BELDEMİZİN ÖN PLANA ÇIKMASI İÇİN NELER YAPILABİLİR ?

Site hakkında görüş ve önerilerinizi buradan aktarabilirsiniz. Aynı şekilde site kurucusu herkese yapılacak genel duyurularını buradan yapar.
NOTTE
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

BELDEMİZİN ÖN PLANA ÇIKMASI İÇİN NELER YAPILABİLİR ?

Mesaj gönderen NOTTE » Çrş Eki 07, 2009 7:42 pm

Herkese selam;

Beldemizden kasdettiğim sadece köy sınırları değil, reşadiye ilçemiz. Değerli dostum ve eski iş ortağım Cengiz Keskinin(ÜNYELİLER DERNEĞİ BAŞKANI) yapmış olduğu çalışmalar ve ünyeye kazandırdığı vizyonu hayranlıkla izlememek elde değil. Milletvekilleri,bakanlar,gazeteciler,valiler,kaymalamlar,dekan ve rektörler,belediye başkanları ve bir çok önemli iş adamıyla birlikte var ettikleri çalışmalar açıkcası istanbulu ve tüm Türkiye'yi kasıp kavuruyor.
Sivil toplum hareketleri tabandan beslenen ve güç odağı olan müesseselerdir. Mesela Reşadiyeli Avukatlar,Doktorlar,siyasiler,akademisyenler,iş adamları (tabi gerçek iş adamları ),gazeteciler yokmu bu belde topraklarına ait. Var elbet ben bir çoğu ile tanışıyor ama dağınık bir çevre edinme metodu babında kaldığı için iliişkiler maalesef pekişmiyor ve zayıflayıp sönüyor.
Kendi mesleğimle ilgili beldemizde üniversite okuyan öğrencilerimizle tanışmak ve onlara yol göstermek yardımcı olmak isterim,Geçenlerde bir hemşehrimin işini yapmak nasip oldu ve farklı bir mutluluk duydum.Bunlar önemli .
Sanal ortamda kalmasın birliktelikler.Bu platformlar bu işin belkide tutuştuğu alanlar ama bu ateşi alevlendirmek yüzyüze ilişkilerle ve sabit bir mekanla olabilir. Köyümüze ait derneğin son halini görünce üzüldüm yazık olmuş belkide bu hale gelmesinde hepimiz suçluyuz bilemiyorum ama bildiğim böyle olmamalı derneği olmayan bir köyü belediye değil cumhuriyet ilan etseniz zerre kadar anlam teşkil etmez üzgünüm. Burada yazılar yazıyor uzun zamandır aranızda olma gayretinde bulunuyorum bunu bu beldeyi ve çok çok tanımasamda bu belde insanlarını çok sevdiğim ve önemsediğim için yapıyorum.
Ben toprağımı ve toprağımın insanını seviyorum...........................
Bu beldeyi daha fazla ön plana çıkarabiliriz....

Dr.Yüceay KANDOĞMUŞ
Kadir Has Üniversitesi Öğr.Gör.
Fakültem Eğitim Kurumları Kurucu Müdürü
0 532 427 55 95 / 0212 570 10 64

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Re: BELDEMİZİN ÖN PLANA ÇIKMASI İÇİN NELER YAPILABİLİR ?

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Çrş Eki 07, 2009 10:09 pm

Duygu ve düşüncelerinize tamamen katılıyorum.Bu forumlarda oluşumuzun temel amacıda sanırım bu olsa gerek.Reşadiye Kasaba ve Köylerini incelediğimiz zaman insan yetiştirme ve topluma sunma bakımından son sıradayız.Eğitim konusunu zaten burada defalarca işlemeye çalıştık.Beldemizin tanıtılması ön plana çıkarılması ileride kazanacağı ve gelecek nesillere iyi bir miras bırakılması,onlara örnek olunması için eğitime bugünkünden daha fazla önem vermeliyiz.Bu sayede gelecek adına hem topluma liderlik yapacak donanımlı insanlar kazanırız,hemde diğer yörelerden farklı ilgi çekici yönlerini sergilemiş oluruz.

İkinci ve önemli husus kişisel hesaplarımızı ve düşüncelerimizi bir kenara bırakıp,nerede olursa olsun bütün halkımızı kapsayan,idarecileriyle,dernek yöneticileriyle,işadamlarıyla(gerçek anlamda)akademisyenleriyle,eğitimcileriyle yardımlaşma ve işbirliğine dayalı,aynı düşünce etrafında ortak çalışmalar,toplumsal ve kültürel faaliyetler adı altında ve Demircili etrafında büyünleşmemiz gerekir.Bizler bırakın bunları kenarından dahi geçemiyoruz.

Bizler genç nesiller olarak,mevcut ve verilmeye çalışılan mesajları,Demircilinin itibarını yükseltecek şekilde ve örnek olacak şekilde vermeye çalışıyoruz.Forumları kişisel tanıtım ve amacı dışında ve dilimizi kirleterek kullanmamaya elimizden geldiği ölçüde özen göstermeye gayret ediyoruz.İnsanları motive edici,hatırda kalıcı,fayda ve yarar sağlayan,toplumumuzun tümüne ve ayrım yapmadan ortak kazanca yönelik mesajlar yazmaya gayret ediyoruz.Forumlara yazı yazacak bütün hemşerilerimizi buralara davat ediyoruz.Özellikle yetişmiş eğitimci kardeşlerimizi.Bütün insanlarımızın artık falan şöyle dedi,filan böyle dedi gibi kavramları bırakıp toplumu germek yerine,daha aklı selim ve yapıcı olmaya davet ediyoruz.Güncel olmayan kendini tekrarlayan klişe ve dengesiz imajlar yerine güncel amaca odaklanan doğru mesajlar abartısız ve dengeli şekilde sunulmalıdır.

Demircilide'ki toplumsal bilgi ve becerilerin katılımı ile rekabeti sağlayacak yeniliklerin hayata geçirilmesi ve yaratıcı olarak kullanılması basit yöntemlerle sağlanmalıdır. Kamu kurumlarıyla,eğitim kurumlarıyla,sivil toplum kurumlarıyla,yönetim anlayışıyla,birbirimize karşı bakış açılarımızla,özellikle idarecileri seçerken saygı uyandıran ve gelecek nesillere yönelik vizyon sunmamız gerekmektedir.Eğer bundan sonraki nesiller,geçmişten dersler çıkarıp,birlik ve bütünlük halinde herkesin başkalarının aklını değil,kendi aklını kullanarak ve Demircili ismi etrafında hareket ederek toplumda rol alır ise hem çevremizle güçlü bağlarımız oluşur hemde toplumumuzla güçlü bağlarımız oluşur.Bu sayede kurum ve kuruluşların verimi daha da artar.İnsanlar memleketlerine yapmış oldukları katkının önemini daha iyi anlar.

Demircili'nin tanıtımı ve ön plana çıkarılması uzun,zaman alıcı bir iş olabilir.Önemli olan artık bir yerden başlamaktır.Uzun vadade elde edilecek faydaların maliyetleri inanın önemsiz kalacaktır.Tabiki bunları uygulayabilmek için iyi idareciler,toplumu yönlendirecek insan yetiştirmek şarttır.Demircili'de mevcut değerler korunurken gelecek nesillere de eserler bırakılmalı onlara örnek olunmalı,yatırımlarla,yapılarla,etkinliklerle bu hususlar gözetilmelidir.Lakin bizde neredeee?İnşallah bir zaman gelir bunlarda olur.

Bu konu gerçekten çok güzel bir konu.Herkesin değişik fikir ve düşüncelerle katılabileceği bir konu.Sonuçta Demircili adına hepimize bireysel olarak sorumluluklar düşmektedir.

Saygılarımla.
En son ERKAN_OZDEMIR tarafından Prş Eki 08, 2009 6:03 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Prş Eki 08, 2009 12:06 am

Bu beldeyi daha fazla ön plana çıkarabiliriz....Demiş: Yüceay KANDOĞMUŞ

Mesela..... Öne çıkması için hangi fikirleriniz var. Sizce ilk adım nerden atılmalı.
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

selemenlideniz55
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen selemenlideniz55 » Prş Eki 08, 2009 2:30 pm

bence ilk önce festivalden başlayabilirler.çünkü bütün insanların ortak tarafı festival :)
Benden Uzak Olman Neyi Değiştirir ki;

Güneşte Benden Uzakta,Ayda

Ama Hiçbir Sabahım Güneşsiz,

Hiçbir Gecem Aysız Geçmedi

TIPKI KALBİMİN SENDEN GEÇMEDİĞİ GİBİ...

Seni Sevmek Yaşamaksa Ben Hiç Ölmedim

' Gırmızı YanaklımMm

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Cmt Eki 10, 2009 4:12 pm

NOTTE yazdı:
Bu beldeyi daha fazla ön plana çıkarabiliriz....

Dr.Yüceay KANDOĞMUŞ
Kadir Has Üniversitesi Öğr.Gör.
Fakültem Eğitim Kurumları Kurucu Müdürü
0 532 427 55 95 / 0212 570 10 64
Benzer duygularla yola çıkmış olan DemirciliSelemen.Com, sanal dairede yoluna sizler gibi değerli ve kendini bilen hemşehrilerimiz sayesine başlamış ve yoluna emin adımlarla gitmekte. Forum yönetimimiz, üyelerimiz ve değerli hemşehrilerimizle fırsat buldukça elimizden geldiğince sanaldan gerçeğe geçmeye çalıştık ve devam da ediyoruz. Bu fırsatları sizin belirttiğiniz ve belirteceklerinizle arttırmamız lazım. Belirttiğiniz Demircili ile Demircili'ler arasındaki bağı, dağıtık coğrafyada yaşayan insanlarımızı internette de olsa düzgünce buluşturmak ilk adımdı diyelim. Bu konu benim bu forumda bu zamana kadar gördüğüm en önemli konulardan biridir. Konunun muhteviyatından ziyade dile getiren kişinin kimliği ise bir o kadar mutluluk verici. Bu konu sizin ve değerli yönetici ve üyelerimizindir Yüceay Bey. Ben bu aralar özel durumum gereği takip edemeyebilirim. Forum yönetimimiz, üyelerimizle birlikte güzel sonuçlara ulaşırız inş.

Sosyal anlamda Dernek, sivil toplum örgütü hatta en basiti festivaller bile hedeflenen amaçlara ulaşmakta bir yol tabiki. Derneğimizin Avrupa-İstanbul-Demircili üçgeninde "iletişim ve yetkinlik anlamında" gözden geçirmek lazım. Festivalimiz kime neye hitap ediyor. Nerelere ulaşabiliyor. Burada elini taşın altında sokacak, gerçek Demircili Sevdalısı, vakti müsait kişilere ve bu kişilerin oluşturacağı birliktelik ve koordinasyonlara ihtiyaç var. Fikren, madden ve manen gönüllü hemşehrilere ihtiyaç var.

Ben daha sonra konuyla ilgili diğer görüşlerimi ifade edeceğim. Şimdilik selamlar.
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Pzr Eki 11, 2009 12:13 am

Cok kiymetli hocam bizlerde sizi seviyoruz, cok güzel bir konuya daha temas etmissiniz,bu güzel konular
malesef hep sanal alemde dilleniyor ama birtürlü faliyete geciremiyoruz,
Baslamak bitirmenin yarisiymis,Insallah bir an önce dedigin anlamda calismalari hayata gecirip degerli dostunuzun
Ünyeye yatiklarini bizlerde bir nebze olsun memleketimiz icin yapabiliriz.

Selamlar

“SİTE HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZ VE SİTE KURUCUSUNUN DUYURULARI..” sayfasına dön