Demirciliselemen.com dan cikiyorum

Site hakkında görüş ve önerilerinizi buradan aktarabilirsiniz. Aynı şekilde site kurucusu herkese yapılacak genel duyurularını buradan yapar.
Kullanıcı avatarı
erdalkandogmus
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Demirciliselemen.com dan cikiyorum

Mesaj gönderen erdalkandogmus » Çrş Eki 08, 2008 1:08 pm

Tarih: 08:08 24-Eylül-2008 - Mesaj: #59

--------------------------------------------------------------------------------

Arkadaşlar sonuca ulaşmak adına bayramdan sonra yapılacak bu buluşmamızla ilgili birkaç duyuru yapmak istiyorum ;

1- Bu davet ve buluşma sadece (aktif / pasif) tüm DemirciliSelemen.Com üyeleri içindir. İsteyen üyemiz ailesi ile gelebilir.
2- Katılabilecek üyelerimizden alttaki numaraya üye adı, gerçek adı ile kaç kişi katılacağını belirten SMS göndermelerini rica ediyoruz.
3- Buluşma inşallah iki bayram arasında bir hafta sonu olacak. Bu Ekim ayı içindeki bir hafta sonu da olabilir.
4- Buluşma yeri gençlere ve çocuklu ailelere uygun Yenibosna - İkitelli - Şirinevler - Havalimanı civarında bir yer olacak.
5- Ulaşım için ihtiyacı olanlara birbirimiz yardımcı olacağız.
6- Buluşmanın içeriği sadece tanışma ve bir sonraki buluşma için randevulaşma olacak.
7- Dekader'den bu buluşma ile ilgili bu saatten sonra tek beklentimiz, dernekten sitemize üye olanların aynı diğer üyelerimiz gibi katılımlarıdır.
8- Her halukarda bu mütevazi, özel, samimi bir merasimdir.

SMS Gönderilecek no : 0530 408 09 40
Bu SMS için son süre : Bayram tatili boyunca.
Örnek SMS1 : "yilmaz.sahin, Yılmaz Şahin, Ailemle 3 kişi katılmak istiyorum"
Örnek SMS2 : "murat_efe , Murat Taşyürek, tek geleceğim"

Arkadaşlar, bu forum ve site kurulduğunda beri çok şeyler gördü. Biz samimiyetimize inanan ve samimi olduğuna inandığımız herkes için buradayız. Üyelerimizin ve dolayısıyla forumumuzun memleket için ne kadar kıymeti bir oluşum olduğunu artık herkes biliyor. Çünkü asıl kıymetli olan Demircili'li, vatanını millletini seven samimi, DemirciliSelemen.Com üyeleridir. Bizimde artık kendi aramızda yüz yüze buluşma vaktimiz gelmiştir. Bilerek daha samimi ve pratik olacağını düşünerek üyelerin bize SMS ile dönüş yapmalarını rica ettim ki, herkesin bir cep telefonu var ve bu işlerde irtibat en önemlisidir. Bu sayede ben üyelerimize ait bir iletişim dosyası oluşturacağım. Bundan sonraki organizasyonlarda hepinize toplu SMS ler çekebiliyor olacağım. Zaten ben de sizleri elimden geldiğince arayıp bilgilendirip koordine edeceğim. SMS çekmek için bayram tatili süresini zaman biçtik ama şimdiden niyeti belli olan arkadaşlar lütfen hemen SMS çeksinler.

Teşekkürler.

Bu konunun bundan sonraki yorumları için yeni konu başlığına geçebilirsiniz : http://forum.demirciliselemen.com/viewt ... (İSTANBUL) ÜYELER BULUŞMA -1" YORUMLAR
-----------------------------------------------------------------------------------------
sayın Yılmaz bey

sitede bu yaziyi okudum ve cok üzüldüm. Bende bir DEKADER yöneticisiyim. Bu tarafli tutumundan dolayi cok üzüldüm. Bu saatten sonra Dekader olarakdan Dekaderin olmadigi yerde bende yokum ve bu saatten sonra sitede yer almaminda bir anlami yok.

Benim üyeligimi ve tüm yazilarimi siteden derhal sil.

Bundan sonrada daha sitede girmeyecegim ve dahada yazmiyacigam.

Bu yapmis oldugunu kiniyorum.

Erdal Kandogmus
DEKADER YÖNETIM KURULU

Kullanıcı avatarı
erdalkandogmus
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Ömer Sahin Bende Demirciliselemen.com dan cikiyorum

Mesaj gönderen erdalkandogmus » Çrş Eki 08, 2008 2:21 pm

Ben Ömer Sahin

sifremi unuttum. onun icin erdal beyin üzerinden yaziyorum.

lütfen benim üyeligimi bu siteden kaldirin.

Ömer Sahin
DEKADER Yönetim Kurulu

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Çrş Eki 08, 2008 2:59 pm

Erdal bey,

Hayırdır anlayamadım lütfen biraz daha açarmısınız.Üyeler yemek toplantısıyla Derneğin ne alakası var nasıl bir bağlantı kurdunuz izah edermisiniz kimseyi zan altında bırakmayalım.
Bir taraf lafıdır gidiyor.. kimin tarafı neyin tarafı, size haksızlık olmasın diye soruyorum: lütfen düşüncelerinizi daha açık anlaşılır net bir biçimde anlatırmısınız dolaysıylada kimsenin kafasında soru işareti kalmaz.

NOT: şimdiye kadar kisenin yazısı silinmedi bundan sonrada silinmeyecek.buna en baştan beri karşı çıkanlardanım .haa üç beş tane küfür , ve hakaret içeren mesajlarda sitenin arşifinde belge olarak saklanıyor.

Saygılar.
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Çrş Eki 08, 2008 3:04 pm

Ömer bey,

Bizler hanemize gelen misafirlerimizi tatlı dille karşılar, güler yüzle uğurlarız. Sizde size yakışır şekilde nezaket gösterip vedalaşmıssınız teşekkür ederim.

Selametle kalınız. :)
Yarabbi! Hakkımda hayırlı olanı, gönlüme razı eyle. Gönlümde olanıda hakkımda hayırlı eyle.

Kullanıcı avatarı
3S
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen 3S » Çrş Eki 08, 2008 3:57 pm

Zeynep Abla;çok güzel iki kelimeyle yorumlamışsın vallah...iki adet iptal istenmiş,biri gayet mütavazi diğeri emredici ..ve işin garip tarafı bendemı bır tuhaflık var neye kızdılar okudum anlamadım:)demekki böyle yapmaları gerekiyordu. Neden aranınca bulması kolay olur.Neyse herkese Selametle gülegüle demek düşer bize...
Ve ayrıca Formda üyelik iptali diye birşey olmadıgı Yılmaz Bey defalarca anlattı ..Yazmazsın olur biter yanii....
"Ölümün bizi nerde beklediği belli değil, iyisi mi biz onu her yerde bekleyelim" [MONTAIGNE]

Kullanıcı avatarı
yilmaz.sahin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen yilmaz.sahin » Çrş Eki 08, 2008 4:14 pm

zeynep yazdı:Erdal bey,

Hayırdır anlayamadım lütfen biraz daha açarmısınız.Üyeler yemek toplantısıyla Derneğin ne alakası var nasıl bir bağlantı kurdunuz izah edermisiniz
Zeynep Hanım'ın, bu güzel sorusuna net cevap veremezseniz, yukarıdaki talepli, anlaşılmaz ve emrivaki yapan mesajınıza cevap yazmayacağım Sayın Erdal Kandoğmuş.
"Söz uçar yazı kalır"

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Çrş Eki 08, 2008 5:14 pm

Sayın Kandoğmuş,

Kişilerin fikir ve düşüncelerine saygı göstermek gerekir.Yalnız kişisel düşünceler ile kurumsal düşünceleri lütfen birbirine karıştırmayalım.Bizler bu zamana kadar Dekader Yönetim Kurulunun almış olduğu olumlu kararları her zaman destekledik ve desteklemeyede devam edeceğiz.Şartlar ne olursa olsun orası bizim İstanbulda'ki Demircililer olarak tamsilciliğimizdir.Kişiler gelip geçicidir ama kurumlar bakidir.

Sizin gibi yönetici konumundaki kişilerin toplumu birleştirici kaynaştırıcı görevleri vardır.Burada Dekader'e karşı ve Yönetim Kurulu üyelerine karşı herhangi bir hata yada anlaşılmayan bir durum meydana geldi ise bizlerin ve sizlerin görevi sorunları büyütmek değil,bilakis daha yapıcı bir şekilde sorunları çözmektir.İdarecilerin'de bu anlayışta olması gerekir.Bügünkü yapmış olduğumuz hesaplar yarın mutlaka bizlere lazım olacaktır.

İnanın mesajınızdan ne anlatmak istediğinizi anlamadım.Karar sizin kararınızdır saygı duymak gerekir.Cenabı Mevlam herkesin gönlünden geçeni en iyi bilendir.Allah herkesin gönlüne göre versin.Size bundan sonraki süreçte başarılar diliyorum.Allah yardımcınız olsun.

Sayın H.Ömer Hocam,

Sizinde almış olduğunuz kararınıza saygı duyuyorum.Siz yıllardır Demircili'de idarecilik ve Dernek başkanlığı yapmış olan bir kişisiniz.İnsanlarla uğraşmanın zorluğunu bizlereden çok tecrübeli olduğunuz için en iyi bilen sizsiniz.Allah aşkına burada anlaşılmayan bizlerin kafasında soru işareti bırakacak olan konu nedir.Dekader'e karşı burada yapılmış olan herhangi bir hata mı vardır.Siz buraya üye olduğunuzda insanların size bıraktığı mesajlar ortadadır.

Bizim buradaki amacımız içimizden yetişen ve iletişim teknolojısi mezunu olan bir kardeşimizin hasbel kadar kurmuş olduğu bu foruma destek olmak.Sizin gibi birikimli insanlardan da faydalanmaktı,Bunu yaparkende kimseyi elimizden geldiği ölçüde incitmemek.Bunada bu forumda gereken önem gösterilmektedir.Kararınıza saygı duyuyor ve selamlarımı iletiyorum.
En son ERKAN_OZDEMIR tarafından Çrş Eki 08, 2008 5:40 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

EM-re
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen EM-re » Çrş Eki 08, 2008 5:39 pm

valla bende anlamadim ama heralde baska sebeplerden dolayı dekader yönetimi sitemizin bi sembolü yani demirciliselemen üyeleri dekaderide kapsiyo bunda ney yanlis anlasildi anlamadim
Söz; agizdan cikincaya kadar senin esirin, agizdan ciktiktan sonra sen onun esirisin...!

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Çrş Eki 08, 2008 6:38 pm

Emre,

aah bir konuşabilsek meramımızı derdimizi karsılıklı olarak uslubunmuza riayet ederek muzakere edebilsek, içimizdeki marazları dışarı indirekt değilde direkt olarak dışarı vurabilsek sorun diye birşey kalmayacak. gururumuz buna bir türlü müsade etmiyor. neyse " Her illetin vardır, bir nimeti".

Bakınız ben diğer siteye adımla soyadımla üye oldum. şimdi bircok insana garib gelebilir nedenini ve sebebini algılamakta güçlük çekebilirler izah edeyim:

1 .Tüm samimiyetimle her zaman bağıra bağıra ifade ettiğim gibi SEN BEN yok BİZ varız hangi platform olursa olsun.Yeterki gizli kapılar ardında birşeyler dönmesin. Mertce, delikanlıca ,adam gibi açık yüreklilikle herkez ama herkez... bu benim düşüncemdir benim fikrimdir diyerek kızmadan, küsmeden, darılmadan ,alınmadan düşüncelerini beyan eder/etmelidir.

2. Kendi adıma söylüyorum burdan gerek kişiler gerek kurumlara çağrı yaptık bazen ses getirdi bazen sessiz kalındı,fakat herhalükarda müsbet olarak Demircililere geri döndü...

3. Bir konuda uzlaşılır yada uzlaşılmaz. Kişi kendini savunamadığı zaman hakarete ve şiddete başvurmamalıdır bu onun acziyetini gösteriri .daha açık yazayım (Kalleşlikle) hiç kimse bir yere varamaz. Mutlaka birgün tokat gibi yüzlerine çarpılır.

4. en önemliside burdabazı konularda mutabık olmadığım hemşehrilerimle belki diğer tarafta konuşabilirim paylaşabilirim düşüncesiyle üye oldum. hatırlarmısın NURHAN (Merkez60) üyeliğinin iptalini istediğinde kendisinin her zaman burda üyeliğinin baki kalacağını ,Demircilimizin diğer sitesine trasfer ettiğimizi ,ve bense üye olacagımı mesaj bırakacağımı açık yüreklilikle ifade etmiştim (FORUMDA yazılar duruyor isteyen Bakabilir)

Ben Sözümde durdum. verdiğim sözü yerine getireceğim. Bundan sonrada diğer tarafa bizleri ilgilendiren mevzularda mesaj bırakacağım yorum yapacağım. Fakat burdan duyuruyorum: bırakmış olduğum tüm mesajlarımı kopyalayıp kendi klasörümde muhafaza edeceğim.

Son olarak isteyen istediği yerde mesaj bırakabilir bundan hiç kimse rahatsızlık duymamalı.Ahlaki ve etik kurallara dikkat ederek. hee birde üyeliğimi iptal et diye yeni bir adet çıkardık. bundan daha gülünç birşey olamaz seni açmıyorsa yazmassın olur biter dolaysıylada üyeliğin iptal edilmiş olur.. zaten sistem uzun bir süre aktif olmayan üyeleri otamatikman iptal ediyor..

Saygılarımla.

Kullanıcı avatarı
erdalkandogmus
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen erdalkandogmus » Prş Eki 09, 2008 9:41 am

selam erkancıgım sana teşekkür ederim benim kafama takılan şu yılmaz beyin bir buluşma daveti var fakat orada diyorki bu bulusmaya tum üyeler davetlidir diyor altındada diyorki bu bulusmaya dekader de normal üyeler gibi gelebilirler diyor madem dekderi kabul etmiyorsun orada benim işim ne evet seninde dedigin gibi makamlar kalıcıdır ınsanlar gidicidir kısacası derneyin orada dernel olarak kabul edilmemesi tuhafıma gitti bu yazımıda önceki yazımı tam anlatamadıgımı düşünerek yazdım saygılarımla

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Prş Eki 09, 2008 10:40 am

Erdal bey,

Konuya açıklık getirdiğiniz için şüpheleri ortadan kaldırdığınız için çok teşekkür ederim. cevabı Erkan bey ile yılmaz bey verirse daha sağlıklı olur. Ben sadece sizin göstermiş olduğunuz inceliğinizden ve nezaketinizden dolayı herkesin önünde teşekkür etmek istedim.

Saygılar.

Kullanıcı avatarı
dogus2008
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

slm

Mesaj gönderen dogus2008 » Prş Eki 09, 2008 10:46 am

BİZ HERKES BURADA BİRLİK BERABERLİK İÇİNDE YÜRÜMEYE GİTTİK ÇE NİYE Bİ İKİLEMLER...

ALLAH AŞKINA KURAN KİTAP AŞKINA Bİ ELİNİZİ VİCDANINIZA KOYUNDA Bİ DÜSÜNÜN YAV HEPİMİZİN NÜFUS CÜZDANINDA CİLT 38 DEMİRCİLİ YAZMIOMU BİZ HEPİMİZ TEK TOPRAK TEK YÜREK DEMİRCİLİ DEĞİLMİYİZ ha demircili.com he demirciliselemen.com ha demirciligençlik.org ne fark eder hepiimiz birlik beraberlik içinde yürütülse ne var bunda yok çıkıyoru yok giriyoru yok iptal edin ne bu ya demircilinin bir sitesine giriliyo demircilinin sitesinden çıkıloyor...bu alıp verememezlik ne niye? kendimize gelelim isteyen istediği gibi istedeği yerde yazabilir mertçe özgürce insanları köşeye kıstırmanın anlamı manası yok...çok gitmezböyle bunu söylim...bunu sadece demircililer okumuyo tüm dünya görüo lutfen lütfen..birbirimize sahip çıkalım..dernege gelince görüyoruz ki artık belediye kapanacak diyolar resmiyete göre de kapanmış...artık dernek var bence görüsümce belediye yok dernek var bence büyük görevleri var derneğin...hepemiz biriz..
iyi sohbetler...
Bin zulme uğrasan da, bir zulüm yapma. (Hz. Ali (r.a))
Kibir, bele bağlanmış taş gibidir. Onunla ne yüzülür ne de uçulur. (Hacı Bayram-ı Veli)

Kullanıcı avatarı
Ugur Ozdemir
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen Ugur Ozdemir » Prş Eki 09, 2008 1:09 pm

Degerli arkadaslar ben sahsim adina sizin gibi süslü püslü sözler etmiycem,

Herkes layik oldugu yere aittir,gidenlere ugurlar olsun..

Üyeligimi kaldirin demek bana sanki birilerine yaranmak,sov gibi geliyor,üye oldugun
siteye yazmassin olur biter,yazmadigin sürecede üyeligin zaten aktif degildir.
Isteyen istedigi siteye yazmakta hür ve serbestir,kimse kimseye zorlama yapamaz zaten,bu siteye üye olurkende kimse bizi zorlamadi
herkes kendini mutlu hissettigi yerde düsüncelerini paylasmaya devam edecektir.

Siteden üyeligini sildirmek isteyen arkadas Site yöneticisine özelden bir ileti birakir ve bu is hemen halolur,kendisine tesekkür edilir ve ugurlanir.

Allah herkesin gönlüne göre versin....

Saygilar
En son Ugur Ozdemir tarafından Cum Eki 10, 2008 12:25 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Prş Eki 09, 2008 2:33 pm

Sayın Erdal Bey Demişki,

''selam erkancıgım sana teşekkür ederim benim kafama takılan şu yılmaz beyin bir buluşma daveti var fakat orada diyorki bu bulusmaya tum üyeler davetlidir diyor altındada diyorki bu bulusmaya dekader de normal üyeler gibi gelebilirler diyor madem dekderi kabul etmiyorsun orada benim işim ne evet seninde dedigin gibi makamlar kalıcıdır ınsanlar gidicidir kısacası derneyin orada dernel olarak kabul edilmemesi tuhafıma gitti bu yazımıda önceki yazımı tam anlatamadıgımı düşünerek yazdım saygılarımla.''

Sayın Kandoğmuş,

Bir kez daha ifade ediyorumki,Dekader'e şartlar ne olursa olsun,atmış olduğu olumlu adımlarda her zaman yanında olacağız.Demirciliselemen.com,Dekader'e özel sayfa ayıran ve ilk defa insanlarla buluşturan bir forumdur.Bizlerde bu oluşuma elimizden geldiği ölçüde kimseyi kırmadan ve incitmeden katılmaya çalıştık.Yazınızda ifade ettiğiniz gibi,Dekader'i bu forumda hiç kimsenin KABUL ETMEYECEĞİ şeklinde bir cehaletin içerisine gireceğini insanların takdirine bırakıyorum.

Bu süreçte Dekader'in yapmış olduğu icraatlarını gerek yazılı olarak,gerek sözlü olarak,insanlarımıza en iyi şekilde sunulduğunu ve bunun bu forumda yerini aldığını görmekteyiz.Bizzat kendim Demircili'de ilk defa bir kurumun kendini nasıl ifade ettiğini defalarca anlattım.Bizler bu forum da,yalana dedikoduya,insanları şüpheye sevkedecek hiç bir oluşumun içinde olmadık.Yazmış olduğumuz bütün yazılar ortadadır.Ancak zaman zaman,insanlıktan ve ahlaktan yoksun kişiler,bu forumda insanlarımıza küfürler ettiler,bunlarda kayıtlarda mevcuttur.Bunlar yine bizim insanlarımız,başkaları değil!

Dekader'in hangi süreçlerden geçtiğini siz bizlerden daha iyi biliyorsunuz.Sizler hangi oluşum olursa olsun fikirlerinizi açıklamakta özgürsünüz.Lakin bunu yaparken bizi izleyen özellikle genç nesillerimize örnek olmamız gerekir.Bugünü değil yarınlarıda düşünmemiz gerekir.Hırslarımızla hareket etmememiz gerekir.

Size almış olduğunun kararınızın hayırlı olmasını ve her şeyin gönlünüzce olmasını diliyorum.

Saygılarımla
.

zafer.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen zafer.sahin » Prş Eki 09, 2008 8:37 pm

Ben girmeyeli neler olmuş neler
BİR YERDE KÜÇÜK İNSANLARIN GÖLGESİ OLUŞUYORSA ORDA GÜNEŞ BATIYOR DEMEKTİR.

Kullanıcı avatarı
zeynep
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen zeynep » Prş Eki 09, 2008 10:32 pm

zafer.sahin yazdı:Ben girmeyeli neler olmuş neler

Zafer hocam,

iyi şeyler oluyor.Konuşmayı öğreniyoruz,dinlemeyi öğreniyoruz, paylaşmayı öğreniyoruz... sevgi saygı muhabbet höşgörü dürüstlük v.s....

Kullanıcı avatarı
demet.sahin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen demet.sahin » Cum Eki 10, 2008 11:37 am

:? ....
Ne kadar okursan oku; bilgine yakışır şekilde davranmadığın müddetçe cahilsin demektir...

Kullanıcı avatarı
ismbasoglu
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ismbasoglu » Cum Eki 10, 2008 10:06 pm

Degerli forum üyeleri,

Dekader yönetim kurulundan Erdal ve Ömer arkadaşlarımızın forumdan ayrılma ile ilgili yazılarına istinaden bakıyorum yersiz degerlendirmeler yapılıyor. Bu arkadaşlarımız kendi kanaatleri dogrultusunda böyle bir karara varmışlardır. Bu onların şahsi kendi görüşleridir. Dolayısı ile kendilerini baglar. Bu konu hakkında yorum yapmanı9n bir anlamıda olmaz. Bu arkadaşlarımızın kendilerine göre bir haklılık payı olmalıki bu karara varmışlar. Saygı göstermek lazım. Hiç kimsenin bir yerlerde sürekli kalacak diye bir mecburiyeti olmasa gerek. İsteyen istedidigi ortamda özgürce görüş ve fikirlerini ifade etme özgürlügüne sahiptir.
Bu konu ile ilgili örnekler vererek, veyahutta göndermeler yapmak suretiyle yorum yapmak veyahutta bu konu üzerinden yeni başlıklar oluşturmak şartıyla birilerine bir şeyler anlatmaya çalışmak yanlıştır. Burakın herkez hür iradesi ile haraket etsin.
Bu arkadaşların rahatsızlık duydugu konuyu yada mesajı forum bölümünde okudum. Yoruma açık bir konu oldugu için bu arkadaşlarda bir kanaate varmışlar böyle bir karar almışlardır.
Bu arkadaşların Dekader yönetim kurulu üyesi olması dolayısı ile böyle bir açıklama yapma geregi duydum. Bu arkadaşlarım dekaderde görevinin başındadırlar vede demirciliye hizmet etmek amacı ile çalışmalar içindedirler.
Birde herkezden ricam bir konu hakkında hemen bir şeyler yazayım degilde, bilerek düşünerek ölçüp biçip tartarak ondan sonra görüşlerini bildirmelerini rica ediyorum. Böyle olursa en azından daha az hata yapmış oluruz.

Saygılarımla,

İsmet ŞAHİN
DEKADER YÖNETİM KURULU BAŞKANI
Gelişmemiş beyinler kişileri..........Az gelişmiş beyinler olayları...........
GELİŞMİŞ BEYİNLER FİKİRLERİ TARTIŞIR.......

Kullanıcı avatarı
ERKAN_OZDEMIR
Onursal Üye
Onursal Üye

Mesaj gönderen ERKAN_OZDEMIR » Cum Eki 10, 2008 11:21 pm

Sayın Dekader Yönetim Kurulu Başkanı,

Her iki konuda ki fikirlerinizi bizlerle paylaştığınız için şahsım adına memnun oldum.Lakin bızı konuları birbirinden melesef hala ayıramadık.Forumlar,Kurumlar,Dernekler,yani topluma malolmuş kurumlar kişilere ait değildir.İnsanlar forum kurar fakat kendine ait olan forumlarda,kendi ismini verirler,Ahmet.com,Mehmet.com gibi,Demirciliye ait forum kuran kişiler,forumlarına ilgi çekmek için Demircilinin'de ismini kullanarak onu toplumun kişilerin isteklerine sunarlar.Demirciliselem.com,demircili gençlik.org,demircili.com gibi.Forum kuranlar sadece oranın yetki belgesini elinde bullundururlar,yani istediği zaman kapatırlar.Kişilere karşı tutum ve davranışlarına göre üyelerinden ilgi ve alaka görürler,Kurumlar bu şekilde değildir.Kanun ve tüzükle idare edilirler.

Forum yöneticileri zaman zaman hatalar yapabilir.Bizlere düşen görev bu hataları en asgariye indirmektir.İnsanlar tabi ki sizin dediğiniz gibi özgürlerdir ve istediği gibi hareket edebilirler.Ancak belli misyonu temsil eden kişilerin,yani bizleri temsil eden kişilerin biraz daha birleştirici ve hoşgörülü olması gerekir.

Sayın Başkan,

Bakın şunu herkese açıkca ifade ediyorum.Bizler Demircili toplumu olarak hiç bir konuda birlik ve beraberlik halinde hareket etmeyi beceremedik.Son zamanlardaki yaşadığımız hadiseler ortadadır.İnanın sadece kendi ekseni etrafımızda dönüp duruyoruz.Şunuda çok iyi biliyorum ki,bizim insanlarımız iyi idare ve sevk edildiği zaman aşamayacağız engel yoktur.Bunu yapabilmemiz için kendi isteklerimizin yerine toplumun isteklerine eğilirsek biraz daha mesafe alabiliriz.Bunun öncülüğüde önce yöneticilere düşmektedir.Bizlerede düşen görev destek olmaktır.Kimisi madden olur,kimisi manen olur.Kişilerin toplum içindeki rolleri değişebilir.Fakat bunları yaparken,herkesin üstlenmiş olduğu role dikkat etmesi gerekir.Hayır yapılacaksa hayır gibi,destek olunacaksa dürüstçe,ön plana çıkmak için gösteriş için değil.İnanın bu şekilde olduğu zaman insanlar daha da yapmış oldukları işten zevk alacaklardır.Bütün insanlarda zaten doğru iş yapan kişilerin hakkını vereceklerdir.İnsanlar vermez ise manevi anlamda mutlaka görecektir.

Sayın Başkan,

Ben bu forumda bu zamana kadar,kim olursa olsun,yöneticileri dahil,topluma ve kişilere yansıyan menfi konularda direkt olarak bu forumdan düşüncelerimi açıkladım.Bunun örnekleride bu forumdadır. Hoşgörü gösteren bütün üyelere tşk ediyorum.Tabiki eleştiriler olacak,bunu yaparken eleştirilerin yapıcı yönde olması ve insanları rencide etmemesi gerekir.Bırakmış olduğumuz mesajlarında bu şekilde olması gerekir.Alaycı ve tavır sergileyici mesajlar olmaması gerekir.İş olsun diye,asılsız yalan yalnış yazılar olmaması gerekir.Bunlara karşı bizlerinde uyarıcı bir şekilde,doğrusunu gösterek yardımcı olması gerekir.Bundan asla alınmamamız gerekir.

Birlik ve beraberlik adına herkese sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

ENSSHN
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ENSSHN » Cmt Eki 11, 2008 12:26 am

''Şu toprağa sevgiden başka bir tohum ekmeyiz
Şu tertemiz tarlaya başka bir tohum ekmeyiz biz..''

mevlananın bir güzel sözüdür..
neden mi yazdım ? .. inanıyorum ve de biliyorum ki bu foruma bu zamana kadar emek harcayan basta yılmaz abi olmak üzere herkes sadece bir sey icin yola cıktılar..
sevgi tohumları ekmek..
bırbırımızden bi haber olan demircilileri her ne olursa olsun bir araya gelebileceklerini göstermek icin..
bir artniyetle bir ticari amacla degil..
ve bunun adına organızasyonlar duzenlenmek ıstendı..bizde destegı verdık..

simdi bukadar verdigim bilgi yeter artık..
neden buraya geldik..? sorgulayalım ıstersenız yada neden yılmaz abı o 7.maddeyı öyle yazma geregı duydu..
hemen bu organızasyon fıkrıne gıdıorum..forumdan..
baskanım bır organızasyon duzenleyelım tarzında bır muhabbet gecmıstı ısteyenler bıraz arastırrsa bulabılır..
baskan da duzenlersenız katılırz dedı..

tmmdır..yanı bu organızasyonun adı ''ıstanbul uyeler bulusma yemegı'' dır..
yanı dekader ın acıktan bır destegı yoktur ..(aman baskanım elestırmıyorum burda sadece bır durum degerlendırmesı bu =) )
e yanı dekader bulusması degıldır..
ama gıdıpte baskan hem kendı gelıp hemde guzel bır ekıple gelse o gun kabul edılmeyecek mı..
tabıkı edılecek..
ama bellı kı yanlıs anlasılmalar,elestırıye acık olamamalar var aramızda..

neden olmus bunlar konusuyoruz bırbırlerımızın neler dusundugunu ogrenıyoruz..
buda guzel bır sey..
ama herseyden once sevgı saygı sabır hosgoru olmalı..

bide o taraf bu taraf dıye de bırsey yoktur..
demırcılı bır butundur..!!!
düşünmek taraf olmaktır..

Kullanıcı avatarı
yusuf_daldal
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen yusuf_daldal » Cmt Eki 11, 2008 12:45 am

Deyerli abilerim ve sevgili arkadaslarim bizler gelici ve giciciyiz.
Burda kimseye akil verecek durumda olmadimin farkinda olarak ,bir iki cümle söylemek isterim.
Bu siteye veya baska bir siteye bagli olmak zorunda deyiliz ama insanlar baskalarini,
mutlu etmek ve baskalarina hos görünmek icin konulari baska yerlere cekerek
su olmus bu olmus diyerek ben siteden ayriliyom,demek bana cok mantikli
gelmiyo, isin özünde bir problem varsa burda tartisir ve cözüm buluruz,burdaki arkadaslarin
hepsi bu konulara samimiyetle ve olgunlukla yaklasacak kisilikteler,
Ama konun özünde birilerini mutlu etmek ve birilerine yaranmak yatiyorsa ,
söylenecek en güzel söz bence her seyi zamana birakmak,ve ayni topragin cocuklari oldumuzu
unutmadan,ve kirici olmadan zamanin akisina birakmak gerektini düsünüyorum.
herkeze selam eder saygilarimla.

“SİTE HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZ VE SİTE KURUCUSUNUN DUYURULARI..” sayfasına dön