DemirciliSelemen.Com'un ilk yıl hikayesi...

Blog larınız , Internet paylaşımlarınız, mp3 linkleriniz ve Teknik konularda (site yöneticisi olarak bende müsait oldukça sorularınızı cevaplayabilirim) yazışabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

DemirciliSelemen.Com'un ilk yıl hikayesi...

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Cum Haz 15, 2007 10:32 am

DemirciliSelemen.Com

Demircili'nin internete geçme macerası aslında 1996 yılı sonlarında başladı. Xoom adında internette ücretsiz alan adı ve yer veren bir firmadan aldığım alana flaşı bozuk amatör foto makinemle kendi çektiğim birkaç resmi atarak başladık. Uğur Özdemir hatırlar, siyah arka plan üzerinde yeşil bir banner ve ve bir şahin in başı kenarında Demircili Sitesine hoşgeldiniz yazan basit birkaç sayfalı bir site. Site demek sitelere hakaret olur ya :)

Sonrasında iş güç hayat derken uzun bir süre dokunamadım. Ta ki bir gün baktım o ücretsiz aldığım alan adı yani memleketimi internete ilk taşıdığım ortam yani http://members.xoom.com/_CRX_/demircili.html kapanmış. Araştırdım adamların sunucuları yanmış.

Ne ise bedava etin yahnisi hesabı gittim bu adresi aldım. www.demirciliselemen.com Ve yıllarında verdiği kazanımlarla 1 ayda site ayağa kalktı allaha şükür. Etrafımdaki insanlar sohbet ve forumu o kadar talep ettileriki koymazsam döverlerdi. Ve şu anda sizler ve bizler bu site ve forum sayesinde buluşup kaynaşıyor, uzak gurbetlerdeki hemşehrilerimiz bir nebzede olsa memleket hasretlerini gideriyorlar. Ben 1996 da yaptığım siteciğin içerisindeki birkaç fotoğrafı renkli yazıcıdan kağıda çıkartıp evine işyerine götürüp dostlarıyla paylaşan avrupa ikametgahlı dostlarımı bilirim.

Arkadaşlar bu sitenin adını yani adresini 2004 te aldım. 2006 Temmuz da yayına geçtik. Önümüzdeki ay 1 yılımız dolacak. Bu tür mesajları ömrün yettiğince her yıl yazacağım hissi ile hepinize tek tek teşekkür ediyorum. Emeğin tebessüme dönüşmesi ancak sizlerin samimi katılımları ile oluyor. Keşke bu siteyi başka biri yapmış olsa idi de bende girip istediğim yerine istediğim mesajlarını bırakabilse idim dediğim de oldu. Bunu ancak memleket sitesi kurup onu yönetmek zorunda olanlar anlar. İlginç bir duygu...

Geçmişe baktığımızda üyeler içerisinde bırakılan mesaj sayısı anlamında ilk 10 u yayınlamak istiyorum. Mesaj sayısının çokluğu sitede geçirilen vakti bir anlamda verilen önemi ve gösterilen ilgiyi direkt gösteren bir göstergedir. Yanlız diğer üyelerimizin katılımları olmasa bu liste ortaya çıkmazdı. İşte sitemizin şu an ki ilk 10'u :

Resim

İçimizde sitenin reklamını tanıtımını etrafına arkadaşlarına yapan kemik üyeler var. Kemik dediğim bazı şeylerden feragat edip bu site için uğraşan sağlam arkadaşlar anlamında. İmkanlarımı toparlayıp firmalarla görüşüp, sitenin adını taşıyan reklam amaçlı yapıştırma, tişört, şapka, anahtarlık ve kalemlik yaptırmaya çalışıyorum ama yoğunluktan hala sonuca ulaşamadım.E malum bunlar parasal mevzuular. "Biz Sabancı, Koç değiliz ki kardeşim :). Gönüllü bir çalışma dedikde başladık bu işe sağolsun insanlar da sahip çıkıyorlar. " Allah hepimizden ve hepinizden razı olsun. Sa.
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
ByUkaLa

Re: DemirciliSelemen.Com'un ilk yıl hikayesi...

Mesaj gönderen ByUkaLa » Cum Haz 15, 2007 10:50 am

[quote="ByUkaLa Aşağıdaki Yazısında"][/quote]
:oops: 8)
SaygıLar...

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Byukala...

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Cum Haz 15, 2007 11:00 am

Kemik üye Byukala. Uğur'cuğum senin sitedeki konseptin çok özel. Gerek etrafındaki demircili'li olmayan jenerasyon gerekse iş hayatındaki yoğunluğunda bile vakit ayırman benim için çok önemli. Sayende bu site inkar edilemez derecede hareketlendi. Senin önerinle sitemize üye olan ve paylaşan önce Salih sonra tüm arkadaşlarına teşekkür ediyorum. İleride çelik çocuğa karıştığınızda uşaklar sizin buradaki yazıları görünce kim bilir neler diyecekler :) . Yani zaman denetimliyiz unutmayın. Bir gün gelecek buradaki sizleri sizden olanlar okuyacaklar evelallah. Allah sizi sitemizden eksik etmesin .
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
salih.cinar
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen salih.cinar » Cum Haz 15, 2007 11:34 am

SAĞOL ABİ BEN DAHA YENİ NET ALDIĞIM İÇİN BİRAZ GEÇ BULDUM SİZİ....AMA KOLAY KOLAY ALLAH İZİN VERİRSE KAYBETMEYE NİYETİM YOK ÇÜNKÜ BURDA GERÇEKTEN AİLE SICAKLIĞI VAR......İNŞALLAH DAHA NİCE SENELERİ BURDA BERABER KUTLARIZ.....
HERŞEYİ BİLMENE GEREK YOK, HADDİNİ BİL YETER...

Kullanıcı avatarı
KIYMET_OZDEMIR
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen KIYMET_OZDEMIR » Cum Haz 15, 2007 12:20 pm

:) Bende yerı gelmışken Zeynep Hanım tsk ederım buraya üye olmamın tek sebebı kendısıdır o olmasa belkı suan burda olmazdım kendisine bırkez daha tsk edıyorum

saygı ve sevgılerle

:wink:
Güzel konuşmanın sırrı, lüzumsuz sözleri terk etmektir

Cevizi kırıp özüne inmeyen,hepsini kabuk zanneder.

Kullanıcı avatarı
ByUkaLa

Mesaj gönderen ByUkaLa » Cum Haz 15, 2007 12:30 pm

Yılmaz Abi teşekkür ederim :oops: .

elimden geleni yapmaya çalışıyorum ve bir teşekkürden başka birşey yapamıyorum verdiğin değere layık olmaya çalışacağım ;)

teşekkür harici bu kadar övgünden dolayı seni benimle selemende bir çay içmeye davet etsem kabul edersin artık :D ( gelebilen tüm arkadaşlarda dahil :) )
Cvp: Atış Serbeste :D

Ayla
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Ayla » Cum Haz 15, 2007 8:02 pm

emegine, sabrina saglik..

senin sayende biz bu imkani bulduk.
Ben burayi kesfedeli 8 ay olmus......
ama sanki yillardir bu siteyi biliyordum gibi.
söyledigin söz, karsindakinin anladigi kadardir.

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Pzr Haz 17, 2007 4:10 am

Yilmaz Kardesim

Demirciliselemen com. ilk yil hikayesi...... diye baslamissin,inaniyorumki yillar sonra bir efsaneden bahsedilecek.
önemli olan niyet, Siteye üye olupta, yorum yapmayan arkadasalarin bile, gönülden katkida bulunmak istediklerine inaniyorum.

Yazini okuyunca biraz düsündüm. Ben üye oldugum zaman önümde güzel tasarlanmis Demircili formatina uygun bir site ile karsilastim.

Kendime sordum;" acaba bazi seyler önümüze hazir sunulunca kiymetinimi bilmiyoruz diye."

Mutlaka herseyin bir bedeli vardir. hernekadar`da gönüllü finanse ediyorum desende eminim zordur, en kisa zamanda maddi gücü refaha ermis duyarli demircili`ler cikacaktir ve siteye destek olacaklardir.

Ben ve üye arkadaslarim senin emegine cabana ancak manevi olarak destek olmaya calisiyoruz. alkimizin erdigi karariyla,dilimizin döndügü kadariyla, kah eglendirmeye kah, düsündürmeye, zaman zaman kIsIr döngüler yasasak bile bilki.. niyetimiz halis hepsi DEMIRCILISELEMEN COM. icin.

Iyikide böyle bir site kurmussun emegine,yüregine gönlüne saglik.
sana tüm kalbimle tesekkür ediyorum.

Muhabbetle kal. :)
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

“İNTERNET, BİLGİSAYAR, MP3, DVD ve TEKNİK KONULAR” sayfasına dön