Başka mesajdan alıntı yapmak, koyu ve renkli yazmak vb

Blog larınız , Internet paylaşımlarınız, mp3 linkleriniz ve Teknik konularda (site yöneticisi olarak bende müsait oldukça sorularınızı cevaplayabilirim) yazışabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
ByUkaLa

Başka mesajdan alıntı yapmak, koyu ve renkli yazmak vb

Mesaj gönderen ByUkaLa » Cmt May 26, 2007 3:24 pm

Zeynep yazdı:ya birde ricam olacak ben cevp yazarkaen iki kisinin yazisini ayni anda mavi kare icine alamiyorum (ByUkala`nin yapdigi gibi) nasil yapiyorsunuz bana yardimci olun, birde renkli yazi yazamiyorum.
ByUkaLa yazdı:(ByUkala`nin yapdigi gibi)
başkasından yardım ister gibisin :)

İkisini otomatikman site kendisi yapıyor, sen sadece sağ üst köşedeki quoteye basıyorsun (diğer kişi zaten quote'ye basmış oluyor) sistem kendisi birleştiriyor (sen nefretimi almıştın bende seninkini aldım sistem oto koydu ikisini iç içe ).

yazı rengi ise metin alanına yazdıgın yazıyı seçiyorsun ve yukarda,

B - i - U Simgeleri var onlara basıyorsun

B: yazıyı Kalınlaştırır
i : Yazıyı yan yazar (italik)
U: Buda yazının altını çizer.

Yaz rengi ise B - i - U simgelerinin altında Font Rengi kutucuk içinde standart yazar ondan istediğini seçiyorsun (bunları değiştirmek istediğin yazı alanını seçerek yapıyorsun Tümünü Seç CRTL+A tuş kombinasyonuyla olabilir yada mousenin sol tuşuna basılı tutarak istediğin alana doğru çekebilrisin daha sonra çektiğin yerin mavi olduğunu göreceksin).

Walla hepsini yapıyorum ama anlatıma gelince çok fena bocalıyorum anladınız mı acaba? :)

saygılar...
En son ByUkaLa tarafından Sal May 29, 2007 4:51 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Cmt May 26, 2007 3:40 pm

:D yaa anladiysam ALMAN olayim diyecem , ben kagit üzerinde zaten almanim, acaba ondan`mi anlamdim. :)

sagol ByUkala yinede teskr. ederim belki baska arkadaslar benim anlayacagim sekil anlatirlar :)

Muhabbetle kal.
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
ByUkaLa

Mesaj gönderen ByUkaLa » Cmt May 26, 2007 3:43 pm

Hala anlamadım dio ya :D :D :D kuru kuru tşk kabul etmiom :D :) ( alman bile anlamıştı beni kihkihkih :D )

Kullanıcı avatarı
gulesevdali
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen gulesevdali » Cmt May 26, 2007 4:15 pm

birde ben deneyeyim :)
zeynep ablacım bak şimdi ; ben yazıyı yazıyorum ve sonra kopyalacakmış gibi hepsinin üzerinde sola tıklıyorum lacivert bişiyin içine alınıyor ozaman font rengi yazan yerden renk seçiyorum.. sınra B ve i harfine basıyorum...pc dilini bilmedğimden bu konuda anlaşabileceğimizi düşünüyorum :)
[font=Verdana]Ya İslamda yükselirsin, Ya inkarda çürürsün, Yol mezarda bitmiyor, Gittiğinde görürsün....

-söylenen söz kalmaz muallakta, ya sağa yazılır ya sola-
[/font]

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Alıntı yapmak ve renkli koyu yazmakla ilgili.

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Cmt May 26, 2007 6:24 pm

zeynep yazdı: ya birde ricam olacak ben cevp yazarkaen iki kisinin yazisini ayni anda mavi kare icine alamiyorum (ByUkala`nin yapdigi gibi) nasil yapiyorsunuz bana yardimci olun, birde renkli yazi yazamiyorum. :oops:

Ögrenecegim gayretliyim gayretli. :D
Zeynep Hanım selam, bu bahsettiğiniz şeylerin hepsini köşeli parantezler yardımı ile yapıyoruz. Alttaki mesajımdakilere uygularken köşeli parantezlerin içindeki ? sembolünü yani soru işaretleri karakterlerini görmezden geliniz. Mesela ;

"Bu normal renk yazılmış bir cümle."
Buda koyu harflerle yazılmış bir cümle Koyu cümle yazmak için koyu yacağınız cümlelerin başına [b?] sonunada [/b?] yazın Gönder deyin.

Aynı mantıkla renkli mesela kırmızı renkle yazmak için renkli olmasını istediğiniz cümlenin baş tarafına [color=red?] sonuna da [/color?] yazın bu ifade kırmızı yazı olarak görünecektir.

Bu anlattıklarımı ister yukarda bahsettiğim gibi mesajlarınızın başına ve sonuna elle de yazabilirsiniz isterseniz mesajı yazmadan önce her mesaj gönderdiğiniz konu başlığı altında ve mesaj yazdığınız ekranın üzerindeki B i U Font Rengi gibi seçeneklere fare ile klikledikten sonra da mesajınızı yazabilirsiniz. Dikkat ederseniz bu köşeli parantez içindeki komutların bitiş komutları başlangıç komutunun önünde / işareti ile biter. Ha bir de mesajları göndermeden önce Önizleme yaparak Gönder e bastıktan sonra nasıl göreceğini herkesten önce siz görebilirsiniz.

Alıntı yapmak için ise alıntı yapmak istediğiniz başka birinin mesajının sağ üst bölümündeki quote butonuna basıyorsunuz ve sonra ilgili kişinin mesajının [quote?] o kişinin mesajının tamamı [/quote?] olarak görüyorsunuz.

Yukarıdakileri teknik ifadelerle yazmam gerekirse -HTML dilinde mesaj içerik ve tiplerinin görsel ayarları forumda tanımlı olan TAG lar sayesinde yapılır. TAG lar "/" işareti ile kapatılır. Bu TAG leri ellede girebilirsiniz forumun kendi butonlarına basarak da kullanabilirsiniz. :)

NOT: Bu mesajın uzun uzadı yapılmasının sebebi forumun Paylaşım kaidesi gereğidir. :)
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
nefretim
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen nefretim » Cmt May 26, 2007 9:12 pm

zeynep hanım ustaların üstüne anlatım yapmak bize yakışmaz ama teknik cümleleri kullanmayı aslında bende beceremem alttaki resimle belki biraz anlaşılır diye düşündüm

Resim

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Cmt May 26, 2007 10:04 pm

nefretim yazdı:ustaların üstüne anlatım yapmak bize yakışmaz ama
estağfrullah, akıl akıldan olduğu kadar ifade ifadeden üstündür. Eline sağlık. E artık Zeynep Hanım azimli olduğunda isteği formatta mesajlarını yazacaktır inşallah.
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

test ediyorum

Mesaj gönderen zeynep » Pzr May 27, 2007 12:11 am

yilmaz.sahin[admin] yazdı:
estağfrullah, akıl akıldan olduğu kadar ifade ifadeden üstündür. Eline sağlık. E artık Zeynep Hanım azimli olduğunda isteği formatta mesajlarını yazacaktır inşallah.
arkadaalar hepinize teskr. ediyorum

önizlenime baktim renki yazabilsim bu ok,
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Re: test ediyorum

Mesaj gönderen zeynep » Pzr May 27, 2007 12:14 am

zeynep yazdı:

bak gördünüzmü renkli yazayim derken harf hatasi yapmisim. :) olsun dimi okadar kusur kadi kizinda`da olur.

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Re: test ediyorum

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Pzr May 27, 2007 12:15 am

zeynep yazdı:

Süper, olmuş eline sağlık Zeynep Hanım.
En son yilmaz.sahin tarafından Pzr May 27, 2007 12:54 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Pzr May 27, 2007 12:50 am

nefretim yazdı:GERÇEK NEDEN

Hz. Ali'nin halifeliği sırasında, Hz. Osman'ın şehid edilmesiyle sonuçlanan fitne, fesad daha da arttı. Bu durumdan üzülen, şikayetçi olan bir mümin Hz. Ali'ye gelip sordu:

- Ya Ali neden Hz. Ebû Bekir ve Ömer zamanında meydana gelmeyen bu olaylar senin zamanında meydana geliyor, müminler birbirine düşüyor?

Hz. Ali cevap verdi:

- Hz. Ebû Bekir ve Ömer zamanında biz vardık, ama bizim zamanımızda onlar yok.

böyle alintida yapabiliyorum.

Nefretim: cok cok özür dilerim, acmis oldugun konuyu baska mecralara gitti.biliyorum bu denemeler buraya ait degil, fakat burda test etmeyilim. Admin beydende özür diliyorum kurallari cignedim.

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Re: Alıntı yapmak ve renkli koyu yazmakla ilgili.

Mesaj gönderen zeynep » Pzr May 27, 2007 1:02 am

zeynep yazdı: ya birde ricam olacak ben cevp yazarkaen iki kisinin yazisini ayni anda mavi kare icine alamiyorum (ByUkala`nin yapdigi gibi) nasil yapiyorsunuz bana yardimci olun, birde renkli yazi yazamiyorum. :oops:

Ögrenecegim gayretliyim gayretli. :D
Zeynep Hanım selam, bu bahsettiğiniz şeylerin hepsini köşeli parantezler yardımı ile yapıyoruz. Alttaki mesajımdakilere uygularken köşeli parantezlerin içindeki ? sembolünü yani soru işaretleri karakterlerini görmezden geliniz. Mesela ;

"Bu normal renk yazılmış bir cümle."
Buda koyu harflerle yazılmış bir cümle Koyu cümle yazmak için koyu yacağınız cümlelerin başına [b?] sonunada [/b?] yazın Gönder deyin.

Aynı mantıkla renkli mesela kırmızı renkle yazmak için renkli olmasını istediğiniz cümlenin baş tarafına [color=red?] sonuna da [/color?] yazın bu ifade kırmızı yazı olarak görünecektir.

Bu anlattıklarımı ister yukarda bahsettiğim gibi mesajlarınızın başına ve sonuna elle de yazabilirsiniz isterseniz mesajı yazmadan önce her mesaj gönderdiğiniz konu başlığı altında ve mesaj yazdığınız ekranın üzerindeki B i U Font Rengi gibi seçeneklere fare ile klikledikten sonra da mesajınızı yazabilirsiniz. Dikkat ederseniz bu köşeli parantez içindeki komutların bitiş komutları başlangıç komutunun önünde / işareti ile biter. Ha bir de mesajları göndermeden önce Önizleme yaparak Gönder e bastıktan sonra nasıl göreceğini herkesten önce siz görebilirsiniz.

Alıntı yapmak için ise alıntı yapmak istediğiniz başka birinin mesajının sağ üst bölümündeki quote butonuna basıyorsunuz ve sonra ilgili kişinin mesajının [quote?] o kişinin mesajının tamamı [/quote?] olarak görüyorsunuz.

Yukarıdakileri teknik ifadelerle yazmam gerekirse -HTML dilinde mesaj içerik ve tiplerinin görsel ayarları forumda tanımlı olan TAG lar sayesinde yapılır. TAG lar "/" işareti ile kapatılır. Bu TAG leri ellede girebilirsiniz forumun kendi butonlarına basarak da kullanabilirsiniz. :)

NOT: Bu mesajın uzun uzadı yapılmasının sebebi forumun Paylaşım kaidesi gereğidir. :)
benim asil sorunum: cevap yazarken mesala yukardaki mavi kareyi almak istiyorum. mesela yazilan yazida bir cümleyi begendim onuda almak istiyorum.birde her yorum yapan arkadaslara ayri cevap vermek istemiyorum,örnegin: nefretim demiski:(mavi kare icinde) onun altina cevap yazmak istiyorum daha sönra Gülesevdali ,ByUkale ... diye bilmem anlatabildimmi
vala ögrenememk degil ,ögretmemek ayip olur,ögrenene kadar benden kurtulamassiniz

Kullanıcı avatarı
ByUkaLa

Re: Alıntı yapmak ve renkli koyu yazmakla ilgili.

Mesaj gönderen ByUkaLa » Pzr May 27, 2007 2:38 am

birde her yorum yapan arkadaslara ayri cevap vermek istemiyorum,örnegin: nefretim demiski:(mavi kare icinde) onun altina cevap yazmak istiyorum daha sönra Gülesevdali ,
ByUkale
... diye bilmem anlatabildimmi.

By UKALA :)

Kullanıcı avatarı
nefretim
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen nefretim » Pzr May 27, 2007 5:21 am

ablacım nasıl anlatıcagımıda tam bilmiyorum ama alttaki resimyardımcı olur inşallah
Resim

aslında bunu yapmasını bende bilmiyordum senin sayende bende ögrenmiş oldum inşallah dogrudur :P

yok arkadaş buda olmadı dersen aşşagıdaki linkke tıklayarak indirebilirsin kısa bi video anlatım çok kısa ama 36 MB haberin ola inşallah indirmek zorunda kalmassın abla

açılan sayfada 8 saniye bekleyin sonra yükle butonuna basın ız

http://www.dosya.cc/demirciliselemen.avi.html

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Pzt May 28, 2007 10:08 pm

Hepinize yardimlarinizdan dolayi:

:D TESEKKÜR EDIYORUM :D

Ayla
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Ayla » Pzt May 28, 2007 11:55 pm

okurken ben catladim......
söyledigin söz, karsindakinin anladigi kadardir.

Kullanıcı avatarı
ByUkaLa

Mesaj gönderen ByUkaLa » Sal May 29, 2007 9:18 am

Ayla yazdı:okurken ben catladim......
Sitemizden Uzak Kalırsan Böyle Çatlarsın :) Takipte Kal.

SaygıLar...

Ayla
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Ayla » Sal May 29, 2007 4:25 pm

:cry:

Kullanıcı avatarı
KIYMET_OZDEMIR
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen KIYMET_OZDEMIR » Prş Haz 07, 2007 10:28 pm

aaaa negüzelll demekı bizde yardımlaşmada varmışşşş buraya gırelı kasabanın ınsanını daha iyi tanır oldum :)

:wink:
Güzel konuşmanın sırrı, lüzumsuz sözleri terk etmektir

Cevizi kırıp özüne inmeyen,hepsini kabuk zanneder.

Kullanıcı avatarı
ByUkaLa

Mesaj gönderen ByUkaLa » Cum Haz 08, 2007 1:47 am

Kıymet_Özdemir yazdı:aaaa negüzelll demekı bizde yardımlaşmada varmışşşş buraya gırelı kasabanın ınsanını daha iyi tanır oldum :) :wink:
öyleyizdir 8)

Kullanıcı avatarı
salih.cinar
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen salih.cinar » Cum Haz 08, 2007 2:09 pm

ByUkaLa yazdı:
Kıymet_Özdemir yazdı:aaaa negüzelll demekı bizde yardımlaşmada varmışşşş buraya gırelı kasabanın ınsanını daha iyi tanır oldum :) :wink:
öyleyizdir 8)

BİZİM KÖYÜN İNSANLARI ÇOK İYİLİK SEVERDİR KIYMET :oops: :oops: :oops: ........
HERŞEYİ BİLMENE GEREK YOK, HADDİNİ BİL YETER...

Kullanıcı avatarı
ByUkaLa

Mesaj gönderen ByUkaLa » Çrş Haz 13, 2007 10:02 am

Ben Oluyorum O 8)

Ayla
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Ayla » Çrş Haz 13, 2007 1:57 pm

ByUkaLa yazdı:Ben Oluyorum O 8)

cokda mütevazisin yani.....

Kullanıcı avatarı
ByUkaLa

Mesaj gönderen ByUkaLa » Prş Haz 14, 2007 10:03 am

Ayla yazdı:cokda mütevazisin yani.....
evet.. çok değilde, biraz mütevaziyim :D

Kullanıcı avatarı
salih.cinar
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen salih.cinar » Prş Haz 14, 2007 10:06 am

ByUkaLa yazdı:
Ayla yazdı:cokda mütevazisin yani.....
evet.. çok değilde, biraz mütevaziyim :D
BİRAZ DEĞİL ÇOKAZ AZICIK HEMDE... 8)
HERŞEYİ BİLMENE GEREK YOK, HADDİNİ BİL YETER...

“İNTERNET, BİLGİSAYAR, MP3, DVD ve TEKNİK KONULAR” sayfasına dön