pc ye resim ekleme ve foruma resim ekleme resimli anlatım

Blog larınız , Internet paylaşımlarınız, mp3 linkleriniz ve Teknik konularda (site yöneticisi olarak bende müsait oldukça sorularınızı cevaplayabilirim) yazışabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
nefretim
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

pc ye resim ekleme ve foruma resim ekleme resimli anlatım

Mesaj gönderen nefretim » Pzt Haz 04, 2007 8:33 pm

zeynep demişki elimdeki resimleri pc ye nasıl atıcam
eger bu benim anladıgım şekilde yani evdeki resimleri kart olarak mı demek istediniz eger öyleyse ona tarayıcı lazım (Scanner) yani ama yok o degil internette dolaşırken resimi kaydedemiyorum derseniz alttaki resim yardımcı olur kısa video anlatım linki aşşagıda

DOWNLOAD

Resim
burasıda foruma koymak istediginiz resime link alma ve foruma ekleme kısa videolu anlatım
alttaki dowloanda tıkladıktan sonra 15 saniye kadar bekleyin

DOWNLOAD

bu alttaki linkte yukardaki indirdiginiz videodaki anlatılan yani foruma resimin linkini koymanıza yardımcı olan imageshack sitesi olmazsa olmaz :)

bu linke tıklayın ve http://www.imageshack.us/
altaki resim gibi bişeyler çıkıcak :)

Resim

üstteki resimin devamı biraz bekleyin aşşagıdaki gibi link vericek resimdeki işlemi tam olarak yapın
hotlink for forums (1) burası önemli herzaman bu yazan yeri kopyala yapıştır yapılacak
Resim

foruma resim ekleme
Resim
paint le resim kesme :D

Kesmek istediginiz resimi pc ekranına tam açıyoruz yani ekrana baktıgınız zaman kesmek istediginiz resimi görüceksiniz kılavyeden Print Screen/SyRq Tuşuna Basıyoruz Daha Sonra Paint,i Açıyoruz Paint Nerdedir sırasıyla-Başlat-Donatılar-Paint tıklıyoruz sonra çıkan sayfada düzen /yapıştır /sec butonuna basarak resimin almak istedigimiz yerin kesiyoruz zaten alttaki resimde belirgin

Resim

bu arada zeynep hanım hasan beyin resimi yukarda kalıcı oldu sonra telif hakkı falan istemesin :D :?

yukardaki resimin anlaşılır olmadıgını düşünürseniz video linki DOWNLOAD
En son nefretim tarafından Sal Haz 05, 2007 4:36 am tarihinde düzenlendi, toplamda 8 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

[size=18]az kaldi olacak[/size]

Mesaj gönderen zeynep » Sal Haz 05, 2007 12:47 am

Fotografi Scanner ile dosyama yükledim, eee foruma nasil ekleyecegim?
downloand yap dedigin link bende acilmiyor.

bizahmet su 2. kisminida görüntülü olarak eklermisin.

yaa a caresi yok iste ögrenecigim hirs yaptim. :) :)

teskr. ederim. :)
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
nefretim
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen nefretim » Sal Haz 05, 2007 1:32 am

zeynep hanım yukarı resimleri kendi çapımda ekledim inşeallah anlaşılır olmuştur bu arada dovloand lar çalışmıyor demişiniz ben tekrar indirdim çalışıyor belki reklam alanı çıkınca kafanız karışmıştır şayet reklam alanı çıkarsa yeşil bi yer gelir sol taraftan :) çarpıya basarak çıkbilirsiniz oradan sonra yükle butonuna basarak kaydet diyin
yaa a caresi yok iste ögrenecigim hirs yaptim.
iyi yapmışın rahat ol zaten fazla vaktimizi almıyor bende hırs yaptım siz buraya resim koymadan bırakmayacagım :) :)

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Sal Haz 05, 2007 2:08 am

Nefretim cok güzel anlatmissin. :) ben anladiktan sonra eminim herkes anlar :) ellerine saglik.

senden ricam diger anonim bölümünde U.Özdemirin en son actigi konuya bir bakarmisin, güya oraya resim eklemeye calistim nerde hata yapmisim ?

Admin bey biraz sizde de hösgörü istiyorum. :)

sabrindan dolayi tekrar teskr. ederim
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
nefretim
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen nefretim » Sal Haz 05, 2007 5:54 am

zeynep hanım paintle resim kesilmesi konusunda yukarı bişeyler anlattım inşeallah buda faydalı olur artık hack olursun :D :D

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Sal Tem 01, 2008 9:40 pm

arkadaşlar
merak ettiğim soru şu,foruma direkt olarak resim ekleme ve renkli yazı yazma şansımız yok mu ?
Admin bu konuda yardımcı olabilir mi.Bazı forumlarda bu örnekleri görüyorum.Resim ekleme ve renkli yazı yazma aynı msn de mail göndermek gibi basit
Teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Çrş Tem 02, 2008 12:31 am

pomemerkan yazdı:arkadaşlar
merak ettiğim soru şu,foruma direkt olarak resim ekleme ve renkli yazı yazma şansımız yok mu ?
Admin bu konuda yardımcı olabilir mi.Bazı forumlarda bu örnekleri görüyorum.Resim ekleme ve renkli yazı yazma aynı msn de mail göndermek gibi basit
Teşekkürler.
Forumumuzda BURAYAtıklayınca açılacak konu başlığında internette resim gönderilip link veren sitelerin kullanımı çok sade bir dille anlatılmış bulunmaktadır. Anlaşılacağı üzere forumun olduğu sunucuya değil internette bu işi yapan resim deposu sistemlere resimlerinizi bilgisayarınızdan bir iki tıklama ile atıyorsunuz ve forumumuzda oraların verdiği linkleri vererek resimlerinizi sunmuş oluyorsunuz.

İleride sunucu sistemlerimizdeki kapasitelerimizi sizlerin desteği ile arttırdığımızda o resim depolama sitelerine ihtiyaç duymadan direkt forumumuza yükkleme yapabilirsiniz inşallah.

Ya da böyle resim depolama sistemlerine göndermek sıkıntı oluyorsa resimlerinizi sıkıştırışmış halde bilgi@demirciliselemen.com a maillerseniz bizde yardımcı oluruz.

Renkli yazı yazma şansımızı sormuşsunuz, tabiki var. Hemde sadece renki değil, yazı tipinizi ve büyüklüğünüde siz ayarlayabilr. Ekranda sağda orta solda çıkmasını altı çizili koyu olmasını vb bir çok şeyi alttaki şekle bakarak yapabilirsiniz Erkan Bey. Resmin açıklamasını altına ekledim ;

Resim

Siyah Daireli Bölüm : Yazı Tipinizi belirleyebilirsiniz.
Sarı Daireli Bölüm : Yazı böoyutunuzu belirleyebilirsiniz.
Kırmızı Daireli Bölüm : Yazı renginizi belirleyebilirsiniz.
Mavi Daireli Bölüm : Bu 3 daire altındaki her bir küçük simgenin ayrı ayrı fonksiyonları vardır. Bu alanda o simgelerin fonksiyonları yada kullanım formatı hakkında açıklama vardır.

Bunları birkaç test ve pratik mesajınız sonrasında hemen alışabilirsiniz.

Saygılarımla.
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Prş Tem 03, 2008 4:00 pm

Yılmaz Bey,

Ben ne kadar denediysemde,kime sorduysamda renkli yada değişik sitillerde yazamıyorum.Aynı bilgisayardan diğer forumlara renkli yazabiliyorum.Ayrıca forumda bazı konu başlıklarına müdahele edebilirken bazılarına edemiyorum.Yani hepsinde sil yada değiştir işareti olmuyor,Gönderdiğiniz adrestende resim yükleyemedim çün ki o sayfayı açmıyor,

Tşk ederim.

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Prş Tem 03, 2008 4:07 pm

Ben bunu size insallah bizzati yakin bir zamanda gosteririm
[align=center]Inanin o kadar basit ki sasiracaksiniz. [/align]
[marq=left]Bakın bu şekilde kayan yazi bile mümkün, bilgisayarin yakinindaki mesai arkadaslarindan destek almayi deneyebilirsiniz.[/marq]
"Söz uçar yazı kalır"

“İNTERNET, BİLGİSAYAR, MP3, DVD ve TEKNİK KONULAR” sayfasına dön