi_prens tarafından Çrş Ara 12, 2007 1:39 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
[font=Times New Roman]İyi Bir Lider Yol Gösteren Değil Çıkış Yolu bulandır...[/font]

- Hayat yalniz geriye dogru anlasilabilir, ve yalnizca ileriye dogru yasanabilir.

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Çrş Ara 12, 2007 1:37 am

mavi_prens

sizi kast etmemistim. yeni bir konu başlıgı acmaya gerek varmıydı onu anlamaya calışmıştım EFE beni anlar bana alınmaz hatta tebessüm eder gecer.

konuyu dagıtmak istemiyorum. eee EFE kardeşim daha hangi degerleriimiz var.... :) :)
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
merkez_60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen merkez_60 » Çrş Ara 12, 2007 8:21 am

zeynep yazdı:herhalde bir diğer özelliğimizde; bir baskasının acmış ve devamında güzel mesajlar bırakılmış bir konuyu baltalamak.

ZEYNEP HANIMA KATILIYORUM.BENCE YERSİZ Bİ DAVRANISTI AYRI Bİ BASLIK AÇMANIZ NEYSE.VARDIR ELBET BU BASLIĞI AÇMANIZDAKİ GÜZEL NEDEN.BUYRUN SIRALAYIN TÜRKÜ TÜRK YAPAN GERÇEKLERİN BİRİNCİ SİRISANA YAPMIŞ OLDUĞUNUZ DAVRANISIDA EKLEYİN GÜZEL OLUR.EMEĞİNİZE SAĞLIK DİYORUM.HAYIRLI GÜNLER.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Her insan sevecek ve sevilecektir.
Herşeyi öğrendiğin kadar bilirsin bunuda öğren sevdiğin kadar sevilirsin.

Kullanıcı avatarı
salih.cinar
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen salih.cinar » Çrş Ara 12, 2007 10:40 pm

türk'ü türk yapan değerler

1) dürüst olmamız (ama o günler geride kaldı)

2) adaletli olmamız (ama o günler geride kaldı)

3) saygılı olmamız (ama o günler geride kaldı)

4) ahlaklı olmamız (ama o günler geride kaldı)

5) misafir perver olmamız (ama o günler geride kaldı)

6) büyüklere saygılı olmamız (ama o günler geride kaldı)

7) anne babaya dünyada görülmeyen saygının türklerde olması

8 ) vatana ve toprağa bağlı olmak

yukardaki maddelerin kaçı şuan bizde mevcut ! ! ! ! ! !
HERŞEYİ BİLMENE GEREK YOK, HADDİNİ BİL YETER...

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Cum Ara 28, 2007 8:56 pm

konuyu açan arkadaşım cok teessüf ederim :D yanii siteye gireceksin başka yerlere mesaj bırakacaksın :) kendi açmış olduğun konuya duyarsız kalacaksın :) olacak şeymiii :) yoksa sen bizlerin yapmış olduğu yorumları ciddiye almıyormusun. :D

Muhabbetle kal. ve konunun arkasında dur. :D

Kullanıcı avatarı
murat_efe
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen murat_efe » Cmt Ara 29, 2007 7:34 pm

arkasındayım elbette konunun...
bekliyorum yazılacak olan yorumları...
bu konuda herkezin bütün köylülerimin özellikle erkan bey ve yılmazın bişeyler yazmasını rica edicem özellikle...

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Cmt Ara 29, 2007 9:58 pm

Sevgili arkadaşlar;

Mensubu olmaktan her zaman onur duyduğumuz Yüce TÜRK MİLLETİ' nin bir ferdi olarak, bizler ırkımızla her zaman övünürüz, övünülecek o kadar çok özelliğe sahip tek milletiz.Türkler İslamiyetin en son sancaktarlığını yapmış olan bir millettir.Türkiye Cumhuriyetinin nasıl kurulduğunu,hangi şarlarda kurulduğunu,kaç bin şehit verdiğini sanırım hepimiz biliyoruz.Bunları burada tekrar ifade etmemize gerek yok.

Konuya katılan değerli arkadaşlarımın fikirlerine bir kısmı hariç katılmıyorum.Bizler Müslümam Türk toplumu olarak birbirimizi sevmedikçe,birbirimize tahammül etmedikçe,birbirimizi anlamadıkça bunların hiç birisinin bir önemi yok.Hepimiz bir birey olarak önce kendi öz eleştirimizi yapmamız gerekir.Doğruluk nedir,dürüstlük nedir,dedikodu nedir,iftira nedir,yaşamak nedir,böbürlenmek,büyüklenmek,kibirlenmek nedir.Bir toplumun toplum olabilmesi için,o toplumdaki bireylerin bunlardan sıyrılması gerekir.Kendi toplumumuza baktığımız zaman daha açık bir ifadeyle Kasabamıza baktığımda bunları bırakın,bunlardan daha ağırlarını hemde belgeli şekilde görüyorum.Şimdi sizlere soruyorum nerede kaldı bizim Türklüğümüz.

Son zamanlarda toplumumuzda bir yalan furyası gidiyor inanın dehşetle izliyorum.Bizlerin tanıdığı herkesin bilgiği kişileri öyle tasvir ediyorlar ki zaman zaman bu sitede de oldu acaba ben uzayda mı yaşıyorum diye kendimden şüphe ediyorum.Kimisini bilişimci yaptılar,kimisini ilim adamı yaptılar,kimisini fikir babası yaptılar.Bunları ne uğruna yapıyorlar amaçları nedir bizler biliyoruz da,maşallah kimseninde sesi çıkmıyor.Benim üzüldüğüm şey işte sizlerin belirttiği gibi Türk toplumunun özelliklerine bunlar yakışıyor mu?

Aslında bu konu gerçekten önemli fazlada detayına girmek istemiyorum.Lütfen hiç bir arkadaşım üzerine alınmasın.
Hepinize saygılar sunuyorum............

Kullanıcı avatarı
murat_efe
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen murat_efe » Cmt Ara 29, 2007 10:48 pm

Ben Bir TÜRKÜM !...

Ben;

Orta Asya'dan Türeyen, Anadolu'da Büyüyen, Avrupa İçlerine Yürüyen TÜRK'üm !

Ben;

Dağlarda Gemi Gezdiren, Taşlara Destanlar Kazdıran, Tarihi Baştan Yazdıran, TÜRK'üm !

Ben;

Adalete, Ben Mertliğe Örnekler Veren, Ölüm - Kalım Savaşına Gülerek Giden, Yeryüzünde Her Murada Eren TÜRK'üm !

Ben;

Sancaklara, Tuğlara Baş Eğdiren, Beylere, Paşalara Hil'at Giydiren, Kılıcını Üç Kıt'ada Gezdiren TÜRK'üm !

Ben;

Atilla'yı, Yavuz'u, Fatih'i Var Eden, Kralları, İmparatorları Kendisine Yar Eden, Düşmanına Dünyasını Dar Eden TÜRK'üm !

Ben;

Şahları, Sultanları Kul Edinen, Altınları, Elmasları Pul Edinen, İncili Kaftanları Çul Edinen TÜRK'üm !

Ben;

Damarlarında Asil Kanın Aktığı Irkım, Taa İliklerime Kadar

TÜRK'üm !..

...
...
...

şimdi TÜRKÜ TÜRK YAPAN DEĞERLERİN neler olduğunu bir kere daha düşünürmüyüz acaba...

Kullanıcı avatarı
esmer_jojuk
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen esmer_jojuk » Sal Oca 08, 2008 2:18 am

herkese slm uzun zamandır siteye msj yazmıyorum bu konuya da direkt girmek istemiyorum eğer yazıcağım kelimelerde hatalı olursa kusurabakma açmış olduğun başlık güzel.önce sitedeki kişilere fikirlerini soruyorsun bunada eyvallah ama neden kendi düşüncelerini yazmak yerine başka yerlerden alıntı yapıyorsun bence kendi düşüncelerini yazsaydın daha anlamlı olurdu.(bence) şimdi gelelim konuya TÜRK'Ü TÜRK YAPAN DEĞERLER'İ ONURU,GURURU,NAMUSU VE ŞEREFİDİR.sende bu şekilde düşüncelerini yaz ki anlamlı olsun muhabbetle kalın.
Ben hayati NEDENSIZ ve TARIFSIZ yasarim,,,,,,

Kullanıcı avatarı
murat_efe
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen murat_efe » Sal Oca 08, 2008 9:31 pm

haklısın.

gerçi yukarıdaki mesajda yazılanlarda kendi görüşlerimdir...
ama daha fazlasınıda yazıcam tabiki.

bölesi hassas bi konuda herkezin bişeyler yazacağını düşünüyorum aslında...

Kullanıcı avatarı
golduzu
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen golduzu » Sal Oca 08, 2008 9:49 pm

slm demircili site arkadaşlarim samsun carşambada oturan rasim yildiz mefat etmiştir merhumun cenazesi yarin carşamdada defnedelecektir merhuma allahtan rahmet diliyorum ailesine başsagligi diliyorum allah sabir versin saygilarimla sezgin özdemir

Kullanıcı avatarı
murat_efe
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen murat_efe » Sal Oca 08, 2008 9:51 pm

allah rahmet eylesin...

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Sal Oca 08, 2008 11:16 pm

Sezgin Bey;

Konuları ilgili bölümlere yazarsanız daha güzel olur.Katılımınız için teşekkür ederim..........

huseyni
Destekleyen
Destekleyen

Mesaj gönderen huseyni » Çrş Oca 09, 2008 8:17 pm

selam arkadaşlar

geçenlerde bir toplantıya iştirak etmiştim (ortaklık kültürü ile alakalı)
konuşmacı olarak katılan sayın Nurullah GENÇ beyin konuşmasının bir bölümünde japonyada türkler le alakalı bir araştırma ve çalışma yapan bir türkolog türkler hakkında konferans verirken demiş
bu türkler varya bu türkler çok yaman adamlar bir türk on japona bedeldir demiş. onlar hayret etmişler nasıl yani; bir türk on japona bedeldi madem niçin dünyanın süper gücü olamamışlar diye hayretlerini ifade etmişler. ve o törkolog demiş bende bunu hayretle araştırıyordum anladımki bir türk on japona bedel olurken on japon yüz türke bedel olur . sebep bu türkler tek başına olunca müthişler müthiş kararlar alır müthiş işler başarır yalnız ikisi bir araya gelince o başarıyı yakalayamazlar yani ortaklık anlayışları yok halbuki biz japonlar bir araya gelince ne işler yaparız türklerse bir araya gelip ortaklık yapamıyorlar güç oluşturamıyorlar biri bir tarafa çekiyor öbürü başka bi tarafa derken parçalanıp gidiyorlar eğer işlerinde birlik olup ortaklıkları bizim gibi yapabilseler "BU TÜRKLERİN ÖNÜNDE HİÇBİR DÜNYALI DURAMAZ " ve ekliyor birde onların bir ata sözü var biliyormusunuz "bir elin nesi var iki elin sesi var" derler ama iki kişi bir araya gelip zirveye çıkamazlar
onun için 1 türk = 10 japon, 10 japon=100 türk diye bir tesbitte bulunmuş.

evet biz türklerin çok güzel hasletleri vardır yalnız bu hasletler sanki tarihin derinliklerinde kalmış gibi gözükür ve bizlerde deriz işte bizim ceddimiz şöyleydi işte bizim dedelerimiz böyleydi ........ diye yürüyüş kararı gibi sayarız ..!?

ah birde uykudan uyanabilsek gece gündüz boğuştuğumuz rüyalardan ,hülyalardan, seraplardan bir kurtulabilsek ve aslımıza bir dönebilsek ...!?

yani adalet ,yani mertlik , yani dürüstlük , yani dğergamlık ,yani fedakarlık , yani doğru sözlülük ve daha bir sürü güzel hasletler hayatımızın her safhasına inci mercan gibi bir bezeyebilsek

ümitsiz değiliz
ŞAFAK SÖKERKEN
UYAN EY MİLLET!

ASLINA DÖN !

CEVHERİ ALTIN OLAN PASLANMAZ HEP ALTINDIR
CEVHERİ GÜMÜŞ OLAN OKSİTLENSEDE ÖZÜ GÜMÜŞTÜR
CEVHERİ DEMİR OLAN HEP PASLI YAŞAMAYA MAHKUMDUR.......

ÖYLE İNANIYORUM Kİ BU MİLLETİN CEVHERİ ALTIN VE GÜMÜŞTÜR
ÜZERİNE ONCA HARBU-HARABELERDEN TOZ TOPRAK DÖKÜLMÜŞTÜR

GÜN OLUR DEVRAN DÖNER ÇIKAR GİZLİDEN CEVHER
BAKARSINKİ IŞIL IŞIL PARLIYOR AYAKTA BİNLERCE NEFER

PUSLU HAVALARDA KEŞMEKEŞLİK OLUR DAĞILMALI DUMAN
YENİDEN DİRİLTECEK BU MİLLETİ GÖĞSÜNDEKİ SAKLI İMAN

O ZAMAN KIRILACAK KÜFRANIN PASLI ZİNCİRLERİ
HÜKMÜ İLAHİ Yİ SUNACAK SON FETHİN ASKERLERİ

SON DEMLERİDİR ZALİMİN ZULMU AZDIKÇA AZACAK
KENDİNİ YERLERİN GÖKLERİN HÜKÜMRANI SANACAK

EY ŞEHİD OĞLU BELİRLE SAFINI DÜŞME SAKIN HATAYA
SONRA HESAP VERMEN ZOR OLUR ŞEHİD DÜŞEN ATAYA

BAK ŞAFAK GÖZÜKTÜ GÜN DOĞMASI Bİ HAYLİ YAKINDIR
ŞU KIPIRDANMALAR KÜÇÜK GİBİ GÖZÜKEN BÜYÜK AKINDIR

EĞER SAPMAZSAN DAVANDAN ÜZERİNDEDİR KUDRET ELİ
ALLAH İÇİN DAYAN YILMA DİK DUR KIRILACAK KÜFRÜN BELİ

YOL BİR BAYRAK BİR EZAN BİR VARILAN HEDEF BİR
BİRLİĞİNE İNANDIĞIN DAVANIN NE OLUR İÇİNE GİR

SEVİNSİN ALDIKÇA KOKUNU OL SULTANUL ENBİYA
BİLESİN Kİ ŞAHLANIŞINI BEKLİYOR RASULU KİBRİYA

SEN DURDUN TARİHLER BOYU ZALİME KARŞI
MÜBAREK KANINLA SULADIN YERİ GÖĞÜ VE ARŞI

ONUN İÇİN ŞANLISIN ONUN İÇİN MUTEBER
SENİ ARŞA ULAŞTIRDI BAŞLATTIĞIN HER SEFER

NE BÜYÜKSÜN Kİ KANIN KURTARIYOR TEVHİDİ
BEDRİN ARSLANLARI ANCAK BU KADAR ŞANLI İDİ

NERDESİN BEKLİYORUZ EY ŞANLI KILIÇ ÇIK ARTIK KININDAN
ZİRA EVREN KIZILLARA BÜRÜNDÜ AKAN MAZLUMUN KANINDAN

YA RAB ! PARLAT İÇİMİZDEKİ O KUTLU CEVHERİ
BİRKEZ DAHA SEVİNSİN GÜLLERİYLE ALEMİN SERVERİ

SEVİNSİN ÇANAKKALE SEVİNSİN MALAZGİRT SEVİNSİN BEDİR
KALK AYAĞA EY KAHRAMAN IRK BU OYUN BU OYALANMA NEDİR

KALK Kİ KALMASIN GÖZÜ YAŞLI MAZLUMUN AHI YERDE
BİTSİN BU ZULUM DEĞİŞSİN DEVRAN AÇILSIN SON PERDE

SEN TÜRKSÜN ARADIĞIN GÜÇ KANINDA RUHUNDA ÖZÜNDE
MERTSİN YİĞİTSİN NA MERTLİK OLMAZ VİCDANINDA SÖZÜNDE

SARIL SIMSIKI GÜÇ BUL GÜÇLÜ OL O SARSILMAZ TEVHİDE
İMANDIR GÖKLERE ÇIKARTAN O NUR LU MÜKAFAT ŞEHİDE

BÜTÜN ŞEHİTLERİMİZİ RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUZ...

H. SELVİ

Kullanıcı avatarı
iskesurlu60
Destekleyen
Destekleyen

Mesaj gönderen iskesurlu60 » Cum Nis 25, 2008 11:17 pm

:wink:

“DİĞER - GENEL - ANONİM - AKLINIZA GELENLER” sayfasına dön