FORUMDA İSİMSİZ MESAJLARIN TEMİZLENMESİ

Site hakkında görüş ve önerilerinizi buradan aktarabilirsiniz. Aynı şekilde site kurucusu herkese yapılacak genel duyurularını buradan yapar.
Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

FORUMDA İSİMSİZ MESAJLARIN TEMİZLENMESİ

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Çrş Oca 28, 2009 2:03 pm

Değerli forum yöneticileri,

Forumlara mesaj bırakan kişilerin inandırıcı olması için isimlerini belirtmeleri gerekir.Dolayısıyla isim yazmadan,kendini ifade etmeden mesan yazanların mesajları inandırıcı olmaz.Çünkü rahat konuşurlar kafalarına göre atıp dururlar.Bu şekilde özellikle toplumu ilgilendiren isimsiz mesajlar bırakan kişilerin mesajlarını arşive kaldıralım.Zaten onların bıraktığı mesajların ilelebet saklandığını biliyoruz.Forumların diğer bir özelliğide tanışma kaynaşmadır.Anlayışınız için şimdiden tşk ederim.

Saygılarımla.

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Re: FORUMDA İSİMSİZ MESAJLARIN TEMİZLENMESİ

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Çrş Oca 28, 2009 3:56 pm

ERKAN_ÖZDEMİR yazdı:Değerli forum yöneticileri,

Forumlara mesaj bırakan kişilerin inandırıcı olması için isimlerini belirtmeleri gerekir.Dolayısıyla isim yazmadan,kendini ifade etmeden mesan yazanların mesajları inandırıcı olmaz.Çünkü rahat konuşurlar kafalarına göre atıp dururlar.Bu şekilde özellikle toplumu ilgilendiren isimsiz mesajlar bırakan kişilerin mesajlarını arşive kaldıralım.Zaten onların bıraktığı mesajların ilelebet saklandığını biliyoruz.Forumların diğer bir özelliğide tanışma kaynaşmadır.Anlayışınız için şimdiden tşk ederim.

Saygılarımla.
Erkan Bey selam,
Bu konuda en baştan beri bizde çok hassas olduk, mutabığız. Yine de bazı üyeler özel sebeplerden dolayı "bir süre" isimlerini saklı tutmak isteyebilirler. Buna rağmen ismen olmasada kısmen kendini tanıtmalarıda gerçeklik ve samimiyet için forum düzenimiz icabı gereklidir. Bu hatırlatmayı yeni ve kendini tanıtmamış üyelere yaparak talebinizi değerlendirip gerekli düzenleme yapılacaktır. Ancak çalışmanın kısa sürede yapılabilmesi için tespit ettiğiniz üye adlarını PM ile bize iletmenizi rica ederiz.

Aynı tespiti yapan başka üyeler varsa onlarda bize "falan üye adı" diye konuyu PM ile iletebilirler.
Teşekkürler.
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Prş Oca 29, 2009 3:57 pm

Aleyküm Selam Yılmaz Bey,

Toplumumuzu ilgilendiren konularda mesaj bırakan kişilerin sayısı zaten belli bunların sayısı çok fazla değil.Diğer arkadaşlarımıza sizinde belirttiğiniz gibi hiç kimsenin itirazı olamaz.Bu şekilde yapıcı ve birleştirici mesajlarada evet diyebiliriz.Eğer bizler genç nesiller olarak bir yerlerden başlamak istiyorsak eskilerin yaptıklarını yapmamamız gerekir.Onların geleneklerini kırmamız gerekir.Bu memlekette kanunlar olduğunu, yasalar olduğunu,dedikodu ile bu işlerin yürümeyeceğini insanlarımıza anlatmamız gerekir.Bu platformlarda bunun en güzel yeridir.Belki bu şekilde medeni cesaret gösterip dürüstçe yazabilecek kişimiz bugün itibarı ile çok az olabilir ama gelecek adına örnek teşkil ederiz.Demircili'de bu zamana kadar dedikodunun ve sahte kahramanlığın önüne bir türlü geçilememiştir.

Bugün belki sayımız 3-5 ise yarın 50-60 olacaktır.Şahsen ben bundan eminim.Amacımızın doğruluk ve dürüstlük olması gerektiğine inanıyorum.

Saygılarımla..
..
...
..

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

ok

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Prş Oca 29, 2009 10:18 pm

ERKAN_ÖZDEMİR yazdı:Aleyküm Selam Yılmaz Bey,

Toplumumuzu ilgilendiren konularda mesaj bırakan kişilerin sayısı zaten belli bunların sayısı çok fazla değil.Diğer arkadaşlarımıza sizinde belirttiğiniz gibi hiç kimsenin itirazı olamaz.Bu şekilde yapıcı ve birleştirici mesajlarada evet diyebiliriz.Eğer bizler genç nesiller olarak bir yerlerden başlamak istiyorsak eskilerin yaptıklarını yapmamamız gerekir.Onların geleneklerini kırmamız gerekir.Bu memlekette kanunlar olduğunu, yasalar olduğunu,dedikodu ile bu işlerin yürümeyeceğini insanlarımıza anlatmamız gerekir.Bu platformlarda bunun en güzel yeridir.Belki bu şekilde medeni cesaret gösterip dürüstçe yazabilecek kişimiz bugün itibarı ile çok az olabilir ama gelecek adına örnek teşkil ederiz.Demircili'de bu zamana kadar dedikodunun ve sahte kahramanlığın önüne bir türlü geçilememiştir.

Bugün belki sayımız 3-5 ise yarın 50-60 olacaktır.Şahsen ben bundan eminim.Amacımızın doğruluk ve dürüstlük olması gerektiğine inanıyorum.

Saygılarımla..
..
...
..

Ve Aleyküm Selam Erkan Bey,
Memleketimizin bu emsalsiz internet platformunun yani DemirciliSelemen.Com un acizane kurucusu bir kardeşiniz olarak şunu tüm gönül rahatlığı ile söyleyebilirim ki bu mesajınız tarihe düşülmüş bir kayıttır. Yeri gelecek yıllar sonra da olsa bu mesajın gerçekliğini Allah'ın izni ile göreceğiz. Çünkü herkese kucak açan bir forum burası. Kötü niyetliler nasıl zamanla elenip gidiyor ya da uğramıyorsa zamanı gelince de gıybet ve dedikoduyu sevmeyen kişiler buraları bizlerden devralacaklardır inş. Allah bugünlerde de her taşın altından çıkan bazı kişilerden memleketimizi ve iyi niyetli insanlarımızı korusun. Forum yönetimi adına en baştan beri göstermiş olduğunuz hassasiyet ve objektifliğinizden dolayı size bir kardeş edası ile teşekkür ederim. Metiye düzmüyorum, siz ve siz gibi değerli insanlarla çıkılan yollarda yarıda kalınmaz evelallah. Bugün 3-5 isek yarın 30 - 50 olması an meselesidir zaten. Biz duruşumuzdan taviz vermeyeceğiz inşallah...
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
naci-tasyurek
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen naci-tasyurek » Pzr Mar 08, 2009 5:16 am

Ben bu konuyu gündeme almak istedim isimsiz üyelerin yazmasındaki sakıncalar neler diye merak ettim gereksiz bir merak heralde :)

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Pzr Mar 08, 2009 3:25 pm

naci-tasyurek yazdı:Ben bu konuyu gündeme almak istedim isimsiz üyelerin yazmasındaki sakıncalar neler diye merak ettim gereksiz bir merak heralde :)
.

Naci Bey,

Bence üyelerin yazmasında herhangi bir sakınca yok,burada benim üzerinde durduğum toplumu ilgilendiren konulara biraz daha hassasiyet gösterilmesi.Tabi ki her üye istediği isimle yazabilir,ancak bizde isteriz ki hepimiz hemşeriyiz bu forumları daha anlamlı kullanabilelim.Mesela burada isimsiz bazı arkadaşlarımız çeşitli iddialarda çok rahat bulunabiliyorlar,halbuki bu iddialar tamamen hayal ürünü,bunun en güzel çözüm yolu hukuki çözümdür.İddialar, gerçeklede bağdaşabilir ancak gerçekle yüzleşmediğimiz zaman,fiiliyata geçirilmediği zaman dedikodudan ibaret kalır.Buda toplum adına hoş bir davranış değildir.

Bizlerde burada hepimizi ilgilendiren memleketimizle ilgili sıkıntılarımızı dile getiriyoruz,bunu yaparken kendimizi ifade edip,etik değerlere saygı gösterip gözlemlerimizi paylaşmaya çalışıyoruz.Tabi kimine göre doğru olur kimine göre yalnış olur,bunada gereken saygıyı göstermemiz gerekir.

Şunu açıkca ifade etmeliyim ki,toplum olarak birbirimizin kusurunu aramada,birbirimizin kuyusunu kazmada,birbirimizi çekememe noktasında,etrafımıza ve çevremize bakmadan çeşitli ithamlarda bulunabiliyoruz.Birbirimize tahammül noktasında hiç bir çaba sarfetmiyoruz.Bunu yaparken ne kadar ağır bir vebal üstlendiğimizin farkında bile değiliz.

Konulara ve kişilere bireysel olarak değil toplumsal olarak bakarsak yada bakmayı becerebilirsek sanırım hepimizin yararına olacaktır.Sadece bende olsun başkasında olmasın mantığını terkedebilirsek biraz daha mesafe katetmiş oluruz.

Kandiliniz mübarek olsun...
..
..
...

“SİTE HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZ VE SİTE KURUCUSUNUN DUYURULARI..” sayfasına dön