>>>UYANIN ARTIK<<<

Blog larınız , Internet paylaşımlarınız, mp3 linkleriniz ve Teknik konularda (site yöneticisi olarak bende müsait oldukça sorularınızı cevaplayabilirim) yazışabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
mehtap25_60
Aktif üye
Aktif üye
İletişim:

>>>UYANIN ARTIK<<<

Mesaj gönderen mehtap25_60 » Pzt Haz 02, 2008 12:00 pm

[align=center]Uyanın artık!

Yeter! Bu kadar saf olmayın. Bu kadar dikkatsiz davranarak milletin ekmeğine yağ sürmeyin artık.
Neden mi bahsediyorum? Tabii ki güzel memleketimin internet kullanıcılarından.

Sevgili arkadaşlarım.
1. Bir yere üye olduğunuz için fidan dikilmez!
2. Bir yerde oy kullandığınız için Türkiye’de bir kanun teklifi yasalaşmaz!
3. Bir maili 10 kişiye gönderirseniz dileğiniz yerine gelmez!
4. Bir maili ne kadar çok kişiye gönderirseniz o maili microsoft veya aol gibi büyük firmalar takip edip o kadar para yardımı falan yapmaz!
5. Evet bunu da gördük: Microsoft servetini falan dağıtmıyor arkadaşlar!
6. Gerçekte yardım bekleyen yanan bir çocuk yok. Varsa da aynı çocuk geçen sene zaten bir kez yanmıştı!
7. Hastanede kan bekleyen öyle bir vatandaşımız yok!
8. Bu maili sana yollayana da yolla. Dostluğumuz pekişsin diyenlere sesleniyorum. Aynı maili göndermeyin. Başka şey yollayın kardeşim!
9. MSN listenize biri eklendiği takdirde ciddi problemlerle karşı karşıya kalma riskiniz, söz konusu hacker sizi kafaya takmışsa zaten yeterli düzeydedir. Korkmanıza gerek yok.
10. MSN paralı olmuyor. Logo mogo maviyken yeşile veya mora dönmüyor. Bir yere tıklamanız da gerekmiyor!
11. 1987’den beri dolaşan mail diye bir şey yoktur. O dönemde mail yoktu!
12. Klavyemizdeki “w, h, k, ğ” tuşları paralı olmayacak. Bunun için sitelere girip millete hit kazandırmayın!
13. Petrol rezervlerimizin üzerine amerika cıva döküp kuyuları kapatmış. Arkadaşlar cıva sıvı bir madendir. Tamam ağır ama sıvı!
14. Rus hackerler Türk hackerlara savaş falan açmadı. Açsa da ucu bize dokunmaz!
15. Sizi kimse telefonunuzu kontrol etmek için arayıp sizin kimlik bilgilerinize erişmek için kullanamaz. Faturasını falan da sizin hesabınıza böyle bir yöntemle geçiremez!
Bunlar bize ulaşanlar. Ulaşıp da aklımıza gelmeyen daha niceleri...
[/align]
Resim

Kullanıcı avatarı
meltem25+60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen meltem25+60 » Pzt Haz 02, 2008 4:41 pm

banada böyle mailler geliyor..hemde durmadan... :shock:

EM-re
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen EM-re » Pzt Haz 02, 2008 11:56 pm

mehtap bilgilerin için saol walla birinden kurtulsak öbürünün yollladıgı virüse bulaşıoz :(
Söz; agizdan cikincaya kadar senin esirin, agizdan ciktiktan sonra sen onun esirisin...!

Kullanıcı avatarı
KIYMET_OZDEMIR
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Re: >>>UYANIN ARTIK<<<

Mesaj gönderen KIYMET_OZDEMIR » Sal Haz 03, 2008 12:04 am

mehtap25_60 yazdı:[align=center]Uyanın artık!

Yeter! Bu kadar saf olmayın. Bu kadar dikkatsiz davranarak milletin ekmeğine yağ sürmeyin artık.
Neden mi bahsediyorum? Tabii ki güzel memleketimin internet kullanıcılarından.

Sevgili arkadaşlarım.
1. Bir yere üye olduğunuz için fidan dikilmez!
2. Bir yerde oy kullandığınız için Türkiye’de bir kanun teklifi yasalaşmaz!
3. Bir maili 10 kişiye gönderirseniz dileğiniz yerine gelmez!
4. Bir maili ne kadar çok kişiye gönderirseniz o maili microsoft veya aol gibi büyük firmalar takip edip o kadar para yardımı falan yapmaz!
5. Evet bunu da gördük: Microsoft servetini falan dağıtmıyor arkadaşlar!
6. Gerçekte yardım bekleyen yanan bir çocuk yok. Varsa da aynı çocuk geçen sene zaten bir kez yanmıştı!
7. Hastanede kan bekleyen öyle bir vatandaşımız yok!
8. Bu maili sana yollayana da yolla. Dostluğumuz pekişsin diyenlere sesleniyorum. Aynı maili göndermeyin. Başka şey yollayın kardeşim!
9. MSN listenize biri eklendiği takdirde ciddi problemlerle karşı karşıya kalma riskiniz, söz konusu hacker sizi kafaya takmışsa zaten yeterli düzeydedir. Korkmanıza gerek yok.
10. MSN paralı olmuyor. Logo mogo maviyken yeşile veya mora dönmüyor. Bir yere tıklamanız da gerekmiyor!
11. 1987’den beri dolaşan mail diye bir şey yoktur. O dönemde mail yoktu!
12. Klavyemizdeki “w, h, k, ğ” tuşları paralı olmayacak. Bunun için sitelere girip millete hit kazandırmayın!
13. Petrol rezervlerimizin üzerine amerika cıva döküp kuyuları kapatmış. Arkadaşlar cıva sıvı bir madendir. Tamam ağır ama sıvı!
14. Rus hackerler Türk hackerlara savaş falan açmadı. Açsa da ucu bize dokunmaz!
15. Sizi kimse telefonunuzu kontrol etmek için arayıp sizin kimlik bilgilerinize erişmek için kullanamaz. Faturasını falan da sizin hesabınıza böyle bir yöntemle geçiremez!
Bunlar bize ulaşanlar. Ulaşıp da aklımıza gelmeyen daha niceleri...
[/align]
tskler :) :wink: :)
Güzel konuşmanın sırrı, lüzumsuz sözleri terk etmektir

Cevizi kırıp özüne inmeyen,hepsini kabuk zanneder.

Kullanıcı avatarı
merkez_60
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

slm

Mesaj gönderen merkez_60 » Sal Haz 03, 2008 1:58 pm

[font=Arial Black]canım verdiğin bilgiler için tşk ilkinde ben çok yakalandım ama artık daha dikkatlıyım virüs konusunda.....[/font]
Resim

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Sal Haz 03, 2008 4:22 pm

Virüslere dikkat etmek lazım.........................[font=Arial] [/font]

Kullanıcı avatarı
emrahyildiz
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen emrahyildiz » Sal Haz 03, 2008 7:52 pm

bir kere bi maile tıkladım öyle msn patladı artık yollayan en yakın arkadaşımda olsa direk siliyorumm kusurabakmasın kimse sende sagolasın
kız dedigin İSTANBUL gibi olmalı fetihi zor ama fatihi tek olmalı

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Çrş Haz 04, 2008 8:54 am

- Tanıdık olsun olmasın bir chat (MSN, Yahoo MSSNGR, ICQ , mirch vb) programında iseniz gelen dosyaları asla kabul etmeyin. (Çoğu virüslü)
- İnternette tesadüfi dolanmayı alışkanlık edinip yanlışlıklada olsa kötü ! sitelere girmeyin. (Hepsi Virüslü)
- Toplu bir bilgilendirme maili atarken arkadaşlarınızın mail adreslerini KİME (to) kısmına değil GİZLİ (bcc) kısmına yazın. Sizin onlarına adreslerini alani yapmaya hakkınız yok.
- Internette sıradan sitelere üye olurken gerçek bilgilerinizi kullanmayın. Bu yalan konuşun anlamına gelmiyor. Kendinize bir internet kimliği tanımlayın.
- Bizim forum şifreniz dahil tüm şifrelerinizi en geç ayda bir de olsa değiştirin.
- Internet cafelerden başkasının bilgisayarından bağlanıyorsanız, o bilgisayarda şifreleri ve özel bilgilerinizi tutabilecek ayarlar ve programcıklar olabileceğinizi unutmayın.
- Bilgisayarınızda önemli bilgiler tutmamaya çalışın. Cebinizde Taşınabilir (çakmaktan blie küçük) diskler kullanmaya alışın. Önemli belgelerinizi şifreli halde onda saklayın ve gerektiğinde bu taşınabilir diski bilgisayarınıza takarak kullanın.
- Tüm bilgilerinizi (DVD lere) yedekleyin ve öyle arşivleyin. Bilgisayarın diski / üzerindeki veriniz her an bozulabilir.
- En önemlilerden bir madde : Şifrenizi kimseyle paylaşmayın. Kardeşiniz bile olsa yukarıdaki maddelerden birine kurban gidebilir, gidebilirsiniz.

NOT: Yukarıdakiler şu an aklıma gelip alt alta yazdıklarım ama tecrübe ve uzmanlıkla sabit bilgilerdir.
"Söz uçar yazı kalır"

EM-re
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen EM-re » Cum Haz 06, 2008 9:42 pm

emrahçım bu aralar senden bana virüs gelmiyo kurtulmuşsun demekki :lol: :lol:
Söz; agizdan cikincaya kadar senin esirin, agizdan ciktiktan sonra sen onun esirisin...!

Kullanıcı avatarı
OSMAN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen OSMAN » Cmt Haz 07, 2008 7:33 pm

BU ŞEKİLDE VİRÜSE YAKALANAN ARKADŞALRI BLDİĞİM İÇİN ONLARDAN PAY ÇIKARDIM VE YAKALANMADIM.................
HER SÖYLEDİĞİN DOĞRU OLMALI FAKAT HER DOĞRU HER YERDE SÖYLENMEZ

“İNTERNET, BİLGİSAYAR, MP3, DVD ve TEKNİK KONULAR” sayfasına dön